Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 77
  1. #21
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    x
    Postime
    35
    Pershendetje!

    Natyrisht qe jam perpjekur qe te argumentoj gjendjen e kesaj gazete me rrethanat, por nuk kam mundur. Kjo pasi kam pare letren e cilesise teper te larte, natyrisht me nje kosto teper te kushtueshme.
    Ndersa persa i perket veshtiresise per te hapur nje gazete ju siguroj se mjfton qe te kesh anen financiare te garantuar dhe gjithcka realizohet.
    Ju kuptoj shume drejt pasi ndihma apo kontributi me i madh jo vetem imi, por dhe i te gjithe kolegeve apo intelektualeve qe ndodhen ne UK eshte tek kjo gazete. Pikerisht kjo vret me shume.
    I dashur zoteri
    Vetem nese do te jesh ne brendesi te ceshtjes do te kuptosh braktisjen qe gazetaret dhe intelektualet i bejne kesaj gazete. Natyrisht qe arsyet jane shume te forta. Jam shume e sigurte se cdo koleg i imi apo intelektual do te jepte kontributin e tij duke mos pritur shperblim apo ...
    Por ne vend qe te afrohen gazetaret nga disa "djem te mire" largohen edhe ata qe dhane nje kontribut te pazevendesueshem per kete gazete. Mendoj se me mire se kushdo kete do ta kuptojne ata djemte e mire. Natyrisht qe jam e befasuar nga qendrimi i botuesve pronareve.... Sinqerisht qe nuk arrij ta kuptoj heshtjen e tyre....
    Do te ishte vertet nje kenaqesi jo vetem per mua por per te gjithe intelektualet dhe te gjithe shqiptareve qe ndodhen ne UK qe te kene mediumin e tyre, qe kjo gazete te jete vertete zeri i tyre ne metropolin britanik.
    Por besoj se vetem pasi te lexoni gazeten dhe te bisedoni me ndonje nga "djemte e mire" do te kuptoni se cfare eshte vertet kjo gazete....
    Ju uroj cdo te mire

  2. #22
    Radio Shoqeria DJ Maska e Piloti
    Anėtarėsuar
    08-09-2002
    Vendndodhja
    Radio Shoqeria
    Postime
    260

    Lulja9

    Postuar mė parė nga lulja9
    Pershendetje!

    Natyrisht qe jam perpjekur qe te argumentoj gjendjen e kesaj gazete me rrethanat, por nuk kam mundur. Kjo pasi kam pare letren e cilesise teper te larte, natyrisht me nje kosto teper te kushtueshme.
    Ndersa persa i perket veshtiresise per te hapur nje gazete ju siguroj se mjfton qe te kesh anen financiare te garantuar dhe gjithcka realizohet.
    Ju kuptoj shume drejt pasi ndihma apo kontributi me i madh jo vetem imi, por dhe i te gjithe kolegeve apo intelektualeve qe ndodhen ne UK eshte tek kjo gazete. Pikerisht kjo vret me shume.
    I dashur zoteri
    Vetem nese do te jesh ne brendesi te ceshtjes do te kuptosh braktisjen qe gazetaret dhe intelektualet i bejne kesaj gazete. Natyrisht qe arsyet jane shume te forta. Jam shume e sigurte se cdo koleg i imi apo intelektual do te jepte kontributin e tij duke mos pritur shperblim apo ...
    Por ne vend qe te afrohen gazetaret nga disa "djem te mire" largohen edhe ata qe dhane nje kontribut te pazevendesueshem per kete gazete. Mendoj se me mire se kushdo kete do ta kuptojne ata djemte e mire. Natyrisht qe jam e befasuar nga qendrimi i botuesve pronareve.... Sinqerisht qe nuk arrij ta kuptoj heshtjen e tyre....
    Do te ishte vertet nje kenaqesi jo vetem per mua por per te gjithe intelektualet dhe te gjithe shqiptareve qe ndodhen ne UK qe te kene mediumin e tyre, qe kjo gazete te jete vertete zeri i tyre ne metropolin britanik.
    Por besoj se vetem pasi te lexoni gazeten dhe te bisedoni me ndonje nga "djemte e mire" do te kuptoni se cfare eshte vertet kjo gazete....
    Ju uroj cdo te mire
    Pershendetje Lulja9

    Me cfar kishe thene tek nje shkrim ti qe Redi nuk punon me per ate gazete! une kur isha ne koncert, Redin e pashe duke marre fotografi ne koncert per ti futur ne Gazete? dhe me sa di une Gazeten e pat Hap Redi ( keshtu me tha Redi kur e takova nja 2 muaj para se te hapte gazeten) ndersa ato cunat e mire qe thua ti, une as qe i kam nigjuar ndonjehere, megjithese nuk i lexoj shpesh gazetat sepse nuk kam kohe, se jam ne pune dhe shkolle dhe sme del kohe per te ikur dhe per ti blere keto gazeta, vetem kur i blen ndonje here nje shoku im atehere i lexoj,

    Por ti nese ke deshire te hapesh nje gazete, mblidhemi disa veta dhe e hapim bashke nese ti smund ta hapesh vetem ?
    mund te kuntribojme te gjithe ( une per veten time mund te kuntriboj por dhe te tjeret ma don mendja qe do te kuntribonin)

    Nejse me sa di une Redi eshte gazetar i mire dhe ka pas punuar dhe per nje gazete ne shqiperi!
    ciao

    P.S Lulja9 nese do ndonje ndihmes me kontakto ne privat lal ciao

  3. #23
    Erzeni Maska e Shijaksi-London
    Anėtarėsuar
    10-11-2002
    Vendndodhja
    ke kodra kuqe
    Postime
    778
    Te nderuar miq pershendetje.

    Po i lexoj me shume interes te gjitha komentet tuaja rreth gazetes Albanian Mail. Do isha shume i lumtur nese i gjithe ky debat do tu bonte ne gazete, per ti dhene nje shtytje te metejshme kesaj gazete qe normalisht i mungon debati, gje e cila e ben nje gazete te larmishme.

    Desha tju sqaroj disa gjera rreth gazetes meqenese une sebashku me miqte e mi Agim Neziri dhe Toni Sinani u beme nismetaret e hapjes se kesaj gazete.

    Qe ne fillim kemi patur veshtiresi sepse nuk kemi patur gazetare, dhe ndonjehere mu ka dashur te shkruaj tre kater shkrime ne nje numer. Personalisht si drejtues i kesaj gazete jam munduar te perqendroj vemendjen e shkrimeve te mija ne problemet e shqiptareve ne UK, rreth ligjeve te emigracionit dhe gjithcka tjeter qe mund te kishte lidhje me ne ne UK.

    Me keqardhje dua tju them se per arsyje te mijat personale une nuk punoj me ne kete gazete.
    Jam angazhuar me pune te tjera si dhe jam i zene me pune si korrespondent i Gazetes Shqiptare dhe kanalit News 24 per Britanine e Madhe..

    Dua tu them ju LULJA9 dhe KUNDRARRYMES si debatuesit me te zjarrte rreth kesaj teme, se do te ishte me mire se gjithsecili nga ne te ipte kontributin tone ne kete gazete, sesa te merrej me fjale boshe qe nuk sjellin dobi por vecse acarim.

    Ne te cilet ,mendojme ndryshe dhe kemi ide per ta cuar me perpara kete gazete ne sherbim te komunitetit tone, duhet te angazhohemi sado pak, dhe e ardhmja e kesaj gazete do te jete ndryshe.

    Mos te lejme gazetare sharlatane te cilet e konsiderojne gazeten si burim fitimi dhe duke shkruajtur shkrime njesoj si rraportet qe ata jane mesuar te shkruajne per sekretaret e partise dhe me pas ne ndonje gazete periferike apo stacion TV te financuar nga burime te dyshimta.

    Albanian Mail eshte nje gazete qe do te rritet ne nivel nese do tu kushtohet me shume vemendje halleve dhe nevojave te shqiptareve ne UK, do te ket debat dhe mendimi i gjithe secilit do te rrespektohet, dhe c'fare eshte me e rendesishmja dhe me urgjentja ne te duhen te shkruajne gazetare profesioniste, dhe jo njerez te cilet e kane mohuar atdheun e tyre dhe kane patur lidhje te dyshimta me sherbimet sekrete shqiptare nga ku kane marre rrekomandime dhe raporte te fallcifikuara per te fituar azile ne UK.

    Ndershmerija dhe angazhimi i te gjithe atyre qe do te shkruajne ne ate gazete duhet te jete maksimal.

    Shpresoj se kolegu Tereziu qe po drejton ate gazete do te kete me shume bashkepuntore, do te dij te zgjedhi gazetare profesioniste dhe Albania Mail do te kete nje te ardheme me te mire.

    Largimi im nuk do te thote se une nuk do te shkruaj me, kjo do te jet ne varesi te kohes qe do te kem te lire.

    Do te jem shume i gezuar ti pergjigjem pyetjeve tuaja rreth punes time ne kete gazete per ate periudhe qe une e drejtova ate.

    Me repsekt
    Muhamed Veliu
    Shijaksi- London

  4. #24
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    x
    Postime
    35
    Pershendetje z.Muhamed!

    Ju kam njohur nga larg dhe cmoj punen tuaj ne kete gazete, ashtu sic edhe e kam cilesuar si shkaterrim perfundimtar per gazeten largimin tuaj. Ju lutem, nese eshte e mundur, a mund te dime dicka me teper per ata "djemte e mire" sic jane cilesuar, pra per stafin e kesaj gazete, si dhe ju lutem a mund te na thoni se cila eshte arsyeja mungon pena e gazetareve dhe intelektualeve ne kete gazete?

    Flm

  5. #25
    Erzeni Maska e Shijaksi-London
    Anėtarėsuar
    10-11-2002
    Vendndodhja
    ke kodra kuqe
    Postime
    778
    Lulja9 pershendetje.
    Pergjigjen me te mire te pyetjes tuaj duhet ta japin botuesit e gazetes dhe jo une.
    Ju faleminderit per fjalet e mira, dhe meqenese dhe ju jeni gazetare dhe punoni per gazeten Bota Sot ju ftoj per nje kafe kur te keni kohe.
    Ju uroj xhdo te mire dhe suksese.
    Me respekt
    Muhamedi

  6. #26
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    x
    Postime
    35
    Patjeter qe do te gjejme kohen qe te pijme edhe kafe z. Muhamed. Te lutem di gje cili eshte mendimi i botuesve apo i atij kryeredaktorit per gazeten?
    Te lexosh numrin e fundit, pervec nje shkrimi (qe nuk mund te percaktohet nese eshte koment, opinion,refleksionj por qe thjesht po e quajme shkrim qe mund te hyje si shkrim i pranueshem) asgje tjeter nuk kishte ne kete gazete. Ju lutem z. Muhamed. Nuk pritej te benin dicka me teper nga djemte e mire, natyrisht qe nuk pritej te jepnin ndonje lajm te emigracionit, apo viziten e trashegimterit te fronit mbreteror me ftese te mbretereshes, etj etj qe jane evenimente qe kurresesi nuk mund t'i mungonin gazetes. Po te pakten te kishin pak nme shume shije ne perzgjedshjen e lajmeve nga interneti. Keshtu eshte normale qe ish-gazetari i Radio Tiranes Kutra te kishte rreth dy faqe gazete, ku besoj se te pakten ata qe e lexojne internetin e kane pare me kohe etj etj. Te lutem nese ke mundesi te pakten sygjeroi qe te mundohen te perzgjedhin me mire lajmet, nga interneti. Nuk pata guximin te ju shkruaj perseri "djemve te mire" pasi nuk desha te marr ndonje sharje prej tyre flm.

  7. #27
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    15-02-2003
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    514
    Pershendetje,
    Lulja9- te lutem cdo te thote ne shqip BLA BLA BLA ?

    Po te lexonit cfare kam shkruar do te kishit kuptuar qe nuk e kam lexuar "gazeten" dhe nuk njoh askend nga botuesit apo gazetaret e kesaj gazete.
    Per te mos te lene te gabosh ne gjykimin tuaj dhe per te mos "kercyer ne konkluzione" pa llogjikuar po ju them qe nuk kam patur lidhje dhe nuk me ka interesuar gazetaria ( perjashto ketu studentet e gazetarise, miqte qe punojne ne kete sektor) deri me sot. Pashe nje shkrim tuajin ku pervec "mllefit" " urrejtjes" qe une mendoj jane fryt i prejardhjes apo pasoje e gjendjes tuaj shendetesore/mendore nuk kishte asnje gje tjeter.
    Lexova me shume kujdes edhe pergjigjen tuaj edhe te them te drejten ngela shume i habitur nga "llogjika" me te cilen flet.
    Te siguroj qe jam dipllomuar ne nje fushe tjeter qe ska lidhje me gazetarine dhe per tere kohes kam punuar edhe punoj ne profesionin tim( ne angli nuk merrem me perkthime packa se kam respekt per ata qe fitojne buken ne kete menyre) edhe ketu ku jam.
    Skam financuar as kontribuar ne asnje gazete shqiptare apo te huaj as kam dhene ndonje informacion per ndonje gazete.

    Nuk mbaj peng gje dhe nuk e kam kete te drejte..
    Nuk jam rritur me idene e te mbajturit peng, por as me idene e "shabon qoses"( e persekutimit)
    Respektoj te drejten e te shprehurit.
    Respektoj cdo gje qe ben dikush per te jetuar deri ne masen qe prek/cenon lirine time apo te dikujt tjeter.
    Jetoj si dua dhe i le te tjeret te jetojne si te duan.
    C'ka nuk eshte e pranueshme per mua, mund te jete e pranueshme per ju, dhe duke u bazuar ne te drejten e "personit" nuk kerkoj apo bej deklarata per "te mohuar", "braktisur"," penguar", "shkaterruar" ate qe nuk me pelqen.

    Sikur cdo kush per tu mbrojtur nga "dicka" qe nuk i pelqen te ngreje "mure mbrojtes" te siguroj qe te nesermen do te zgjoheshit e rrethuar nga shume "mure" te "ndertuar" nga te tjeret perfshire ketu edhe ate qe ju vete "ndertuat".

    Pra po te them duke u bazuar ne keto principe te fola edhe e shikoj qe paskam bere gabim.

    Jetoni si te doni
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga kundraRRYMES : 16-05-2003 mė 06:37

  8. #28
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    x
    Postime
    35
    Me falni zoteri, vetem nje pyetje kisha.
    Te lutem a mendon se eshte gazete Albania Mail, dhe nga aq djeni sa ke ti, a mendon se ne te behet gazetari?
    Faleminderit

  9. #29
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    15-02-2003
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    514
    Me duket se urrejtja, ose mllefi te ka errur syte. Te lutem lexo se cfare kam shkruar edhe do ta kuptosh qe: nuk me intereson fare por nderhyra vetem qe ju qe ishit kundra kesaj "gazete" te shkruanit me pika 1,2,3, te metat edhe cfare mendoni ju si gazetare profesioniste rreth kesaj te perfolures si " gazete".

    Prandaj te thashe qe ju lutem lexoni se cfare shkruaj edhe pergjigjuni asaj qe une kerkova.

    Ne angli nuk kam lexuar asnje "gazete " shqiptare, por vetem kam degjuar opinionin e disa miqve te mi rreth tyre.

    Gjithsesi ju thashe pak me intereson, por nderhyra qe ju si profesioniste ne kete fushe te nxirrnit ne pah te metat e kesaj gazete.

    dite te kendshme

  10. #30
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    x
    Postime
    35
    Pershendetje!
    Nga informacioni qe une mora me rezulton se ju i nderuar zoteri jo vetem qe keni lidhje me gazeten por...
    Nuk dua te hyj me gjate por po deshet ju, mund te ju them saktesisht se kush jeni. Mundohuni qe te jeni me i permbajtur ne pergjigjet tuaja, dhe merru vetem me ceshtjen e perbashket preokupuese gazeten. Besoj se ti dhe vetem ti mund te japesh pergjigje te gjitha pyetjeve qe lidhen me Albania Mail-in.
    Tregohu i siqerte dhe trego pse Albania Mail nuk eshte gazete e shqiptareve ne UK (de facto), dhe pse eshte braktisur nga gazetaret dhe intelektualet qe ndodhen ketu.
    Besoj se do te kesh miresine qe te tregosh te verteten dhe jo te fshihesh sikur nuk ke asnje lidhje ...
    Natyrisht qe ke miresine te shprehesh edhe mendimin tend per kete gazete, apo vizionin tuaj per te ardhmen......
    flm

  11. #31
    human
    Anėtarėsuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    Angli
    Postime
    47
    Hej gazeta ishte vertet nje turp................
    Po i turperon te gjithe shqiptaret ketu....
    Ajo qe do te pyesja eshte se edhe sa do te vazhdoje keshtu?
    ......................
    jetoj jeten time, vetem sot

  12. #32
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    15-02-2003
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    514
    Lulja9- Me fal qe po te them ose je e papergjegjshme ne ato qe thua( do me thene mendje lehte) ose ke nevoje per vizite mjeksore.
    Ju thash edhe po jua bej te ditur skam lidhje fare me gazeten edhe me asnje gazete ne asnje vend te botes.
    Kam mbaruar informatike edhe punoj ne informatike. Sa per emrin e mbiemrin kam emrin dhe mbiemrin me te cilin me kane regjistruar qe kur kam lere. Nese do informacion te metejshem mund te ta jap ne privat.

    REPORTER- te them une deri sa do te vazhdoje nje gazete e tille qe qenka turp. Deri sa njerez si puna jote vetem "llapin" dhe ngelin ne kuadrin e "lehjes" edhe jo te veprimit.

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-02-2003
    Vendndodhja
    England--OXFORD
    Postime
    56
    Po qa gazete eshte kjo se nuk po marr qo vesh une
    nese gjithe te mirat dhe pa sherr
    CA PINE CA DEHEN

  14. #34
    ~* rrapatushja *~ Maska e Pretty Devil
    Anėtarėsuar
    01-05-2002
    Vendndodhja
    Londer, Angli
    Postime
    61
    hey watsss uppppp everyone??? ia keni nisi nje debati ma nalt qe nuk merret vesht ku fillon e ku maron... nejse

    un kisha nji menim...do takohemi nje here te gjithe sebashke, si pionera te urte qe jemi, e te pime nga nje pint diku.... hajde djema, organizoni noj gja. un vi por shpresoj te mos jem e vetmja vajze....ah po ata qe nuk e pin alkolin munden me pi ate "kafen" e famshme qe thojme na shqiptaret....

    keep in touch boys....

    mpuqqq x x x x x
    [size=0.5]You may shoot me with your words,
    You may cut me with your eyes,
    You may kill me with your hatefulness,
    But still, like air, I`ll rise.

    Leaving behind nights of terror and fear --- I rise
    Into a daybreak that`s wondrously clear --- I rise
    Bringing the gifts that my ancestors gave,
    I am the dream and the hope of the slave.[/size]

  15. #35
    human
    Anėtarėsuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    Angli
    Postime
    47
    E verteta e pare eshte qe mesazhi i fundit me emrin tim ne kete teme nuk eshte shkruar kurre prej meje, dhe per kete besoj se falje duhet te kerkojne shefat e Forumit...!!Ndersa e verteta e dyte eshte se ti kundrarryme me aq sa mora vesh "ha buke" me Albanian Mail, se ciles une fatkeqesisht i kam lexuar vetem disa numra pasi nuk e kam mundesine t'i pergjigjem interesit tim per ta lexuar cdo numer perderisa ndodhem larg te gjitha pikave te shitjeve te saj ne UK. Por e verteta e trete, zoterush, eshte se ju edhe peshtyni kunder rrymes, gje qe pasohet nga ndotja e fytyres suaj. Them keshtu sepse diploma juaj qe pohoni se nuk ka te beje me gazetarine, nuk ju lejon te futeni ne nje DEBAT te kesaj fushe. Perderisa qenkeni aq i painteresuar per shtypin, na lini te bejme "bla-bla" atehere, dhe merruni me ato bla-bla-bla - te qe ju botoni ne ate gazete dhe per te cilin madje u kerkoni shqiptareve ne UK qe edhe te paguajne 70 penny.
    jetoj jeten time, vetem sot

  16. #36
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    x
    Postime
    35
    Per arsye etike (... per te mos thene ndryshe) nuk kam ne plan qe te tregoj ketu ne forum se cili jeni ju. Besoj se jeni i vetedijshem se nuk eshte shume e veshtire te gjesh se kush jeni ndonese fatkeqesisht komuniteti shqiptar ne UK nuk eshte i organizuar por disa gjera dihen.
    Ajo qe eshte vertet per te ardhur keq eshte se disa kalemxhi kerkojne patjeter qe te lavderohen. Nuk arrij qe te kuptoj per ndergjegjshmerine e ketyre njerezve, qe kerkojne patjeter te lavderojne vijen e ndritur te .... punes se tyre.....me gazeten. E kam cmuar dhe e cmoj lart aktin e hapjes se nje gazete ne shqip ne Londer. Por nuk mund te pajtohet jo une por besoj askush qe ka lexuar nje gazete me ate pune qe po behet ne Albania Mail.
    Kur lexon reagimet e disa njerezve (si kundra rrymes) qe kerkojne patjeter te mbrojne nje turp ( ndonese sipas tyre nuk kane fare lidhje me te por qe e verteta eshte krejt ndryshe) te kujtojne disa poezi te Nolit. "Ti hasim qe s'di kendim beju minister per arsim". Keta njerez ngjasojne me donkishote qe enden ne metropolin britanik, thoshin disa lexues qe kishin lexuar disa numra te gazetes, qe tashme sic mund ta dini edhe juve e gjen stok (arsyet besoj se i dini).
    Zoteri!
    E drejta juaj per te marshuar si donkishote neper rruget e Londres, nuk do te thone qe keni te drejte te mbartni (me apo pa vetedije) nje turp qe ka lidhje me emrin tone.
    Nese Ju thoni.... qe nuk keni lidhje me Albania Mailin, por doni ta mbroni atehere:
    -ju lutem a mund te na thoni se pari se a e ka realizuar ajo qellimin e saj?
    -Pse kjo gazerte eshte kthyer ne nje gazete interneti, apo dicka me pak?
    -pse eshte braktisur kjo gazete prej gazetareve dhe intelektualeve?
    -Ne fund te lutem ti qe kerkosh ta mbrosh kete gazete a keni mudnesi te na thoni emrin e nje gazetari te vetem qe punon ne kete gazete? (pasi nuk dua te te pyes se pse u largua i vetmi gazetar qe ishte).
    Nese mendon se ne londer nuk ka gazetare atehere une do t'i tregoj ty te pakten shtate vete, te njohur ne rrethet gazetareske shqiptare.
    Besoj se ne nje pergjigje tuajen do te bazoheni ne keto pika flm ose do te deshmos palidhmerine tuaj me gazeten.
    flm

  17. #37
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    15-02-2003
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    514
    Fakti i tė qėnit anonim i jep tė drejtė cdo lloj “pule” te fryhet si “kaposh” ne majė tė plehut. Pikėrisht i kufizuar nga njė gjė e tillė nuk marr pėrsipėr tė bej replika me ju “reporter”. Mjafton te pėrmend qe punoj per Wireless Ltd. si inxhinier elektronik qė prej 2 vitesh pasi diplomimit ne shqiperi ne inxh elektronike dhe njė eksperience 1 vjecare ne Telecomin shqiptar dhe masterit ne telecommunication/Bristol kam punuar per British Telecom pėr 5 vjet. Ardhja ne angli ne ate kohė pėrkonte me mungesen e informacionit nė shqip dhe me uzurpimin e BBC-shqip nga Informatoret e SHIK, dhe ish sigurimsat e dikurshem me *obrat e shoke. Nisur nga ky fakt , kur shikoj qė persona tė ndryshėm mundohen ( nuk e di se nga cili qellim nisen) tė shkruajnė nė shqip nė njė vend tė huaj ndjej njėfarė simpatie.
    I nderuar “reporter” kushdo qofsh nuk ngren vlerat e tua kur fyen dikė qė mund tė marrė 70P, por bazuar ne kėtė mėnyrė tė foluri me krijohet pėrshtypja se e paske kaluar fazėn e 70P.
    I ardhur nė angli 13 vjet me pėrpara jam munduar tė pranoj edhe fodullikun e personave si puna juaj( Me lejo te kujtoj qe fodulliku ėshtė tipar I TALENTEVE tė RRALLĖ, ose i njerėzve miskinė qė dolėn nga llumi dhe e harrojnė atė), apo e “show up” tė fshatarėve-minikapitaliste shqiptarė.
    Te siguroj edhe njehere qe nuk kam as me te voglen lidhje me gazetat dhe me “gazetėn” nė fjalė. Duhet tė mundohesh tė lexosh se cfarė kam shkruar dhe jo vetem ti hedhėsh njė sy. Do te kuptosh qė po pėrpiqem tė ndikoj sado pak nė tiparin shqiptar tė “mohimit” dhe tė tu tregoj njerzve si puna juaj qė duhet “tė pranoni “ egzistencėn e njė fakti, packa se ai mund tė mos pėrputhet me nivelin tuaj kulturor.
    Jetojmė nė njė shtet ku respektohet edhe “injoranti”, “psikopati”, kėtė fute thellė nė kokė o mikro-borgjez i vockėl, qė ma merr mendja ke pėr tė ngelur pėrherė i tillė.


    Nderimet e mia

    G.D

  18. #38
    In Flames Maska e dimegeni
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Vendndodhja
    Göteborg
    Postime
    371
    Ja dhe nje viktime e jetes mondane(ku kujton se atje jeton)!!!!!

    "Fakti i tė qėnit anonim i jep tė drejtė cdo lloj “pule” te fryhet si kaposh” ne majė tė plehut"
    Je i modh fare ......lol...........veten po shihje ne pasqyre kur shkrujte kete!!!!!!
    Discover me like emptiness.......

  19. #39
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    23-05-2003
    Vendndodhja
    london
    Postime
    18
    Bashkatdhetare qe ndodheni ne UK!
    Jane vertet shume tronditese disa lajme qe more per anti-rrymen
    Eshte vertet TURPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP.
    Me c'te drejte morale more anti-rryme kerkon qe te perfaqesosh shqiptaret ne UK?
    Donkishotizmin tend (sic thote lulja 9) mbaje per vete. Turpin mbaje per vete, por ta dine te gjithe se kush qenkeni ju, nje peshtyme ne surrat do te ishte shume pak per ju.
    Largohu menjehere nga ketu dhe ben mire qe ne saje te pozites tende te ndryshosh per te miren tende si fillim, dhe te gjithe shqiptareve ne UK.
    Besoj se po kupton gjithcka, ne rast te kundert jam i detyruar qe t'i publikoj jo vetem ketu ne Albasoul, por edhe me gjere.

  20. #40
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    x
    Postime
    35
    O jola faleminderit qe e ke ndare kete teme, por do te ishte me e ndershme nese do te kishit lene edhe pergjigjet tuaja te mrekullueshme. Natyrisht qe nuk do te kishin ndonje kundershtim as miqte e tuaj, pra ata djemte e mire.
    FLM per mirekuptimin.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 25-05-2003 mė 06:34

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

  1. Sulė Hotla (1875-1947), Njė Jetė Pėr Shqipėrinė
    Nga strong_07 nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  2. Ēfarė mendoni pėr Ahmet Zogun?
    Nga honzik nė forumin Elita kombėtare
    Pėrgjigje: 242
    Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
  3. Identiteti evropian i shqiptarėve
    Nga Iliriani nė forumin Portali i forumit
    Pėrgjigje: 572
    Postimi i Fundit: 02-05-2012, 15:45
  4. Plavė e Guci
    Nga Davius nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
  5. Qėndrimi i shtypit tė huaj ndaj lidhjes sė Prizrenit
    Nga Davius nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 09-07-2006, 23:28

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •