Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  Wellwisher Maska e KosovaHawaii
  Anėtarėsuar
  14-05-2003
  Vendndodhja
  Hawaii
  Postime
  47

  Thumbs up Cka eshte MUZIKA?

  Nuk ka njeri ne bote qe nuk ndegjon muziken...por CKA ESHTE MUZIKA ne te vertete???

  Per mua MUZIKA eshte MAKINE KOHE (e ngjajshme me ate te
  Austin Powers
  :^xhan2 "How often have you sailed in my dreams and now you come in my
  awakening which is my deeper dream" K.Gibran :^smooches

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-06-2003
  Vendndodhja
  nė Tokė
  Mosha
  41
  Postime
  6
  Pėr mua ėshtė gjuhė e Shpirtit...

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Bes_UK
  Anėtarėsuar
  03-12-2002
  Vendndodhja
  London
  Mosha
  37
  Postime
  7
  Per mua muzika eshte gjeja me e mire si pershembull a ke gje me te bukur kur degjon muziken shqiptare ne mes te Anglise.
  Une per vete kur dal me makine vetem muzik shqip ka apo qe nuk ka ze token e dridh fare.

  Me respekt nga Bes_UK
  I love you, you love me, in my heart you'll alwayz be, here or there, near or far my love will be wherever you are!


  Is ur dad a crook
  .
  .
  .
  .
  because he stole the stars and put them into your eyes

 4. #4
  Loli Maska e DJ KOSMONOVA
  Anėtarėsuar
  17-06-2003
  Vendndodhja
  www.alb-club.com
  Mosha
  40
  Postime
  43
  Muzika per mendimin tim eshte e nevojshme si buka qe hame.
  Ja une per shembull edhe kur vete ne banjo dua muzike se
  nuk...dot.Mos qeshni se kete e them seriozisht.
  alba-club.blogspot.com
  Linke nga Rapidshare.Muzike,filma,lojera,tutoriale.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-05-2003
  Mosha
  40
  Postime
  16
  pershendetje te gjitheve.per mua muzika eshte faktori me i sinqerte dhe me naiv qe ngroh shpirtin e njerezve.une studioj muzike klasike ne gjermani dega piano.sidomos muzika klasike eshte ajo qe nuk ka vdekur dhe s'ka per te vdekur kurre.muzika nuk eshte makine kohe eshte dicka e vecante dicka hynore ku gjithmone gjehet nje mesazh i ri per njerezimin.ne ate klasike shfaqet karakteri,shpirti,trazirat,filozofia,momentet e veshtira psikologjike dhe zgjidhja ne fund te nje vepre.besoj se me kuptoni.c'do lloij muzike ka mesazhin e vet si psh folklorikja percjell dhimbjen,traditat.zakonet,legjendat mitologjike,dasmat,gezimet te nje populli kjo ka shume influence ne ate klasiken.i gjithe ky shekull i cili eshte perfshire ne nje brez te ri muzikor qe nga xhazi e deri ne ditet tona e ka bazen nga harmonia klasike.sepse duhet te kesh nje baze qe te ndertosh dic'ka te re.muzika eshte vazhdimsia e nje mesazhi te hershem i cili eshte pafund per shpirtin e njeriut.iu pershendes.me respekt epirioti

 6. #6
  .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
  Anėtarėsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  Detroit, MI
  Mosha
  35
  Postime
  690
  Ndersa per mua muzika eshte jeta...fryma qe marr!
  And all I can taste is this moment
  And all I can breathe is your life

 7. #7
  Perjashtuar Maska e {Princi}
  Anėtarėsuar
  27-10-2002
  Vendndodhja
  Buried Alive
  Mosha
  40
  Postime
  266
  Music is a Happy nation.

  ky eshte nje grimce nga nje kenge sme kujtohet se e kujt por ama jam plotesisht dakort me te.
  Muzika eshte komb me vete
  Nje komb i lumtur

 8. #8
  Albanian princess
  Anėtarėsuar
  04-06-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  35
  Muzika eshte bere e domosdoshme per jeten time te perditshme. Me ndihmon te kaloj kohen ne autobus apo tren, me ndihmon kur ndihem mire apo keq, me ndihmon kur studjoj edhe kur punoj. Nuk leviz dot pa Cd-Player apo Mp3 player.
  Ajo eshte nje nga krijimet me te bukura nga Zoti dhe njeriu, dhe s'e di dhe as dua ta imagjinoj jeten pa muzike se e besoj do ishte shume me e veshtire dhe me e keqe.
  I love, I play, I hurt, I blame, but when you are with me you'll never be the same.

 9. #9
  ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
  Anėtarėsuar
  30-04-2002
  Vendndodhja
  Melbourne, Land Down Under
  Mosha
  37
  Postime
  583
  Muzika..eshte e vetmja gje qe me jep qetesi....me te shumten e kohes..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 18-07-2003 mė 01:14
  Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

 10. #10
  100%...Shqiptare Maska e Monica
  Anėtarėsuar
  24-05-2003
  Vendndodhja
  New York, USA
  Postime
  39
  Muzika eshte nje art me vete....aty ku fjalet nuk kane vend, muzika flet....Muzika ben zemren te mendoje dhe trurin ta ndjej...
  Fjalet na bejne te mendojme, muzika na ben ta ndjejme...Nje kenge na ben te ndjejme nje mendim ose nje fjale te pathene.....dhe sigurisht na qeteson....

  yannimusic.net
  The best and most beautiful things in the world cant be seen or even touched, They must be felt with the heart!

 11. #11
  Wellwisher Maska e KosovaHawaii
  Anėtarėsuar
  14-05-2003
  Vendndodhja
  Hawaii
  Postime
  47
  Postuar mė parė nga Monica
  Muzika eshte nje art me vete....aty ku fjalet nuk kane vend, muzika flet....Muzika ben zemren te mendoje dhe trurin ta ndjej...
  Fjalet na bejne te mendojme, muzika na ben ta ndjejme...Nje kenge na ben te ndjejme nje mendim ose nje fjale te pathene.....dhe sigurisht na qeteson....

  yannimusic.net
  Monica,

  Nese e pelqen llojin e muzikes sikur te artistit YANNI - ke shije te mrekullueshme te MUZIKES

  Pershendetje
  :^xhan2 "How often have you sailed in my dreams and now you come in my
  awakening which is my deeper dream" K.Gibran :^smooches

 12. #12
  100%...Shqiptare Maska e Monica
  Anėtarėsuar
  24-05-2003
  Vendndodhja
  New York, USA
  Postime
  39
  Ohhhhh, e adhuroj Yannin sidomos gishtat e tij...
  Cdo dite e degjoj cd e tij " The very best of Yanni" te mrekulleshme dhe vecanrisht
  **In the morning light**, te shplodhhhh
  Ne gishtat e tij ai ka shpirtin e tij, dhe nje muzike qe ska nevoje per fjale...jane te teperta
  Kam nje mike, pianiste italiane...kur erdhi te me takonte nga Italia, i bera dhurate CD-ne e Yannit...u mahnit, dhurata me e bukur per te, dhe tani e luan vete muziken e tij.....

  Mgjth flmd per komentin, perderisa edhe ti e njeh dhe e adhuron, ke dhe ti shije te mrekullueshme,
  Pershendetje,
  Monika
  The best and most beautiful things in the world cant be seen or even touched, They must be felt with the heart!

Tema tė Ngjashme

 1. Muzika klasike, 101 pjesėt mė tė bukura
  Nga Tannhauser nė forumin Muzika botėrore
  Pėrgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 07-05-2021, 15:06
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Muzika, si po deformohen shijet
  Nga Davius nė forumin Muzika shqiptare
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 14-03-2007, 21:03
 4. Muzika - thjesht njė melodi, apo ndoshta njė gjenerator ndjenjash dhe emocionesh?
  Nga EXODUS nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-02-2004, 12:00
 5. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2003, 18:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •