Close
Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 188
 1. #1
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  41
  Postime
  261
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kush e ndjen veten Shqiptar?

  Te gjthe ne e quajme veten Shqipetar , dhe nuk e fshehim nacionalitetin, aq me teper ata qe jane jasht atdheut.
  Kam lexuar disa ktu ne forum qe kane mendime antishqiptare, dhe me vjen shume keq .
  Personalisht kur me pyesin nga jam pa ngurim i pergjigjem se jam Shqiptare, nuk e kam fshehur kurre nacionalitetin tim dhe dicka e tille s'ka per te ndodhur deri sa te rroj
  ''Balta me e embel se mjalta''. ... dikur se kam besuar. Tani qe e kam provuar mergimin jam dakort me ate fraze dhe dua te shtoj se vendlindja dhe identiteti im jan te pazevendesueshem.

  Falenderoj te gjithe pjesmarsit qe te pakten te thone nje fjale te ngrohte pra per Shqiptarine.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 2. #2
  LarG Maska e Flava
  Anėtarėsuar
  22-01-2003
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  36
  Postime
  547
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jam Shqiptare dhe krenare, as e kam vene ndonjeher ne dyshim kte gje apo t'a kem fshehur, apo te me kete ardhur turp..Jam antiGreke !! Rrofte Shqiperia dhe gjuha shqipe!! Kisses per te gjith patiotet...Flava!
  Te dua se s'te urrej dot......

 3. #3
  VlonjaT Maska e BlEdIi
  Anėtarėsuar
  11-10-2002
  Vendndodhja
  Nj
  Mosha
  38
  Postime
  418
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  From ALBANIA,keshtu ju kam thene te gjithve...shumica se dine dhe filloi e u bej harten ne ndonje flet apo ne tok dhe ju them aq sa e fiksoin se ku eshte.
  Asnjehere se kam mohuar dhe kurre ne kete jet nuk do e mohoi SHQIPERIN.
  Po shumica(ca qe kam takuar e kam pare une ketu ku jam)fillojn e flasin ang dhe nuk thone qe jan nga shqiperia...une i shaj nga mami apo motra(se duken qe ne fytyr Shqiptaret) ata flasin shqip pastaj po e di sa te ofenduar qe ngelen.....i urrej ata/ato qe mohoin Shqiperin!
  "O bindu o permendu o merr malet e cemendu"

 4. #4
  *Forever* Maska e malli
  Anėtarėsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  40
  Postime
  668
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Jola te pohosh vendin tend ku ke lindur ke pohuar mamin babin , e te gjithe njerzit qe kemi andej , e dua vendin tim dhe do ta due deri sa te vdes.
  Jam Shqiptare 100% dhe pike.
  te puē Jola
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 5. #5
  i larguar
  Anėtarėsuar
  16-11-2002
  Postime
  1,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Jola, meqe nise te mbash shenime .. shenoje dhe emrin tim ne listen e atyre 100% shqipareve.

  Murxho Rrapi

 6. #6
  -->
  Anėtarėsuar
  14-07-2002
  Postime
  473
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  I am an Albanian... Get me?

 7. #7
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  41
  Postime
  261
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sterolla ty as te vej ne diskutim.

  Kam vene re se shume djem shqiptare ktu ne Angli prezantohen pare femrave si italian ose aq me keq si grek por nuk e dine se ketu para disa vitesh italianet ishin rraca me e urryer.

  Po Malli fjale me mend per mendimin tim nje njeri qe mohon vendin eshte inferior, injorant dhe servil.
  Shume mund te jene te suksesshem ne vend te huaj por si vendi yt nuk ka, aty ke zemren dhe kenaqsine e vertete.

  Ja dhe nje vjershe nga i madhi At Ghergj Fishta:

  Ne gjuhe shqipe nanat tona
  shi prej djepit na kane thanun,
  se asht nji Zot qe do ta dona,
  njate, qe jeten na ka dhanun
  edhe shqyp na thane se Zoti
  per shqytare Shqypnine e fali,
  se sa tenden stina e moti,
  do ta g'zojn kta djal mbas djali


  *
  * *

  Pra shqyptare cdo fes qe t'jini
  gege e toske , malsi e qyteta
  gjuhen tujej kur mos ta lini
  mos ta lini sa t'jet jeta
  por per te gjithmone punoni
  pse sa t'mbani gjuhen tuej
  fisi juaj, vendi e zakoni
  kane me u mbaje lark kames huej
  N'per gjuhe shype bota mbare
  ka me ju njoft se c'fis ju kini,
  ka me ju njofte per shqyptare
  trima n'za , sikurse jini.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Jola : 15-05-2003 mė 10:29
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 8. #8
  Ulerime Maska e Jola
  Anėtarėsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  aty
  Mosha
  41
  Postime
  261
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kur ju tregoj shoqeve angleze se Nene Tereza( Gonxhe Bojaxhiu) eshte shqiptare, sju besohet. Ne mburremi ne Skenderbeun me Nene Terezen.

  Shqiptare ndihem sot dhe e tille do jem gjithmone.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  L'amore e' come la febbre, si guarisce a letto.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-04-2003
  Vendndodhja
  itali
  Postime
  45
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  une...

  Shqiperi te qofsha fale
  te kam mem' e me ke djale

 10. #10
  Artiste Maska e Kuntakinta
  Anėtarėsuar
  18-01-2003
  Vendndodhja
  Bregu Lumit High Street
  Mosha
  38
  Postime
  180
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Edhe sikur te doja te mohoja kombesine, nuk do mundesha. E kam te shkruar ne balle: JAM SHQIPTARE.
  :-)

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-04-2003
  Vendndodhja
  itali
  Postime
  45
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  KunataKinta.., kaq te nxehte e paske ballin? mos ke gje temperature?

 12. #12
  Shkodran i betum Maska e POETI_20
  Anėtarėsuar
  27-09-2002
  Vendndodhja
  LONDON
  Mosha
  38
  Postime
  261
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Fjala Atdhe bukur tingellon
  dhe per mu Atdheu eshte nje thesar
  e du shum shqiponjen dykrenare
  sepse kam lindur dhe do vdes shqipetar

 13. #13
  Ikon-thyes Maska e Qafir Arnaut
  Anėtarėsuar
  27-07-2002
  Vendndodhja
  Shum po shndrit aj Diell, e pak po nxeh
  Postime
  1,542
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 20 postime
  Atehere tregoni shqiptarizmin tuaj:

  shikoni www.muzikanet.com dhe blini ato T-shirts qe reklamojne veshesin si puro Shqiptar. Une i bleva nja 3 cope per vete.
  Adresat e faqeve personale mund ti vendosesh ne profil por jo ne firme. Stafi i Forumit

 14. #14
  ~*~*~*~ Maska e Goc^e_mir
  Anėtarėsuar
  22-04-2003
  Vendndodhja
  ne hėnė
  Postime
  148
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Edhe un jam 1000% shqiptare!
  Rrofshi shqiptaret
  Jemi si shpirta te gjithe
  Dream as you'll live forever,live as if you'll die tomorrow!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e forever
  Anėtarėsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  396
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  patjeter nga shqiperia, pavarsisht se disa tipave u duhet edhe me u bo mesim gjeografie, me u thene qe po, ne kemi nje gjuhe tonen shume te bukur, shume te veshtire per tu mesuar, shume te pasur dhe shume te vecante qe jo, nuk i ngjan as serbishtes, rumanishtes, as rusishtes aq me pak greqishtes etj etj

  jo vetem une jam krenare po bej edhe shoqerine krenare qe me njofin si nje shoku im qe mburrej para klases se e dinte ku binte shqiperia dhe qe njifte nje shqiptare bashkepatriote te nene terezes
  Liebe! liebe, lass mich los!

 16. #16
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  hmmm ju gocat e keni mire.....por ne cunat qe sa i themi ketyre gocave te huaja qe jemi Shqipo keto marin malet....(sepse nga injoranca e disa fshatarve qe gjenden ketu ne UK) prandaj une dua qe te them te shumten e herve i them jam Italian per arsye te ndryshme....

  Kete qe ja them vetem femrave....por....jo ne pune ose...ne shoqeri....

  ~laterz~
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 17. #17
  I DASHURUAR PAS DETIT Maska e FJORIN
  Anėtarėsuar
  26-02-2003
  Vendndodhja
  E.U.** SHQIPTAR DHE JO FETAR
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Jam shqiptar dem baba demi me zhgabe ne balle biles dhe nga Vlora
  1. ARSYEJA E GRUAS QENDRON NE BUKURINE E SAJ ,BUKURIA E BURIT NE QENDRON NE ARSYEN E TIJ
  2.ESHTE E LEHTE TE BEHESH HOXHE APO PRIFT, POR ESHTE E VESHTIRE TE BEHESH NJERI
  WEN MY LOVE SWEARS THAT SHE IS MADE OF TRUTH, I DO BELIVE HER,THOUGH I KNOW SHE LIES....(W.Shekspire)

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-05-2003
  Vendndodhja
  Londer
  Mosha
  37
  Postime
  60
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jam shqiptare shume krenare, Kam filluar qe te praktiokoj grushtin, sma merr mendja se me ka hije, por tregoj damarrin shqiptar kur me thone shqiptaret qe sngjaj si shqiptare.
  Hapini syte shqipe nga Londra. Te gjitha vajzat shqiptare kane syte me te bukur ne bote dhe mbi vetulla zhgabe te kuqe, hahaha
  E sotmja, mesim i se djeshmes:
  E nesermja, mesimi tjeter

 19. #19
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  ehehe Juse me degjo yllo (nese je goce)

  Nuk eshte sepse urrej Kombesine time por sepse te jesh ketu ne Londer ke djem shqiptare nga Malsia Madhe dhe nga veriu , qe vijne ketu pa familje fare dhe jetojne neper shpia angleze.....

  Por kete shpi ato e kan hotel ...pse do thuash ti sepse ato nga ora 12-1 e nates shkojne ne shtepi dhe kush i kontrollon rruges se ca bejne VJEDHIN,Zihen etc...

  epra per ketyre ndonjher disa nga ne Shqiptaret ngurojme te themi qe jemi Shqiptare....

  Keto anglezet njerez si ne jan dhe krijojn mendimin e vet per Shqiptaret por tani per tani e shumta angleze kan nje mendim shume negative me sa kam pare une...
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  Itali
  Mosha
  38
  Postime
  25
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  JAM SHQIPTAREeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.
  Dhe nuk e kam pčr turp ta them pčrkundrazi.
  Nč shtčpinč ku banoj kčtu,unč jetoj me tč huaj dhe nč shtčpinč time sa hyn te dera sytč tč zčnč "FLAMURIN TONé KOMBéTAR"dhe tč bčjnč provč tč thonč Italiančt qč hiqe se i mbys fareee.
  """"JAM SHQIPTAREeeeeeeeeeeeeeeeee"""""
  Nuk i kam kčrkuar askujt tč lind.
  Prandaj dua ta jetoj jetčn si tč dua.

Faqja 1 prej 10 123 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Nacionalizmi si nocion dhe zbatimi i tij ne praktike!
  Nga Anton nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 14-09-2009, 17:27
 2. Partia Islamike Shqiptare
  Nga Hyllien nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 104
  Postimi i Fundit: 27-03-2004, 11:23
 3. Kadare - "Kombi shqiptar nė prag tė mijevjeēarit tė tretė"
  Nga Eni nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-01-2004, 03:24

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •