Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
 1. #1
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925

  Alma Bektashi

  A ben ta nisim dhe nje teme per kengetaren Alma Bektashi


  Vete e kam ndeshur per here te pare ne festival kenge ne Shqiperi ne krah te Aleksander Gjokes.
  Di qe ka studiuar per kanto ne Shqiperi, eshte martuar me nje djale Tirane dhe tani gjenden famlijarisht ne Prishtine.
  Kam lexuar dhe nje artikull para disa muajsh per pjesmarrjen e saj ne festivalin e dimrit 2002 ne Tirane. Nese e gjej serish ne internet do ta sjell edhe ketu.

  Po do te doja te dija dicka me shume per disqet qe mund te kete nxjerre ne qarkullim.....kenge te saj e tekste te ketyre kengeve.


  Pershendetje!
  Dita

 2. #2
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Shume mire bere qe e hape kete teme per Alma Bektashi-n , Dita.
  Gjithmone e kam degjuar me kenaqesi. Eshte kengetare dinjitoze . Tani sme kujtohet ndonje tekst kenge, por kush te kete le ta sjelle ketu.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Calexico
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Postime
  61
  me kujtohet nje kenge e saj quhej "te genjen ai" qe me kishte lene pershtypje mes mizorise se turbo-folkut shqiptar te paraqitur me veshje alla-maddonce.

  nuk them qe me pelqeu si kenge dhe se e degjoj me endje po them se ishte nje drite ne fund te tunelit te errte.

 4. #4
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Pershendetje Corazon dhe Calexico!

  Kam gjetur nje kenge te kenduar nga Alma.

  "Ti largohu"

  Lidhjen nga ku mund ta terhiqni ne komjuterin tuaj e gjeni si me poshte:


  TI LARGOHU

 5. #5
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Kurse ne lidhjen me poshte mund te ndiqni videon e Almes per kengen

  "Hajde hajde djalo"


  HAJDE HAJDE DJALO


  Duhet te keni Realone ne kompjuter qe ta shikoni.

 6. #6
  i/e larguar Maska e Fredi
  Anėtarėsuar
  12-05-2002
  Vendndodhja
  Greqi
  Mosha
  42
  Postime
  55
  Pershendetje te gjitheve. Bete mire qe hapet kete teme edhe mua me pelqen shume kjo kengetare. Per here te pare e kam pare ne nje festival ne tirane edhe une me Aleksander Gjoken dhe ate kenge e kam edhe ne kasete video. Gjithashtu kam te shkarkuara na PC edhe "Hajde hajde djalo" dhe " Te genjen ai" qe me pelqen aq shume. Kenge te tjera nuk kam dhe nuk di nese ka nxjerre ndonje disc tjeter.
  Ciaooooo

 7. #7
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Pershendetje Fredi!

  Nje kenge tjeter nga Alma e gjen ne postimin #4.

  "Ti largohu". Kliko tek lidhja qe kam vendosur aty dhe mund ta shkarkosh ne kompjuterin tend.  Teksti i kesaj kenge.  Ti largohu


  Te desha si femije,
  e para dashuri,
  e para enderr ishe ti.
  I pari lot ne sy,
  i pari varg per ty,
  e para kenge per ne te dy.

  U zgjova e trembur,
  U tret ne erresire,
  nje perqafim i ngrire
  mbi nje shtrat si shkretetire.

  Ti largohu nga jeta ime,
  me ndihmo qe te harroj.
  Le te tretesh ne kujtime
  Si nje dite qe perendon.

  Ti largohu, ti largohu,
  ti qe emrin ke zhgenjim.
  Me qortonte dashuria
  Me denonte fati im.

  Ti largohu nga endrra ime,
  do jetoj une me vetmine,
  me rinon me ledhatime,
  ti ma plake dashurine.

  Ti largohu, ti largohu,
  ti qe emrin ke zhgenjim.
  Me qortonte dashuria
  Me denonte fati im.

  U zgjova e trembur,
  me mua tallej nata,
  me perqeshte dashurine.
  U zgjova e humbur
  Ne buze me puthe nata
  Dhe ma vriste dashurine.

  Ti largohu nga jeta ime,
  me ndihmo qe te harroj.
  Le te tretesh ne kujtime
  Si nje dite qe perendon.

  Ti largohu nga endrra ime,
  do jetoj une me vetmine,
  me rinon me ledhatime,
  ti ma plake dashurine.

  Ti largohu, ti largohu,
  ti qe emrin ke zhgenjim.
  Me qortonte dashuria
  Me denonte fati im.

 8. #8
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Gjall a vedk kjo...kam kohe pa e degjuar?

  laterz
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 9. #9
  *KOSOVARE* Maska e Arjeta
  Anėtarėsuar
  17-10-2002
  Vendndodhja
  Danimarke
  Postime
  188
  Alma Bektashi eshte kengetare shum e mire dhe vertet dinjitoze ka nje ze te mrekulluar dhe fantastik....Ajo nje kohe ka studiur ne Tirane dhe eshte martuar me nje tiranas me duket, gjate asaj kohe ishte kohe lufte ne Kosove per ate ajo ishte me e njoftur ne Shqiperi se ne Kosove...ka shum kosovar qe deri mbas luftes kan menduar qe Alma eshte e Shqiperis per arsyjse se ajo kishte dal shum e re nga Kosova.......
  [size=0.5]Sometimes friends
  cause You pain & happiness
  they come & go
  but one thing 4 sure
  they Love & miss you,
  believe me I am 1
  of them......!!![/size]

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
  Anėtarėsuar
  03-12-2002
  Vendndodhja
  e humbur diku
  Mosha
  41
  Postime
  209
  Eshte nje kenge e Alma Bektashit ne albumin e rri nese e dij mire e quaj " Eja ti" ju lutem nese dikush e di te ma dergoje tekstin se ka kohe qe e kerkoj. Pershendetje
  Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-04-2003
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  75

  ...

  Alma Bekstashi ka nji "spesore musicale" qe do te befasonte kedo... Zāni i saj aq i ngrohte e egzotik duket se ti merr mend...
  M' kane pelqy pergjithesisht interpretimet e saja, do veēoja duet me Aleksander Gjoken dhe interpretimin e "Comme d' abbitude" te Edit Piaff tč programi i Vitit te Ri para do vjetsh.

 12. #12
  Headhunter
  Anėtarėsuar
  11-07-2003
  Vendndodhja
  Gostivar- Iliride
  Mosha
  41
  Postime
  13
  he he he une almen e respektoj shume sepse vertet kendon bukur mirpo i ka edhe ajo mangsit e vetaaa.....
  SHQIPERIA E MADHE

 13. #13
  .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
  Anėtarėsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  Detroit, MI
  Mosha
  35
  Postime
  690
  alma eshte nje kengetare vertet e vecante!
  And all I can taste is this moment
  And all I can breathe is your life

 14. #14
  Authentic Maska e DeuS
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Postime
  2,320
  E vertete ! edhe mua me pelqen .............

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e babadimri
  Anėtarėsuar
  07-07-2003
  Vendndodhja
  usa
  Mosha
  48
  Postime
  707
  Per bese kjo alama lene qe eshte e bukur po zerin e ka zanzi
  edhe kur bie cohem...kurre nuk dorezohem

 16. #16
  100%...Shqiptare Maska e Monica
  Anėtarėsuar
  24-05-2003
  Vendndodhja
  New York, USA
  Postime
  39
  Me pelqen Alma , ka shume bote dhe ze te embel
  The best and most beautiful things in the world cant be seen or even touched, They must be felt with the heart!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
  Anėtarėsuar
  03-12-2002
  Vendndodhja
  e humbur diku
  Mosha
  41
  Postime
  209
  Po e shkruaj tekstin e kenges qe kerkoja me siper, se perseri vet e gjeta

  EJA TI

  Kete nate patjeter ti te dua
  te shoh syte e tu, floket e tua
  dhe te them e qete ku ishe ti
  te ti prek duart neper duar
  dhe te them sa shume me ke munguar
  kush e di sa vite, kush e di
  te te them une eja, eja, eja ti
  jo nuk ishte era por ishe ti

  Dhe te theras ku je ti eja
  eja me shpejt, me shpejt se era
  ende i ndjej prekjet e tua
  eja ti, eja, eja ti
  zemra nuk fle ajo rri zgjuar
  sa shume asaj i ke munguar
  si te ta them te dua eja
  eja ti, eja, eja ti
  Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

 18. #18
  rrotull asgjekundi
  Anėtarėsuar
  11-04-2003
  Mosha
  40
  Postime
  61
  alma ka me te verte nje ze fantastik por qe eshte humbur ne muziken shqiptare. Do kisha qejf ta degjoja duke kenduar ndonje Ella Fitzgerald etj

 19. #19
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  alma bektashi eshte e martuar me nje cun simpatik nga tirana .. e njoh kete tironsin vete personalisht .. dhe kane nje vajze te vogel nga martesa e tyre ..
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 20. #20
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  38
  Postime
  11,960
  Alma Bektashi, kėtė herė me djalė

  Tiranė, 9 janar (MIA)

  Nė herėn e fundit kur do tė gjendej nė qendėr tė vėmendjes mediatike nė Tiranė (pse ishte zonja Kapulet nė musikalin "Romeo dhe Zhuljeta"), Alma Bektashi nuk do tė jepte asnjė shenjė, nė asnjė intervistė apo bisedė tė lirė, pėr shtatzėninė e saj. Sepse nė fakt nuk e dinte as vetė. Lajmin e bukur ajo do ta mėsonte pas pėrfundimit tė "Romeos dhe Zhuljetės", nė ditėt e para tė mbėrritjes nė Prishtinė.

  Kėshtu, kėngėtarja kosovare do tė bėhet nėnė pėr herė tė dytė. Pas vajzės, kėtė herė Alma do tė sjellė nė jetė njė djalė
  My silence doesn't mean I am gone!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Ēfarė besojnė bektashijtė?
  Nga ATMAN nė forumin Komuniteti bektashi
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 29-09-2017, 04:47
 2. Tarikati Bektashi
  Nga Mexhid Yvejsi nė forumin Komuniteti bektashi
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 23-01-2015, 16:13
 3. Rreth Pėrhapjes Sė Islamit Ndėr Shqiptarėt
  Nga cobra nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 20-09-2012, 14:47
 4. Ku ndryshjojne besimtaret bektashi nga ne?????
  Nga lamb nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 60
  Postimi i Fundit: 28-03-2006, 17:43
 5. Bektashinjte. Cilet jane ata?
  Nga angeldust nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-03-2003, 09:49

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •