Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Zog Shqiponje Maska e Iceberg
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Larg Atdheut
  Mosha
  49
  Postime
  212
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Lightbulb KOSOVA: Kurre me pjese e Serbise.

  GRAF LAMBSDORF: KOSOVA KURRĖ MĖ NUK DO TĖ JETĖ PJESĖ E SERBISĖ

  Vjenė, 9 maj 2003 -- Shefi i kabinetit tė pėrfaqėsuesit tė posaēėm tė KB pėr Kosovėn, Nikolaus Graf Lambsdorf ka deklaruar sot nė Vjenė se “Kosova kurrė mė nuk do tė jetė pjesė e Serbisė”. “Shqyrtimin aktual rreth Kosovės e ka nxitur preambula e Kartės kushtetuese tė Serbisė dhe Malit tė Zi, ku theksohet se Kosova ėshtė pjesė e Serbisė.

  Ndonėse pėr momentin ėshtė e paqartė se ēfarė statusi do tė ketė Kosova nė tė ardhmen, njė gjė ėshtė e sigurt – e kjo ėshtė se ajo kurrė mė nuk do tė jetė pjesė e Serbisė”, ka nėnvizuar ai nė takimin qė po mbahet nė Vjenė, nė temėn “Ardhmėria e Kosovės – perspektivat ekonomike dhe politike”.
  Shqiperi te qofsha fale, te kam Nene e me ke djale

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Calexico
  Anėtarėsuar
  11-05-2003
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  paska edhe burra qe shprehen qarte e bukur. per t'u pershendet.

  i mbetet kosoves vetem te punoje e te zgjeroje demokracine dhe rritjen ekonomike. guret tjere te gjithe do vine ne vend si ne lojen e dominose.

  s'e kane lehte as keta... ketej nderto shtet, andej respekto rezolutat e klubit te impotenteve.

  hajri e dafte.

Tema tė Ngjashme

 1. Dardani apo Kosovė
  Nga Statovci nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 167
  Postimi i Fundit: 15-06-2018, 11:31
 2. Kombin shqiptar 7 milionėsh nė Ballkan e kanė mbuluar retė e zeza
  Nga Davius nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 01-08-2010, 13:18
 3. Kosova: unjust politics
  Nga bqato nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-10-2006, 08:07
 4. Platform For The Resolution Of The Albanian National Question
  Nga saimiri-uk nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2003, 14:52

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •