Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
 1. #1
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585

  Smile Cover arts pr disa kng

  Mendova t bja nga nj "cover" pr disa kng q kam br. Kto "cover" jan vetm pr seciln kng, sikur ato t ishin "single-cd."

  Po e filloj me t parn kng q kam br:
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga drini_n_TR : 29-05-2003 m 21:14

 2. #2
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  Kjo pamje sht nj fotografi q kam br n dhjetorin e kaluar n Lake Tahoe (Northern California), dhe si vnd m ka ln shum mbresa. Nuk e di pse por m'u duke e prshtashme pr kt kng:
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga drini_n_TR : 29-05-2003 m 21:15

 3. #3
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  nj "cover" shum i veant...
  p.s. prap nga dora ime :)
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga drini_n_TR : 29-05-2003 m 21:15

 4. #4
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  Kjo sht pr nj instrumentale t shkurtr me kitarr. M plqen tejmase sesi ka dal aq ndriushm emblema me lulen nga e cila vjen forma... vre se sht mishi im :) :
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga drini_n_TR : 29-05-2003 m 21:15

 5. #5
  shume te bukura!

  p.s. e ke nje gabim ne firme. eshte depeche mode, e ti e ke bere depedhe mode. :)

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e ALBA
  Antarsuar
  21-05-2002
  Vendndodhja
  Gjermani (Dortmund)
  Postime
  2,610
  Drini shume te bukura dhe shume romantike,me pelqyen shume.Te lumte dora,kur pash keto pamje me ben te enderroj dhe me futen ne disa endrra,sigurisht pozitive.Me respekt Alba
  "Jeten duhet ta paguash me cmimin e vuajtjes."
  .

 7. #7
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  Alba,
  T falemnderit shum! Por sht edhe m e bukur se kto kng do jen s shpejti n albasoul tek muzika :). Do kesh nj mundsi t dgjosh disa tinguj t rinj :), "so stay tunned"

  T prshndes me dashamirsi!
  sinqerisht
  drini.

 8. #8
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  kjo ishte e vshtir pr t'u postuar pa humbur cilsi, megjithat "think positive" ;) :
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga drini_n_TR : 29-05-2003 m 21:16

 9. #9
  Konservatore Maska e Dita
  Antarsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  Drini,

  shume te bukur cover-at. Uroj dhe kenget te jene po keshtu :)
  Na lajmero tek kjo teme, se kur do te jene tek faqja e albasoul-it.

  Me i bukur per mua cover-i me zambakun dhe siglen Bukuria e qetesise.


  Te pershendes!
  Dita

 10. #10
  be yourself by yourself Maska e denku
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  in the casket garden
  Postime
  362
  T bukura Drini!
  Prshndetje!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nuk mund te qortohem,sepse dhe vete njeriu model ka skadencen e tij....!!!!!!!!

 11. #11
  4:20.com...pantera.com Maska e tom
  Antarsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  ke dyqoni ke selvia
  Mosha
  50
  Postime
  206
  persmari qe te gjitha drino...ate lulen plako un e kom bo tatoo.ne fakt esht fiks kshu....
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-05-2002
  Postime
  184

  nga te gjitha

  me pelqeu ajo bardh e zi. ka shume paqe, drite, shprese...
  tani do te te merzis per ate simbolin me lulet. me duket shume e ngarkuar ( me fal, e di qe ty te pelqen shume).shume.te kujtohet diku ku ke thene dhe vete se bukuria shpesh qendron tek thjeshtesia?sa per "think pozitive" qenkemi krejt ne frekuenca te ndryshme. une mund ta mendoj cdo ngjyre mendimin pozitiv, po je kafe.jooo. si e ke konceptuar? me thuaj. si ngjyre e tokes apo...?

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  13-03-2003
  Vendndodhja
  U.S.A
  Postime
  9
  Te gjitha ishin te bukura. Me pelqeu me shume e para per zotin arsyeja ishte me apstrakte dhe po ashtu kishte me shume krijuse. jO se te tjerat nuk ishen por jane gjera te para.
  Megjithate suksese

 14. #14
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  Dita, Denku, Tom, Buna, dhe Ena Ju falemnderit shum pr t gjitha fjalt e mira.

  - Tom, nuk e di, at kovering q postove e ke tattoo ashtu si sht? Shum bukur Tom, at q sht tek coveri e kam n shpatulln e majt.

  - Buna t falemnderit pr kritikn. M beso un s'e marr pr keq. Ajo tek "Bukuria e Qetsis" sht nj tattoo q kam, dhe q simboli n vetvete prfaqson shum gjra. Dita bri nj krkim n internet dhe gjeti kto t dhna:

  Postuar m par nga Dita
  Drin, une nuk e dija tamam kuptimin e lules ne fjale dhe bera nje kerkim ne italisht me "Il significato del giglio".
  Shume e kenaqur nga ajo qe lexova.

  Per skautistet gjeta te kishte tre kuptime:


  "1. Il giglio che indica la buona direzione senza piegare n a destra n a sinistra il che significherebbe tornare indietro;

  2. Le tre pute del giglio ricordano allesploratore i tre punti della Promessa;

  3. Il giglio inglese quello in cui sotto sta scritto "Be prepared", "Siate pronti", che ricorda come dobbiamo essere sempre pronti a compiere il nostro dovere, specialmente davanti a situazioni impreviste. "  Kurse kuptimi tjeter qe vlente per lulen ne menyre simbolike:

  "Il significato del giglio , dunque, quello della purezza e della castit. "
  Forma e atij simboli vjen nga lulja e zambakut t bardh, dhe n fakt un u mundova q t shprtheja lulen mbi tattoon, pr t shkrir kto dy element bashk.

  Ndrsa ajo e "Thinking Positive" sht nj graffitti ktu n L.A. sht shum i madh, dhe mua m plqeu shum, ndaj dola n fotografi mbi t (ai aty jam un :)). Foton e graffittit mund ta gjesh ktu Pr ngjyrat dhe pikrisht pr ngjyrn bojkaf nuk e di, mua m plqeu kompozimi si trsi i graffittit, ose i murales, dhe fakti q n t ka nj Buddha t madhe :) Qnia e Buddhas, t gjitha duart q dalin prej saj, dhe un q duket sikur jam n duart e saj, n fotografi m dhan nj ndjenj ledhatimi, nj ndjenj rehatsie, ndaj mendova se ishte nj "thinking positive". Por duhet t dgjosh kngt q t'i kuptosh.

  Ena t falemnderit pr komentin :)

  Meq Dita m pyeti, un fola me Edspace, dhe ai m tha se n Albasoul nuk publikojn CD q nuk jan publikuar m par nga shtpi diskografike. Por nga shtatori ai do t punoj pr nj seksion t ri, n t cilat do t mund t vihen edhe kto tinguj q kam br un.

  Gjithsesi, ju falemnderit edhe nj her pr do gj !!!

  sinqerisht
  drini.

  Tattooja e sapo br pas nja dy-tre ditsh.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 15. #15
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  Zambaku i bardh, nga forma e t cils del simboli i msiprm:
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-04-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  49
  Pershendetje Drini,

  I pashe me shume kenaqesi keto poste dhe uroj qe kenget te mund ti vendosesh sa me pare qe te kemi mundesine ti degjojme. ME shume me pelqeu posti #2, "Te dua ty" me pelqen shume kaltersia dhe gjeresia e pamjes, kurse "hija e dritares" per mua mbart nje sinqeritet shume te kendshem, sigurisht dhe te tjerat ishin shume te bukura.

  Shume Urime dhe Suksese,
  Ora
  Shprese

 17. #17
  carpe diem Maska e drini_n_TR
  Antarsuar
  28-09-2002
  Vendndodhja
  Tiran, AL
  Mosha
  39
  Postime
  1,585
  Ora T Falemnderit shum pr fjalt q shkrove. Shpresoj q kur t vihen t'ju pelqejn gjithashtu edhe si tinguj :).

  Ky sht koveri pr nj "techno" t shkurtr, e cila sht thjesht nj instrumentale. Si tek kjo por edhe tek t tjerat, punimet jan kryer me an t fotoshopit, ndrsa pemjet ose fotot, jan gjithashtu shkrepur nga un. Pr shkrepjet kam prdor nj aparat dixhital "Canon Elph" 2.1 MegaPixels, dhe m pas, si e thash, i kam prpunuar n fotoshop.

  Kjo sht "Sweetly Scary"
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Ndryshuar pr her t fundit nga drini_n_TR : 21-06-2003 m 17:44

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e xxxl
  Antarsuar
  20-10-2002
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  277
  PERSHENDETJE "DRINI" TE TERA PUNIMET ME PELQYEN POR NE VECANTI AI I PARI ME TERHOQI ME SHUME TE UROJ PUNE TE MBARE

 19. #19
  Super Girl Maska e dionea
  Antarsuar
  21-11-2003
  Vendndodhja
  In my place
  Mosha
  38
  Postime
  251
  Me pelqeu shume,por shume vertet "Hija e dritares".
  Shume e bukur dhe e vecante.Gjithashtu edhe kjo e fundit. Pergezime!
  I can love
  But I need his heart
  I am strong even on my own
  But from him I never want to part
  He's been there since the very start
  My angel Gabriel

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-06-2004
  Vendndodhja
  usa atlanta
  Postime
  89
  Hi drini me pelqyen shum keto foto, sidomos ajo e para dhe e dyta Ne kete teparen shihet ngjyra e bardhe e qe paraqet lirin apo paqen . Ne te dyten u knaqa duke e shikuar, dhe me qoi mallin e koherave te mija. Te uroi qe te vazhdosh keshtu . Suksese.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •