Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 141

Tema: Pirro Ēako

 1. #21
  e Shqipes Maska e Foleja_
  Anėtarėsuar
  04-08-2004
  Postime
  1,694
  Faleminderit
  138
  63 falenderime nė 36 postime
  Pirro Cako eshte kengetar vertete i madh.Por mbi te gjitha kenget me pelqen HERET A VONE

  Shkodrane ma kujtove te e degjoj kete kenge menjehere

 2. #22
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  30
  Postime
  1,770
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  e kom sh qef kongen per nje cast me ndali zemra sh e bukur me verte kto te tjerat si kom nigju po tani qe i qitet po shkoj tshof mos i gjej

 3. #23
  C O B sanguin Maska e whisper
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Vendndodhja
  Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
  Postime
  1,028
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Pirro para se te jete kengetar dhe artist eshte njeri me bote dhe shpirt te pasur! Kam fatin e mire te bej pjese ne shoqerine e tij...E pershendes...

  Per me shume per Pirron kliko ketu:

  http://www.pirrocako.com/
  ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
  drejt gjinjve te tu me ndjell...

 4. #24
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Shkodrane mos me merr @copyright-n, lol per Shigjeten e Zeze.

  I mire eshte ky Pirro, ka ze te embel po s'ka shume volum. Ja ka marre gruaja volumin. Une nuk e njoh por nje kusheriri im, burre ne moshe i njeh familjarisht, lol.

  Ky kushua im dikur ka qene piktor edhe skulptor, bente kuaj me cizme meksikane, breshka prej allcie edhe pikturonte femra nudo..........
  HAKUNA MATATA

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
  Anėtarėsuar
  05-05-2004
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Mbesa/Nipi i Kocit je?
  lol

  Pirro Cako eshte djali dhe burri i dy zerave te fuqishem te skenes shqiptare dhe boterore.Kjo eshte merita me e madhe e tij lol

  Zeri tij eshte i embel dhe kaq.

 6. #26
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga ~D~
  Mbesa/Nipi i Kocit je?
  lol

  Pirro Cako eshte djali dhe burri i dy zerave te fuqishem te skenes shqiptare dhe boterore.Kjo eshte merita me e madhe e tij lol

  Zeri tij eshte i embel dhe kaq.
  Mbesa, mbesa po jo e Kocit, lol. Edhe ndaji nje cik ato "djali dhe burri" se e bere lemsh popullin e thjeshte, lol
  HAKUNA MATATA

 7. #27
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  Pirro Ēako, njė baba i pėrkushtuar

  Ka hequr dorė nga turet e tij koncertore pėr t’u pėrkujdesur pėr djalin duke i dhėnė njėkohėsisht ndihmė edhe bashkėshortes sė tij Inva Mula. Ajo nė kėto ditė ka njė axhendė tepėr tė ngjeshur dhe ėshtė mjaft e zėnė me koncertet nė Francė. Pėr kėtė arsye Pirro Cako ėshtė zhvendosur sėrish nė Paris pėr tė kaluar disa ditė me tė birin. Por kjo nuk do tė thotė se ai nuk gjen kohė edhe pėr tė kompozuar ndonjė kėngė tė fundit qė me siguri do tė jetė suksesi i tij i rradhės.
  My silence doesn't mean I am gone!

 8. #28
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Pirro Ēako - Ah Moj Dashuria Ime , kenga me bukur qe ka kompozuar dhe kenduar deri me tash
  Sui generis

 9. #29
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-07-2006
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  858
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  poezia eshte e teodor kekos

  ah moj dashuria ime

  dashuria ime
  je prona e te tjereve
  vjedhurazi vjen dhe si hajdute prape me shkon
  thashethemet,zemren tende e brengosin
  e pastaj nga dimri i syve me shtegeton
  dashuria ime, perdhunshem dashuruar
  mbas gjithe vijave te bardha te kesaj bote
  ti me urdher semaforesh vjen tek une
  i prish puthjet dhe nuk paguan asnje gjobe
  ah moj dashuria ime
  je shkurtimi i jetes sime
  dhe me gjate pa ty do te jetoja
  frika jote e mallkuar
  qe kafshon ditet e mia
  gjithe keshtjellat mi kthen ne rrenoja
  dashuria ime je prona e te tjereve
  puthja me orar
  takimi me orar
  unik
  ti me iken maje gishterinjve
  ti mes botes
  sikur une vertet te isha nje armik

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Ēaushi
  Anėtarėsuar
  03-05-2006
  Vendndodhja
  Nė Atdhe!
  Postime
  3,283
  Faleminderit
  54
  40 falenderime nė 29 postime
  Njeri nder kengetaret qe i jep emer muzikes se lehte shqiptare...e vlersoj dhe e degjoj shpesh here .....me pelqen zeri melankolik i tij.
  Dhuro shumė...e prit pak!

 11. #31
  .
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime nė 55 postime
  Zbulohet Anjushka e vėrtetė, e dashura 27-vjeēare e Pirro Ēakos

  Denisa Kraja

  “Dikush mė tha emrin tėnd zonjushe, sa pak pėr ty unė di”, janė dy nga vargjet pikante, qė kantautori i njohur i ka kushtuar Anjės, vajzės me tė cilėn shoqėrohet gati hapur dhe argėtohet fundjavave nė lokalet e natės. Dhe Anjushka nuk ėshtė njė emėr artistik apo rastėsor, por njė dedikim dashurie i vėrtetė dhe pėrkėdhelje e emrit Anja, vajza 27-vjeēare me tė cilėn Pirro shoqėrohet pėr gati njė vit. Ajo nuk ka lidhje me artin dhe punon nė njė zyrė juridike, si dhe nė njė nga ministritė.
  Pirro i kushtoi kėngėn predikuese me titull “Anjushka”, ku e kėshillon tė jetė e kujdesshme “nė kėtė botė tė turbullt”. Madje tė ketė kujdes dhe nga ai vetė. Dhe Anjushka ėshtė vajzė brune, me kaēurrela dhe qė ka pranuar, qė kjo kėngė t’i kushtohej asaj si pėr ta pėrligjur nė njėfarė mėnyre lidhjen e tyre. Edhe pse ai e komentoi si njė emėr artistik, dhe si njė dedikim kushtuar vajzave tė bukura 17-vjeēare, nė fakt ky ishte thjesht njė truk. Paparaci ynė i ka fotografuar tė dy nė “Aus Club”, nė shoqėrinė e njėri-tjetrit. Thuhet qė dhe njohja e tyre ėshtė bėrė nė njė nga lokalet e natės, kur Pirro ishte frekuentues shumė i rregullt i kėtij lokali.

  Anjushka
  Nė refrenin e kėngės “Anjushka”, Pirro thekson faktin se nė takimin e parė ai nuk e dinte se sa vjeē ajo ishte, ndėrsa “njė natė nė party shpejt unė ty tė dallova, gjysmė errėsira tė maskonte disi, ndėrsa kėndoje ti unė shihja orėn”... Thuhet qė kjo ėshtė dhe historia e vėrtetė e njohjes sė tij me Anjėn, nė njė karaoke. Se sa lidhje sekrete ėshtė kjo, sidomos tani qė Pirro ka vendosur tė heshtė pėr ndarjen e tij nga Inva Mula, kėtė mbase nuk e ka menduar as vetė Pirro, pasi emri Anja, nuk mund tė fshihej thjesht duke e bėrė Anjushka. Por Pirro pėr t’i bėrė parapritė kėsaj, vendosi tė thoshte nė media se kjo kėngė i kushtohej vajzave 17-vjeēare, tė vogla, dhe qė ende nuk dinė seē ndodh nė botėn e meshkujve. Nė fakt ishte ndryshe. Kėnga ishte pretendente pėr tė fituar festivalin e 10-tė tė “Kėnga Magjike”, dhe fitoi ēmimin “Kėnga hit” nga radio Energy.

  Predikimi me tė cilėn Pirro do fshihte tė vėrtetėn
  Kėngėtari merr pozitėn e predikuesit dhe i kėshillon vajzat qė tė jenė tė kujdesshme pikėrisht nė kėngėn qė ai e ka pikė tė dobėt, “Anjushka”. Sipas tij nuk ishte njė kėngė dashurie, por predikimi. Kėnga “Anjushka” ėshtė njė kompozim ku Pirro Ēako ka gjetur sekretin e tė qenit nė kohė, por dhe i ka bėrė kėtė dhuratė tė dashurės sė tij. Po pse “Anjushka” dhe jo “Anja”? Kantautori kohėt e fundit gjithnjė e mė shumė po lanēohet edhe si tekst shkrues i kėngėve tė tij dhe komenti qė ai dha pėr kėtė tekst ėshtė se bėhet fjalė thjesht pėr njė emėr pėrkėdhelės, qė nuk lidhet fare me emrat rusė, por thjesht Pirro e ka menduar si gjetje qė do t’i sillte sukses nė festival. “Nata s’ka siguri”, ėshtė vargu mė i gjetur i kėngės, qė shumė shpejt u kthye nė hit. Njė tjetėr grishje artistike kjo pas kėngėve “Herėt a vonė” apo “Mos mė krahaso”. Edhe pse pohoi nė media se, kjo qenė njė periudhė shumė e ngarkuar e karrierės sė tij, ku ka krijuar shumė kėngė pėr artistė tė tjerė, ka gjetur mundėsinė tė krijojė kėtė kėngė ndryshe, dhe qė ai e ka shumė pėr zemėr. “Anjushka” ishte njė nga planet e tij pėr videoklip, por duke parė qė kėrkonte shumė kohė, mendoi se rruga mė e shkurtėr ishte tė konkuronte nė “Kėnga Magjike”. Tashmė qė ka hapur studion e tij private, Pirros i pėlqen tė bėjė pėr vete sa mė shumė fansa tė rinj. Por Pirro nuk e fsheh qė pėr tė ėshtė e rėndėsishme, qė muzika qė bėn tė pėlqehet nga kėngėtarėt e rinj, dhe pse jo ata pastaj t’i kėrkojnė tė krijojė kėngė pėr ta”. “Anjushka” do tė pėrfshihet nė kėngėt e albumit e tij tė ri, pėr tė cilat Pirro ėshtė duke punuar tani.

  E vėrteta e ndarjes nga Inva
  Kthimi i Pirros nė Tiranė, natyrisht qė kishte njė arsye. Ai ishte ndarė nga Inva Mula dhe kishte vendosur tė linte Parisin pėr tė fituar kohėn e humbur nė muzikė. Por edhe pse kjo ndarje ishte shumė zhurmėmadhe, ata hezituan tė flisnin nė media pėr kėtė. Kjo ndoshta pėr hir tė djalit tė tyre 14-vjeēar Anthony, i cili jeton nė Paris me Invėn. Ndėrkohė Pirro dha njė intervistė ekskluzive para disa muajsh pėr gazetėn “Panorama”, ku pranoi pėr herė tė parė tė fliste pėr tė vėrtetėn e ndarjes, gjė qė Inva nuk pranoi ta bėnte asnjėherė. Ndėrsa Pirro duke pohuar se asgjė nuk kishte ndryshuar nė lidhjen e tyre, nėnkuptohej se ata nuk ishin mė bashkė, dhe e vetmja gjė qė i lidhte tani e tutje ishte djali i tyre, i cili dhe ai ka prirje tė dukshme pėr muzikėn.


  Anjushka ėshtė brune, me kaēurrela, dhe qė ka pranuar qė kjo kėngė t’i kushtohej asaj si pėr ta pėrligjur nė njėfarė mėnyre lidhjen e tyre. Edhe pse ai e komentoi si njė emėr artistik, dhe si njė dedikim kushtuar vajzave tė bukura 17- vjeēare, nė fakt ky ishte thjesht njė truk.

  "Panorama"

  Ja edhe kenga:


 12. #32
  jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
  Anėtarėsuar
  26-04-2005
  Postime
  1,640
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  ky osht fenomen i pergjithshem. meshkujt dun gjithmon femna ma te reja. ky u shoqeru ca koh me rovena dilon

  90% e shokve te mij m'tiron kon dashnore 22-25 vjecare ene pse shumica e tyne jon ligjerisht te martu. knej ka ameriqia shumica e te martumve kon dathurore virtuale se kshu reale sja ma xhepi hahahahahahaha


  ueeeeeeeeee tani sa e pash foton e asaj gocec. vallaj ene un do i kisha lon gjitha noret e mija per ate. shum kinge
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TikTak : 15-02-2009 mė 19:58
  no glove no love

 13. #33
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Po dhe Pirro eshte i mire ama, Tiko .

  My fav singer, so far . Nga muzika shqiptare. 2 cd te tij kam, po me mungojne dhe nja 2 kenge (keto te fundit fare) , po do i marr dhe ato soon.

  Po attach dhe nje foto te tij . Lol


  Kenga Diferenca je Ti , dhe Per nje kafe ne Tirane, te mrekullueshme.  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 14. #34
  Jam Tea :) Maska e My_Soul
  Anėtarėsuar
  07-02-2004
  Vendndodhja
  Diku...
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Hi Pink!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  HAKUNA MATATA

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime
  Tea Ku E Gjete Ket Jevgen


  Lol
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 16. #36
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Nje tjeter kenge e bukur e Pirros

  Dikur sa jam munduar te isha i vecante
  per te tmahnitur ty dridhja cigaren,
  si buze ti vija gjethet, mbi trupin tend hollak
  ti varja neper veshe, gishta e floke

  Femije ne ishim ende, femije te dashuruar,
  qe sdinim mire se cdo te thote e ardhme.
  Me vone kur ne u rritem, atehere e kuptuam,
  pse ditet tona do me nuk u lidhen

  Pas shume vitesh nje mbremje une te pashe,
  me nje njeri perkrahu, dhe u trishtova
  se nga perplasja e syve tane ne cast
  lindi zjarri prape dhe kujtimet

  (refreni)
  Mos me krahaso me te dashurin
  mos u mbyt ti ne detra trazimi,
  me mire qe ikem ne pa tragjedira malli,
  se tek i vdekuri smbeshtetet dot i gjalli.
  Eshte e trishtueshme, por ti mos me projekte
  as dhe nje cast ne carcafet e bardhe,
  dy paralale ishim ne dhe asgje me shume
  qe asnjehere su beme do meridiane
  Mos me krahaso!

  Perpara teje ndarja me bente te zakonte
  e skisha pse ta dridhja me cigaren
  une ika dhe ti ike, se sishim me te vegjel
  pa dashuri, ne ishim te rendomte

  Pas shume vitesh nje mbremje une te pashe,
  me nje njeri perkrahu, dhe u trishtova
  se nga perplasja e syve tane ne cast
  lindi zjarri prape dhe kujtimet

  (refreni)
  Mos me krahaso me te dashurin
  mos u mbyt ti ne detra trazimi,
  me mire qe ikem ne pa tragjedira malli,
  se tek i vdekuri smbeshtetet dot i gjalli.
  Eshte e trishtueshme, por ti mos me projekte
  as dhe nje cast ne carcafet e bardhe,
  dy paralale ishim ne dhe asgje me shume
  qe asnjehere su beme do meridiane
  Mos me krahaso! Mos me krahaso!
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 17. #37
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga My_Soul Lexo Postimin
  Hi Pink!
  Kush e shkrepi aparatin Tea

  Te pershendes .

  Mengjeseve kur une lutem, buzet dridhen
  dhe ti me shfaqesh mbi buzet e mia,
  lutjet e fshehura ne gryke mblidhen
  gjersa formohet emri yt,Maria

  Naten mes territ kerkoj fytyren tende
  Flak tej carcafet qe vetmine mbulojne
  Si dreqi thelle ti ne gjak me ke hyre
  dhe thonjte e mallit perbrenda po me shpojne


  Nuk di per cfare te te pyes sonte,
  nese je engjell apo djall
  ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
  Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria

  Pa ty si nje tren ekspres koha shkon,
  pse s'ndalet ky tren diku,qe te zbres
  Zgjatem pertej saj qe te te arrij
  e une nga dheu si xhind prane te mbij


  Nuk di per cfare te te pyes sonte,
  nese je engjell apo djall
  ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
  Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria
  Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria

  Nuk di per cfare te te pyes sonte,
  nese je engjell apo djall
  ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
  Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria
  pa ra pa pap pa ra pap pa ra pa pa ra pa pa ra pa ra
  Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria

  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Kaoni
  Anėtarėsuar
  19-03-2009
  Postime
  268
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nga kengetaret e rralle qe bejne muzike, te tjeret bejne zhurem.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
  Anėtarėsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  72
  Postime
  2,799
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 16 postime
  Lexova dhe padyshim me vjen keq...shume keq.
  Une e kam njohur talentin Pirro Ēako, kur ai ishte djalosh i dashuruar pas Inva Mules. Madje ishte Inva qe me kerkoi te bashkepunoja me Pirron kur ai ishte fillestar ne muzike, por talent. Ka marre 8 ēmime Pirro Ēako ne Festivalet Kombetare te Kenges se Muzikes se Lehte nė Radiotelevizionin Shqiptar. Mos harroni qe tekstet e mia me te mira ia kam dhuruar Pirro Ēakos!!!!! Po ju kujtoj kenget Hit si ajo " E DUAM LUMTURIN" e interpretuar mjeshterisht prej P. Simakut dhe 14 vogelushėve (njera prej kalamajve tashti mund te jete Anjushka)...Apo "QESHU RINI!" kenduar mjaft bukur nga Morena Reka dhe shoqeruar nga Redon Makashi e Bledar Sejko. "HOROSKOP '92" kenduar nga Irma Libohova! Po ju kujtoj madje dhe kengen e parė rrebele timen ne dhjetor 1990 me muzike te Pirro ēakos. kenduar po nga Irma Libohova "Koha e humbur" ku refreni i saj hehejej!.Se ky ritem na fton/Ta kendojm sebashku deri naten von/ Ndonse veshur thjeshte e me xhinsa blu/ Ta shijojm ktė jetė ashtu si doni ju". Mos harroni kengen e kenduar nga Manjola Nallbani "Treni drejt Lindjes" PRA 8 KRIJIME ME 8 ĒMIME!!!!!!
  Tashti vijm tek tema.
  Inva ka hedhur ne gjyq Pirron. Ka bere shume mire. Ajo eshte nderi i kombit. Pirro shpirt brishtė artisti. Brenda privacy te tyre askush nuk guxon te futet. E dinė ata te dy dhe Zoti i madh kush eshte mekatari apo mekataria. Po Luiza Papa - kjo mami llastica e Pirros, ose me sakt mami dominuesia dhe shkatrruesia e harmonise midis Pirros dhe Inves, a ka gjynahet e veta??!... Lajmi qe Inva me Pirron do ndahen me trishton pa masė. Por ne fund te fundit nuk shtyhej mė....Kurr madheshtia e Avniut dhe e Nines, nuk mund te krahasohen me cingunllekun e Luiza Papa Dilos dhe qendrimit absurd te gjeniut Gaqo Ēako! Ne albumin e fundit te Pirros une nuk u ftova prej tij te beja ndonji poezi apo tekst. Ay bashkepunoi me vargjet e Tedor Kekos (ndjest paste) qe bejne fjale per pabesi, xhelozi, e mandej me vargjet e Timo Fllokos qe bejne fjale per....ME MIRE DEGJONI ALBUMIN.
  Nga ato kenge une e kam kuptuar qysh ne vitin 2004 qe midis tyre diēka - per te mos thene shumėēka qe i ndan dhe asgje qe i bashkon. Nejse!
  Kaq kisha! Zoti i ndihmofte dhe denofte mekataret.

 20. #40
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Nuk ka mekatare, ska se ke te denoj zoti , ate qe donin bene,moren. Qe te dy. Lol

  Por prape me pelqen Pirro. He's the best
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •