Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 184

Tema: Pirro Ēako

  1. #21
    e Shqipes Maska e Foleja_
    Anėtarėsuar
    04-08-2004
    Postime
    1,694
    Pirro Cako eshte kengetar vertete i madh.Por mbi te gjitha kenget me pelqen HERET A VONE

    Shkodrane ma kujtove te e degjoj kete kenge menjehere

  2. #22
    Gone Maska e MiLaNiStE
    Anėtarėsuar
    19-05-2003
    Vendndodhja
    dónde ustedes no me puede ver
    Postime
    1,770
    e kom sh qef kongen per nje cast me ndali zemra sh e bukur me verte kto te tjerat si kom nigju po tani qe i qitet po shkoj tshof mos i gjej

  3. #23
    C O B sanguin Maska e whisper
    Anėtarėsuar
    14-11-2004
    Vendndodhja
    Toronto ( perkohesisht ne Tirane)
    Postime
    1,028
    Pirro para se te jete kengetar dhe artist eshte njeri me bote dhe shpirt te pasur! Kam fatin e mire te bej pjese ne shoqerine e tij...E pershendes...

    Per me shume per Pirron kliko ketu:

    http://www.pirrocako.com/
    ......dhe Udhe e Qumeshtit ne qiell
    drejt gjinjve te tu me ndjell...

  4. #24
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anėtarėsuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Shkodrane mos me merr @copyright-n, lol per Shigjeten e Zeze.

    I mire eshte ky Pirro, ka ze te embel po s'ka shume volum. Ja ka marre gruaja volumin. Une nuk e njoh por nje kusheriri im, burre ne moshe i njeh familjarisht, lol.

    Ky kushua im dikur ka qene piktor edhe skulptor, bente kuaj me cizme meksikane, breshka prej allcie edhe pikturonte femra nudo..........
    HAKUNA MATATA

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e SnoW~DroP
    Anėtarėsuar
    05-05-2004
    Postime
    432
    Mbesa/Nipi i Kocit je?
    lol

    Pirro Cako eshte djali dhe burri i dy zerave te fuqishem te skenes shqiptare dhe boterore.Kjo eshte merita me e madhe e tij lol

    Zeri tij eshte i embel dhe kaq.

  6. #26
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anėtarėsuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Citim Postuar mė parė nga ~D~
    Mbesa/Nipi i Kocit je?
    lol

    Pirro Cako eshte djali dhe burri i dy zerave te fuqishem te skenes shqiptare dhe boterore.Kjo eshte merita me e madhe e tij lol

    Zeri tij eshte i embel dhe kaq.
    Mbesa, mbesa po jo e Kocit, lol. Edhe ndaji nje cik ato "djali dhe burri" se e bere lemsh popullin e thjeshte, lol
    HAKUNA MATATA

  7. #27
    Rising Star and Legend Maska e Davius
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    Underground
    Postime
    11,956
    Pirro Ēako, njė baba i pėrkushtuar

    Ka hequr dorė nga turet e tij koncertore pėr t’u pėrkujdesur pėr djalin duke i dhėnė njėkohėsisht ndihmė edhe bashkėshortes sė tij Inva Mula. Ajo nė kėto ditė ka njė axhendė tepėr tė ngjeshur dhe ėshtė mjaft e zėnė me koncertet nė Francė. Pėr kėtė arsye Pirro Cako ėshtė zhvendosur sėrish nė Paris pėr tė kaluar disa ditė me tė birin. Por kjo nuk do tė thotė se ai nuk gjen kohė edhe pėr tė kompozuar ndonjė kėngė tė fundit qė me siguri do tė jetė suksesi i tij i rradhės.
    My silence doesn't mean I am gone!

  8. #28
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Pirro Ēako - Ah Moj Dashuria Ime , kenga me bukur qe ka kompozuar dhe kenduar deri me tash
    Sui generis

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    12-07-2006
    Vendndodhja
    tirane
    Postime
    856
    poezia eshte e teodor kekos

    ah moj dashuria ime

    dashuria ime
    je prona e te tjereve
    vjedhurazi vjen dhe si hajdute prape me shkon
    thashethemet,zemren tende e brengosin
    e pastaj nga dimri i syve me shtegeton
    dashuria ime, perdhunshem dashuruar
    mbas gjithe vijave te bardha te kesaj bote
    ti me urdher semaforesh vjen tek une
    i prish puthjet dhe nuk paguan asnje gjobe
    ah moj dashuria ime
    je shkurtimi i jetes sime
    dhe me gjate pa ty do te jetoja
    frika jote e mallkuar
    qe kafshon ditet e mia
    gjithe keshtjellat mi kthen ne rrenoja
    dashuria ime je prona e te tjereve
    puthja me orar
    takimi me orar
    unik
    ti me iken maje gishterinjve
    ti mes botes
    sikur une vertet te isha nje armik

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Ēaushi
    Anėtarėsuar
    03-05-2006
    Vendndodhja
    Nė Atdhe!
    Postime
    3,283
    Njeri nder kengetaret qe i jep emer muzikes se lehte shqiptare...e vlersoj dhe e degjoj shpesh here .....me pelqen zeri melankolik i tij.
    Dhuro shumė...e prit pak!

  11. #31
    Moderator
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009
    Zbulohet Anjushka e vėrtetė, e dashura 27-vjeēare e Pirro Ēakos

    Denisa Kraja

    “Dikush mė tha emrin tėnd zonjushe, sa pak pėr ty unė di”, janė dy nga vargjet pikante, qė kantautori i njohur i ka kushtuar Anjės, vajzės me tė cilėn shoqėrohet gati hapur dhe argėtohet fundjavave nė lokalet e natės. Dhe Anjushka nuk ėshtė njė emėr artistik apo rastėsor, por njė dedikim dashurie i vėrtetė dhe pėrkėdhelje e emrit Anja, vajza 27-vjeēare me tė cilėn Pirro shoqėrohet pėr gati njė vit. Ajo nuk ka lidhje me artin dhe punon nė njė zyrė juridike, si dhe nė njė nga ministritė.
    Pirro i kushtoi kėngėn predikuese me titull “Anjushka”, ku e kėshillon tė jetė e kujdesshme “nė kėtė botė tė turbullt”. Madje tė ketė kujdes dhe nga ai vetė. Dhe Anjushka ėshtė vajzė brune, me kaēurrela dhe qė ka pranuar, qė kjo kėngė t’i kushtohej asaj si pėr ta pėrligjur nė njėfarė mėnyre lidhjen e tyre. Edhe pse ai e komentoi si njė emėr artistik, dhe si njė dedikim kushtuar vajzave tė bukura 17-vjeēare, nė fakt ky ishte thjesht njė truk. Paparaci ynė i ka fotografuar tė dy nė “Aus Club”, nė shoqėrinė e njėri-tjetrit. Thuhet qė dhe njohja e tyre ėshtė bėrė nė njė nga lokalet e natės, kur Pirro ishte frekuentues shumė i rregullt i kėtij lokali.

    Anjushka
    Nė refrenin e kėngės “Anjushka”, Pirro thekson faktin se nė takimin e parė ai nuk e dinte se sa vjeē ajo ishte, ndėrsa “njė natė nė party shpejt unė ty tė dallova, gjysmė errėsira tė maskonte disi, ndėrsa kėndoje ti unė shihja orėn”... Thuhet qė kjo ėshtė dhe historia e vėrtetė e njohjes sė tij me Anjėn, nė njė karaoke. Se sa lidhje sekrete ėshtė kjo, sidomos tani qė Pirro ka vendosur tė heshtė pėr ndarjen e tij nga Inva Mula, kėtė mbase nuk e ka menduar as vetė Pirro, pasi emri Anja, nuk mund tė fshihej thjesht duke e bėrė Anjushka. Por Pirro pėr t’i bėrė parapritė kėsaj, vendosi tė thoshte nė media se kjo kėngė i kushtohej vajzave 17-vjeēare, tė vogla, dhe qė ende nuk dinė seē ndodh nė botėn e meshkujve. Nė fakt ishte ndryshe. Kėnga ishte pretendente pėr tė fituar festivalin e 10-tė tė “Kėnga Magjike”, dhe fitoi ēmimin “Kėnga hit” nga radio Energy.

    Predikimi me tė cilėn Pirro do fshihte tė vėrtetėn
    Kėngėtari merr pozitėn e predikuesit dhe i kėshillon vajzat qė tė jenė tė kujdesshme pikėrisht nė kėngėn qė ai e ka pikė tė dobėt, “Anjushka”. Sipas tij nuk ishte njė kėngė dashurie, por predikimi. Kėnga “Anjushka” ėshtė njė kompozim ku Pirro Ēako ka gjetur sekretin e tė qenit nė kohė, por dhe i ka bėrė kėtė dhuratė tė dashurės sė tij. Po pse “Anjushka” dhe jo “Anja”? Kantautori kohėt e fundit gjithnjė e mė shumė po lanēohet edhe si tekst shkrues i kėngėve tė tij dhe komenti qė ai dha pėr kėtė tekst ėshtė se bėhet fjalė thjesht pėr njė emėr pėrkėdhelės, qė nuk lidhet fare me emrat rusė, por thjesht Pirro e ka menduar si gjetje qė do t’i sillte sukses nė festival. “Nata s’ka siguri”, ėshtė vargu mė i gjetur i kėngės, qė shumė shpejt u kthye nė hit. Njė tjetėr grishje artistike kjo pas kėngėve “Herėt a vonė” apo “Mos mė krahaso”. Edhe pse pohoi nė media se, kjo qenė njė periudhė shumė e ngarkuar e karrierės sė tij, ku ka krijuar shumė kėngė pėr artistė tė tjerė, ka gjetur mundėsinė tė krijojė kėtė kėngė ndryshe, dhe qė ai e ka shumė pėr zemėr. “Anjushka” ishte njė nga planet e tij pėr videoklip, por duke parė qė kėrkonte shumė kohė, mendoi se rruga mė e shkurtėr ishte tė konkuronte nė “Kėnga Magjike”. Tashmė qė ka hapur studion e tij private, Pirros i pėlqen tė bėjė pėr vete sa mė shumė fansa tė rinj. Por Pirro nuk e fsheh qė pėr tė ėshtė e rėndėsishme, qė muzika qė bėn tė pėlqehet nga kėngėtarėt e rinj, dhe pse jo ata pastaj t’i kėrkojnė tė krijojė kėngė pėr ta”. “Anjushka” do tė pėrfshihet nė kėngėt e albumit e tij tė ri, pėr tė cilat Pirro ėshtė duke punuar tani.

    E vėrteta e ndarjes nga Inva
    Kthimi i Pirros nė Tiranė, natyrisht qė kishte njė arsye. Ai ishte ndarė nga Inva Mula dhe kishte vendosur tė linte Parisin pėr tė fituar kohėn e humbur nė muzikė. Por edhe pse kjo ndarje ishte shumė zhurmėmadhe, ata hezituan tė flisnin nė media pėr kėtė. Kjo ndoshta pėr hir tė djalit tė tyre 14-vjeēar Anthony, i cili jeton nė Paris me Invėn. Ndėrkohė Pirro dha njė intervistė ekskluzive para disa muajsh pėr gazetėn “Panorama”, ku pranoi pėr herė tė parė tė fliste pėr tė vėrtetėn e ndarjes, gjė qė Inva nuk pranoi ta bėnte asnjėherė. Ndėrsa Pirro duke pohuar se asgjė nuk kishte ndryshuar nė lidhjen e tyre, nėnkuptohej se ata nuk ishin mė bashkė, dhe e vetmja gjė qė i lidhte tani e tutje ishte djali i tyre, i cili dhe ai ka prirje tė dukshme pėr muzikėn.


    Anjushka ėshtė brune, me kaēurrela, dhe qė ka pranuar qė kjo kėngė t’i kushtohej asaj si pėr ta pėrligjur nė njėfarė mėnyre lidhjen e tyre. Edhe pse ai e komentoi si njė emėr artistik, dhe si njė dedikim kushtuar vajzave tė bukura 17- vjeēare, nė fakt ky ishte thjesht njė truk.

    "Panorama"

    Ja edhe kenga:


  12. #32
    jom mo i bukri katunit Maska e TikTak
    Anėtarėsuar
    26-04-2005
    Postime
    1,633
    ky osht fenomen i pergjithshem. meshkujt dun gjithmon femna ma te reja. ky u shoqeru ca koh me rovena dilon

    90% e shokve te mij m'tiron kon dashnore 22-25 vjecare ene pse shumica e tyne jon ligjerisht te martu. knej ka ameriqia shumica e te martumve kon dathurore virtuale se kshu reale sja ma xhepi hahahahahahaha


    ueeeeeeeeee tani sa e pash foton e asaj gocec. vallaj ene un do i kisha lon gjitha noret e mija per ate. shum kinge
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TikTak : 15-02-2009 mė 20:58
    no glove no love

  13. #33
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Po dhe Pirro eshte i mire ama, Tiko .

    My fav singer, so far . Nga muzika shqiptare. 2 cd te tij kam, po me mungojne dhe nja 2 kenge (keto te fundit fare) , po do i marr dhe ato soon.

    Po attach dhe nje foto te tij . Lol


    Kenga Diferenca je Ti , dhe Per nje kafe ne Tirane, te mrekullueshme.







    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  14. #34
    Jam Tea :) Maska e My_Soul
    Anėtarėsuar
    07-02-2004
    Vendndodhja
    Diku...
    Postime
    464
    Hi Pink!
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    HAKUNA MATATA

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379
    Tea Ku E Gjete Ket Jevgen


    Lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  16. #36
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Nje tjeter kenge e bukur e Pirros





    Dikur sa jam munduar te isha i vecante
    per te tmahnitur ty dridhja cigaren,
    si buze ti vija gjethet, mbi trupin tend hollak
    ti varja neper veshe, gishta e floke

    Femije ne ishim ende, femije te dashuruar,
    qe sdinim mire se cdo te thote e ardhme.
    Me vone kur ne u rritem, atehere e kuptuam,
    pse ditet tona do me nuk u lidhen

    Pas shume vitesh nje mbremje une te pashe,
    me nje njeri perkrahu, dhe u trishtova
    se nga perplasja e syve tane ne cast
    lindi zjarri prape dhe kujtimet

    (refreni)
    Mos me krahaso me te dashurin
    mos u mbyt ti ne detra trazimi,
    me mire qe ikem ne pa tragjedira malli,
    se tek i vdekuri smbeshtetet dot i gjalli.
    Eshte e trishtueshme, por ti mos me projekte
    as dhe nje cast ne carcafet e bardhe,
    dy paralale ishim ne dhe asgje me shume
    qe asnjehere su beme do meridiane
    Mos me krahaso!

    Perpara teje ndarja me bente te zakonte
    e skisha pse ta dridhja me cigaren
    une ika dhe ti ike, se sishim me te vegjel
    pa dashuri, ne ishim te rendomte

    Pas shume vitesh nje mbremje une te pashe,
    me nje njeri perkrahu, dhe u trishtova
    se nga perplasja e syve tane ne cast
    lindi zjarri prape dhe kujtimet

    (refreni)
    Mos me krahaso me te dashurin
    mos u mbyt ti ne detra trazimi,
    me mire qe ikem ne pa tragjedira malli,
    se tek i vdekuri smbeshtetet dot i gjalli.
    Eshte e trishtueshme, por ti mos me projekte
    as dhe nje cast ne carcafet e bardhe,
    dy paralale ishim ne dhe asgje me shume
    qe asnjehere su beme do meridiane
    Mos me krahaso! Mos me krahaso!
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  17. #37
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga My_Soul Lexo Postimin
    Hi Pink!
    Kush e shkrepi aparatin Tea

    Te pershendes .

    Mengjeseve kur une lutem, buzet dridhen
    dhe ti me shfaqesh mbi buzet e mia,
    lutjet e fshehura ne gryke mblidhen
    gjersa formohet emri yt,Maria

    Naten mes territ kerkoj fytyren tende
    Flak tej carcafet qe vetmine mbulojne
    Si dreqi thelle ti ne gjak me ke hyre
    dhe thonjte e mallit perbrenda po me shpojne


    Nuk di per cfare te te pyes sonte,
    nese je engjell apo djall
    ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
    Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria

    Pa ty si nje tren ekspres koha shkon,
    pse s'ndalet ky tren diku,qe te zbres
    Zgjatem pertej saj qe te te arrij
    e une nga dheu si xhind prane te mbij


    Nuk di per cfare te te pyes sonte,
    nese je engjell apo djall
    ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
    Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria
    Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria

    Nuk di per cfare te te pyes sonte,
    nese je engjell apo djall
    ti qe arrite te m'i marresh mendt e mia
    Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria
    pa ra pa pap pa ra pap pa ra pa pa ra pa pa ra pa ra
    Shkova e reashe ne pusine tende,pa asnje kusht dorezova armet e dashurise per ty Maria

    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Kaoni
    Anėtarėsuar
    19-03-2009
    Postime
    268
    Nga kengetaret e rralle qe bejne muzike, te tjeret bejne zhurem.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Postime
    2,799
    Lexova dhe padyshim me vjen keq...shume keq.
    Une e kam njohur talentin Pirro Ēako, kur ai ishte djalosh i dashuruar pas Inva Mules. Madje ishte Inva qe me kerkoi te bashkepunoja me Pirron kur ai ishte fillestar ne muzike, por talent. Ka marre 8 ēmime Pirro Ēako ne Festivalet Kombetare te Kenges se Muzikes se Lehte nė Radiotelevizionin Shqiptar. Mos harroni qe tekstet e mia me te mira ia kam dhuruar Pirro Ēakos!!!!! Po ju kujtoj kenget Hit si ajo " E DUAM LUMTURIN" e interpretuar mjeshterisht prej P. Simakut dhe 14 vogelushėve (njera prej kalamajve tashti mund te jete Anjushka)...Apo "QESHU RINI!" kenduar mjaft bukur nga Morena Reka dhe shoqeruar nga Redon Makashi e Bledar Sejko. "HOROSKOP '92" kenduar nga Irma Libohova! Po ju kujtoj madje dhe kengen e parė rrebele timen ne dhjetor 1990 me muzike te Pirro ēakos. kenduar po nga Irma Libohova "Koha e humbur" ku refreni i saj hehejej!.Se ky ritem na fton/Ta kendojm sebashku deri naten von/ Ndonse veshur thjeshte e me xhinsa blu/ Ta shijojm ktė jetė ashtu si doni ju". Mos harroni kengen e kenduar nga Manjola Nallbani "Treni drejt Lindjes" PRA 8 KRIJIME ME 8 ĒMIME!!!!!!
    Tashti vijm tek tema.
    Inva ka hedhur ne gjyq Pirron. Ka bere shume mire. Ajo eshte nderi i kombit. Pirro shpirt brishtė artisti. Brenda privacy te tyre askush nuk guxon te futet. E dinė ata te dy dhe Zoti i madh kush eshte mekatari apo mekataria. Po Luiza Papa - kjo mami llastica e Pirros, ose me sakt mami dominuesia dhe shkatrruesia e harmonise midis Pirros dhe Inves, a ka gjynahet e veta??!... Lajmi qe Inva me Pirron do ndahen me trishton pa masė. Por ne fund te fundit nuk shtyhej mė....Kurr madheshtia e Avniut dhe e Nines, nuk mund te krahasohen me cingunllekun e Luiza Papa Dilos dhe qendrimit absurd te gjeniut Gaqo Ēako! Ne albumin e fundit te Pirros une nuk u ftova prej tij te beja ndonji poezi apo tekst. Ay bashkepunoi me vargjet e Tedor Kekos (ndjest paste) qe bejne fjale per pabesi, xhelozi, e mandej me vargjet e Timo Fllokos qe bejne fjale per....ME MIRE DEGJONI ALBUMIN.
    Nga ato kenge une e kam kuptuar qysh ne vitin 2004 qe midis tyre diēka - per te mos thene shumėēka qe i ndan dhe asgje qe i bashkon. Nejse!
    Kaq kisha! Zoti i ndihmofte dhe denofte mekataret.

  20. #40
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Nuk ka mekatare, ska se ke te denoj zoti , ate qe donin bene,moren. Qe te dy. Lol

    Por prape me pelqen Pirro. He's the best
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •