Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  IGLI_mister_KRETA Maska e Kingu_Tirones
  Anėtarėsuar
  04-01-2003
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  20

  a duhet te miratoheshe ligji ne shqiperi per martesat ne te njejtewn gjini?

  Pershendetje te gjithe anetareve te forumit.Kete teme e kam hapur per arsyen sepse kohet e fundit eshte perfolur shume ky lajm,ne te gjithe gazetat dhe televizionet shqiptare.Dijet qe ne shqiperi nuk ka ardhur akoma ajo e ashtuquajtur demokraci e cila dueht te miratoje kete ligj.Nuk e di por per mendimin tim eshte apsurde.dhe kete e thone shume veta.Si mudn te miratohet ky ligj kur gjtieh opinioni shqiptar ka akoma ne mendje thashethemet se me ke shkon filanja apo filani?cfare ben iksi apo ypsiloni!edhe jo me te jete ky ligj i cili do jete nje marezi e kuvendit i cili dueht te mendoje ligje te tjera te cilat dueht miratuar se sben.me fal qe po shprehem kaq haptas po ky eshte mendimi im te cilin nuk mund ta mbaja dot pa e shprehur dhe ka kerkuar mendimin tuaj. me respekt Kingu_Tirones
  la festa di san valentino
  e la festa di ogni cretino
  che crede di essere amato
  ma invece lo hanno fregato

 2. #2
  Artiste Maska e Kuntakinta
  Anėtarėsuar
  18-01-2003
  Vendndodhja
  Bregu Lumit High Street
  Postime
  180
  O Kingo! E pse mos miratohet them une? S'ka asgje te keqe.
  Une vetem nji hall kam vecse: se mos na inkurajon meshkujt ligji (po u miratu) me na bo prapsina e me u shtu shume homoseksualizmi (tek meshkujt) se masanej metem pa burre. Mos o Zot! :P
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kuntakinta : 10-05-2003 mė 05:12
  :-)

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-05-2003
  Vendndodhja
  Korce
  Postime
  2
  Nuk mendoj se eshte e drejte.E pse duhet te prishet ekuilibri jetesor? Cdo gje eshte krijuar ne kete menyre.ne te gjitha speciet ekziston cifti mashkull femer.Kjo per mua eshte nje absurditet dhe me vjen peshtire.
  Jeten merre si te vjen
  mos bej plane se te genjen

 4. #4
  hmmm Maska e Niko D'Angelo
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Minnesota, USA
  Postime
  127
  Degjoni o milet
  Keta njerez nuk behen homo sepse thote ligji. Ligji behet sepse keta jane homo dhe ndertohet per mbeshtetje ndaj tyre. Por nga kjo ane jam i qete sepse a e dini se cfare do te thote gay?
  -Me shume femra per ne
  Winners Don't Quit

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e ChloeS
  Anėtarėsuar
  02-08-2002
  Postime
  181
  Ej po mu sma do mendja qe ne shqiperi te ket aq shum homesexual sa te formohet nji ligj qe ti pranoj ato apo ti lej ato per tu martu...ore fundja fundit nqs robve i ka le ne tru qe dun me u bo hosexual...jo ligj...po as MALIQ nuk ja ndrro dot menjen...

  Zoti kot nuk krijoi Even dhe Adamin...dy gjini te kundrra qe dhe kjo bote te ket nji vazhdimsi ne te ardhmen...po thuj kujt ja thu...
  Gjithsesi menje-menje kjo dynjo...
  Life is B E A U tiful :)

 6. #6
  Survivor Maska e Orku
  Anėtarėsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Postime
  981
  Une i bashkohem mendimit qe ky ligj eshte nje goditje ndaj familjes dhe shoqerise por e keqja eshte se ai perben nje standart europian te cilin me siguri do te na duhet ta permbushim nese kerkojme te futemi ne BE. Dmth miratimi i tij eshte ceshtje kohe.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-10-2002
  Postime
  66
  Nuk eshte aspak standard nr B.E. Shtetet qe kane kete ligj numerohen me gishtat e nje pellembe.

 8. #8
  Perjashtuar Maska e shkodrane82
  Anėtarėsuar
  01-05-2002
  Vendndodhja
  Sunshine State
  Postime
  1,750
  AMan se ne Shkoder skishin muhabet tjeter sa shifnin dy bashke thonin Ka dale Ligji....lol

  Per mendimin tim ska asgje te keqe pse mos te dali ai ligj,perderisa eshte zanat i njoftur edhe ne Shqiperi..
  PO me vjen inat si nuk merren me miratimin e ndonje ligji me te rendesishem,po kapen mas homove te shkrete...

 9. #9
  Survivor Maska e Orku
  Anėtarėsuar
  13-02-2003
  Vendndodhja
  Oqean
  Postime
  981
  Postuar mė parė nga waveney
  Nuk eshte aspak standard nr B.E. Shtetet qe kane kete ligj numerohen me gishtat e nje pellembe.

  Ti waveney kur jep konkluzionin se nr me gishta shtetet qe e kane kete ligj me duket se ngaterron barazine ligjore te martesave normale me ate te martesave te te njejtit sex. Eshte e vertete se vetem ne dy vende te botes legjislacioni nuk ben asnje dallim mes martesave tradicionale me ato te te njejtit sex (Suedia dhe Hollanda).

  Por thelbi i diskutimit nuk eshte ky. Problemi shtrohet a duhet te njihet me ligj martesa e cifteve me sex te njejte. Dhe ne kete pike vendet me te fuqishme te Europes kane te gjitha legjislacionin perkates qe njeh martesa te tilla pamvaresisht se nuk u jep atyre te njejtin trajtim qe u jep martesave tradicionale .... por kodi civil i tyre permban legjislacion te posacem per keto lidhje dhe nuk i konsideron te pavlefshme apo te paligjshme.


  Islanda, Norvegjia, Finlanda, Suedia,Danimarka, Hollanda, Belgjika, Zvicra, Gjermania, Franca, Spanja .... te gjitha keto vende njohin si te ligjshme martesat mes njerezve te te njejtit seks. Dhe duke qene se keto vende jane njekohesisht dhe vendet me te fuqishme te BE fatkeqesisht kjo do te perbeje shume shpejt nje standart.

 10. #10
  4:20.com...pantera.com Maska e tom
  Anėtarėsuar
  05-03-2003
  Vendndodhja
  ke dyqoni ke selvia
  Postime
  206
  besoj se te gjithe mendoni qe nje dite te martoheni me njeriun qe doni..apo jo..ky ligj qe u miratu nuk bo gjo tjeter vetem se i jep mundesi nje gay te gjeje< nuse>..... persa i perket opinionit ,dihet,duhet shum kohe qe te ndryshoje...per mendimin tim,edhe nje homo seksual njeri osht e zoti e ka bo ene ate...

 11. #11
  nga dyqonet e reja
  Anėtarėsuar
  04-04-2003
  Postime
  327
  mu te pesembedhjetekateshi torja, thimi, baci; ca po bisedonin; toren ta martonin, ANDREA...

 12. #12
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,485
  Me zė Dordi, me zė..(lol)
  Andreeeeeeeeeeeeaa........
  Where does a thought go when it's forgotten?

Tema tė Ngjashme

 1. Pagėzimet dhe martesat shqiptare
  Nga Davius nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-08-2006, 09:06
 2. Pagezimi dhe Martesat Shqiptare
  Nga NoName nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-03-2006, 03:19
 3. Spanjė: Dhoma e ulėt ligjėron martesat homoseksuale
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Problemet ndėrkombėtare
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 27-04-2005, 13:57
 4. Ofertat me te reja per pune
  Nga ganoid nė forumin Ekonomi & biznes
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 21-01-2005, 13:30
 5. Pagėzimi dhe martesat Shqiptare
  Nga Redi nė forumin Folklori shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-05-2002, 15:54

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •