Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
  1. #1
    i/e larguar Maska e [0]ujku_[0]
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    torino itali posht ures
    Postime
    43

    me mire ne shqiperi apo aty ku ndodheni mer emigrante

    e diem e vajza se me llafe te gjithe behen patriote po me sa shoh nga sgqiperia vec po ikin njerez mer asnje spo e kthen koken pase medoj se tu pelqente aq shume shqiperia ktheheshit ne vende lindje ujku_

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e jonidapasho
    Anėtarėsuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    selanik
    Postime
    488
    ujku mirmengjes,

    kjo eshte nje bisede e gjate e analizuar me qindra here. shume thjesht :
    kujt i behet mire ndodhet akoma ne Shqiperi dhe nuk ka ndermend te largohet, kujt nuk i behet mire ose eshte larguar, ose perpiqet te gjeje menyren te largohet nga vendi.
    Shume shoqe dhe shoke te mij vazhdojne te jetojne ne shqiperi sepse e "kane gjetur menyren " kane nje shtepi , nje pune etj. Personalisht nuk e kam gjetur menyren deri tani per te gjetur dicka ne vend qe do me mbaje aty. (pune, shtepi kryesisht) Keto jane kryesore per jeten e perditshme te njeriut.

    keto kisha shkurtesisht per te thene,
    j&g
    feja e shqiptarit eshte shqiptaria

  3. #3
    i/e larguar Maska e [0]ujku_[0]
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    torino itali posht ures
    Postime
    43
    atehere pse nuk e thua cop goca qe ne shqiperi eshte futia vrapit ska uje per te pire dhe ti duhet ta dishe zogu se ku nuk ka uje ska jeta me respekt ujku_

  4. #4
    zemerdragoi Maska e greendrag
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    272

    [0]ujku_[0]

    i ke hyre nje teme qe eshte rrahur e ster rrahur ketu ne forum e gjithandej.
    Nuk eshte e vertete ajo qe thua qe ketu shume vete jan patriote veē me fjale e mė mire mos perdoresh me shprehje te tilla se per mua eshte nje ofendim.
    Ke te drejte kur thua qe shume vete po ikin nga Shqiperia po kjo ska te beje fare me patriotizem ose jo.Ti e di shume mire se si eshte gjendja ne Shqiperi keshtu qe jane te shumta arsyet qe na detyrojne te rrime ketej.
    E di shume mire ti se sa "rehat" jemi ketej,por kur na rastis te trajtohemi me keq se emigrantet kur jemi ne vendin tone ateher na duhet te durojme e te shpresojm qe nje dite do te na vije mundesia te kthehemi ne nje vend qe mund te na ofroje mundesite minimale te pakten per te jetuar ne nje nivel mesatar si shume te tjere.
    Patriot nuk do te thote te rrish kot rrugeve te Tiranes apo te ndonje qyteti tjeter vetem se je shqiptar apo se mami dhe babi te veshin e te mbathin e te japin lek per te prishur kafeneve e pub-eve po te besh ē'eshte e mundur qe ti degjohet zeri kombit tend dhe ti behesh krah shtetit tend kudo qe te jesh.
    Pėrshėndetje
    Greendrag
    Kush jeton per te luftuar nje armik,ka interes ta lere te jetoje.
    HENA TURRAVRAP HAPESIRASH I LEH QENIT,
    QIELLIN KAPERDIJN BABEZITSHEM RE,
    SA E KRISUR KJO EPOKE E DREQIT,
    SOT AS TRUPI IM SME NXE.

  5. #5
    i/e larguar Maska e [0]ujku_[0]
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    torino itali posht ures
    Postime
    43
    ore greendrag degjo mer degjo ketu ti nuk po te thote njeri te rishe rrugeve te tiranes po te punosh dhe mos te thote njeri qe nuk ka pune po ne shqiperi zdo te punoj asnje me mire u pelqene te jeni skllave te italianve se sa te punoni ne shqiperi thueni mer ne shqiperi ka mare funde dhe pike do me ti dhe skafet i hoqen ca krimi i vetmi biznes qe ecte ne shqiperi u mbyll turp mer turp

  6. #6
    Perjashtuar Maska e HANNIBAL2003
    Anėtarėsuar
    27-01-2003
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    407
    O ujku_ boll mer boll bone si filozof po ik futi i pjate caj ate boj ti se ke ardh me vonese ne forum dhe nuk e ke iden fare se ca bohet rri rri ca kohe pastaj hap tema te reja.
    respekte

  7. #7
    i/e larguar Maska e [0]ujku_[0]
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    torino itali posht ures
    Postime
    43
    o denis palla me mire e leme me kaq une nuk po te ngacmoj mos mu dridhe mua si ato k ... po lere une vertet jam i ri po nese nuk ham tema dhe nuk flas ashtu kam per te mbetur ne forum

  8. #8
    Perjashtuar Maska e HANNIBAL2003
    Anėtarėsuar
    27-01-2003
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    407
    C'ESHTE KY FJALOR I JOTI NDAJ MEJE DO I PROPOZOJ MODERATOREVE TE TE HEQIN TE DREJTEN QE TE SHKRUASH.

  9. #9
    Perjashtuar Maska e HANNIBAL2003
    Anėtarėsuar
    27-01-2003
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    407
    EDHE DICKA PO TE THEM MESO TE FLASESH SE KE PER TE NJEL GJITHE JETEN INJORANT.

  10. #10
    zemerdragoi Maska e greendrag
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    272

    [0]ujku_[0]

    ujku ne radhe te pare dua te te them te lexosh me mjaft vemendje dhe ta mbash vath ne vesh ate qe te ka thene HANNIBAL2003.
    Pastaj degjo ti mire e mos derrdellit kot e mos me trego mua punet e shqiperise se i kam provuar ato dhe shume ketej.
    Ne shqiperi kam punu si zog k... e si perfundim ato lek qe merja nga puna nuk te jepnin mundesine as te pije nje kafe per qef me shoket pa tu dridhur dora.Nuk te jep njeri te drejten te gjykosh ti se kane apo skan qef per pune mileti se sme njeh as mua e as shume persona te tere per te cilet referohem kur flas.
    Ketu si skllav nuk te trajton njeri (ose te pakten jo me keq se ētrajtohemi andej)po domosdo qe edhe kapo nuk do na bejn se nuk e di mire ti ēfar kane bere ata italiane qe jane pronare sot te ndonje ndermarrje apo diēka tjeter per te arritur aty ku jan,me perjashtim te ndonjerit qe ka veē meriten e te qenit biri i dikujt.
    Nuk di un se per cilet njerez flet ti po un per vete kam patur rastin dhe fatin e mire te njoh mjaft shqiptar qe me vullnet e perpjekje kane arritur nje pozicion mjaft te mire ne shoqeri ketu dhe askerkush nuk ka me guxim tju permende per nje arsye apo tjeter se nga jane po vetem lavderojne punen qe bejne (domosdo qe shume jane edhe ziliqare po kjo ska te beje me nazionalitetin se ndodh kudo).
    Kshu pra o ujku se nuk dua te flas me shume se as te njoh e as me njeh.
    Nje llafmbaj mend nga une se me vajti goja mbrapakokes duke jau thene edhe shume te tjereve :
    Mos flisni se ēbejne ata e ato e si sillen,po kini mendjen ne koke per vete e tregojeni vete se kush jeni e mos prisni te flasin me perpara te tjeret per ju.
    Po eleme kaq o ujku se ta them te drejten e zotit me ngrene nervat ata qe bisedojne si puna jote po sja vlen barra qerane te vras mendien per keto pune.
    Gjith te mirat
    Kush jeton per te luftuar nje armik,ka interes ta lere te jetoje.
    HENA TURRAVRAP HAPESIRASH I LEH QENIT,
    QIELLIN KAPERDIJN BABEZITSHEM RE,
    SA E KRISUR KJO EPOKE E DREQIT,
    SOT AS TRUPI IM SME NXE.

  11. #11
    zemerdragoi Maska e greendrag
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    272

    ujku

    Gjate kohes qe po shkruaja postimin me siper lexova edhe disa kryevepra te tuat qe i kishe postuar nderkohe qe une shkruaja.
    Tani me duket vertet e pavlere gjith ajo qe shkruajta kur mendoj se i lexojn ata si puna jote ...
    Kush jeton per te luftuar nje armik,ka interes ta lere te jetoje.
    HENA TURRAVRAP HAPESIRASH I LEH QENIT,
    QIELLIN KAPERDIJN BABEZITSHEM RE,
    SA E KRISUR KJO EPOKE E DREQIT,
    SOT AS TRUPI IM SME NXE.

  12. #12
    i/e larguar Maska e [0]ujku_[0]
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    torino itali posht ures
    Postime
    43
    mire mer mire si te duash ti vetem po flet per carte me duket o greendrag une nuk po e mburre shqiperine mer po e shaj po them edhe kete ama qe po e braktisem ne aas ka per tu bere noi here dhe sa per hannibalin lere se eshte muabet tjater nejse plako ti ke mendimin tat per temen po nese te duken te pavlera ato qe shkruan mos i shkruaj ujku_

  13. #13
    zemerdragoi Maska e greendrag
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė
    Postime
    272
    Perēart po flet ti me duket e sje tu e mar vesh akoma
    Pikerisht se po shan Shqiperine sme pelqen muhabeti jot.
    Kur te them kushtet e keqija qe jane ne shqiperi nuk do te thote se se dua ate vend po qe tani per tani jam si peshku ne tigan nese rri atje e mos kujto se te gjithe ata qe kane ikur smendojne te kthehen nje dite e te shfrytezojne ne maximum gjithēka kane mesuar ketej per te permirsuar gjendjen atje.
    Te largohesh per nje periudhe nga nje vend apo dikush nuk do te thote qe e ke braktisur ate.
    Mo harro se shume nga te rinjte shqiptare qe punojne ketej nuk i mbajne leket poshte dyshekut po jau kane derguar familjeve te tyre per ti ndihmuar qe te bejne nje jetese me te mire e dikush prej tyre te hape edhe aktivitete qe perveē interesit personal ne plan te dyte duan apo sduan ndihmojne edhe ne ecjen perpara te te gjithe shoqerise.
    Mendohu mire perpara se te shkruash e keshtu sdo te na lodhesh edhe ne te tjereve te te shpjegojme.
    Po te them nje shprehje ne italisht pasi ne kete gjuhe e kam lexuar :
    " Prima di azionare LA BOCCA assicurarsi che il CERVELLO sia inserito ! "
    Reflektim te mbare
    Kush jeton per te luftuar nje armik,ka interes ta lere te jetoje.
    HENA TURRAVRAP HAPESIRASH I LEH QENIT,
    QIELLIN KAPERDIJN BABEZITSHEM RE,
    SA E KRISUR KJO EPOKE E DREQIT,
    SOT AS TRUPI IM SME NXE.

  14. #14
    ecchime..... Maska e Pidocchio
    Anėtarėsuar
    07-11-2002
    Vendndodhja
    Venezia (IT)
    Postime
    220
    " Prima di azionare LA BOCCA assicurarsi che il CERVELLO sia inserito ! "
    po i lezoja te gjitha opinionet e kesaj teme o Green dhe te them te drejten po tensionohesha shume ...
    por te betohem sapo ma ra ne sy kjo e fundit smunda te mos e mbaj te qeshuren....
    je i madh vallahi.......
    o Ujku o xhan sdo mend e kalem perse shume kane ikur dhe jane duke ikur nga shqiperia por kjo sdo te thote qe se duam por mos harro te gjithe mundohemi per te arritur diēka ne jete dhe ne nje menyere o ndonje tjeter shume djem dhe vajza shqiptare po mundohen me mish dhe shpirt te hecin perpara... dhe une personalisht per keta persona (qe jane shume ) nuk mund te kem tjeter veē respekt dhe gezim per ta..
    zoti jua prift mbare kudo qe ju jeni ......
    Ps : si mund te pretendoni qe nje shtet mund te kete nje ekonomi dhe te hece perpara duke quajtur skafizmin ... nje bisnes te mire keto jane ment qe e kane prishur ate vend .....
    Une personalisht them nje gje : eshte mire aty ku ndihesh mire .
    :jSorridi alla vita la vita ti sorride....

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-04-2003
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    61
    Shume njerez kane opinionet e veta...per mendimin tim situata ne shqiperi tani per tani nuk shket si vaj...por une nuk pres qe te ndoll nje mrekulli dhe duke klikuar gishtat, shqiperia do behet amerike...as nuk pres sikur ata qe thone kur i pyet do kthehesh, ato te pergjigjen "po por kur te behet shqiperia mire"..Gjdo thote kjo? Kur do behemi ne mire ?...duke qene realistik ne "mire" nuk kemi qene kurre ne histori...ajo nuk ekzistone ne fjalorin tone te gjendjes cilvile. Kemi ardhur ashtu sic kemi mundur pro kjo nuk do te thote qe neve nuk do zhvillohemi kurre ne nivele evropiane. Separi (per mendimin tim) situata rregullohet duke perdorur nje fjalor te paster (dhe jo ashtu si me siper) te llogjikshem dhe me respekt per ate tjetrin pastaj gjithcka ndjek njera tjetren per mire. Neve duam shume pak ndermjet njeri tjetrit qe te ndezim por torturohemi nga te huajt pse po i shajme ashtu sic mund te shahemi me nje shqiptar..(me falni nese ju dukem si filozof....nuk jam dhe nuk dua te jem)..megjithate duhet te jemi optimista per vendin tone...te pakten sna kushton gje (them une)...
    Sx to everyone will do good in their malnurished lives

  16. #16
    ga ga Maska e bunny
    Anėtarėsuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    hmm...duke jetuar ketu ku jam qe rreth 6vite...po ashtu kam qene ne shqiperi...me vjen keq per ket zgjedje por do zgjedh ketu ku jam!
    para 4ditesh me iku nje shok mbas 5viteve ne shqiperi edhe sapo fola ne tl edhe e pyeta he oreeee...si me eshte (ai jeton ne tr)eee tha mos e pyet per shqiperine....me mire me pyet per nej gje tjeter...ai edhe per ate holiday qe po kalon atje eshte bere pishman.tani kuptohet se cdo njeri ka mendime e tija,ka njerez qe jane ne shqiperi qe jane bosa qe jane dikushi edhe e dine shume mire qe po te vijne ne vende te huaja nuk do munden te behen sikur jane atje.por disa njerez they should take a risk,u will never know untill u do it.ashtu si vepruan prinderit e mi,te dy punojne ne pune shteti me dyfishin e rroges qe kan pas mare ne shqiperi edhe lodhen me pak.po te jeshe i zoti kudoooo behesh dikushi....
    muaqqqqqqqqqqqqqqqq pucii te gjithee
    thjeshte mendim kam dhene...
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  17. #17
    Larguar.
    Anėtarėsuar
    04-08-2003
    Postime
    2,152
    Me mire ne shqiperi apo aty ku ndodheni?
    Do te ishte me mire ne Shqiperi, por per momentin eshte me mire ketu.

  18. #18
    Zog-Zotnijet....
    Anėtarėsuar
    22-04-2003
    Vendndodhja
    bristol/angli/npun teme..
    Postime
    125
    Postuar mė parė nga Veshtrusja
    Do te ishte me mire ne Shqiperi, por per momentin eshte me mire ketu.
    <<Veshtrusja>>Ishtu je naqe,OK je !!Ke dret dmth....
    Mos E Maj Mendjen nKobure Per Mi Kndu Gjithmon Trimnis
    Se Me Qa Shohim Neper Filma->Iky Shekull Asht i Dashnis
    ------------------------------------------------------------------------
    ----Me--Shum--Rrespekt--Per--JU-->Degjoni--Kte-Kang --Nga--SCORPIONS----

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e ^AngeL^
    Anėtarėsuar
    14-08-2002
    Vendndodhja
    U.k . London
    Postime
    2,169
    po nga qe kam shum kohe dhe ktu po thuajse 6 vjet me duket mire,ose permomentin do te zgjidhja ktu ku jam.
    Two Heart, Two Minds, In Time, Did Find, One Love, One Aim, Two Paths, The Same

  20. #20
    i/e larguar Maska e [0]ujku_[0]
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    torino itali posht ures
    Postime
    43

    ujku

    akoma seshte mbyll kjo tem ca dreqin u beka ketu ,thash se kishte vdek ky forum akoma paska rob brenda eh eh eh

Tema tė Ngjashme

  1. "Dr. dituria"
    Nga Sabriu nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 18-12-2008, 06:32
  2. Guerilasit e LANC
    Nga Tannhauser nė forumin Historia shqiptare
    Pėrgjigje: 28
    Postimi i Fundit: 21-04-2007, 14:12
  3. Pėrgjigje: 17
    Postimi i Fundit: 24-12-2006, 01:46
  4. Ervin Hatibi
    Nga erzeni nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 9
    Postimi i Fundit: 18-11-2006, 00:39
  5. Debat mes anti liberalėve dhe liberalėve
    Nga liridashes nė forumin Ēėshtja kombėtare
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 22-03-2005, 19:26

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •