Close

Rezultati i Sondazhit: Cilet jan me shqiptar???

Votues
9. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Muslimanet ?

  3 33.33%
 • Krishteret ?

  2 22.22%
 • Ortodokset ?

  2 22.22%
 • Te tjeret ??

  2 22.22%
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 36
 1. #1
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  41
  Postime
  671
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Krishteret,Ortodokset apo Muslimanet jan me jo besnik ???

  pretendimi i iliria e para per te ber nje avantazh ne fyerjen dhe diskriminimin e dinjitetit kombetar te muslimaneve shqiptar me nxiti qe te ju pyes si mendoni se cilet jan me pak shqiptar dhe cilet nuk i doni te jen shqiptar nga gjith ata qe kan bindje te ndryshme shpirterore
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 2. #2
  dEaD rAceR Maska e unreal
  Anėtarėsuar
  02-04-2003
  Postime
  534
  Faleminderit
  10
  35 falenderime nė 29 postime
  Shqiptarizmi nuk matet me musli/katolik/ortodoksizem!

 3. #3
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  41
  Postime
  671
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Interesohu lexo

  Interesohu lexo tema tjera e sheh se sa matet me keso pune shqiptarizmi
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 4. #4
  Perjashtuar Maska e darxtar
  Anėtarėsuar
  03-05-2003
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  O student blu, pyetja eshte pavend. Cka do te fitoje me pergjegjien? Psh. do te konstatohej se ne njerin prej ketyre 4 grupeve paska me shume te keqinj, te poshter, te pabese, etj. Cka pastaj? T'i pushkatojme?!

  Pyetja me e parshtatshme do te ishte "Si t'i jemi me besnike njeri-tjetrit pa marre parasysh dallimet fetare?". Lere ti kush eshte me shume a me pak shqiptar, nuk eshte poenta aty. Ne duhet te mendojme si ta ngrisim nivelin e tolerances e mirekuptimit, te afrimit e te bashkimit, e jo te zbulojme kush qenka i keq e kush i mire.

 5. #5
  Perjashtuar Maska e darxtar
  Anėtarėsuar
  03-05-2003
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Per precizim: ortodokset jane te krishtere, mos deshe te thuash katoliket te pika e dyte? Precizo edhe kush jane "te tjeret" se ka shume "te tjere"?

 6. #6
  *KOSOVARE* Maska e Arjeta
  Anėtarėsuar
  17-10-2002
  Vendndodhja
  Danimarke
  Postime
  188
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Studenti blu

  Se pari ti i ke ngatrru gjanat, nuk e di a e ke bere kete me qellim apo pa qellim, por kur une desha te votoi nuk e kuptoja mire dhe u hamenda per arsyje se ti ne fillim ke pyetur se Cilet jan me jo besnik? pastaj si nen titull ke ve pyetjen Cilat jan me shqiptar?? nese ndalesh dhe mendohesh keto dy pyetje jan shum te kunderta me njera tjetren.....nese ka mundesi na shpjegoni me mire ok??
  [size=0.5]Sometimes friends
  cause You pain & happiness
  they come & go
  but one thing 4 sure
  they Love & miss you,
  believe me I am 1
  of them......!!![/size]

 7. #7
  dEaD rAceR Maska e unreal
  Anėtarėsuar
  02-04-2003
  Postime
  534
  Faleminderit
  10
  35 falenderime nė 29 postime
  Mundohu te mendosh njeher si SHQIPTAR pastaj si nje besimtar.

  Atehere mendja jote do te jete me e kthjellte,dhe zemra me e madhe per te dashur tjetrin!

 8. #8
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  41
  Postime
  671
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Duke perdorur gjith forcen time te te menduarit dhe shenimet e mia i kam perdorur per nje frym bashkimi por meqe

  Iliria e para dhe disa te tjere kan nje fryme ndarjeje dhe nencmimi atehere une vendosa ata dhe te tjeret qe ndjehen si ata te i japin vleresimet e tyre

  prisni se do shihni se si vleresojn te tjeret

  binduni vet
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 9. #9
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  41
  Postime
  671
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime

  Pergjigje per tegjith

  analizoni shum punimet tjera ne temat tjera dhe mund te e shihni se kjo eshte vetem nje teme e drejt perdrejt e qe ne temat tjera nje gje qe do te flitet ketu flitet me terthorazi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BluPower_blu : 04-05-2003 mė 14:20
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 10. #10
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  41
  Postime
  671
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Per Arjeten

  Titulli i pergjithshem eshte vetem nje tentim per te ber nje rrjet te te menduarit te njerezve dhe per te par se sa urrehen njerezit mendoj shqiptaret ne mes veti duke i shkelut bindjet e te tjereve gje te cilen une e respektoj dhe nuk jap kurfar vleresimi por vetem i apsorboj vlersimet e tjerve per te u pasuruar me shum me mendime te te tjereve.

  Keshtu e shoh se kush sa urren .
  psh me voten tuaj edhe pse te gabuar e keni shpreh mllefin prap se prap.

  tema eshte e qelluar nese i keni lexuar edhe disa te tjera ne te cilat behen nencmime dhe fyerje te drejt perdrejta

  kjo eshte vetem nje teme ne te cilen mund te flasim drejt perdrejt apo jo ?

  kurse sa i perket sondazhit ajo eshte e rastesishme . nuk i kam ngaterru me qellim qe te perfitoj nga ajo se s'kam c'perfitoj por rastesisht kan ardhur ashtu pyetjet

  Une nuk urrej asgje vec genjeshtres
  dhe ata qe me urrejn

  perkundrazi i respektoj mendimet dhe vlersimet e te tjerve qe perdorin arsyen dhe argumentin

  Me respekt
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 11. #11
  *KOSOVARE* Maska e Arjeta
  Anėtarėsuar
  17-10-2002
  Vendndodhja
  Danimarke
  Postime
  188
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Studentii blu

  Te kuptoj shum mire se qka don te thuash me kete, por prap se prap njeriu vet bien ne kundershtim me veten nese voton per njeren gje, psh nese votoni qe ai besim qe i takoni nuk eshte "jo besimtar" ateher ti vet po bien ne kundershtim me veten, ce do te thot se ke votuar qe ai besim eshte me "pak shqiptar".....une ketu jam me mendimin e darxtar,mos bej percarje dhe dallime ne mes besimive, une jam shum kunder Iliria e para sepse ai ben shum fyerje dhe nencmime ndaj muslimaneve por ai me kete e tregon vetem urrejtjen ndaj vellezerve shqiptar, por me gjithe ate njerzit si ai duhen te injorohen, sepse secili e ka besimin e ti dhe nuk duhet askush te ja imponoj dikujt ate qe e beson....


  Arjeta!
  [size=0.5]Sometimes friends
  cause You pain & happiness
  they come & go
  but one thing 4 sure
  they Love & miss you,
  believe me I am 1
  of them......!!![/size]

 12. #12
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime nė 190 postime
  Se pari je gabim ne ate cka thue. Une shqiptaret nuk i ndaj ne fe.
  Une nuk jam mik me fanatiket te asnje feje.
  Ti duket je nje nga a at qe kur dikush don te tregojne realitetin e fese muslimane ne shtetet arabe e kupton qe te ofendon ty?!!!!
  Feja duhet te mbetet private, por njerzit si ti dhe ata qe te mesojne ty duan ta politizojne "ne emer te Allhut" dhe te prishin
  kombin.
  Kjo ju konvenon profiterve te ndryshem qe shfrytezojne trazirat sikurse edhe sllaveve dhe grekut.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga iliria e para : 04-05-2003 mė 14:27
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 13. #13
  Perjashtuar Maska e darxtar
  Anėtarėsuar
  03-05-2003
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Student Blu, ne shqiptaret nuk kemi kohe te mirremi me vleresime te tilla, duhet te mendojme si te integrohemi me te gjitha dallimet qe mund t'i kemi. Kerkimi i "fajtorit" na merr kohe dhe energji kot. Prandaj duhet te jemi me racionale e mos te mirremi me vleresime te tilla edhe nese dikush tjeter merret me keto gjera.
  Kur te gjitha ngjyrat harmonizohen formohet e bardha.

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Diku
  Postime
  119
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Re: Krishteret,Ortodokset apo Muslimanet jan me jo besnik ???

  Postuar mė parė nga Studenti_blu
  pretendimi i iliria e para per te ber nje avantazh ne fyerjen dhe diskriminimin e dinjitetit kombetar te muslimaneve shqiptar me nxiti qe te ju pyes si mendoni se cilet jan me pak shqiptar dhe cilet nuk i doni te jen shqiptar nga gjith ata qe kan bindje te ndryshme shpirterore
  o studenti blu tregohu pak me i zgjuar... Ēfare mund te nxjerresh me 4 vota??? Une nuk jam ekspert i statistikes por pak dije e kam. Sondazhet nese nuk behen nga eksperte nuk kane asnje lloj vlere. Pastaj edhe pyetja le shume per te deshiruar...
  nejse, si perfundim, keshilla ime miqesore: mbylle temen !

 15. #15
  Perjashtuar Maska e darxtar
  Anėtarėsuar
  03-05-2003
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  SH_H, nuk jane kater vota por kater opcione. Nje vote prej meje per ty!

  Student blu, mungojne se paku edhe tri opcione:
  - te gjithe
  - asnje
  - nuk di
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga darxtar : 04-05-2003 mė 14:37

 16. #16
  *KOSOVARE* Maska e Arjeta
  Anėtarėsuar
  17-10-2002
  Vendndodhja
  Danimarke
  Postime
  188
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Eshte e vertet qe disa nga shqiptaret e urrejne njeri tjetrin e sidomos ketu ne forum kjo gje shifet carte...por une mendoj qe forumi eshte nje menyre shume mire qe shqiptaret ta kuptojne apo ta njofin me mire njeri tjetrin dhe mos ta perdorin urrejtjen si arme te drejte per drejte por ne vend te saj te mundohen ti shofin anet e mira dhe te keqija dhe mos te lejojne qe besimet te hyn si percarje mes nesh....edhe pse une nuk jam kunder besimeve perkundrazi jam nje besimtare shum e mire dhe besoj shum ne besimin tim por sdo te thot qe tash ne forum te ja imponoj dikujt qe te besoi ne besimin tim,e vetmja gje qe dua nga vellezerit dhe motrat shqiptare eshte qe te ata te ja rrespektojne njeri tejtrit besimin dhe te perqendrohen me shum tek kombi yn,gjuha dhe traditat te cilat na bashkojne te gjitheve...

  arjeta!
  [size=0.5]Sometimes friends
  cause You pain & happiness
  they come & go
  but one thing 4 sure
  they Love & miss you,
  believe me I am 1
  of them......!!![/size]

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2003
  Vendndodhja
  Diku
  Postime
  119
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Postuar mė parė nga darxtar
  SH_H, nuk jane kater vota por kater opcione. Nje vote prej meje per ty!

  Student blu, mungojne se paku edhe tri opcione:
  - te gjithe
  - asnje
  - nuk di
  kur votova une kishin votuar vetem kater vete, une nga ajo u nisa... mos u tall

 18. #18
  Perjashtuar Maska e darxtar
  Anėtarėsuar
  03-05-2003
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Une nuk votova fare se mungonte opcioni qe do ta zgjedhja une.

 19. #19
  Njeri Maska e BluPower_blu
  Anėtarėsuar
  27-05-2002
  Vendndodhja
  Atje-Ketu.Diku
  Mosha
  41
  Postime
  671
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Arjeta une mendoj se me mire eshte te njihen njerezit dhe te njihet fytyra e vertet e tyre
  me beso se me mir eshte
  per ate edhe une e hapa kete teme sepse

  i sinqerti dhe i devotshmi

  iliria e para

  cdo here e perdor besimin dhe bindjen fetare per fyerje indirekte
  e kete tem e hapa

  qe te fyej direkt


  per kete une nuk jam duke fyer por

  jau dhash mundesin juve qe mezi keni pritur te fyeni

  pra kenaquni
  Shendeti ne trupin e shendoshe

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-08-2002
  Vendndodhja
  NYC
  Postime
  82
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ē'eshte kjo pyetje kaq absurde dhe e ceket???
  "Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom and in all your getting, get understanding." (Proverbs 4:7)

  "All behaviour is motivated." Sigmund Freud

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Islami Dhe E Drejta Ndėrkombėtare
  Nga fisniku-student nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 21-06-2010, 09:22
 2. Gjendja jonė e dhimbshme?
  Nga LOGIC nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-05-2009, 05:14
 3. Menyra se si duhet ne ta kuptojme fene tone
  Nga abdurrahman_tir nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 27-01-2009, 08:12
 4. Kushtetuta e Medines
  Nga ORIONI nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-11-2006, 09:58
 5. Muhamedi, Nje Perpjekje Perendimore Per Te Kuptuar Islamin
  Nga forum126 nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2006, 09:44

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •