Close
Faqja 1 prej 23 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 459

Tema: Ti erdhe!...

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Ti erdhe....!

  * * *
  Nuk e njoha buzqeshjen tende
  As veten se njoha ne ate pritje
  Kishte kohe qe thurja brenda vetes
  ...nje vele te kryqezuar fjalesh
  Ti erdhe
  Me gjete aty ku me kishe harruar
  Une nuk isha buzkuqi jot i lene per ngut
  ne stacionin ku kryqezohen ererat e ikjes
  Vela e fjaleve te mia
  ka rene tashme prej direkut
  Ti erdhe
  une nuk e njoha buzeqeshjen tende
  As pershendetjen , as fjalet
  Ti paske ardhe dje.
  keshtu me duket
  Sa shpejt harrova qe erdhe
  Edhe pse ka kohe qe nuk haroj te pres
  Nuk te paskam pritur keshtu.
  ...
  Neser eshte e diele

  * * *
  Si mundesh te mos me duash ?
  Kur une te dua
  Si mundem une te te dua ??
  Luajme kukafshehti
  Skemi moshe per loje
  Dy fjale te borxhit
  merri
  Ja edhe nje telefonate qe e paskam harruar.
  Me ka humbur medalioni qe me dhurove dikur.
  30 gram 14 karat
  Ta kam fale te gjithe kohen qe me rrembeve
  Kujtoju mos harrojme gje ne kete inventar
  Perqafime mos kerko.
  Puthjet ska
  po nahemi e dashur
  Me fal qe po te quaj ashtu
  se nuk je
  Tani....
  pa fjale
  pa premtime
  pa borxhe
  pa vaj
  .........bye bye.


  * * *
  E Shtune
  Maj
  Viti me shume zero
  Une
  Deti me gjithe shiun e djeshem
  Mali me boren e vjetshme
  Pranvera ska pune ketu
  Jam i rende
  Prej frikes se eres
  Kam humbur medalionet
  Me bezdisnin neper gishta,
  gjithe numrat e telefonave
  Adresat
  Poezite i dogja dje
  U ngroha pak ne flaken e tyre
  (me kthyen dicka nga te ngrohtit qe dikur me kishin marre)
  Nuk flas me me vete ( as me ty)
  Neper stacione pritjesh nuk gjindem me
  Ska iniciale
  Surpriza
  Ska me dite me diell ...me shi
  Ska me nete romantike ..
  Jo qiell i kuq , jo det, jo mal i blerte
  Me ne fund jam i qete
  Se vras menjen
  Ajo u vet vra
  Qetesia pak nga pak vjen
  Jam i qete pra..
  i lire
  Sa mire.
  muzg i heshtur

 2. #2
  Perjashtuar Maska e Mona
  Anėtarėsuar
  03-07-2002
  Vendndodhja
  Away from you....
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shume e bukur.

 3. #3
  Maska e Liridona
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  41
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  O Dre!
  Me kenaqe dhe me vrave!
  Liridona

 4. #4
  Maska e Liridona
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  41
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  ***

  "Me gjete aty ku me kishe harruar,
  .................
  ne stacionin ku kryqezohen ererat e ikjes"

  ...thua isha une...thua vertete?
  Liridona

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Po..
  Ti ishe
  Aty , ku mendimet e mia fishkelloheshin nga era
  Te bindurat e mia te cmendura
  Ne zikzake ikjesh,
  fshiheshin shkeljeve
  Sikur ishin lindur per ti shkelur ti
  Nje njolle gri
  Shpendi te vrare, ose rrezuar
  Mbi kalldremint e lemuet
  Ikja eshte e lashte sa guri
  Pritja ..e reja dhe e vjetra
  Kane te perbashket
  Ripetypjen e casteve
  Duke qare mbi njollen gri te rrezimit
  Myshqet pikojne
  klorofilin e jarget.
  Mbi muret e vjetra te takimit.
  ..........................................
  Da da da moj Dadushe
  muzg i heshtur

 6. #6
  Maska e Liridona
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  41
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  ...e vjeter sa guri ikja,
  e bija e ardhjes vec eshte.
  ehuu,pa ikje,a ka pritje
  e pa pritje, ikjeardhje a do te kete?
  Liridona

 7. #7
  Maska e Liridona
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  41
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  ***

  Mbi uren e pritjeve
  kujtove se me pe,
  gabuar je;
  lazdruar* me ty hija ime eshte.
  Gjate luajta
  Gura-cok** me pritjen
  derisa ardhje ikjet e tua
  erikje me ben.
  Stuhit
  vetem imazhin tim mund sjellin
  mos u mashtro
  une kam mbetur atje
  mbi uren e pritjes,
  gurezuar jam.

  *lazdruar-ketu,ka bere shaka eshte tallur.
  **Guara-coke-nje lloj loje qe luhet me pese ose tre gur te vegjel te rrumbullakosur.

  Dadushi
  Liridona

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  * * *
  Gura_coke luaj mbi uren e gurit
  Murosur ne qofsh
  Gjumit ninulle
  Lumi i diteve qe ikin
  mbi harkun e djep_ures
  Dora ime perkund ardhjen
  Ne breg......
  nje varke qe shoh ne enderr
  Me jep nje hap
  me duhet edhe nje dore
  Ti duart e zena
  Luan "gura_coke me pritjen
  Kur te vij une
  Guret e lojes
  mbi duar te shkrihen.
  Da da da dadushe
  muzg i heshtur

 9. #9
  Maska e Liridona
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  41
  Postime
  165
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Ne vend te d ikujt

  Ti kurre s`e dite
  cka eshte e njementa.
  Ikjet vocrrake
  ti hengren stinet e pritjes
  e te tera ditet.
  E lind-ur-dhimbjesh
  sa here hamendesh per te nesermen;
  Ura,
  ura t`pa brigje
  qe pritjen e ardhjen kurre s`ti bashkojne.
  .......
  Pritja e humbi udhen
  qysh se syt ja vodhen
  edhe ata te falur.
  Liridona

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Ti erdhe
  Si heren e fundit
  te prita i qeshur
  Me preke me doren e fjales
  diku ku fjala le gishtat pa thonj
  Petlat e lules i mori era
  Duke pyetur mua
  vjen ..s'vjen ..vjen s'vjen??
  Te kam perqafur me krahet e gjate
  Te zgjatur nga malli
  Dhe prane teje jam kthyer ne tatuazh
  Ngjitur mbi krahun tend
  Sa here me dore mundohesh ta fshish
  si padashje me perkedhel
  Une tatuazhi ngjitur me ty
  Dirigjoj endrrat tua naten
  te pergjoj kur qesh
  symbyllurazi
  Me ngop frymarrja jote e lire
  Dhe kthehem ne tatuazh perseri ne mengjes
  Ne krahun tend
  Nen syte e tu.
  muzg i heshtur

 11. #11
  sWeEt DevIL Maska e YllBote
  Anėtarėsuar
  26-01-2003
  Postime
  185
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ne momentet me te deshperuara te miat
  Ne ato caste kur mendoja se asnjeri s'ishte me ne zemren time
  Ne ate kohe ti erdhe...
  Dhurata me e bukur nga perendia
  Me ne fund , dashuria e jetes sime me erdhi..
  me ne fund erdhe ti....
  Sa here mendoj ndjenjat qe ndenja perpara se te takoja
  Ndihem e vetme, e merzitur...
  por s'eshte nevoja me te mendoj...
  se me ne fund ti erdhe....
  Dont Let The Fear
  Of `Striking` Out
  Keep You From
  -- Playing The Game

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Po erdhi..!
  Ylli i botes time
  i botes qe marramendesh
  sillet..........
  Neper stinet e qiellta
  Ka kohe qe qetesoj liqenjt
  te endrres sime plake
  Ka kohe qe bie shi yjesh
  Bota mbushet gjer ne fyt me yje
  Une te kerkoj ty
  gjithnje midis tyre
  muzg i heshtur

 13. #13
  your incubus
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Londer
  Postime
  456
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  ju vini...
  nje dre e gjysem
  e nje e gjysem drenusha.
  vini arome lulebore
  qe rritet ne mal,
  karshi shkembit
  nen kurore yjesh,
  mbreteri pa saraje.
  ju vini e uleni
  kembe-kryq-zbathur,
  po s'iu rrihet:
  ne shkemb
  iu hahen kembet.
  ju ikni...
  koke-shkrete!
  me shkembin kryqezohet kurora,
  a kuroren e shkembit
  ne timen e tjerr
  kur vij dhe une
  era lulebore,
  lulekuqe, opium,
  a helm drenushash.
  ikni te thyeni
  kurorat ne shkemb,
  notoni nen yje njemenderisht
  dhe embel me perkundni
  shkembin qe mbaj
  ne kthetra...
  nje dre e gjysem
  e nje e gjysem drenusha.
  gjuha jote eshte blu blu blu blu blu ne portokalli

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-06-2003
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  ***

  Nuk qeme dhe aq larg;
  kenget
  a s`i kendonim se bashku?
  Po dhe aq afer,jo,
  sa ti iknim njeri-tjetrit kaq larg...
  .......
  Por, ti
  perdite e me shpesh
  po i bie nga pazari,
  pyete te lutem dashamirin,
  po e pe aty pari:
  -Qiellin e shet?
  Mos pyet per cmimin,
  une paguaj
  se rralle kam ble
  e paguar kam shtrenjte...
  Pra mos harro
  qiellin e dua
  rruge per zemren
  e strehe per shpirtin.
  .............
  Se Zana ime me pret
  e nje dite,
  ajo me ka thene:
  -Ka dicka
  qe me largesi nuk matet!
  .......
  Mos u lodh
  te gjesh emra binjake,
  s`jam yll.
  Vec nje meteor jam
  qe po digjet e djeg.
  Tufani kopshtin kur ma ēkatėrron
  Dhe Rrot' e Fatit shpresat m'i dėrmon,
  Pėshtillem si burbuq' i Trėndafilit,
  Po zemra gjak pėrbrenda mė pikon.

  O.Khajam.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  * * *
  Fjalamane kjo ere
  Qe ne vesh
  ...me thote
  Beso ne braktisje
  Une percjell re..
  dhe sjell shi.
  Ne fund mbetem e thate
  Si ti dhe ajo , pa ty
  ......
  Re te bardha
  si tufe pellumbash
  Humben rrezes se syve
  tej ku digjet dielli per vete.
  Puthja jone
  .....kur ike ti
  me humbi diku mes gishtathyeres
  dore,
  e fjales qe jepet me dore
  Une verbohem
  drite-hijet e peisazhit mbetur pa ty
  kthehen ne negativ te palexueshem
  Oret e takimeve tona
  kane kurdisur kete ere fjalamane
  qe me thote ne vesh
  "beso ne braktisje"
  Me duhet te bind veten
  Se........
  reja qe shtegtoi
  stines se shirave
  Nuk ishte asgje tjeter
  vecse nje "dallendyshe e madhe"

  * * *


  .................
  muzg i heshtur

 16. #16
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  103 falenderime nė 94 postime
  Postuar mė parė nga Dreri
  * * *
  Fjalamane kjo ere
  Qe ne vesh
  ...me thote
  Beso ne braktisje
  Une percjell re..
  dhe sjell shi.
  Ne fund mbetem e thate
  Si ti dhe ajo , pa ty
  ......
  * * *


  .................

  Shume e bukur , DRE.
  Kane thene te vjetrit kohe me pare...ky djale do te behet poet.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  * * *
  Te percjell si sonte.
  Ku mbremja ka kaluar kufinjt e nates
  Tek ty....
  ne dhimbjen e forte te kokes
  tendos kokeforcine time
  Ti iken perbri henes se verdhe
  Nje hije dore keput agulicet gri
  zbras xhepat e fundit te fjaleve
  Guacka me fton te futem
  ne qoshen e jarguar bute
  me lajkat e luleve te rrema
  larg drites se verdhe
  qe paralajmeron
  aksidentin tim
  me endrra
  Te krisura
  te shtypura
  te ikura
  te tretura
  te mbytura
  te lodhura
  te thyera
  te rrezuara
  te terbuara
  Po per ku dreqin shkojne
  keta shtatqind dreqen sonte??
  muzg i heshtur

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  * * *
  Kur vije ti
  nje e qeshur shkrihej
  relievit te fytyres sime
  zbriste nje flake
  prej qiellit te syve
  si metore
  ndjellur prej buzes
  ne buzen tende
  Kam mall..
  per njomzen e celur
  ne maje rrezesh
  qe zbrisnin pingul
  pas shpines tende
  ne duart e mia
  mbi lulen e fshehur
  ....Pse s'vjen prap??
  muzg i heshtur

 19. #19
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Do te vi me prit
  yjet dhe hena do jene deshmimtare
  do te vi, ti e di
  ashtu si ty dhe une kam mall

  Ne ardhjen time mos dysho
  zhgenjimet jan per tjeter kend
  qofte dite me bore apo me shi
  me prit ti zemer, se une do t'vi
  LuM i RrEmByEr

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Anėtarėsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  660
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Heshtja jote me urren
  E di..
  Une pres
  Ky eshte shkaku i urrejtjes
  Pritja ka nje ardhje
  E ardhja vret
  ......vetem heshtjen
  E heshtja me urren
  Duke te dashur ty
  .....si nenen qe e lindi
  e mua si vrasesin..
  Sepse
  Nder pika strehesh
  Ne fole zogjsh
  fle nje ardhje..
  si mbi veze
  Ku do te cicerojne
  puthjet
  Oh..
  Do jete ngrohte ate dite
  muzg i heshtur

Faqja 1 prej 23 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •