Pse gati gjysma e postimeve t punve n internet n SHBA jan t rreme

Profesionistt e rekrutimit dhe viktimat e postimit fantazm thon se praktika i dmton t gjith, prfshir kompanit q i krijojn ato.

Emri:  id5667107-Fake-job-listing-5.jpg

Shikime: 59

Madhsia:  38.1 KB
(Ilustrim nga The Epoch Times, Shutterstock)

Nga Autumn Spredemann

11 qershor 2024

Mes proceseve komplekse t punsimit, nj hije po prhapet n botn e biznesit amerikan. Sipas hulumtimit, kompanit po prdorin vende t rreme pune n internet pr t projektuar nj imazh t rritjes, pr t mbajtur punonjsit ekzistues t motivuar dhe pr t kultivuar nj grup kandidatsh t mundshm n t ardhmen pa asnj qllim pr t'u punsuar.

Praktika njihet zakonisht si "postim fantazm" dhe prbn 43 pr qind t hapjeve t vendeve t puns n internet n industri t shumta.

Nj sondazh i Clarify Capital me m shum se 1000 menaxher punsimi tregoi se, prtej metrikave t rreme t rritjes dhe nxitsve t produktivitetit, nj e treta e profesionistve pretenduan se prdornin postime fantazm pr t qetsuar punonjsit e mbingarkuar.

Fenomeni ka shkaktuar zhgnjim universal si te aplikuesi ashtu edhe nga pala e punsimit. Mesatarisht, mund t duhen deri n tet jav q nj punkrkues t marr nj ofert pas dorzimit t nj aplikimi n internet, sipas sajtit t listimit t vendeve t puns Indeed. Procesi shpesh prfshin prpunimin e rinis, aplikime t gjata dhe raunde t shumta intervistash. Kjo do t thot q aplikantt po humbasin or duke u prpjekur t punsohen nga kompani q n t vrtet nuk po krkojn.

Rrjedhimisht, nuk sht pr t'u habitur q 55 prqind e amerikanve thon se jan "t djegur plotsisht" nga krkimi i puns, sipas kompanis s personelit Insight Global.
Shum profesionist t punsimit thon se postimi i fantazmave dmton bizneset q n t vrtet po prpiqen t rekrutojn talente t reja. Krijimi i nj grupi t parakualifikuar kandidatsh pr hapjet e ardhshme sht arsyeja pse 37 prqind e menaxherve t punsimit t anketuar thon se ata postojn fantazm, por disa argumentojn se do t ket efektin e kundrt.

Postimet e puns fantazm jan padyshim problematike pr kompanit q prpiqen n mnyr legjitime t punsojn njerz, tha pr The Epoch Times Ben Lamarche, menaxher i prgjithshm n Lock Search Group. "Jo vetm q kto borde t rrmujshme t puns dhe e bjn m t vshtir pr kandidatt gjetjen dhe aplikimin pr hapje t mirfillta pune, ato gjithashtu shkaktojn zhgnjim dhe mosbesim midis kandidatve."

Duke punuar n nj agjenci rekrutimi dhe kshillimi, z. Lamarche ka qen dshmitar i rritjes s posteve t rreme t puns. Nj ish-mik i tij rekrutues rrfeu se kishte postuar "pun fantazm" pr t'u br prshtypje klientve dhe pr t rritur matjet e tij t performancs. Z. Lamarche vuri n dukje se rekrutuesi nuk dukej i shqetsuar pr cilsin ose nivelin e interesit t kandidatve, ai thjesht po krkonte informacionin e kontaktit.

Ai ka par gjithashtu incidente ku kandidatt profesionist me aftsi t prsosura prballen papritur me heshtjen e radios nga menaxhert e punsimit, vetm pr t gjetur punn e sakt me t njjtn reklam t postuar n prsritje do disa jav.

Kompanit e teknologjis, rekrutuesit dhe agjencit e personelit jan ndr postert m t mdhenj t fantazmave, sipas Stephen Greet, CEO i BeamJobs.

"Kompanit e teknologjis shpesh citohen si prdoruesit kryesor t postimeve t fantazmave," tha ai. Me sa shpejt ecn industria, mbajtja e nj grupi kandidatsh potencial t gatshm pr t shkuar sht thelbsore. N kt mnyr, nse shfaqet nj projekt i ri ose dikush largohet, ata tashm kan njerz t kualifikuar pr t'u marr parasysh.

Emri:  id5667014-GettyImages-475868188.jpg

Shikime: 57

Madhsia:  28.5 KB
Nj punkrkues prgatitet t takohet me rekrutuesit gjat nj panairi karriere n San Francisko m 4 qershor 2015. Mund t duhen deri n tet jav nga paraqitja e nj aplikimi deri n marrjen e nj oferte, sipas Indeed. (Justin Sullivan/Getty Images)

Teatri i produktivitetit

Trendi i lists s rreme t vendeve t puns nuk kufizohet vetm tek aplikantt me nj gam t gjer ekspertize. Z. Lamarche kujtoi rastin e nj kolegu me aftsi t veanta, i cili gjithashtu ra n kt kurth. Kolegu punoi me sisteme me rreze X n makina pr t prcaktuar lodhjen e metaleve.

Kompania caktoi nj intervist, por m pas u b fantazm, dhe shpallja e puns sht ende e hapur m shum se nj vit m von, tha zoti Lamarche. sht e mundur q kto postime t rreme t puns t prdoren pr qllime t brendshme, t tilla si mbajtja e departamentit t burimeve njerzore t zn ose pr t shmangur detyrimet e diskriminimit.

Disa prova e mbshtesin kt pretendim. Nj analiz e Visier e vitit 2023 e 1000 punonjsve amerikan me koh t plot zbuloi se gati gjysma shpenzojn m shum se 10 or n jav duke u prpjekur t duken t zn n vend q t jen produktiv. Tetdhjet e tre prqind e t anketuarve pranuan se ishin angazhuar n pun t zn gjat 12 muajve t fundit. Kjo sht dika q Visier e quan "teatr produktiviteti".

Grupi i krkimit dhe analitiks e klasifikon "teatrin e produktivitetit" si kur punonjsit i japin prparsi puns performative mbi detyrat produktive. Visier pohon se qllimi i puns performative sht "t krijoj pamjen e produktit dhe vlers q gjeneron me pun n vend se t kontribuoj n rezultate domethnse t biznesit".

Koha e kaluar duke u angazhuar n kt praktik mund t shtohet shpejt pr punsimin e profesionistve. Nj vlersim deklaroi se kompanit shpenzojn afrsisht 30 or n katr jav pr t rekrutuar nj punonjs t vetm. Kjo shifr sht shum m e lart pr pozicionet e larta, q sht rreth 40 or n nj shtrirje prej 6 deri n 8 jav.

Gjat puns sime duke u konsultuar me departamente t ndryshme t burimeve njerzore, kam dgjuar llogari t drejtprdrejta nga menaxhert e punsimit q pranojn se kan mbajtur poste t botuara mir pasi jan plotsuar pozicionet, tha Conor Hughes, nj konsulent HR, pr The Epoch Times. Thjesht pr t dhn pamjen se ato kompani po punsonin dhe po rriteshin vazhdimisht.

Zoti Hughes tha se listat e rreme t punsimit nuk jan t kufizuara n faqet e internetit t mdha t krkimit t puns. Koht e fundit, nj menaxher punsimi i rrfeu atij se ata mbajtn t njjtat vende pune t postuara n faqen e karriers s kompanis s tyre pr gati tet muaj, pa asnj plan pr t intervistuar asknd.

Duket se pr disa, plotsimi i metrikave t rreme dhe krijimi i nj tabloje mashtruese t aktivitetit t biznesit sht br m i rndsishm sesa mbshtetja e punkrkuesve legjitim, tha ai.

Emri:  id5667016-GettyImages-1468946190.jpg

Shikime: 59

Madhsia:  50.0 KB
Punkrkuesit bisedojn me rekrutuesit n nj panair pune n Sunrise, Fla., m 23 shkurt 2023. Menaxhert e punsimit kan pranuar se kan mbajtur postime pune n internet "vetm pr t dhn pamjen q ato kompani po punsonin dhe po rriteshin vazhdimisht", sipas nj HR. konsulent. (Joe Raedle/Getty Images)

Ai beson se me kaq shum listime fantazm q rritin numrin e vrtet t mundsive, punkrkuesit n mnyr t pashmangshme dekurajohen pasi investojn koh t konsiderueshme n rrug pa krye. "Kjo pothuajse me siguri zgjat ciklet e krkimit si luhatje besimi," tha z. Hughes, duke shtuar, "Ekipet e zna t burimeve njerzore rrezikojn gjithashtu t harxhojn burime t vlefshme duke analizuar aplikantt e pakualifikuar t trhequr nga postimet q nuk prfaqsojn nevojat reale."

Ashtu si z. Lamarche, z. Hughes gjithashtu ka miq dhe koleg q jan prekur nga postimet e mundshme fantazm.

Kam ngushlluar disa bashkmoshatar t mi t dekurajuar, t cilt shpenzuan or t tra duke krijuar aplikacione dhe rezyme t personalizuara, por rolet u zhdukn pa shpjegime, tha ai.

Z. Greet i BeamJob, gjithashtu ka klient t prekur nga postimet e rreme t puns. Nj klient n veanti u prball me heshtje t papritur ndrsa ishte n mes t intervists pr nj pozicion koordinator marketingu.

Ai arriti n raundin e fundit t intervistave, por m pas procesi u ndal papritur pa asnj shpjegim, tha z. Greet pr The Epoch Times. "Kur ai krkoi prsri muaj m von, e njjta pun ishte ende e postuar n internet."

Z. Greet kujtoi nj tjetr incident me nj klient t doktoraturs, i cili msoi se, disa muaj pasi kishte aplikuar pr nj pun q nuk shkoi askund, kompania nuk kishte asnj qllim pr t punsuar pr kt pozicion.

Nga kndvshtrimi i kompanis, postimi i vendeve t puns q nuk jan aktualisht t disponueshme mund t shkaktoj probleme nse i vrshon me shum aplikacione nga njerz q mund t mos jen t prshtatshm. Mund ta bj m t vshtir pr pundhnsit gjetjen e kandidatve q prputhen vrtet me at q kan nevoj. Rrezikon t dmtoj reputacionin e kompanis, tha z. Greet.

Vetm 39 prqind e menaxherve t punsimit t anketuar than se pozicionet e tyre t punsimit t postuara ishin plotsuar, sipas nj sondazhi t Clarify Capital t vitit 2023. 27 prqind e tjer than se thjesht harruan t hiqnin reklamn e tyre.

N prgjithsi, postimet e puns n internet qndrojn t hapura pr rreth 30 dit, sipas Indeed. Megjithat, kompania vuri n dukje se pavarsisht se nj list pune sht aktive, ekziston mundsia q roli t jet plotsuar tashm dhe menaxheri i punsimit t mos e ket ndryshuar postin.

Emri:  id5667017-GettyImages-1905422835.jpg

Shikime: 58

Madhsia:  35.7 KB
Nj shenj punsimi "Ne po punsojm" sht postuar jasht nj kafeneje n Los Anxhelos m 3 janar 2024. Kompania e inteligjencs s fuqis puntore Revelio Labs vrejti se fantazmat e aplikantve jan dyfishuar n pes vitet e fundit. (Mario Tama/Getty Images)

Joe Mercurio, menaxher i projektit pr Clarify Capital, shkroi n nj deklarat n internet se pr t shmangur rnien n nj vakum kohor, sht e rndsishme t siguroheni q listimi t jet shum i fundit. "Nj pun q sht postuar 48 or m par ka m shum gjasa t punsohet n mnyr aktive sesa nj pun q sht postuar 3 muaj m par."

Kompania e inteligjencs s fuqis puntore Revelio Labs vrejti nj "rnie t mpreht" t numrit t punsimeve pr post pune n vitin 2023, "duke vn n pikpyetje nse postimet e puns jan nj metrik e besueshme pr gjendjen e tregut t puns".

Ai gjithashtu vrejti se aplikantt pr pun po raportojn "rritje t shkalls s fantazmave nga rekrutuesit".

Q nga fillimi i pandemis COVID-19, raporti i t punsuarve ndaj posteve t puns ka qen n rnie t lir, vuri n dukje Revelio Labs. Mungesa legjitime e fuqis puntore mund t shkaktoj kt problem, por Revelio vuri n dukje se sektort q nuk jan t prirur ndaj mungesave, si menaxhimi dhe financat, jan gjithashtu pjes e ksaj tendence rnse.

Ai gjithashtu deklaroi se fantazmat e aplikantve jan m shum se dyfishuar n pes vitet e fundit.

Kompanit q prdorin postime legjitime pr pun mund t humbasin potencialisht aplikantt e kualifikuar nse lista e tyre e puns varroset mes postimeve t rreme. Kjo mund t oj n nj proces m t gjat punsimi dhe kosto m t larta rekrutimi, tha z. Lamarche.

Reklamimi i karremit

N Midwest, nj dit tjetr e krkimit t frustruar t puns fillon pr John Marsden.

Shumica e eksperiencs sime t kohve t fundit n krkimin e puns sht: aplikoni pr gjra pr t cilat jeni perfekt dhe nuk m dgjoni kurr. Pastaj shpallja e puns sht ende atje muaj m von, tha z. Marsden, i cili krkoi t referohej me nj pseudonim, pr Epoch Times.

Duke punuar si shkrimtar dhe redaktor teknik, z. Marsden ka nj vit q krkon n mnyr aktive nj pun t re pr shkak t nj ndryshimi drastik n kulturn e puns n punn e tij aktuale. Kur u pyet se sa her ka aplikuar pr nj pun gjat 12 muajve t fundit, zoti Marsden qeshi. Oh rreth 200, jep ose merr. Dhe kjo sht thjesht duke e br at me koh t pjesshme.

Emri:  id5667015-GettyImages-1241982049.jpg

Shikime: 57

Madhsia:  56.3 KB
Nj punkrkues plotson nj aplikim n nj kompjuter portativ gjat nj panairi pune n nj zyr postare n Inglewood, Kaliforni, m 18 korrik 2022. Kompanit e teknologjis, rekrutuesit dhe agjencit e personelit jan ndr postert m t mdhenj t fantazmave, sipas CEO t nj shrbim pr ndrtimin e rinis. (Patrick T. Fallon/AFP nprmjet Getty Images)

N ditt e para t krkimit t tij pr pun, z. Marsden tha se ai ndoqi shum menaxher punsimi q u zhdukn papritur n mes t procesit t intervistimit. "Kam marr katr raunde [intervistash] t thella dhe m pas, thjesht asgj," tha ai.

T shqetsuar pr mungesn e komunikimit, prpjekjet e z. Marsden pr t vazhduar me menaxhert e punsimit u pritn kryesisht me heshtje, por disa u prgjigjn. Ai tha se ata q iu kthyen ofruan justifikime t uditshme.

"Ndonjher ata do t ktheheshin me gjra t tilla si: "Ju nuk keni prvoj n kt softuer t pronarit" dhe sht sikur askush nuk e ka. sht n dispozicion vetm n kompanin tuaj. Kt e dinit kur m sollt n intervist. Pra, pse e zgjate n radh t par?

Por zoti Marsden tha se ai ka msuar se si t dalloj nj postim fantazm shum leht kto dit, t cilin ai e barazon me "reklamim karremi". Listimet pr t cilat ai tha se gjuetart e puns duhet t jen t kujdesshm prfshijn koncerte me kontrata q reklamojn "gjasht muaj plus", ato q prdorin slogane t korporatave, ose jan t paqarta pr prshkrimin e puns. Z. Marsden largohet nga postet e puns q fokusohen m shum n shitjen e biznesit sesa n shpjegimin e vet pozicionit. Nse ka tre ose katr paragraf pr kompanin ose slogane si puno shum, luaj fort, prgjigja sht jo. Leviz."

Z. Hughes theksoi se postimet fantazm mund t dmtojn seriozisht moralin e aplikantit dhe ta bjn krkimin e prmbushjes s punsimit t ndihet si nj "loj e pakuptimt numrash me pak vmendje pr qllimet e karriers ose kohn e njerzve".

Ai thot se takimet me listat e rreme t vendeve t puns ndodhin n industri t shumta dhe n do kompani q i jep prparsi nj imazhi rritjeje mbi trajtimin e drejt t njerzve.

Asnj kompani apo departament nuk sht i imunizuar nga presionet q mund t nxisin matjet e plotsimit t punsimit n kurriz t prvojave t punkrkuesve. Nevojitet nj kultur m transparente dhe e prqendruar te integriteti n t gjitha industrit q prdorin rekrutimin online, tha z. Hughes.


Burimi: The Epoch Times