Berisha nxjerr nė shitje nė Amazone librin e tij: Nga “nongrata” tek persekutimi politik

Emri:  Bersiha-libri-korrupsioni-akzuat-SPAK-e1718184373251-1.jpg

Shikime: 26

Madhėsia:  49.1 KB

Ish-kryeministri Sali Berisha, njėherėsh kryetari i PD-sė, Sali Berisha ka nxjerr nė shitje nė platformėn “Amazone” librin e tij “Korrupsioni Transnacional dhe kultura e mohimit”.
Bersiha libri korrupsioni akzuat SPAK

Libri nė tė cilėn Berisha shpjegon arsyet pse ėshtė shpallur non grata dhe sipas tij ėshtė persekutuar politikisht do tė shitet pėr 1.99 USD. Ai shpjegon se donte qė ky libėr tė shpėrndahen falas, por Amazone sipas tij nuk pranon produkte pa ēmim.

“Ėshtė vendosur ēmimi mė i ulėt i mundeshėm 1,99$ mbasi platforma nuk pranon produkte pa ēmim, dhe tė ardhurat e krijuara nga shitja do t’i kalojnė “Fondacionit Femijėt Shqiptar”. Ftoj bashkobmasit tanė nė SHBA, Mbretėrinė e Bashkuar, Kanada, Australi dhe kudo qė ndodhen nė emigracion dhe Diasporė tė shpėrndajnė kėtė liber tek miqtė e huaj tė tyre dhe tė Shqipėrisė, qė ata tė njihen me tė vėrtetėn se ēfarė po ndodh nė vendin e tyre, me njėrin prej kombeve mė perėndimore”, shkruan Berisha.

“Njė libėr nė Amazon.

Tė dashur miq, libri “Korrupsioni Transnacional dhe kultura e mohimit- Rasti i ish-Kryeministrit tė Shqiperisė Sali Berisha: Nga nongrata nė SHBA dhe BM, tek persekutimi politik ilegal, gjendet tani nė Amazon.com si njė e-book (Kindle). Ėshtė vendosur ēmimi mė i ulėt i mundeshėm 1,99$ mbasi platforma nuk pranon produkte pa ēmim, dhe tė ardhurat e krijuara nga shitja do t’i kalojnė “Fondacionit Femijėt Shqiptar”.

Ftoj bashkobmasit tanė nė SHBA, Mbreterinė e Bashkuar, Kanada, Australi dhe kudo qė ndodhen nė emigracion dhe Diasporė tė shpėrndajnė kėtė liber tek miqtė e huaj tė tyre dhe tė Shqipėrisė, qė ata tė njihen me tė vėrtetėn se ēfarė po ndodh nė vendin e tyre, me njėrin prej kombeve mė perėndimore.

Nė rrafshin politik njė diktaturė pėr instalimin e saj tė plotė duhet tė ndėrmarrė: Arrestimin e liderit tė opozitės dhe nxjerrjen jashtė ligji tė partisė kryesore tė opozitės. Me ndihmėn e korrupsionit transacional, tė parėn, kreu i narkoshteti tė Shqiperisė Edi Rama e ka realizuar, pėr tė dytėn ai po bėn gjithēka qė ta realizoj”, shkruan Berisha.

Emri:  Bersiha-libri-korrupsioni-akzuat-SPAK1.jpg

Shikime: 21

Madhėsia:  34.9 KB


Koha Jone