Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,315
  Postimet n Bllog
  19

  Zhduket pa ln gjurm supermodelja meksikane q akuzoi elitat e pasura pr kanibalizm

  Zhdukja misterioze e nj 'supermodele' meksikane Gabriela Rico Jimnez, e cila doli duke brtitur nga hoteli i lluksoz duke pretenduar se elita po 'hanin njerz' ... dhe m pas u zhduk

  Nga ALEX HAMMER PR DAILYMAIL.COM

  PUBLIKUAR: 10:39 EDT, 1 qershor 2024 | PRDITSUAR: 11:59 EDT, 1 qershor 2024

  Rasti i uditshm i Gabriela Rico Jimnez, nj gruaje meksikane q lshoi ​​akuza t egra pr nj mori njerzish t fuqishm prpara se t zhdukej papritur, sht nj e zhytur n mister.

  21-vjearja e athershme u zhduk n vitin 2009, pasi nj video e shprthimit t saj emocional dhe arrestimit t mvonshm u b virale. M pas u raportua gjersisht se ajo ishte nj supermodele, por asnj prov pr kt nuk ekziston.

  Rasti i saj tani sht rishfaqur n nj podcast t fundit nga Mexico Unexplained, i disponueshm tani n Apple Podcasts, pasi spekulimet mbi fatin e saj mbeten.  Incidenti ndodhi jasht nj hoteli luksoz n qytetin meksikan t Monterrey Nuevo Leon, ku njerzit thuhet se po festonin. Nga atje, ajo doli n nj gjendje t furishme, e veshur me nj kmish t grisur q mbante fjalt 'yum yum'.

  Ajo shpejt filloi t hedh akuza ndaj familjes mbretrore, Disney, dhe nj prej njerzve m t pasur dhe m t fuqishm n Meksik, duke trhequr pothuajse menjher nj turm. Gruaja i akuzoi ata se jetonin n nj baz nntoksore dhe se kishin vjedhur fmij dhe pr t ngrn mish njeriu.

  Ajo u prangos me shpejtsi nga polict, pr t mos u par m kurr nga antart e publikut.

  Emri: 85211313-13447579-image-m-29_1716397756933.jpg

Shikime: 59

Madhsia: 30.3 KB
  Rasti i uditshm i Gabriela Rico Jimnez, gruas meksikane q akuzoi mbretreshn Elizabeth se po hante njerz prpara se t zhdukej papritur, sht i zhytur n mister.

  Nj raport lajmesh pr arrestimin e saj, i cili u transmetua n spanjisht ditn e mvonshme, ende qarkullon sot, tregon zhurmn e pashprehur rreth teorive t egra t konspiracionit q e pan at t arrestuar.


  “Doja lirin time. Monterrey m liroi, por m kushtoi shum pun”, dgjohet duke brtitur Jimnez n klipin 15-vjear, i cili tronditi vendin.

  “Isha n Mexico City pr nj vit e katr muaj”, vazhdon ajo, duke brtitur n spanjisht. "E gjith kjo filloi n mesin e vitit 2001. Mezi e mbaj mend."

  Ajo vazhdon t lutet srish pr lirin e saj, duke pretenduar se po mbahet kundr vullnetit t saj.

  Ajo gjithashtu bn pretendime pr vrasje dhe kanibalizm, duke zn n goj disa emra t mdhenj n proces.

  “Ata ishin t rinj dhe t fuqishm dhe i vran. Un kam trokitur n dyer - Ajo q doja ishte liria ime. Dua lirin time”, brtet ajo, dukshm e shqetsuar.

  “Carlos Slim Domit e dinte kt. Dua lirin time”, vazhdon ajo, duke iu referuar djalit t pronarit t Telmex – nj kompani telefonike shum miliarda dollarshe me qendr n Meksik.

  "M dhemb shpirti q e morn at," shton ajo - me policin n kt pik q arrin n skenn gjithnj e m kaotike.

  Ata fillojn t'i afrohen Jimnez, duke e shtyr at edhe m tej.

  Emri: 85211297-13447579-image-m-25_1716397716416.jpg

Shikime: 60

Madhsia: 26.7 KB
  Ndrsa ajo pretendoi se t tjert po knaqeshin gjithashtu me njerzit, ajo u prangos nga polict, pr t'u par m kurr nga antart e publikut.


  Emri: 85211301-13447579-image-m-27_1716397735528.jpg

Shikime: 58

Madhsia: 35.2 KB
  I transmetuar n spanjisht, raporti i lajmeve qarkullon ende sot - dhe tregon se si shaka q e mbylli at la t kuptohet pr nj komplot, n nj vend t famshm t korruptuar

  "M lini t qet", brtet ajo, ndrsa antart e Policis DIF t Monterrey zbresin rreth saj.

  “Tashm m kan uar n komisariat dhe aty m kan thn se nuk dinin asgj!”

  “M uan n Spitalin e Prgjithshm”, shton ajo, prpara se t tregoj me gisht nj nga oficert.

  'Ti! Ti ishe atje! Shko merr [shptuesin]! E vrave Mourion!' shpall ajo.

  'Mourio' t cilit ajo i referohej ishte Juan Camilo Mourio Terrazo, nj politikan i rangut t lart meksikan i lidhur me Partin e Veprimit Kombtar (PAN).

  Ai vdiq n aksidentin e Learjet n Mexico City n vitin 2008 disa muaj m par dhe ishte Sekretar i Brendshm n kabinetin e Presidentit t athershm Felipe Caldern.

  Avioni qeveritar u prplas n trafikun e ors s pikut pran kryqzimit t Paseo de la Reforma dhe Anillo Perifrico n rrethana misterioze, n t njjtin qytet q Jimnez pretendonte se kishte kaluar vetm 16 muaj.

  T nnt personat n bord, si dhe shtat n tok, vdiqn. Mourio ishte 37 vje.

  I njohur si 'i forti' i Presidentit Caldern, ai drejtoi nj grumbullim agresiv qeveritar t karteleve t Meksiks prpara se t vdiste para kohe.

  “M than se k vran? Mbretresha e Anglis? Mbretresha e Gjermanis? A i vran princeshat dhe Mickey Mouse? Ishte edhe ai!' Jimnez vazhdon, duke treguar tani nj oficer tjetr.

  'far? Asgj nuk do t vij ktu. Njerzit q vijn jan t mendur! Ata vran shum njerz. Vdekje pr at lloj njeriu! Largohuni!'

  Kjo sht kur akuzat u bn veanrisht t tmerrshme, me gruan q tani tregonte nj komplot t supozuar q konsiston n kanibalizm, ndrsa dukej gjithnj e m e animuar.

  “Ata hngrn njerz! E neveritshme! Ata hngrn njerz! Nuk isha n dijeni pr asgj. Pr vrasjet po, por hngrn njerz! Njerz! Mbajn er si mish njeriu!'

  Nj nga oficert vazhdon t'i afrohet asaj, me sa duket synonte ta largonte.

  Megjithat, kjo e frikson m tej Jimnez - e cili menjher fillon t brtas n shenj proteste.

  'Nuk do t m merrni derisa t sqarohet kjo! Tashm m ove atje! Me ler te shkoj!' brtet ajo, duke luftuar me policen femr q e on n nj automjet t blinduar.

  Emri: 85211083-13447579-image-a-45_1716398475388.jpg

Shikime: 58

Madhsia: 37.2 KB
  Shum nga t interesuarit kan prmendur veanrisht djalin e Carlos Slim tani 84-vjear, i cili u b njeriu m i pasur n bot vitin e ardhshm.

  Emri: 85211087-13447579-image-a-74_1716399229981.jpg

Shikime: 59

Madhsia: 54.4 KB
  Babai i Slim Domit - i cili shpesh akuzohet se sht pjes e nj klase t elits meksikane n gjendje t ndikoj tek politikant vendas - nuk e ka komentuar kurr publikisht kt rast, pavarsisht se familja e tij prmendet.

  Ndrsa ajo largohet, pr t'u mos u par m kurr, spikerja e lajmeve q rrfen pamjet ofron nj abstrakt ogurzi t asaj q shikuesit sapo kishin par.

  Prkthyer nga spanjishtja, thuhej: "Ky sht realiteti i trishtuar i t res Gabriela Rico Jimnez, e cila, si e pat pak m par, u prpoq t sulmonte oficerin e policis q arriti ta merrte".

  Nj titull n nj video n YouTube t raportit t arkivuar vazhdon t ofroj nj llogari t vendndodhjes s saj pa asnj citim - duke treguar se Jimnez 'u ndihmua' nga forcat e policis DIF.

  Aty thuhet se pasi u ndalua n burg nga policia rajonale, ajo u drgua n qendrn psikiatrike t kolonis s Buenos Aires - ku ata than se do t qndroj pr nj koh t pacaktuar derisa t marr 'ndihm dhe t mund t kujdeset mir pr t'.

  Asnj prditsim nuk sht dhn q nga viti 2013 - nj vit pas ripostimit t klipit.

  DailyMail.com ka kontaktuar zyrn e prokurorit t shtetit pr koment, pasi rasti vazhdon t fitoj nj kult.

  Shum prej t interesuarve kan prmendur veanrisht djalin e Slim tani 84-vjear, i cili u b njeriu m i pasur n bot vitin e ardhshm - nga 2010 deri n 2013.

  Nj manjat biznesi me origjin libaneze, ai sht ende njeriu m i pasur n Meksik, me nj pasuri neto prej m shum se 100 miliard dollar.

  Emri: 85213339-13447579-image-a-47_1716398529876.jpg

Shikime: 58

Madhsia: 37.7 KB
  Ajo prmendi gjithashtu Juan Camilo Mourio Terrazo, nj politikan meksikan i rangut t lart i lidhur me Partin e Veprimit Kombtar (PAN).

  Emri: 85213351-13447579-image-a-48_1716398638284.jpg

Shikime: 61

Madhsia: 56.3 KB
  Ai vdiq n aksidentin e Learjet n Mexico City n vitin 2008 disa muaj m par dhe ishte Sekretar i Brendshm n kabinetin e Presidentit t athershm Felipe Caldern. I njohur si 'i forti' i Presidentit Caldern, ai kishte udhhequr nj grumbullim agresiv qeveritar t karteleve t Meksiks prpara vdekjes s tij.

  Ai e nxori pasurin e tij nga zotrimet e tij t gjera n nj numr t konsiderueshm kompanish prmes konglomeratit t tij meksikan, ku djali i tij, Carlos Slim Domit, shrben si Kryetar.

  Gjithashtu nj nga njerzit m t fuqishm n Meksik, ai ishte i lidhur n nj lidhje me Jimnez, kan sugjeruar disa raporte t paargumentuara.

  Dshmia e nj marrdhnieje t till nuk sht prodhuar kurr, megjithse nj nga gjrat q Jimnez tha n fjaln e saj ishte se "gjithka filloi n 2001, [dhe] ai q e di t vrtetn e asaj q ndodhi n t vrtet sht Carlos Slim Domit".

  Babai i Slim Domit - i cili shpesh akuzohet se sht pjes e nj klase t elits meksikane t aft pr t ndikuar tek politikant vendas - nuk e ka komentuar kurr publikisht kt rast, pavarsisht se familja e tij prmendet. Dhe nuk ka asnj sugjerim q akuzat e saj t egra t ken ndonj t vrtet.

  Ndrkoh, nj dshmitar i dyshuar i prishjes s gruas dha disa dshmi t tjera n nj blog t quajtur "Manik i Zi", ku ata pretenduan se kishin folur me Jimnez n nj vend t paspecifikuar ku ajo u drgua pas arrestimit t saj.

  Duke e identifikuar veten vetm si studente t drejtsis, ata ofruan llogarin e mposhtme n vetn e par, duke prshkruar se si dyshohet se iu afruan gruas dukshm t shqetsuar me qllimin pr t'i ofruar ndihm.

  “N at koh un isha n t njjtin vend ku vajza u mor pasi u ndalua”, fillon, duke mos specifikuar vendndodhjen e sakt.

  Emri: 85212291-13447579-image-a-51_1716398656945.jpg

Shikime: 61

Madhsia: 70.8 KB
  Avioni qeveritar u prplas n trafikun e ors s pikut pran kryqzimit t Paseo de la Reforma dhe Anillo Perifrico n rrethana misterioze, n t njjtin qytet q Jimnez pretendonte se kishte kaluar vetm 16 muaj

  Emri: 85212293-13447579-image-a-53_1716398676381.jpg

Shikime: 60

Madhsia: 66.0 KB
  Zyrtart meksikan n at koh hodhn posht spekulimet pr lojra t ndyra, pavarsisht nga prplasja q zhduku lojtart kryesor n goditjen e vendit ndaj krimit n rritje t drogs.


  “Po bja praktikat e mia n at vend (jam i diplomuar pr drejtsi) – ende e mbaj mend fytyrn e saj plot dshprim, frik, ankth.

  “Ajo ndihej shum e lodhur nga mjedisi dhe nj ndjenj e uditshme”, vazhduan ata, prpara se t prshkruanin ndrveprimin e supozuar.

  Iu afrova dhe i bra disa pyetje, emrin nse e di ku jetonte etj.

  Ajo m tha q t gjith ishim t vdekur, se ishim n mesin e tyre, ndr t tjera t rralla... q thjesht m la t paralizuar.

  “Pas 20 minutash q isha me t, erdhn disa njerz t gjat dhe t veshur mir”, pohoi personi. "Ata praktikisht m nxorrn nga atje."

  Kur u pyetn se pse po merrnin masa t tilla, zyrtart misterioz i than studentit “ishte thjesht nj vajz e varfr me rregullime mendore”, pohuan ata.

  T pyetur se ku po e onin, ata dyshohet se i than studentes se 'nuk ishte puna e tyre', prpara se t ndaheshin papritur.

  Megjithat, para se edhe ata t "zhdukeshin", ata supozohet se e ndaluan studentin pr t pyetur se far u kishte thn Jimnez, pr t ciln ata than se ishte thjesht dika "menduri".

  Emri: 85212049-13447579-image-a-54_1716398759925.jpg

Shikime: 58

Madhsia: 50.1 KB
  Nj titull n nj video n YouTube t raportit t arkivuar vazhdon t ofroj nj llogari t vendndodhjes pa asnj citim, nj q tregonte se Jimnez 'u ndihmua' nga forcat e policis DIF. dhe u drgua n qendrn psikiatrike t kolonis s Buenos Aires n Chihuahua (shih ktu) - ku ata than se ajo do t qndroj pr nj koh t pacaktuar derisa t marr 'Ndihm dhe mund t kujdeset mir'

  Emri: 85212285-13447579-image-a-56_1716398769888.jpg

Shikime: 59

Madhsia: 34.3 KB
  Asnj gjurm e Jimnez-it, prve videos s arrestimit t saj, nuk ka mbetur m. DailyMail.com ka kontaktuar me zyrtart n Monterrey pr m shum informacion

  “T nesrmen shkova te oficert e lart t ministris dhe u thash pr kt shtje dhe krkova informacion sepse e krkonte familja e vajzs”, shtoi m tej studenti i dyshuar i paidentifikuar.

  Ata vetm qeshn dhe than: “Vrtet, nse ajo nuk ekziston, ajo nuk ka ekzistuar kurr, dhe ju nuk punoni ktu”.

  “M’u drodh dhe u largova – lash gjithka dhe u largova nga Monterrey”, ka shkruar m pas personi anonim.

  Asnj gjurm e Jimnez-it, prve videos s arrestimit t saj, nuk ka mbetur m.

  DailyMail.com ka kontaktuar me zyrtart n Monterrey pr m shum informacion, pasi rasti vazhdon t ngatrroj punonjsit e internetit m shum se nj dekad m von.

  Incidenti ndodhi m 4 gusht 2009. Po t ishte atje, Jimnez do t ishte n mesin e t 30-ave.


  Burimi: The Daily Mail
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 02-06-2024 m 23:51

Tema t Ngjashme

 1. Pa Gjurme- Nusja zhduket me tre femijet/Gjyshja meson se e reja eshte rimartuar
  Nga Akuamarini n forumin N krkim t personave t humbur
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-11-2018, 14:24
 2. Ne Gjermani kanibalizem, shokohet opinioni publik
  Nga mesia4ever n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-11-2013, 13:11
 3. Akuzat pr kanibalizm shqiptar prap n skenn politike
  Nga fegi n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-12-2010, 12:47
 4. Zhduket pa lene gjurme prej 16 vitesh Valetin Ago
  Nga Adela Vogel n forumin N krkim t personave t humbur
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-07-2007, 16:57
 5. Per te mos lene gjurme ne internet
  Nga Aldi1 n forumin Rrjeti kompjuterik
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 12-04-2005, 17:06

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •