Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 109 prej 109
  1. #101
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anėtarėsuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    hey behu nje cike me specifik
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

  2. #102
    ThE_MaStEr Maska e eastbaby
    Anėtarėsuar
    12-11-2003
    Vendndodhja
    ,,,,, ne univers ,,,,,
    Postime
    211
    S'di lol se po te dija do te behesha
    Dashuria eshte fillimi i jetes dhe i cdo marrezie ,,, shijoje ate

  3. #103
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-02-2003
    Vendndodhja
    Diku
    Postime
    112
    Postuar mė parė nga MrMaximus

    E pelqej dhe rerespektoj shume si fushe, si filozofine ashtu dhe filozofet, pavaresisht se me disa mund te mos jem dakort.
    sigurisht qe me disa nuk mund te jesh dakort. Midis tyre ka aq mendime te ndryshme sa edhe numri i tyre i shumte...

  4. #104
    ThE_MaStEr Maska e eastbaby
    Anėtarėsuar
    12-11-2003
    Vendndodhja
    ,,,,, ne univers ,,,,,
    Postime
    211
    Cdo njeri ka mendimet e tij filozofike s'eshte e thene qe duhet te jesh dakort me te gjithe
    Dashuria eshte fillimi i jetes dhe i cdo marrezie ,,, shijoje ate

  5. #105
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    londer
    Postime
    8
    hey more shoke e shoqe zonja e zoterinj!!!
    eshte nje thike me dy tehe te futesh shume thelle ne dikutimin e filozofisjen e ca gjerave per te cilat nuk jemi shume ne dijeni...dmth qe te jemi plotesisht te sigurte ne vetvete qe ne kemi dije mbi nje teme. E kjo perfshin teorite qe jane tashme hedhur e diskutuar nga te tjere filozof, shkencetare apo ku ta di une akademike te tjere, e per rrjedhoje nje dikutim te fokusuar e jo, mendoj une, tipin e kokes te toke e kembeve ne hene- gje qe me fal po pikerisht kjo qe the nuk merr asnje kuptim. Filozofia ka shume kuptim vetem se duhet kaluar ai kilometer i extra per te zgjatur mendimin e mendjes....dhe ja sepse mendoj une per shume filozofia nuk ia vlen te diskutohet apo te merret shume mundimi te merrsh me te pasi shume mendojne qe nuk eshte tjeter vetem nje menyre qe ato njerez te merzitur nga jeta bejne filozofi duke e gjetur si nej arsye e zgjuar per te vrare veten. Ja dhe pgj ime e pyetjes fillimtare!

    Gjithsesi, nuk do shpenzoj me kohe ne kete forum, jo sepse nuk eshte interesant, por duke qene se kam qerre me esera filozofike per te bere si pjese e studimeve te mia uneversitare gje qe do te thote qe ne kete forum do ishte me e kenaqshme te bejme lojra llafesh e jo marrje seriozisht ne shkallen me te skajshme te cdo gjeje....dhe e dyt, edhe nese nejri do te donte te fliste gkate mbi ato qe mendon ne lidhje me tama te ndryshme filozofike....lal mendoj une qe do duheshin faqe te tera web-i dhe per me teper mundi do ikte ne kosh pasi askush (99%) nuk do kishte kohe apo nerva te lexonte tere ate ese....jo te tere kane te njejtin pasion per filozofine!

    Gezuar festat te tereve! Vit sa me te mbare e te hareshem.
    Megs
    xox


    N.B.jo replike nuk eshte e drejtuar per asnje ne vecanti...vetem ne pergjithesi per te tera qe jane shkruajtur deri tani.
    "Never be bullied into silence. Never allow yourself to be made a victim. Accept no one's definition of your life; define yourself."

  6. #106
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-02-2003
    Vendndodhja
    Diku
    Postime
    112
    Postuar mė parė nga curlywirly


    Gezuar festat te tereve! Vit sa me te mbare e te hareshem.
    Megs
    xox


    N.B.jo replike nuk eshte e drejtuar per asnje ne vecanti...vetem ne pergjithesi per te tera qe jane shkruajtur deri tani.
    Te uroj gjithashtu nje vit te ri te mbare!
    Nuk me erdhi mire per mesazhin qe ke shkruar se dukej sikur do te thoje: Mjaft me se nuk merrni vesh ju...

  7. #107
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    londer
    Postime
    8
    Postuar mė parė nga SH_H
    Te uroj gjithashtu nje vit te ri te mbare!
    Nuk me erdhi mire per mesazhin qe ke shkruar se dukej sikur do te thoje: Mjaft me se nuk merrni vesh ju...
    E ke shume gabim SH_H....une nuk jam aspak ashtu sic e mendon ti...lirine e fjales e respektoj dhe nuk mendoj tia pengoj asnjeriu e aq me teper ta gjykoj...ajo qe doja te thonja, me pak fjale kete here, eshte se duke konsideruar gjeresine e kesaj fushe, i.e. te filozofise, do duheshin volume te tera interneti per ta diskutuar gjeresisht dhe ashtu sic duhet...une nuk mundem dhe jap doreheqje...kete e them nga eksperienca e perditshme qe kam me kete fushe akademike qe me behen nervat me kacurrela sec kam floket kur me duhet te lexoj nje liber te tere per tu pergatitur per nje klase...mire i dashur shpresoj te kesh kaluar pushime sa me te gezueshme
    Megs
    "Never be bullied into silence. Never allow yourself to be made a victim. Accept no one's definition of your life; define yourself."

  8. #108
    i/e regjistruar Maska e S`ka Lezet
    Anėtarėsuar
    29-01-2004
    Vendndodhja
    Michigan USA
    Postime
    129
    Postuar mė parė nga Cyclotomic
    hmm ne keto lloj termash por jo tamam fa folur the kanti ... per ate qe thua ka baza filozofike... Ndersa Nietzsche thoshte se njeriu ben gjen e mire vetem nga frika. !!!
    me duket se mund te gjej nje baze per ate qe thua ne utilitarianizm ku jo tamam ndjenja ne menyren se si mund ta perdorni ju por lumturia si te thuash esht gjeja kryesore

    nesje se duhet me ik ne shkolle sjam duke e zgjat...
    tung
    Se di.. ndoshta Nietzche ka qene dhe psikolog.. Njeriu reagon ne forma te ndryshme... dhe mekanizmat e mbrojtjes jane shume here jashte kontrollit te njeriut....Ndersa ndergjegja ben te kunderten dhe shkakton luften e brendshme....Frika ekziston te te gjithe speciet..dhe nuk eshte prelud per te bere gjera te mira...
    Me falni.. por gjuhen shqipe nuk e zoteroj aq mire... dhe me merr shume kohe e ben corb mendimet...
    Money talks..abuse walks...

    General Trial of Tears HVO/OKH

  9. #109
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    09-02-2003
    Vendndodhja
    Diku
    Postime
    112

    Me ne fund...

    Me ne fund edhe kjo teme paska marre fund.

    Nuk e di si ta kuptoj kete; si nje dorezim para nje problemi te pazgjidshem apo si nje heqje dore nga diēka qe s'ja vlen.
    Nese eshte e para, atehere me te vertete filozofia eshte nje absurditet. Nese arsyeja eshte tjetra per fatin e keq prape kemi te bejme me nje absurditet. Pra, gjithesesi perfundimi eshte i njejte dhe en jemi lodhur se koti duke diskutuar...

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Tema tė Ngjashme

  1. Filozofia e numrave : pse shtata dhe dymbedhjeta?
    Nga Kryeplaku nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 03-10-2006, 02:17
  2. Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 01-05-2005, 10:22
  3. Burimet E Meditimit Filozofik Ne Islam
    Nga Hendrix nė forumin Komuniteti musliman
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 10-05-2004, 07:51
  4. Filozofia me e madhe
    Nga Sokoli nė forumin Filozofi-psikologji-sociologji
    Pėrgjigje: 27
    Postimi i Fundit: 16-02-2003, 15:38

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •