Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pui i burokracis amerikane: Juria e shpall ish-presidentin Trump fajtor pr akuza qesharake

  Donald Trump shpallet FAJTOR pr t 34 akuzat e krimeve n gjyqin pr parat e heshtura: Presidenti i par q do t dnohet n histori do t dnohet m 11 korrik

  Nga DANIEL BATES N GJYKATN PENALE T MANHATANIT PR DAILYMAIL.COM

  PUBLIKUAR: 17:08 EDT, 30 maj 2024 | PRDITSUAR: 19:16 EDT, 30 maj 2024

  Donald Trump sht shpallur n mnyr dramatike FAJTOR pr t gjitha akuzat n gjyqin e tij kriminal historik.

  Emri: 85535523-13477871-image-a-26_1717108188074.jpg

Shikime: 53

Madhsia: 40.7 KB
  Ish-presidenti i SHBA-s, Donald Trump hedh nj grusht teksa kthehet n Trump Tower pas vendimit

  Juria e prbr nga shtat burra dhe pes gra n Gjykatn Penale t Manhattanit diskutoi pr gati 10 or prpara se ta dnonte ish-presidentin pr 34 akuza pr falsifikimin e t dhnave t biznesit.

  Ishte hera e par q nj ish-president i SHBA-s prballet me nj gjyq penal dhe vendimi mund t prmbys garn pr Shtpin e Bardh n vitin 2024 , duke dshmuar nj moment ky n historin e Shteteve t Bashkuara.

  Duke folur jasht gjykats, Trump tha: Ky ishte nj turp, ky ishte nj gjyq i montuar nga nj gjyqtar n konflikt.

  Vendimi i vrtet do t jet 5 nntori nga njerzit dhe ata e din se far ndodhi ktu, dhe t gjith e din se far ndodhi ktu.

  'Nuk kemi br asgj t keqe. Un jam nj njeri shum i pafajshm. Kjo sht n rregull, un po luftoj pr vendin ton, po luftoj pr Kushtetutn ton. I gjith vendi yn po manipulohet tani. Kjo sht br nga administrata Biden pr t plagosur ose lnduar nj kundrshtar, nj kundrshtar politik.'

  Ai shtoi: Mendoj se sht thjesht nj turp. Dhe ne do t vazhdojm t luftojm dhe t luftojm deri n fund, dhe do t fitojm sepse vendi yn ka shkuar n ferr.'

  Emri: 85535301-13477871-image-a-23_1717107737094.jpg

Shikime: 45

Madhsia: 114.0 KB
  Kandidati republikan presidencial dhe ish-presidenti i SHBA-s, Donald Trump, reagon teksa lexohet verdikti n gjyqin e tij penal mbi akuzat se ai falsifikoi t dhnat e biznesit pr t fshehur parat e paguara pr t heshtur yllin porno Stormy Daniels n vitin 2016, n gjykatn shtetrore t Manhattan n New York City, SHBA maj. 30, 2024 n kt skic t salls s gjyqit

  Emri: 85534859-13477871-image-a-16_1717106660991.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 48.2 KB
  Ish-presidenti i SHBA-s, Donald Trump dhe avokatja Alina Habba, pasi u shpalln fajtor pr 34 akuza t krimit pr falsifikim t t dhnave t biznesit gjat gjyqit t tij n Gjykatn Penale t Manhattanit, 30 maj 2024

  Emri: 85534811-13477871-image-a-17_1717106736603.jpg

Shikime: 47

Madhsia: 74.9 KB
  Njerzit reagojn pasi ish-presidenti amerikan dhe kandidati republikan pr president Donald Trump u dnua n gjyqin e tij penal jasht Gjykats Penale t Manhattan n New York City, m 30 maj 2024.

  Djali i ish-presidentit Donald Trump Jr. e quajti vendimin nj 'shaka' dhe 't till dem****'.

  Alvin Bragg, Prokurori i Qarkut t Nju Jorkut, i cili ngriti shtjen, tha se ai kishte 'br punn e tij' si npuns publik.

  Bragg tha: "Ndrsa ky i pandehur mund t mos jet si asnj tjetr n historin amerikane, ne arritm n kt gjyq dhe, n fund t fundit, sot n kt vendim n t njjtn mnyr si do rast tjetr q vjen n dyert e salls s gjyqit - duke ndjekur faktet dhe ligjin". dhe duke e br kt pa frik apo favor.'

  Ai shtoi: Un bra punn time. Ne e bm punn ton. Ka shum zra atje. I vetmi z q ka rndsi sht zri i juris dhe juria ka folur. Donald J. Trump sht dnuar pr 34 akuza pr falsifikim t t dhnave t biznesit.'

  Emri: 85536741-13477871-image-a-28_1717110153969.jpg

Shikime: 51

Madhsia: 44.8 KB
  Prokurori i Qarkut Alvin Bragg flet pr mediat pasi nj juri e shpalli fajtor ish-presidentin Donald Trump pr 34 akuza t krimit pr falsifikimin e t dhnave t biznesit.


  Emri: 85534865-13477871-image-a-18_1717106790608.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 62.9 KB
  Ish-presidenti i SHBA dhe kandidati republikan presidencial Donald Trump largohet nga Gjykata Penale e Manhattan pasi u dnua n gjyqin e tij penal n New York City, m 30 maj 2024

  Vendimi vjen pas pes javsh prova dramatike dhe 22 dshmitar q u pyetn n tribun.

  Akuzat pr t cilat Trump u dnua secila mbart nj dnim maksimal t mundshm deri n katr vjet burg.

  Ai ka 30 dit pr t apeluar vendimet e fajsis.

  Emri: 85534943-13477871-image-a-20_1717107003665.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 86.8 KB
  Ish-presidenti i SHBA-s dhe kandidati republikan pr president Donald Trump largohet nga Gjykata Penale e Manhatanit me autokolonn e tij ndrsa mbshtetsit brohorasin pasi u dnua n gjyqin e tij penal n New York City, m 30 maj 2024.

  T 12 antart e juris jan ulur n heshtje n nj sall gjyqi n Nju Jork, ndrsa prokurort po bnin shtjen e tyre dhe avokatt e Trump u prpoqn ta diskreditonin at.

  Prokurort treguan pr nj komplot t Trump pr t 'korruptuar' zgjedhjet e vitit 2016 duke fshehur nj pages prej 130,000 dollarsh t parave t heshtura nga 'rregulluesi' i tij Michael Cohen pr yllin porno Stormy Daniels.

  Daniels pretendoi se ajo dhe Trump kishin pasur marrdhnie seksuale nj dekad m par, t ciln ai e ka mohuar.

  Rasti prmbante prova shprthyese nga Daniels dhe hoqi kapakun mbi praktikat 'kap dhe vrit' t tabloidit National Enquirer, i cili bleu histori q mund t dmtonin Trumpin dhe i shtypi ato.

  Emri: 85535353-13477871-image-a-24_1717107820461.jpg

Shikime: 50

Madhsia: 89.5 KB
  Reagimet pasi ish-presidenti i SHBA-s dhe kandidati republikan pr president Donald Trump u dnua n gjyqin e tij penal jasht Gjykats Penale t Manhatan-it n New York City

  Emri: 85475217-13472439-image-a-2_1716996538654.jpg

Shikime: 52

Madhsia: 32.7 KB
  Stormy Daniels nj dshmitare kye n gjyq, me Donald Trump n 2006

  Emri: 85482195-13472439-The_jury_heard_evidence_about_former_Playboy_Playmate_Karen_McDo-a-1_171707848.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 65.1 KB
  Juria dgjoi prova n lidhje me ish-shoqen e Playboy-t, Karen McDougal, duke shitur nj histori pr Trump n National Enquirer.

  Por akuzat aktuale penale kan t bjn me dika m prozaike - rimbursimet q Trump nnshkroi pr Cohen pr pagesn.

  Rimbursimet, t paguara nga Trump n kste mujore, u regjistruan si pr shpenzime ligjore.

  Prokurort thon se ky ishte nj etiket mashtruese e krijuar pr t fshehur qllimin e transaksionit t parave t heshtura dhe pr t ndrhyr n mnyr t paligjshme n zgjedhjet e 2016-s.

  Avokatt mbrojts argumentuan se Cohen n fakt bri pun thelbsore ligjore pr Trump dhe familjen e tij dhe u pagua pr t.

  N nj dit maraton t diskutimeve prmbyllse t martn, prokurort dhe avokatt mbrojts patn nj shans t fundit pr t fituar pik me antart e juris, ndrsa ata nisn detyrn e tyre t rndsishme.

  T dy palt ofruan rrfime jashtzakonisht t ndryshme pr fajsin e Trump, fuqin e provave dhe besueshmrin e dshmitarve.

  Emri: 85475963-13472439-image-a-4_1716997534345.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 42.2 KB
  Mbrojtja e quajti dshmitarin kryesor Michael Cohen "GLOAT" (Gnjeshtari m i madh i t gjitha kohrave)

  Emri: 85476267-13472439-image-a-5_1716997724288.jpg

Shikime: 50

Madhsia: 37.7 KB
  Margo Martin, zvends shefe e komunikimit e Donald Trump, shihet duke ln Trump Tower pr n gjykat m hert n kt rast.

  Emri: 85476281-13472439-image-a-6_1716997730350.jpg

Shikime: 49

Madhsia: 56.2 KB
  Donald Trump Jr., Tiffany Trump, Eric Trump dhe Lara Trump marrin pjes n gjyqin e ish-presidentit amerikan Donald Trump n Gjykatn Penale t Manhattan n Nju Jork m 28 maj.

  Prokurort akuzuan Trumpin se po prpiqej t 'mashtronte' votuesit n zgjedhjet e 2016-s, duke mbytur histori t sikletshme q mund t prmbysnin fushatn e tij.

  Emri i lojs ishte fshehje, dhe t gjitha rrugt t ojn n mnyr t pashmangshme te njeriu q prfitoi m shum: i pandehuri, ish-presidenti Donald Trump, u tha para juristve prokurori Joshua Steinglass.

  Ai tha se historia e Daniels ishte 'e rregullt' dhe 'ndoshta i bn disa prej jush t pakndshme pr t dgjuar, por kjo sht nj lloj gjje.

  "Me fjal t thjeshta, Stormy Daniels sht motivi."

  Por avokati i Trump, Todd Blanche tha se Daniels nuk mund t'i besohej.

  Dhe ai e quajti dshmitarin yll t prokuroris - Cohen - si 'gnjeshtarin m t madh t t gjitha kohrave', duke i dhn atij akronimin 'GLOAT'.

  Emri: 85480867-13472439-Trump_lawyer_Alina_Habba_leaves_court_earlier_in_the_trial-a-4_1717078482569.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 64.1 KB
  Avokatja e Trump, Alina Habba, largohet nga gjykata m hert n gjyq

  Emri: 85481553-13472439-Judge_Juan_Merchan_instructs_the_jury_before_deliberations_as_Re-a-2_171707848.jpg

Shikime: 45

Madhsia: 102.5 KB
  Gjykatsi Juan Merchan udhzon jurin prpara diskutimeve ndrsa kandidati republikan presidencial dhe ish-presidenti amerikan Donald Trump shikon gjat gjyqit t tij penal mbi akuzat se ai falsifikoi t dhnat e biznesit pr t fshehur parat e paguara pr t heshtur yllin porno Stormy Daniels n vitin 2016.

  Blanche tha: Presidenti Trump sht i pafajshm. Ai nuk ka kryer asnj krim dhe prokurori i rrethit nuk e ka prballuar barrn e tyre t provs, pik.'

  Trump nuk mori qndrim pr t dhn dshmi n mbrojtjen e tij.

  N fund t gjyqit, Trump postoi me zemrim n rrjetet sociale se ai ishte viktim e nj 'Gjykate Kangur!' dhe shtoi: "Ne i besojm Zotit!"

  Juristt dgjuan shprblimin pr Daniels n vitin 2016, t shpalosur n sfondin e zbulimit t nj regjistrimi 'Access Hollywood' t vitit 2005, n t cilin Trump mund t dgjohej duke u mburrur pr rrmbimin seksual t grave pa lejen e tyre.

  Emri: 85535349-13477871-image-a-25_1717107954701.jpg

Shikime: 47

Madhsia: 33.4 KB
  Ish-presidenti i SHBA Donald Trump largohet nga salla e gjyqit pasi u shpall fajtor pr t 34 akuzat n gjyqin e tij pr parat e heshtura n Gjykatn Penale t Manhattanit m 30 maj 2024 n New York Cit

  Emri: 85535531-13477871-image-a-27_1717108228332.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 58.9 KB
  Ish-presidenti i SHBA-s, Donald Trump, u bn dor mbshtetsve jasht Kulls Trump pas vendimit

  Nse historia e Daniels do t shfaqej si pasoj e skandalit "Access Hollywood", do t kishte dmtuar m tej fushatn e tij, dgjoi gjykata.

  Steinglass u tha juris: Nuk ka t bj nse ju plqen Michael Cohen. Nuk ka t bj nse doni t hyni n biznes me Michael Cohen.

  "Ka t bj nse ai ka informacion t dobishm dhe t besueshm pr t'ju dhn pr at q ndodhi n kt rast, dhe e vrteta sht se ai ishte n pozitn m t mir pr t ditur."


  Burimi: Daily Mail
  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Pui i burokracis amerikane: Juria e shpall ish-presidentin Trump fajtor pr akuza qesharake

  Megyn Kelly paralajmron demokratt q festojn bindjen e tyre pr shpalljen e "lufts me an t ligjit" ndaj Donald Trump - dhe Bidens, Clintons dhe madje edhe Obama mund t'i presi i njjti fat  Nga NIC WHITE PR DAILYMAIL.COM

  PUBLIKUAR: 22:49 EDT, 30 maj 2024 | PRDITSUAR: 01:46 EDT, 31 maj 2024

  Megyn Kelly ka paralajmruar demokratt se dnimi pr krim i Donald Trump hap nj 'kuti t Pandors' q do t thot se askush nuk sht i sigurt.

  Ish-presidenti Trump u shpall fajtor nga nj juri prej 34 akuzash pr falsifikimin e t dhnave t biznesit n gjyqin e ashtuquajtur “hush money” n Nju Jork.

  Trump mbuloi pagesat pr, ndr t tjera, pornostarit Stormy Daniels pr t fshehur lidhjet jashtmartesore dhe tani prballet me burg.

  Kelly kritikoi vendimin n Twitter pak minuta pasi u dha, duke krkuar q prokurori i qarkut q e ndoqi penalisht t ndalohej nga ushtrimi i ligjit.

  Emri: 85542101-13478683-Megyn_Kelly_has_warned_Democrats_that_Donald_Trump_s_felony_conv-a-2_171712353.jpg

Shikime: 40

Madhsia: 37.0 KB
  Megyn Kelly ka paralajmruar demokratt se dnimi pr krim i Donald Trump hap nj 'kuti t Pandors' q do t thot se askush nuk sht i sigurt

  Emri: 85543345-13478683-image-a-23_1717125701355.jpg

Shikime: 39

Madhsia: 32.1 KB
  Ish-presidenti Donald Trump u shpall fajtor nga nj juri prej 34 akuzash pr falsifikimin e t dhnave t biznesit n t ashtuquajturin gjyq 'hush money' n Nju Jork.

  “Vendi sht i turpruar. Alvin Bragg duhet t shkarkohet. Ata do t zhgnjehen ditn kur nxorn kt ligj pr t korruptuar zgjedhjet presidenciale”, shkroi ajo.

  Kelly vazhdoi me nj shaka gjasht-minutshe n podkastin e saj SiriusXM , n t ciln ajo paralajmroi se ndjekja penale e Trump do t thoshte se demokratt mund t ishin gjithashtu.

  Ajo parashikoi aktakuza "gj pr dy" t kujtdo q nga presidenti Joe Biden dhe gruaja e tij Jill tek ish-presidentt Bill Clinton dhe Barack Obama dhe Hillary Clinton.

  'Kjo sht qesharake. far dite e trisht. Vendi sht turpruar. Kshtu ndodhi, - filloi ajo.

  “Ne ia dolm gati 250 vjet pa e br kt. Dhe tani, pr shkak t t dhnave t falsifikuara t biznesit, ne kemi dnuar si kriminel nj ish-president t SHBA-s.'

  Kelly argumentoi se shtja kundr Trump ishte aq e vogl saq nse republikant do t shikonin mjaftueshm, ata mund t ndrtonin nj kundr ish-presidentve demokrat.

  "A nuk mendoni se ne mund t'ia kishim br dika t till Bill Clintonit, Hillary Clintonit apo t tjerve?" ajo tha.

  “Ne kishim nj standard. Ne nuk e kemi br kt n Amerik. Ne nuk jemi nj republik bananesh, ose t paktn nuk kemi qen dikur.'

  Emri: 85541979-13478683-image-a-17_1717125267514.jpg

Shikime: 37

Madhsia: 48.1 KB
  Kelly argumentoi se republikant mund t hakmerren duke ngritur akuza t ngjashme t vogla kundr Presidentit Joe Biden, madje edhe gruas s tij Jill (n foto s bashku)

  Republika e bananeve (jo zinxhiri i veshjeve) sht nj vend me nj ekonomi pothuajse trsisht t varur nga eksportimi i burimeve t saj natyrore.

  N mnyr tipike, vendi sht n kontrollin e ngusht t nj klase sunduese q shfrytzon pjesn tjetr nprmjet bashkpunimit t ngusht me monopolet q bjn eksportin.

  Kelly pohoi se verdikti i s enjtes ishte nj 'moment para dhe pas pr Amerikn' dhe do t thoshte se vendi kaloi kufirin 'ne nuk mund ta kalojm'.

  "Kta demokrat do t gnjejn ditn kur vendosn t prdorin ligjin pr t ndaluar nj kandidat presidencial," tha ajo.

  “Nuk po flas pr dhun. Un jam duke folur pr tit pr tat. Thjesht prisni dhe nuk do t jet Hunter Biden hern tjetr.

  “Do t jet Joe Biden. Mund t jet ende Barack Obama. Mund t jet ende Hillary Clinton.'

  Emri: 85542057-13478683-image-a-19_1717125344483.jpg

Shikime: 41

Madhsia: 34.5 KB
  Kelly tha se edhe ish-presidenti popullor Barack Obama mund t vihej n shnjestr pr padi

  Emri: 85543265-13478683-image-a-20_1717125426174.jpg

Shikime: 39

Madhsia: 65.8 KB
  Kelly i ngriti dy her Bill dhe Hillary Clinton si demokrat t shquar t cilt mund t akuzoheshin nse republikant do t shikonin mjaftueshm pr dika t till si akuzat e Trump.


  Kelly pretendoi se demokratt 'e shijuan gjakun sot' dhe duhej t hakmerreshin pasi 'sht e vetmja mnyr pr t msuar'.

  "E vetmja mnyr pr t shptuar republikn tani sht t'u japim atyre nj shije t ilaeve t tyre. Kjo sht ajo”, tha ajo.

  “Ata jan ujqrit me copn e gjakosur t mishit n goj. Kjo nuk e ndalon ujkun q t kthehet pr m shum.

  "E vetmja gj q do ta ndaloj at sht nse ai humbet nj gjymtyr t tijn."

  Kelly e krahasoi situatn me at kur ligjvnsit demokrat ndaluan prdorimin e filibusterit nga republikant pr t bllokuar emrimin e gjyqtarve t gjykatave m t ulta.

  Republikant m pas 'rritn ante' ndaj gjyqtarve t gjykatave m t larta kur ata u kthyen n pushtet.

  'Dhe do t t vjen keq. Kjo sht ajo q duhet t ndodh ktu. Kush do t paditet m pas? Joe Biden? Ndoshta Jill Biden. Sa posht mund t shkojm?' ajo tha.

  "Pra, para se t festoni shum... mbi kt bindje absurde, prisni dhe pyesni veten, far lloj kutie t Pandors sht hapur ktu?"

  Kelly parashikoi se 'ligji' mund t bhet aq e keqe sa t dyja palt mund t miratojn ligje pr t zgjatur statutet e kufizimeve pr t lejuar akuzat e kundrshtarve politik.

  Ajo pretendoi se demokratt e kishin filluar tashm kt pasi shtja e Trump ishte trukuar qllimisht pr ta br ish-presidentin 't dukej si Al Capone'.

  “Por ideja gjat gjith kohs ishte ta ndalonin at t bhej srish president. Kjo sht ideja e ksaj prokurorie”, tha ajo.

  Emri: 85543543-13478683-Kelly_claimed_the_Democrats_tasted_blood_today_and_needed_to_be_-a-27_17171264.jpg

Shikime: 39

Madhsia: 34.6 KB
  Kelly pretendoi se demokratt 'e shijuan gjakun sot' dhe duhej t hakmerreshin pasi 'sht e vetmja mnyr pr t msuar'

  Kelly pohoi, pa prova, se gjyqi i 'hush parave', rasti i ndrhyrjes n zgjedhjet e Gjeorgjis dhe gjykimi i mashtrimit n NYC ishin t gjitha nj 'skem korruptive' e koordinuar pr ta penguar at t fitonte.

  “Kjo ishte ideja pas E Jean Carroll dhe rasti i saj i sulmit seksual t sjell 30 vjet pas faktit,” shtoi ajo.

  "Pretendimi i nj sulmi/prdhunimi seksual n dhomn e zhveshjes s Bergdorf Goodman, nj rast q ajo as nuk mund ta mbante mend vitin e prdhunimit t supozuar."

  Carroll fitoi shtjen, e cila ishte nj padi pr shpifje q rrjedh nga Trump q e quajti at gnjeshtare n lidhje me prdhunimin e tij, dhe u shprblye me 88.3 milion dollar.

  Nuk ka asnj dshmi se ndonj prej rasteve sht i koordinuar, apo ndonj antar i administrats s Bidenit sht i prfshir n ndonj prej tyre.

  Akuzat pr t cilat Trump u dnua secila mbart nj dnim maksimal t mundshm deri n katr vjet burg. Ai do t dnohet m 11 korrik.

  Gjyqi prfshinte pes jav prova dramatike dhe 22 dshmitar q u pyetn n tribun.

  Ky sht rasti i par q nj ish-president i SHBA-s prballet me nj gjyq penal.

  Trump sht kandidati presidencial i supozuar republikan dhe do t prballet me Joe Biden n zgjedhjet e nntorit.

  Kjo do t thot se vendimi mund t prmbys garn pr Shtpin e Bardh n vitin 2024 dhe t provoj nj moment ky n historin e Shteteve t Bashkuara.


  Burimi: Daily Mail

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Pui i burokracis amerikane: Juria e shpall ish-presidentin Trump fajtor pr akuza qesharake

  Reagimi i gazetarit Tucker Carlson pas vendimit

  Kur importon Botn e Tret, bhesh Bota e Tret. Kjo sht ajo q ne sapo pam. Kjo nuk do ta ndal Trumpin. Ai do t fitoj zgjedhjet nse nuk e vrasin fare. Por kjo shnon fundin e sistemit m t drejt t drejtsis n bot. Kushdo q mbron kt vendim sht nj rrezik pr ju dhe familjen tuaj. 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Pui i burokracis amerikane: Juria e shpall ish-presidentin Trump fajtor pr akuza qesharake

  Arsyeja e vrtet se pse burokracia po sulmon Donald Trump


 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Pui i burokracis amerikane: Juria e shpall ish-presidentin Trump fajtor pr akuza qesharake

  Fushata e Trump mbledh 53 milion dollar n 24 ort e para pas vendimit fajtor pr "heshtje parash".

  Nga Viktor Nava

  Fushata e ish-presidentit Donald Trump u mburr t premten se kishte marr 52.8 milion dollar donacione n 24 ort q kur nj juri n Manhattan e shpalli at fajtor n gjyqin e tij pr parat e heshtura.

  Shuma marramendse u kontribuua n fushatn e kandidatit t supozuar republikan 77-vjear prmes platforms s saj t mbledhjes s fondeve dixhitale n internet – dhe arrin n m shum se 2 milion dollar donacione n or q nga leximi i vendimit.

  “Biden dhe aleatt e tij demokrat e kan kthyer sistemin ton ligjor n nj mjet politik dhe amerikant nga do cep i vendit u mjaftuan”, than n nj deklarat kshilltart e fushats s Trump, Susie Wiles dhe Chris LaCivita.

  “Ky momentum sapo ka filluar dhe s bashku, si tha n mnyr t prsosur Presidenti Trump, amerikant do t japin vendimin e vrtet m 5 nntor”, shtuan ata.

  Fushata vuri n dukje se m shum se nj e treta e donatorve ishin donator t rinj t Trump.

  Ekipi i Trump njoftoi m par se vendimi i fajsis kishte gjeneruar nj donacione prej 34.8 milion dollarsh "rekord-shkatrrues" midis ors 18:00 dhe 23:59 t s enjtes.

  Ish-presidenti u dnua pr 34 akuza t krimit pr falsifikimin e t dhnave t biznesit n lidhje me pagesat ndaj avokatit t tij t athershm dhe "rregullatorit" Michael Cohen pr "shrbime ligjore" q juristt prcaktuan se n t vrtet do t pengonin yllin porno Stormy Daniels t fliste pr nj t dyshuar. takim seksual me Trump n 2006.

  Trump sht planifikuar t dnohet m 11 korrik, nj jav prpara se ai t planifikohet t pranoj nominimin e republikanve pr president.

  Burimi: NY POST

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Pui i burokracis amerikane: Juria e shpall ish-presidentin Trump fajtor pr akuza qesharake

  Nj karikatur sa 1000 fjal

  Emri: 373058_image.jpg

Shikime: 17

Madhsia: 43.0 KB

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-03-2023, 01:30
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-11-2022, 16:26
 3. Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 02-09-2022, 11:00
 4. Ramadan Kllogjri - Kng pr presidentin Donald Trump
  Nga Albo n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-01-2021, 16:24
 5. Presidenti Trump dhe gjeopolitika amerikane ndaj Shqipris
  Nga pirro10 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 18-12-2016, 19:28

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •