Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  Goditet nga disa persona avokati i Berishs. Autort i bn “prit” pran kopshtit t djalit

  Emri: berishaaa.jpg

Shikime: 42

Madhsia: 23.5 KB

  Mngjesin e dits s sotme sht dhunuar avokati i ish-kryeministrit Sali Berisha, Sokol Mngjesi.

  Burimet mediatike bjn me dije se ngjarja ka ndodhur mngjesin e sotm n zonn e ish-Bllokut, aty ku avokati i njohur ka shtpin.

  Tre autort, t cilt ende nuk jan identifikuar i kan zn prit Sokol Mngjesit pran nj kopshti, ku avokati kishte drguar t birin dhe e kan goditur me grushte e sende t forta n fytyr dhe trup.

  Policia ka sekuestruar kamerat e siguris n zon pr t br t mundur identifikimin e autorve. Sakaq, policia ka marr n pyetje t gjith qytetart q jan br dshmitar t ngjarjes s rnd, q ndodhi n nj zon t populluar.

  Sipas informacioneve t para bhet me dije se Sokol Mngjesi ka fraktura n kok dhe dmtime n trup por pr momentin sht n urgjenc n gjendje t stabilizuar.

  Mngjesi ende nuk ka dhn deklarimet e tij, ndrsa po bn t gjitha ekzaminimet n spital.

  Kujtojm q Sokol Mngjesi sht avokati i pronarit t inceneratorve Mirel Mrtirit dhe ish-kryeministrit Sali Berisha i cili ndodhet n “arrest shtpie” pr dosjen “Partizani”.

  Deputett reagojn pr dhunimin e avokatit Sokol Mngjesi:

  Deputeti Asllan Dogjani ka br thirrje pr zbardhjen e t vrtets, ndrsa tha se pr sa koh q sulme t tilla ndodhin n mes t dits n nj zon t populluar si ajo e ish-Bllokut, ndaj nj avokati e pedagogu, tregon se bandat e krimi nuk kan frik nga ligji.

  Dogjani: Bandat e krimi nuk kan frik nga ligji

  Qytetart jan t pasigurt kur krimi godet n mes t Bllokut ndaj nj avokati, mendoni se far mund t ndodh ndaj qytetarve t thjesht.

  Dnoj sulmin dhe autort t vihen para prgjegjsis penale, ndryshe kshtu si po veprohet, q qytetart po detyrohet t bjn vetgjyqsi sepse rendi nuk zbatohet, shqiptart po detyrohen t largohen nga vendi.

  Bushka: Thirrje organeve t nxjerrin para prgjegjsis fajtort, pa dal ne n konkluzione. Jam e bindur q organet e drejtsis po punojn pr t zbardhur t vrtetn. Uroj q zoti Mngjesi t rikuperohet.  Detaje t reja kan dal n drit nga sulmi i dhunshm i ndaj avokatit Sokol Mngjesi.

  Emri: sokol-mengjesi-2.jpg

Shikime: 34

Madhsia: 17.0 KB

  Burimet mediatike bjn me dije se ngjarja ka ndodhur mngjesin e sotm n zonn e ish-Bllokut, aty ku avokati i njohur ka shtpin.

  Tre autort, t cilt ende nuk jan identifikuar i kan zn prit Sokol Mngjesit pran nj kopshti, ku avokati kishte drguar t birin dhe e kan goditur me grushte e sende t forta n fytyr dhe trup.

  Policia ka sekuestruar kamerat e siguris n zon pr t br t mundur identifikimin e autorve. Sakaq, policia ka marr n pyetje t gjith qytetart q jan br dshmitar t ngjarjes s rnd, q ndodhi n nj zon t populluar.

  Sipas informacioneve t para bhet me dije se Sokol Mngjesi ka fraktura n kok dhe dmtime n trup por pr momentin sht n urgjenc n gjendje t stabilizuar.

  Mngjesi ende nuk ka dhn deklarimet e tij, ndrsa po bn t gjitha ekzaminimet n spital.

  Kujtojm q Sokol Mngjesi sht avokati i pronarit t inceneratorve Mirel Mrtirit dhe ish-kryeministrit Sali Berisha i cili ndodhet n “arrest shtpie” pr dosjen “Partizani”.

  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  U dhunua nga 3 persona, avokati Sokol Mngjesi futet n intubim

  Avokati Sokol Mngjesi sht futur n intubim pr shkak t dmtimeve n pjesn e koks. Ai po merr ndihm nga aparaturat mjeksore pr oksigjen. Pritet q gjat orve n vijim t ket nj pasqyrim m t sakt t gjendjes s tij shndetsore.

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  Universiteti i Tirans dnon sulmin ndaj pedagogut dhe avokatit Sokol Mngjesi: T zbulohen autort dhe motivi

  Universiteti i Tirans dnon sulmin ndaj pedagogut dhe avokatit Sokol Mngjesi dhe i uron shrim sa m t shpejt t kolegut t tyre.

  “Universiteti i Tirans dnon sulmin agresiv ndaj pedagogut t Fakultetit t Drejtsis dhe avokatit Sokol Mngjesi. Ne presim dhe besojm q policia dhe prokuroria t zbardhi sa m shpejt autort dhe motivet e ktij sulmi kriminal dhe t rrezikshm. Stafi i Universitetit t Tirans sht n kto momente pran familjes s Sokol Mengjesit’ thuhet n njoftimin pr median.

  Koha Jone

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  Avokati u sulmua pr shkak/ Argita Berisha tregon gjendjen e Sokol Mngjesit pas dhunimit

  Emri: argita.jpeg

Shikime: 27

Madhsia: 37.1 KB

  Vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha ka reaguar n lidhje me dhunimin e avokatit t familjes s saj, Sokol Mngjesit.

  N nj prononcim pr Top Channel, ajo ka thn se dhunimi ka ndodhur pr shkak t detyrs s Mngjesit, teksa zbuloi dhe gjendjen e tij shndetsore. sipas Argits, avokati ndodhet n reanimacion.

  Avokati u sulmua pr shkak t detyrs. Kush e njeh Sokolin e di sa njeri korrekt sht. Nuk ka asnj konflikt tjetr. Ai sht n reanimacion nuk e takova dot por fola me familjar dhe mjek. Duhet t presim pr t par gjendjen e tij. tha ajo.

  Koha Jone
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 29-05-2024 m 11:53

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  FOTO EKSKLUZIVE/ Kto jan 2 nga tre dhunuesit e avokatit Sokol Mngjesi

  SYRI ka siguruar nj foto t dy prej tre dhunuesve t avokatit Sokol Mngjesi, sulm brutal i ndodhur n orn 8:30 minuta t mngjesit.

  Si edhe duket n pamjet e siguruara nga SYRI, dy t rinj jan duke u larguar me vrap, pasi e kan ln pa ndjenja avokatin Mngjesi.

  Aktualisht avokati Sokol Mngjesi ndodhet n gjendje t rnd n Spitali e Traums n Tiran.

  Emri: auto_12rwfqsvd1716996744.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 59.4 KB

  Syri
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 29-05-2024 m 11:53

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  VIDEO/ Pamjet e shoqrimit t njrit prej autorve t sulmit barbar ndaj avokatit Sokol Mngjesi

  Emri: auto_-640-0-ergh4-17169927211716993798.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 42.5 KB

  Nj person i dyshuar si autor i sulmit brutal ndaj avokatit Sokol Mngjesi sht ndaluar nga policia n Tiran.

  Kto jan pamjet e shoqrimit t tij n policin e Tirans ku pritet t merret n pyetje lidhur me ngjarjen e rnd.  Tre persona sulmuan avokatin e kryetarit t PD-s, Sokol Mngjesi, ditn e sotme n zonn e ish-Bllokut n Tiran, pak aste pasi la djalin n erdhe.

  Ata e kan qlluar me sende t forta si doreza metalike dhe shufra hekuri duke i shkaktuar dmtime serioze n kok.

  Avokati i liderit t Partis Demokratike, Sali Berisha, sht n gjendje kritike shndetsore dhe ndodhet n intubim.

  Syri

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  Dhunimi i Sokol Mngjesit, Avokati i Popullit: Minohet shteti i s drejts! T bhet hetim i plot

  Emri: auto_-900-0-1716988544xauto-sokol1716969102-5321716989043.jpg

Shikime: 31

Madhsia: 25.2 KB

  Avokati i Popullit ka dnuar dhunn ndaj avokatit t kreut t opozits Sali Berisha, Sokol Mngjesi. Me an t nj reagimi pr mediat, Avokati i Popullit thot se dhuna ndaj avokatve minon parimet themelore t drejtsis dhe t shtetit t s drejts. Pr kt arsye, i bn thirrje autoriteteve pr t ndshkuar maksimalisht autort.

  “Avokati i Popullit dnon me forc aktin e dhuns s ushtruar sot ndaj avokatit Sokol Mngjesi. Ky akt sht nj sulm i rnd ndaj profesionit t avokatit dhe sistemit t drejtsis n trsi, duke minuar parimet themelore t drejtsis dhe t shtetit t s drejts.

  Dhuna ndaj avokatve sht e papranueshme dhe prbn nj krcnim serioz pr t drejtat dhe lirit themelore t qytetarve. Avokatt luajn nj rol ky n mbrojtjen e t drejtave t individve dhe n sigurimin e nj procesi t drejt gjyqsor. Sulmet ndaj tyre cnojn jo vetm integritetin e tyre fizik dhe profesional, por edhe besimin e qytetarve n sistemin e drejtsis.

  Avokati i Popullit krkon nga autoritetet prkatse nj hetim t shpejt, t plot dhe t paanshm t ktij incidenti, duke krkuar ndjekjen penale t autorve dhe sigurimin e mbrojtjes s duhur pr avokatt n ushtrimin e detyrs s tyre. Nevojitet nj qndrim i fort dhe i vendosur pr t garantuar q t gjitha aktet e dhuns dhe krcnimit ndaj avokatve t ndshkohen n prputhje me ligjin.

  Avokati i Popullit qndron n solidaritet me avokatin Sokol Mngjesi dhe me t gjith avokatt q prballen me sfida dhe rreziqe n prmbushjen e detyrave t tyre profesionale”, thuhet n reagim.

  Avokati Sokol Mngjesi u dhunua sot rreth ors 08:30 n zonn e Ish-Bllokut. Ai sht drguar me urgjenc n spitalin e Traums, ku msohet se ka fraktura t rnda n kok.

  Syri

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  EMRAT+FOTO/ Dhunuan avokatin Sokol Mngjesi, ja kush jan autort

  Emri: -640-0-whatsapp-image-2024-05-29-at-165300-1716998132.jpeg

Shikime: 30

Madhsia: 40.5 KB

  Mngjesin e sotm sht dhunuar me mjete t forta avokati Sokol Mngjesi.

  Ai u sulmua n zonn e ish-Bllokut n Tiran, sapo kishte uar djalin n kopsht.

  Dhunuesit e avokatit ishin t veshur me rroba t zeza dhe mbanin kapele n kok, ndrsa jan publikuar edhe emrat dhe fotot e autorve t dyshuar.

  Romario Tabaku, Elton Kasaj, Drivald Alia dhe Dorian Alia jan autort e dyshuar q kan dhunuar avokatin e Sokol Mngjesit.

  Policia, disa or pas ngjarjes ka shoqruar dy persona, q po merren n pyetje lidhur me ngjarjen e rnd.

  Emri: -640-0-whatsapp-image-2024-05-29-at-164814-1716997910.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 31.3 KB

  Emri: -640-0-whatsapp-image-2024-05-29-at-164814-1-1716997901.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 29.9 KB

  Emri: -640-0-whatsapp-image-2024-05-29-at-164814-2-1716997893.jpeg

Shikime: 30

Madhsia: 46.6 KB

  Emri: -640-0-59f2a868370978fce9e2d0f541cb45dd.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 31.8 KB

  ORA NEWS

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  'Filloi t'i rridhte gjaku nga posht koks...'- SYRI TV flet me dshmitaren e par t dhuns mbi avokatin Sokol Mngjesi

  SYRI TV siguron dshmin e par, t personit t par q e pa avokatin Sokol Mngjesi t dhunuar n dern e nj kopshti, ku sapo kishte ln fmijn e tij.

  Dshmitarja: Ishte ora tet e gjysm e mngjesit. Zotria solli djalin n kopsht dhe kur po dilte nga kopshti (djali ishte futur brenda), tek dera - nuk e pash fiks kur e qlluan, por zotria u shtri te dera e kopshtit. Kam par momentin q zotria ishte i shtrir.

  Pyetje: Pasi keni par kt moment, keni par personat rreth tij q ushtruan dhun?

  Dshmitarja: Njri nga tre personat q ishin, q ishin bashk, ishte afr zotris edhe mori rrugn...

  Pyetje: far veprimesh bnte n at moment?

  Dshmitarja: Bri ik si me ... Nuk e di a i foli apo s’i foli se i pa nga sipr dhe iku.

  Pyetje: Kur dolt ju, e gjett t shtrir, a prmendej, fliste?

  Dshmitarja: Absolutisht. Ishte pa ndjenja. Kam qen e para q e kam par nga sipr. Filloi gjaku t’i rridhte nga posht koks. Shum pak ishte n fytyr, por jo i dmtuar. Nuk kishte fare. Pika gjaku, u gjakos posht. Njoftuan njerzit Policin. Policia erdhi para ambulancs. Pak minuta pas policve erdhi edhe ambulanca. N kohn q erdhi ambulanca filloi t prmendej.

  Pyetje: Tha dika?

  Dshmitarja: Absolutisht.

  Pyetje: Dgjuat nga autort, personat q ushtruan dhun, dika q t artikulohej?

  Dshmitarja: Jo jo, fare.

  Pyetje: Kishte fmij t pranishm n momentin q ndodhi ngjarja?

  Dshmitarja: Po, kishte. Jo afr fmij. Filluan njerzit u larguan, fmijt brenda, rrinin n perimetr, nj ik larg. Kishte njerz plot. Plot. Prindr, njerz, makina q lviznin shpejt.

  Pyetje: Zotria q u dhunua, e kishte ln djalin n kopsht?

  Dshmitarja: Djali ishte futur. Ishte futur n kopsht. Djali nuk pa gj pr mendimin tim. Nuk kishte kalama n oborr t kopshtit. Ai po dilte nga kopshti q t ikte. M duket se me motorr ishte zotria, m than, por q nuk jam 100% e sigurt. Me motor kishte ardhur t sillte djalin n kopsht.

  VIDEO

  Syri

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  Esht pr t'u uditur: Si shpjegohet q kta kriminelt vetm dhunojn njerzit q punojn pr opozitn e vendit?

  A keni par apo dgjuar q krimi t godasi avokatt e njerzit e pozits?

  Kot thon q krimi nuk e njeh frikn e shtetit! Krimi jo vetm q e njeh frikn e shtetit, por krimi po i bn me prpikmri detyrat q i cakton shteti.

  "Ata q jetojn me shpat, edhe fundi nga shpata ka pr t'iu ardhur!"

  Jisu Krishti

 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  Dhunimi i avokatit/ Drejtori i Policis Tiran, Tonin Vocaj: Autort kan lidhje, goditje pr shkak t detyrs

  Emri: Capture-181.jpg

Shikime: 26

Madhsia: 25.2 KB

  Drejtori i Policis Tiran, Tonin Vocaj doli n nj konferenc pr shtyp, ku dha detaje mbi dhunimin q iu b mngjesin e sotm n Tiran, avokatit Sokol Mngjesi nga katr persona. Ata jan identifikuar si Romario Tabaku 26-vje, Dorian Alia 32-vje, Drivald Alia 21-vje, Elton Kasaj 33-vje.

  Autort sipas Vocajt kan lidhje me njri-tjetrin, lidhje krushqie dhe se avokati sht goditur pr shkak t detyrs. Policia sqaron se Romario Tabaku ka larguar autort nga vendi i ngjarjes me mjetin e tij. “Autort nuk jan t paguar, por jan n lidhje krushqie me njri-tjetrin. Jan takuar nj muaj m para para se t ndodhte ngjarja dhe jan konsultuar pr ngjarjen”,-tha Vocaj.

  Organizator i ktij sulmi dhe urdhrues sipas policis sht Dritan Jani Nano. Policia ka vn n dispozicion 20 mij euro pr kdo q mund t ndihmoj pr t kryer arrestimin e tyre. Tre nga autort jan n krkim, ndrsa Dorian Alia sht vetdorzuar. Drejtori Vocaj ka treguar se sht goditje prshkak t detyrs.

  ”Nga veprimet rezulton se Sokol Mngjesi me profesion avokat sht goditur pr shkak t detyrs. Avokati ka prfaqsuar ligjrisht n nj proces gjyqsor nj familje q kishte t trashguar nj pron n Tiran, proces q sht fituar nga pala q mbronte avokati.

  Ish-klientt nuk kan pranuar q ta paguajn. Pala fituese nuk ka respektuar detyrimet kontraktore q ka pasur me studion ligjore. Jo e gjith pala, por disa nga kontraktort. Si t tjer dhe kjo deg q ka kryer sulmin nuk kan rn dakord me detyrimet q kan pasur nnshkruar. N vijim t veprimeve sht shoqruar Dritan Jani Nano, i cili u ndalua si organizator i ksaj ngjarje t rnd kriminale”,- tha Tonin Vocaj.

  Koha Jone

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  far po mundohet t fsheh policia pr sulmin brutal ndaj avokatit Sokol Mngjesi?

  VIDEO

  M shum se sa pr t zbardhur krimin e rnd, sulmin ndaj avokatit Sokol Mngjesi, deklarata e drejtorit t Policis s Tirans, Tonin Vocaj ka shtuar edhe m shum misteret n lidhje me ngjarjen e ndodhur n orn 08:50 minuta t mngjesit t sotm.

  N deklaratn pr mediat t lexuar nga ai, kreu i Policis s Tirans tha se, njri nga personat e shpallur n krkim, Romario Tabaku ka larguar me nj makin ‘Audi’ me targa AB 696 JT, autort e sulmit ndaj avokatit Sokol Mngjesi.

  Por vetm pak minuta m von, gjat konferencs, i pyetur nga gazetart drejtori Tonin Vocaj e ndryshoi kt version.

  Ai tha se, pas sulmit ndaj avokatit, tre autort jan ndar dhe njri prej tyre ka ikur me makinn ‘Audi’ dhe dy t tjert kan marr nj taksi.

  Sipas tij, t tre t dyshuarit kan ikur n drejtim t zons s Astirit, ku policia i ka humbur gjurmt dhe pr kapjen e tyre ka vn n dispozicion edhe shumn prej 20 mij eurosh.

  Dyshimi tjetr q ngrihet pas deklarats s policis, sht edhe versioni i se pse ka ndodhur sulmi ndaj avokatit Mngjesi.

  M hert policia kishte deklaruar gjithashtu se, ishin arrestuar katr autort e ngjarjes, por Vocaj tha se ata jan n krkim dhe ende nuk jan ndaluar.

  Tonin Vocaj deklaroi se, sulmi ka ndodhur pasi avokati Sokol Mngjesi, ka prfaqsuar nj familje n nj proces gjyqsor dhe e ka fituar kt shtje. E pikrisht fitimi i shtjes dhe mos dakrodsia e pals fituese pr ti dhn avokatit hakun q i takonte, ka br q ai t sulmohet brutalisht deri n prag t humbjes s jets.

  Nse do t ishte pala humbse ajo q do t sulmonte, ky version mund t ishte edhe m binds.

  Nj tjetr mister n lidhje me kt ngjarje sht edhe numri i personave t prfshir n t, 5.

  Njri prej tyre organizator, dhe katr t tjer ekzekutor. Dhe t gjith kta sipas drejtorit t policis s Tirans, Tonin Vocaj kan vendosur ta sulmojn avokatin Sokol Mngjesi n zonn m t populluar t Tirans dhe n pikun e orarit t lvizjes s qytetarve.

  Nse dikush do t krkonte t ndshkonte avokatin, mund ta kishte br n mes t nats dhe askush nuk e shikonte, por sulmi i ndodhur menjher pasi ai kishte ln djalin n kopsht ngre dyshime se, nuk ka ndodhur pr shkak t nj pagese pr fitimin e nj procesi gjyqsor.

  Paqartsit n lidhje me shtjen drejtori Tonin Vocaj i transmetoni fort gjat deklarats s tij pr mediat, dhe ai vet dukej se nuk ishte i bindur se ajo q po lexonte ishte e vrtet.

  Syri

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  Berisha: Sokol Mngjesi sht nj lufttar i t vrtets dhe ai pagoi sot betejn e tij pr t vrtetn

  Emri: auto_e89f6846-02d4-4f6f-aaf4-62353abdc1581717006926.jpg

Shikime: 25

Madhsia: 25.1 KB

  Kryetari i Partis Demokratike, Sali Berisha gjat fjals n tubimin qytetar duke folur pr sulmin ndaj avokatit t tij, u shpreh se, ‘Sokol Mngjesi sht nj lufttar i t vrtets dhe ai pagoi sot betejn e tij pr t vrtetn, pr ligjin, pr t drejtn’.

  Pjes nga fjala e kreut t PD-s, Sali Berisha:

  Mirmbrma dhe prshndetjet m t przemrta ju demokrateve dhe demokratve t pamposhtur, qndrestareve dhe qndrestarve, misionarve t vrtet t kauzs ton t madhe.

  T dashur miq, sot krimi i mbshtetur, i mbrojtur, i fuqizuar nga qeveria e krimit, goditi nj prind tek drgonte fmijn n kopsht.

  Goditi nj akademik, profesor.

  Goditi nj qytetar me integritet.

  Nj njeri t virtytshm, nj shrbtor t shklqyer t qytetarve t vendit.

  Goditi profesor Sokol Mngjesin.

  T dashur miq, Sokol Mngjesi sht nga ata intelektual q studioi jasht, por u kthye t’i shrbej vendit t vet dhe qytetarve t tij.

  T’u shrbej atyre me dinjitet.

  Ai sht nj personalitet n botn akademike shqiptare.

  Nj specialist i shquar n fushn e tij.

  Por ai sht nj lufttar i t vrtets dhe ai pagoi sot betejn e tij pr t vrtetn, pr ligjin, pr t drejtn.


  Syri

 14. #14
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  “Avokati sht n gjendje shum t rnd, nuk e ojn dot jasht vendit!”

  Artan Hoxha ka qen i ftuar n emisionin “T Paekspozuarit” n MCN TV, ku ka folur pr sulmin brutal nga avokatit Sokol Mngjesi, i cili vijon t jet n gjendje koma.

  Hoxha shpjegoi sulmin ndaj Mngjesit dhe dyshimet e deritanishme se kjo sht nj ngjarje q ka lidhje me nj konflikt t avokatit me klientt e tij.

  “Ngjarja sht shum e rnd, kujtdo q ti ndodh. I vetmi favor q kan br autor, kan pritur ta coj djalin. Jan treguar barbar. Sapo ka dal nga kopshti, e ka qlluar nj person, i cili dhuet t ket patur dorez hekuri n dor.

  Goditja n pjesn ballore sht mjaft e madhe, ka nj fraktur.

  N momentin e par ka humbur ndjenjat dhe ka rn n tok, kur ka rn n tok, kan shkuar agresort e tjer dhe i kan rn me shkelma n kok.

  Ai ka humbur ndjenjat dhe e godasin srish me shqelma n fytyr. Ka edhe nj lloj urrejtje pr ta br.

  M von sht njoftuar policia, autort jan larguar n kmb, e kan llogaritur m par si do t largoheshin.

  E cuditshme ka qen, krahasuar me ngjarjet e tjera, nuk kan prdorur maska, vetm nj kapele, gj q i ka br t identifikueshm.

  Avokati sht transportuar n spital, n momentet e para kur sht br kontrolli, ka qen i vetdijshm dhe pastaj kan humbur koshiencn. Vijon t jet n gjendje t rnd, shum t rnd.

  Pra mjekt m shpjeguan q avokati nuk mund t transportohet as me avion pr ta cuar n nj vend t BE, pr ti dhn ndrhyrje m t specializuar. sht n gjendje shum t rnd, sht i intubuar.

  Kemi t bjm me nj avokat, q ka imazhin e nj profesionisti, sht avokat i shkolluar dhe formuar n Universitetin e Selanikut. sht pedagog, nj nga avokatt q ka disa nga cshtjet m t rndsishme. Prvec zotit Berisha, ka cshtjet e Kishs Ortodokse, nj biznesmen izraelit, cshtjen Becheti, etj.

  Pra, edhe imazhi q ka mes juristve sht imazhi i nj profesionisti t mir.

  Pra kto element e bn t cuditshme ngjarjen.

  Fillimisht u zbulua njri prej autorve dhe m pas tret tjert, q jan ende n krkim, ka shprblim 20 mij euro.

  Dyshimet jan q edhe mund t largohen nga vendi, policia po bn prpjekje pr t patur kujdes t shtuar n pikat kufitare.

  Policia ka kontaktuar miq dhe t afrm t avokatit, q i kan dhn t dhna pr nj cshtje q ka patur prej vitesh.

  Kjo cshtje, n fakt rezulton nj problem pronsie, bhet fjal pr nj truall, mbi t cilin jan ndrtuar kullat te diga e Liqenit, t kompanis Gener 2 t Bashkim Ulaj.

  Kompania ndrtuese ka patur probleme me pronart e toks. Kta kan br nj marrveshje, kan rn dakord me studion e avokatit, q studio do t merrte prsipr shpenzimet gjyqsore, me kushtin q nse do t rikthehej toka, studio do t merrte 1/7 e truallit. Pra kjo ishte pagesa pr t, pages n hyrje.

  Avokati e fiton cshtjen dhe ju jep certifikatat gjasht pronarve. Njri prej tyre, zoti Dritan Nano, nuk ka qen dakord, ka thn e kemi fituar vet gjyqin. E kan thirrur dhe i kan thn, kemi kontrat, kta t tjert e pranojn. Avokati ka vajtur ka par edhe apartamentin q i takonte, ky person nuk pranonte. I ka thn nuk ke pr t marr pjes. Avokati ka vajtur n gjykat me kontratn.

  Prsoni n fjal, ka kontaktuar koleg t avokatit dhe e ka paralajmruar, q thojini atij t trhiqet sepse do ta ket keq punn.

  Ai sht prballur direkt me avokatin dhe e ka vn n dijeni q do ta dmtoj.

  Shkojn kta katr persona n emr t Dritanin dhe i bjn at q i bn.

  Njri nga ata ka deklaruar se porosin e kemi marr, por Dritan Nano nuk e pranon.

  Pasi e kan marr, e kan br kt goditje. Ky sht thirrur nga nj biznesmen, Arben Reli, q sht futur bashk me avokatin dhe u ka thn duhet avokat i zoti.

  Ajo toka aty sht bllokuar njher, ishin hapur pilotat dhe u bllokua. sht prona q Erion Veliaj doli n fushat dhe ka thn do ta bllokojm, por pastaj vajti kompania n gjykat.

  Kompania e mori me miratim t Bashkis. Kur u kap me presh n dor Bashkia, tha do ta bllokojm. Cfar bri? Ka dal kryetari i Bashkis bnte protest para gjykats s apelit, pse gjykata po ia jep kompanis. Pasi e fitoi kompania n gjykat, pronart e toks gjetn avokatin, ky u tha keni t drejt dhe e fitoi. Avokati ka cuar drejtsin n vend”, tha Hoxha.

  Koha Jone

 15. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  Ja pse akuzoj Edi Ramn pr atentatin publik ndaj Prof. Mngjesit

  Emri: auto_sali_berisha_ok1717418508.jpg

Shikime: 19

Madhsia: 40.6 KB

  Nga Sali Berisha

  Pas atentatit pr eliminimin fizik publik t avokatit t mirnjohur, personalitetit t shquar t bots akademike universitare, ish-dekanit t Fakultetit Juridik Prof. Sokol Mngjesit makineria propagandistike e Edi Rams bri gjithka q t paraqiste si nj akt t lidhur me nj problem t avokatit me klientin e tij ish-policin Dritan Nano.

  N fakt, Prof. Mngjesi kishte prfaqsuar n dy shkallt e gjykimit n nj shtje prone Dritan Nanon dhe tre t tjer dhe shtja ishte fituar dhe n prputhje me kontratn e firmosur prej tyre Prof. Mngjesi krkonte prej 6 vitesh detyrimin q kishte ndaj tij ish-polici Dritan Nano.

  Por vetiu lind pyetja: A mund t ishte ky motiv q Dritan Nano t vendoste eliminimin fizik publik t avokatit me t cilin fitoi gjyqin pr t mos i dhne at q i takonte? Jashtzakonisht e vshtir q ky variant t pranohet.

  Sot jan mijra shtje pronsie midis pronarve dhe mijra kundrshti midis avokatve dhe klientve, por nuk sht dgjuar kurr q klienti t vras avokatin me t cilin fiton gjyqin e pronsis pr t mos i dhn shprblimin n prputhje me kontratn.

  Nj akt i till do ishte i ngjashm sikur t vrassh n gjum n shtpin dhe bukn tnde bamirsin tnde.

  Prve ksaj, sado kafsh q t ishte Dritan Nano, ai e dinte se ish-avokati i tij ishte profesor i njohur universiteti, ish-dekan i Fakultetit Juridik dhe prej 8 muajve avokat i Kryetarit t PD, Sali Berisha. Pra e dinte se pasojat e sulmit ndaj avokatit t tij do t ishin t rnda dhe t paparashikueshme dhe se jehona e krimit t shmtuar brenda dhe jasht vendit do ishte e madhe dhe se ai pas ktij akti nuk do mund t gzonte pasurit e fituara me gjyq me ndihmn juridike t Prof. Mngjesit.

  Nuk po ndalem ktu n nj seri pikpyetjesh t tjera q bjn t papranueshm atentatin si vepr e Dritan Nanos.

  Megjith kt, Dritan Nano ka rolin e tij n kt akt kriminal t shmtuar. Asgj nuk prjashton mundsin q ky borxh me kontrat iu ble kriminelit Dritan Nano nga askush tjetr vese nga shteti q i duhej, i prshtatej pr t organizuar skenarin e eliminimit publik t Prof. Mngjesit dhe n vendin m t populluar, m t filmuar, m t kontrolluar t kryeqytetit.

  sht shum normale q lexuesi i ktyre radhve t shtroj pyetjen - far faktesh, dokumentesh ke pr kt transaksion t krimit?

  N raste t tilla si rregull nuk gjenden kurr dokumente e madje as dshmitar. Por gjithka tjetr flet pr nj skenar t organizuar nga shteti duke shfrytzuar pr kt qllim kundrshtin midis Dritan Nanos dhe avokatit, Prof. Sokol Mngjesi.

  Pr t argumentuar kt ftoj t shtrojm disa pyetje.

  S pari, a nuk ishte Prof. Mngjesi me koleg t tij, avokat i shtjes gjyqsore politike me kryesore t kohs? Dhe, lidhur me kt, a nuk jan t urdhruara nga Edi Rama kallzimi i rrem ndaj Sali Berishs, hetimi, kufizimi i liris, arresti n shtpi n kundrshtim me ligjin, Kushtetutn e vendit?

  S dyti, a nuk ishte Prof. Mngjesi q s bashku me kolegt e tij faktoi para shqiptarve dhe bots se dosja e ‘Klubit Partizani’ bazuar n kallzimin e rrem t Taulant Balls ishte fund e krye nj piramid mashtrimi dhe se Berisha dhe dhndri i tij ishin mirfilltas t arrestuar politik pa kryer asnj vepr penale, por vetm si kundrshtar politik t Edi Rams?

  S treti, a nuk e damkosi ai me kt, para shqiptarve dhe bots Edi Ramn, si pasardhs i denj i babait t tij xhelat q riktheu n Shqipri burgosjet politike?

  S katrti, me t vrtetat q mbrojti Prof. Mngjesi, a nuk iu provoi shqiptarve kontrollin e plot dhe total t drejtsis s re socialiste nga Edi Rama?

  S pesti, a nuk mjaftojn t gjitha kto q Sokol Mngjesi t konsiderohet nga Edi Rama nj armik me t cilin do merret personalisht pr t’i mbyllur atij gojn apo ndryshe kush ishte i interesuar m shum se Edi Rama dhe pushteti t mbyllte gojn e tij brenda dhe jasht vendit?

  S gjashti, a prfaqson sulmi ndaj Prof. Mngjesit nj leksion terrorizues pr t gjith zrat q ngrihen kundr Edi Rams dhe pushtetit t tij?

  S shtati, kush do t mund t porosiste pr kt qllim vendin m publik, m t filmuar dhe m t populluar pr atentatin ndaj Profesor Mngjesit prve shtetit?

  S teti, kush ishte m i interesuar pr t br n kt rast nj rrug e dy pun: hakmarrjen primitive dhe terrorizimin e opozitarve, qytetit dhe t vendit m shum se sa Edi Rama?

  S nnti, a sht absurde t mendosh se Dritan Nano pr t mos i dhn detyrimin q i kishte Prof. Mngjesit, t porosiste eliminimin e tij fizik n qendr t qytetit dhe n vendin m publik, m t filmuar dhe t mos zgjidhte nj qoshe, nj goditje n moh, n errsir ose gjysm errsir, t Prof. Mngjesit?

  S dhjeti, pse grupi i strukturuar kriminal kreu atentatin ndaj Sokol Mngjesit pa maska tre prej tyre me uniform t njjt? A nuk e dinin ata se fytyrat e tyre kriminale po filmoheshin n t katr ant? far garancish kishin vrassit q t ekspozonin veten plotsisht si autor t krimit t shmtuar dhe kush mund t’jua jepte ato?

  S njmbdhjeti, a do ta bnin vrassit kt sakrific pr Dritan Nanon? Mendoj se prgjigja sht jo, kurr, sado mik q ta kishin at dhe sado q ai t’i kishte paguar.

  A nuk sht e drejt t mendojn se sulmi m kriminal pa maska i Prof. Mngjesit ishte pjes e skenarit, pjes e pazarit me shtetin? Por jo vetm krimi, por edhe pas krimi akuzojn rnd shtetin.

  Qndrimi i Policis ndryshoi disa her gjat dits s par, fillimisht me mediat q kontrollon ajo hapi “fake neps” se ishte nj znk e rastit.
  M von me drgimin n spital t Prof. Mngjesit njoftoi se sulmi ndaj tij kishte lidhje me shtje prone pr t krijuar prshtypjen se ishte sherr i rndomt midis pronarve. N nj komunikate tjetr shprehej se gjendja ishte e stabilizuar ndrkoh q gjendja po rndohej me shpejtsi.

  M pas sikur t’i kishte n xhep, publikoi emrat e autorve t krimit dhe e mbylli me njoftimin e dorzimit t Dorian Aliaj q mori prsipr autorsin e krimit dhe njoftoi arrestimin e Dritan Nanos si porosits i krimit, gj t ciln n prputhje me pazarin Nano e mohoi menjher.

  Tani prsri t shtrojm pyetjet:

  A nuk dshmon prsri pr pazar fakti q fill pas krimit u arrestua dyshja, shitsi i sherrit Dritan Nano i cili n akt akuz duhet t shpallej porositsi dhe Dorian Aliaj, vetm njri nga dorsit q mori prsipr krimin?

  Me sa duket kta ishin parashikuar dhe paguar jo vetm pr krimin e shmtuar, por edhe pr kohn e burgut q do t bnin pas krimit, praktik kjo e njohur n botn e krimit ordiner dhe shtetror n Shqipri.

  S fundmi, pse heshtn dhe nuk dnuan krimin e shmtuar, por zbatuan omertan, krert e organeve t drejtsis s re?

  Kto organe reaguan n kor ndaj denoncimit t krimit t delikuentes, gjykatses me tri mbiemra Irena Gjoka, e cila qndron kundr do norme apo ligji n detyr. Por ata nuk than nj fjal t vetme pr atentatin pr eliminimin fizik t nj antari t komunitetit t sistemit t drejtsis, i cili me demaskimin ligjor q i bri vendimeve t ktij sistemi nxori cullak para shqiptarve dhe bots, kontrollin e plot t drejtsis s re nga Edi Rama.

  Si prfundim, cili mund t urdhroj prve Edi Rams, ndryshimin nga policia n mnyr absurde t akuzs ndaj Dritan Nanos dhe Dorian Aliajt, nga tentativ vrasje n tentative plagosje?

  Cilido q ka njohurit m elementare kur shikon skenn e atentatit ka t qart se grupi i strukturuar kriminal nuk synonte plagosjen, por eliminimin fizik publik t Prof. Mngjesit, i cili para syve t publikut u godit me objekte hekuri dhe ra pa frym pr tok me kok n imento, rrzim i mjaftueshm ky pr traum t trurit fatale. Por jo vetm kaq; kriminelt n prputhje me zotimin q kishin u rikthyen dhe e goditn me forc me shkelma n kok, pra i dhan Profesorit t shtrir edhe goditjen e mshir t ciln vrassit pr t’u siguruar, u japin viktimave t tyre.

  Pr t gjitha kto mund t konkludohet se atentati ndaj Prof. Mngjesit sht nj krim i mirfillt shtetror i porositur nga Edi Rama, njeriu m i interesuar n Shqipri pr likuidimin publik t tij.

  Syri

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  U dhunua brutalisht nga katr persona, avokati Sokol Mngjesi do t transportohet n Athin

  Avokati i ish-kryeministrit, Sali Berisha, Sokol Mngjesi i cili u dhunua m 29 maj nga katr persona n zonn e ish-Bllokut n Tiran, do t transportohet me avion n Athin.

  Kujtojm q Mngjesi, shkoi n spital n gjendje t stabilizuar shndetsore, por gjendja e tij u prkeqsua disa or m von, duke br q t futet n koma artificiale.

  Sipas bluzave t bardha te Trauma, sot Mngjesit i sht br nj skenar dhe sht par nj ulje e njtjes n tru.

  T shtunn i dyshuari si porositsi i dhuns ndaj tij doli para gjykats, por srish, 58-vjeari Dritan Nano, mbajti qndrim mohues.

  Edhe dhndri i tij, Dorian Alia 32 vje nga Tropoja, u la n burg, ndrsa vijojn n krkim 3 miqt e tij, Drivaldo Alia, Elton Kasaj dhe Romario Tabaku i cili i largoi me makin.

  Dritan Nano akuzohet se organizoi dhunn ndaj Sokol Mngjesit, pasi nuk pranoi t’i jap prqindjen q i takon sipas kontrats mes tyre, pas fitimit t pronsis s toks mbi t ciln u ndrtuan 5 kulla te diga e Liqenit.

  Prokuroria e zbuti akuzn nga vrasje e funksionit publik, mbetur n tentativ n plagosje t rnd me dashje dhe goditje e gjyqtarit, n bashkpunim.

  ORA NEWS

 17. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: Dhunohet pedagogu dhe avokati i Sali Berishs, Sokol Mngjesi

  Avokati Mngjesi doli nga koma, mesazhi i ndjer i motrs: Zoti do ta ngrej Sokolin n kmb!

  Emri: avok-1.jpg

Shikime: 13

Madhsia: 31.6 KB

  Avokati Sokol Mngjesi u zgjua nga koma dy dit m par, pas dhuns s ushtruar ndaj tij n zonn e ish-Bllokut.

  Motra e avokatit, Ida Mngjesi, ka reaguar ditn e sotme me nj postim n rrjetet sociale, ku ka falnderuar t gjith ata t cilt ishin pran familjes n ditt e vshtira ku Mngjesi ishte n koma apo i intubuar.

  Postimi i plot:

  Ne emrin e vellait tim te shtrenjte. Ne emer te prinderve te mi heronj. Ne emer te Anxheles se dashur dhe engjejve tane te bekuar, dhe me gjithe qenien time do doja t’ju falenderoja nga zemra cdo njerin prej jush, te njohur e te panjour qe e mbuluat Sokolin me nje mburoje te papershkruar dashurie njerezore, derisa syte e tij te zgjuar u zgjuan nga kjo enderr e keqe.

  Zoti ka menyrat e tij per te na provuar egzistencen e gjithefuqishme, nepermjet mrekullive qe ben here pas here me njerezit dhe ai do e ngreje Sokolin ne kembe!

  Ne keto dite te kobshme qe kane zgjatur si muaj kemi mesuar se asgje nuk vlen sa fuqia e mbinatyrshme e dashurise njerezore qe u derdh mbi te dhe mbi ne ne nje menyre te papershkruar me fjale!

  Drita e qirinjve te ndezur ne te kater anet e botes, drita e cdo lutjeje te peshperitur nga buzet e drdhura dhe drita e miresise qofte me ju cdo cast dhe mbreterofte e mira ne jeten dhe ne shpirtin tuaj! E mira nuk humbet!

  Koha Jone

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-05-2023, 16:29
 2. Shqiperia e Sali Berishes - video
  Nga iliria e para n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 21
  Postimi i Fundit: 17-01-2013, 07:53
 3. Pazari I Rradhes I Sali Berishes
  Nga RAPTILOID n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-04-2011, 02:04
 4. Analize e Personaletit te Sali Berishes
  Nga Duaje Siveten n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 27-04-2008, 09:10
 5. Leter drejtuar Sali Berishs
  Nga Duaje Siveten n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-01-2008, 12:15

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •