Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,331
  Postimet nė Bllog
  19

  Ndahet nga jeta aktori Vasillaq Godo

  Ndahet nga jeta nė moshėn 81-vjeēare aktori Vasillaq Godo

  Emri: Capture-231.jpg

Shikime: 75

Madhėsia: 29.2 KB

  Vasillaq Godo Aktor u lind nė Vlorė, mė 15 shkurt 1943.

  Ėshtė ndėr aktorėt themelues tė teatrit “Petro Marko” tė Vlorės, nė vitin 1962. Mbaroi Institutin e Larte te Arteve pėr aktor, ne vitin 1967. Ka realizuar mbi 90 role, duke qenė ndėr aktorėt kryesore tė kėtij teatri.

  Ka spikatur pėr lojėn e tij realiste, me njė zė tė plotė ,i parapėlqyer pėr tė jetėsuar figura epike, heroike, duke gėrshetuar aty me maturi me sens artistik anėt e madhėrishme me ato humane.

  Disa nga rolet mė tė spikatura tė tij janė Hodoja tek “Lidhur si fishekė gjerdani”, Batoja te “Jatagani”, Isa Boletini te “Besa e trojeve” etj.

  Balkanweb

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,331
  Postimet nė Bllog
  19

  Pėr: Ndahet nga jeta aktori Vasillaq Godo

  Ndahet nga jeta aktori Vasillaq Godo, themelues i teatrit 'Petro Marko' nė Vlorė

  Ėshtė ndarė nga jeta nė moshėn 81-vjeēare aktori Vasillaq Godo

  Emri: 1716272530_vasillaqgodo.jpg

Shikime: 64

Madhėsia: 32.7 KB

  Ėshtė ndarė nga jeta nė moshėn 81-vjeēare aktori Vasillaq Godo.

  Aktori u lind nė Vlorė, mė 15 shkurt 1943. Vasillaq Godo ishte njė ndėr aktorėt themelues tė teatrit “Petro Marko” tė Vlorės, ne vitin 1962. Mbaroi Institutin e Larte te Arteve pėr aktor, ne vitin 1967. Ka realizuar mbi 90 role, duke qenė ndėr aktorėt kryesore tė kėtij teatri.

  Ėshtė protagonist nė premierėn e parė tė teatrit tė Vlorės te drama Fundosja e Skuadrės e Spahivogli.

  Ka spikatur pėr lojėn e tij realiste, me njė zė tė plotė, i parapėlqyer pėr te jetėsuar figura epike, heroike, duke gėrshetuar aty me maturi dhe sens artistik anėt e madhėrishme me ato humane, sikundėr janė Hodoja te Lidhur si Fishekė Gjerdani, Batoja te Jatagani, Isa Boletini te Besa e Trojeve etj.

  Shqiptarja

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,331
  Postimet nė Bllog
  19

  Pėr: Ndahet nga jeta aktori Vasillaq Godo


 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,331
  Postimet nė Bllog
  19

  Pėr: Ndahet nga jeta aktori Vasillaq Godo


Tema tė Ngjashme

 1. Ndahet nga jeta aktori Aristotel Stefani
  Nga Albo nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-01-2015, 07:36
 2. Ndahet nga jeta aktori Roland Trebicka
  Nga BOKE nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 65
  Postimi i Fundit: 24-03-2013, 15:15
 3. Ndahet nga jeta Sabri Godo
  Nga Uriel nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 06-12-2011, 19:27
 4. Nderron jete aktori Vasillaq Vangjeli
  Nga Jack Watson nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 27-09-2011, 08:33
 5. Ndahet nga jeta aktori Bekim Fehmiu
  Nga kthetrat nė forumin Kinematografia dhe televizioni
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-06-2010, 23:03

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •