VIDEO/ Distria Krasniqi shpallet kampione e Europs n xhudo

Emri:  Screenshot 2024-04-25 at 2.33.59 PM.jpg

Shikime: 194

Madhsia:  29.2 KB

Distria Krasniqi shpallet kampione e Evrops n xhudo.

Sportistja nga Kosova fitoi medaljen e art n Evropianin q pp zhvillohet n Zagreb.

Ajo ishte bartsja e par n kategorin deri 52 kilogram dhe nuk lejoi befasi. Distria e nisi me fitore bindse ndaj ukrainases Anna Borodina.

Ndaj saj realizoi uazari t shpejt, ndrsa nuk vonoi dhe siguroi Ippon me mbrthim.

Edhe m bindse xhudistja kosovare ishte n luftn e dyt.

Pr m pak se nj minut e eliminoi kroaten Ana Viktorija Puljiz. Ndaj saj fitoi me mbajtje.

N gjysmfinale, Distria iu revanshua spanjolles Ariane Toro Soler pr nj disfat t mhershme.

Ndaj saj shklqeu po ashtu. Kishte vazhdimisht iniciativn dhe krkonte hedhjen.

Realizoi uazari, ndrsa lufta prfundoi kur Soler psoi dnimin e tret.

N finale Distria e mposhti italianen Odette Giuffrida me uazari n kohn shtes.

As Giuffrida nuk e rrezikoi asnjher xhudisten kosovare.

VIDEO

ORA NEWS