Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2

Tema: Tema Tik

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-03-2024
  Postime
  1

  Tema Tik

  Perse duhet te zgjedhim te studiojme teknologjin e informacionit

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Postime
  2,329
  Postimet nė Bllog
  7

  Pėr: Tema Tik

  Sepse nė kėtė fushė ne mėsojmė se si ta lidhim botėn mė nga afėr nė mėnyrėn mė tė mirė dhe tė lehtė dhe gjithashtu mėsojmė pėr pajisje telekomi mė moderne dhe mė tė pėrshtatshme. Teknologjitė e informacionit janė mjete dhe teknika qė mbėshtesin dhe zhvillojnė sistemet e informacionit. Njė pėrkufizim i teknologjisė sė informacionit (IT) ėshtė dhėnė nga Shoqata e Teknologjisė sė Informacionit tė Amerikės, qė ėshtė "studimi, projektimi, zhvillimi, zbatimi, mbėshtetja ose menaxhimi i sistemeve tė informacionit tė bazuara nė kompjuter, veēanėrisht aplikacionet softuerike dhe harduerėt kompjuterikė." Duke pėrfshirė kompjuterin dhe industritė e sistemeve tė informacionit, teknologjia e informacionit ėshtė aftėsia pėr tė futur, pėrpunuar, ruajtur, nxjerrė, transmetuar dhe marrė nė mėnyrė elektronike tė dhėna dhe informacione, duke pėrfshirė tekstin, grafikėn, zėrin dhe videon, si dhe aftėsinė pėr tė kontrolluar makineritė e tė gjitha llojeve nė mėnyrė elektronike. .

Tema tė Ngjashme

 1. Tema per badihavxhi....!
  Nga Cyrus nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 80
  Postimi i Fundit: 29-09-2010, 14:14
 2. Tema tė ndryshme
  Nga mujoislam nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 18-02-2010, 09:03
 3. nuk gjendet tema.
  Nga Xhuxhumaku nė forumin Vėrejtje dhe kėshilla
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-06-2009, 16:01
 4. Tema e dipllomes?!
  Nga interX nė forumin Arti i programimit
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 04:21

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •