Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  Arti n zi, ndahet nga jeta n moshn 82-vjeare poeti i njohur shqiptar, Jorgo Papingji

  Arti shqiptari n zi! sht ndar nga jeta n moshn 82-vjeare, poeti dhe autori i nj sr kngve, Jorgo Papingji.

  Emri: jorgo-papingji.jpg

Shikime: 89

Madhsia: 24.3 KB

  Msohet se ai ka ndrruar jet n spital.

  Papingji ka shkruar 5 kng fituese n Festivali i Kngs, njri prej t cilave ka marr pjes edhe n Festivalin Evropian i Kngs n vitin 2014.

  Ai sht emruar Mjeshtri i Madh. Jorgo Papingji ka shkruar mbi 4000 kng.

  Krijimtari e Jorgo Papingjit

  1980 Kur jemi bashk t dy (i kryer nga Luan Zhegu)

  1990 Askush sdo ta besoj (i kryer nga Anita Bitri, fitues)

  1991 Fat dh jet (i kryer nga Anita Bitri)

  1993 Kur e humba nj dashuri (i kryer nga Manjola Nallbani, fitues)

  1993 Rri me mua (i kryer nga Mira Koni)

  1994 I thuaj jo (i kryer nga Ardit Gjebrea)

  1995 E doni dashurin (i kryer nga Luan Zhegu dhe Ledina elo)

  1999 Sjam tribu (i kryer nga Aurela Gae, fitues)

  1999 Apokalipsi (i kryer nga Irma dhe Eranda Libohova)

  2001 Jetoj (i kryer nga Aurela Gae, fitues)

  2004 Hna dhe yjt dashurojn (i kryer nga Luiz Ejlli)

  2005 E dua kngn (i kryer nga Evis Mula)

  2007 Po lind nj yll (i kryer nga Rosela Gjylbegu)

  2009 N pasqyr (i kryer nga Anjeza Shahini)

  2010 Mirmbrma ngjlli im (i kryer nga Dorina Garuci)

  2011 Kngn time merr veht (i kryer nga Bashkim Alibali)

  2011 M ler t t dua (i kryer nga Mariza Ikonomi)

  2012 Kush ta dha kt emr (i kryer nga Hersiana Matmuja)

  2013 Zemrimi i nj nat (i kryer nga Hersiana Matmuja, fitues)

  2014 Vetm t ti bsoj (i kryer nga Klajdi Musabelliu)

  Kng q morn pjes n festivalin Knga Magjike

  1999 Vetm nj fjal (i kryer nga Elsa Lila, fitues)

  Kng q morn pjes n Festivalin Evropian i Kngs

  2014 One Nights Anger (i kryer nga Hersiana Matmuja)

  Kng q morn pjes n Junior Eurovision Song Contest

  2012 Kam nj kng vetm pr ju (i kryer nga Igzidora Gjeta)

  Panorama

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  Jorgo Papingji, poeti q i vesh tekstin muziks

  NGA ALEKSANDR IPA

  Poeti Jorgo Papingji i dha shoqris shqiptare, pr m tepr se pes dekada, poezi pr kng. Gjeti qysh n hershmrin e rinis dhe mbajti n pasion t tij, nj ndr format m t lakmuara t prcjelljes s fjals vetjake n publik-poezin pr kng. Zgjodhi ta vesh fjaln poetike me muzikn, duke i mbetur besnik s thns s Ezra Paund se: “Poetit q nuk i intereson muzika, me siguri sht poet i dobt”. Papingji nuk e shndrroi thjesht n interes zejtarik raportin me muzikn, por sendrtoi n kt raport nj ekzistenc atipike krijuesi.

  Udhtoi npr karriern e vet artistike duke qen mishrues i nj alkimie mes fjals dhe tingujve muzikor, mes poetit dhe kompozitorit. N kt udhtim t gjat jete artistike, ai u shndrrua n model i poetit-bashkautor me kompozitort m t shquar e m t prkor q ka muzika shqiptare n kt shekull t fundit e n prgjithsi, n gjith kohsin ton shqiptare. U prcaktua n kt pasion si nj kmbnguls me heshtjen e veant t shembllyeshme me heshtjen murgjrore, por t prkor si n nj urtsi dhe uratsi prej artisti. sht nj ndr arsyet e shklqyera q tashm ai sht nj artist i dashur e i respektuar prej komunitetit t artistve dhe interpretve t panumrt t kngs s leht shqiptare, t kngs qytetare, asaj popullore dhe n karaktere e tipologji t ndryshme. Poeti i kngs shqiptare, Papingji, sht mishrues i nj krkimi vijues pr m t spikaturn n kto gjini.

  Ai nuk spikat pr kadenca t forta poetike, por shquhet pr risi n poezin e kngs shqipe q kan t bjn m s shumti me forcn komunikuese, me temporitmet e brendshme, me brendin dhe fabulat poetike t krijimeve. N mnyrn e vet t pabzajshme mjeshtrore ia ka dal t sjell zhanre t ndryshme t teksteve poetike pr kng, q nga baladat, motivet lirike, poezinkng sociale, fabulat pr fmij dhe sidomos motivet qytetare dhe ato t raporteve ndr breza njerzor. Motivet familjare, si kumt i vyer moral pr trashgimin dhe kultin e familjes n shoqrin ton, kan qen preferenc dhe formsojn nj cikl kuptimplot t krijimtaris s tij poetike. Kto krijime t shumta n koh, vlejn si module drejt nj destinacioni edukues dhe ushqyes pr t’u knduar dhe mbartur ndr breza, si domosdoshmri e stoicizmit t tradits s muar.

  Shum pak her dhe kursyeshm, prej kritiks jan artikuluar e aq m pak shkruar, vlersimet pr mjeshtrin e Jorgo Papingjit. Ky poet rigorozisht ka preferuar q mes forms skriptuale t poezis dhe t pa ln si fondament n prmbledhje poetike, kmbngulshm dhe besnikrisht, ka preferuar ta ler n formn alkimike me muzikn. Pra, si tekst n kng dhe jo t nxjerr prej saj. N kt atipizm vijon edhe pas pes dekadave, duke mbetur si model i shembllt me shum poet t tjer t till, aq t famshm n Itali prmes teksteve t kngs, n Britani apo m tepr n vise t tjera t bots. Bashk me emra t shumnjohur t poetizmit shqiptar, Papingji ia ka dal t shenjoj spikatjen e vet edhe prmes ktij aspekti.

  Papingji, n kohn e vet t gjat krijuese ia ka dal t krijoj nj antologji vetjake t poezis s knduar. N kt mishrim individual, do t duhej me koh t ishte krijuar nj hulli studimore, e cila t mbante n fokus raportin mes fjals dhe tingullit, mes melodiozitetit t gjuhs dhe melosit t kompozuar n funksion t saj, apo anasjellas. Sepse n krijimet e sjella prej Papingjit, ekspertt e fushs mund t adresojn analitikisht aspekte t sintezs dhe sidomos t prputhshmris jo vetm semantike, por m s shumti asociative si pr shkak t muziks, por m s shumti prej fjals. Poezit-kng t Papingjit jan pjes e muar e repertorit m t famshm t kngs s leht dhe moderne shqiptare. Me kt repertor jan bashkuar karriera t ndryshme bashkautorsh: poeti-kompozitort-kngtart.

  sht nj trini e uruar krijuesish, t cilt kan ln tashm nj materie t pakrahasueshme krijimtarie pr publikun, pr referencat muzikore dhe krahasimtare n kt lmi dhe sidomos n rrafshe t etnomuziks dhe etnotekstit. N natyrn e vet njerzore, krijuesi Papingji shfaqet si mishrim i s thns s Ernesto Sabatos: “N mirsi mblidhen t gjitha llojet e urtsis”. Papingji n daljet e ndryshme publike ka reflektuar pikrisht kt urtsi t pabujshme, si n version t asaj q pohon Hygoi se “jeton me at q i intereson vrtet” – fjala e muzikuar apo teksti i veshur me muzik.

  Panorama

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  Ndarja nga jeta e poetit Jorgo Papingji, Kuvendi mban nj minut heshtje

  Emri: Capture-167.jpg

Shikime: 72

Madhsia: 46.0 KB

  Kuvendi i Shqipris ka mbajtur nj minut heshtje pr ndarjen nga jeta t poetit Jorgo Papingji. Deputetja e PS-s, Mimi Kodheli ajo e cila tha se krkonte t dilte nga rregullorja e punimeve n seanc pr t mbajtur nj minut heshtje pr mjeshtrin e madh. “Para 2 orsh ka ndrruar jet mjeshtri i madh Jorgo Papingji. Un shoh t arsyeshme q t mund t mbajm ktu n Kuvend nj minut heshtje n nderim t veprs s tij t jashtzakonshme”,-u shpreh Kodheli.

  Koha Jone

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  Rama: Lamtumir maestro Jorgo Papingji, autori i teksteve t dashuris n koleksionin e kngve m t knduara shqiptare

  Emri: 434171889_968646111297717_7481722626268734422_n.jpg

Shikime: 74

Madhsia: 23.5 KB

  Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushllimet pr ndarjen nga jeta t Jorgo Papingjit n moshn 81-vjeare. Kreu i qeveris thekson se maestro sht autori i teksteve t dashuris n koleksionin e kngve m t knduara shqiptare.

  ”Lamtumir maestro Jorgo Papingji, autori i teksteve t dashuris n koleksionin e kngve m t knduara shqiptare. U prehsh n paqe”,-shkruan Rama.

  Papingji ka shkruar 5 kng fituese n “Festivalin e Kngs”, njri prej t cilave ka marr pjes edhe n Festivalin Evropian t Kngs n vitin 2014. Papingji, ishte dekoruar me titullin “Mjeshtri i Madh” nga Presidenti i Republiks. Jorgo Papingji ka shkruar mbi 4000 tekste kngsh.

  Koha Jone

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  Gruaja rrfen momentet e fundit t Papingjit: I binte do dit flautit pr t atin! Iku i prmbushur

  22 mars, 2024

  Emri: 1711107280_999.jpg

Shikime: 74

Madhsia: 26.8 KB

  Kt t premte, familjar, miq dhe t afrm t poetit dhe autorit Jorgo Papingji kryen homazhet pr ”Mjeshtrin e Madh”. Tekst shkruesi i mijra kngve t dashura pr shqiptart n Festivalin e Kngs ishte n shtruar prej disa ditsh te Trauma n gjendje t rnduar shndetsore. Ai la pas pasuri t vyera pr vendin.

  Gruaja e tij Tatjana Papingji, tha se Jorgo e donte lirin dhe iku i prmbushur. Jorgon e frymzonte do gj, thot Tatjana, e ndrsa e prshkruan si baba t dashur e t prkushtuar. “Nj baba shum i dashur, nuk przihej fare, nuk thonte kurr jo. Sidomos koht e fundit q u smur, donte prkujdes. T gjith u prkushtuam, un djali, sepse vajza sht jasht. Ajo sht mjeke neurolog, por nuk e ndihmonte dot me telefon”, rrfen Tatjana.

  Me dhimbje, Tatjana flet edhe pr kohn kur Jorgo u smur. Djali ishte pika e dobt e tij, ndrsa tregon se djali i biente do dit nga 2 or fylleit pr t atin. “Jorgo ka br nj jet shum t bukur, nuk ka pishman ndonj gj, q iku pa br gj, i realizoi t gjitha, familje, fmijt. Dobsi kishte edhe pr djalin. sht flautist, do dit 2 or i binte flautit, ia bnim si terapi. dgjonte n heshtje sidomos koht e fundit. djali e ndihmonte t ngrihej, ia kemi br t gjitha, por ne deshm t pavdekshm”, tha ajo.

  Tatjana tregon edhe se po prgatit edhe nj libr pr Jorgo Papingjin. “Jorgo ka pasur nj miqsi, at do gj e frymzonte. Po t shohsh tekste jan sociale, pr dashurin, pr grithe problemet q kishim ne. Po bj nj libr pr Jorgon, ia kam mbaruar materialet, shihja gjith tekstet e tij. do tekst ishte nj tregim”, tregon ajo.

  Koha Jone

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  “I thash nipit m dgjo, mund ta bredhsh botn mbar, ve nj gj mos e harro, se n shpirt ke le shqiptar”

  Emri: jorogo.jpg

Shikime: 73

Madhsia: 24.2 KB

  Ndarja nga jeta e Jorgo Papingjit ka sjell reagimin e personaliteteve shtetrore dhe politike.

  Edi Rama shkruan:“Lamtumir maestro Jorgo Papingji, autori i teksteve t dashuris n koleksionin e kngve m t knduara shqiptare

  U prehsh n paqe”- prfundon Kryeministri Rama.

  Emri: 434171889_968646111297717_7481722626268734422_n-1.jpg

Shikime: 75

Madhsia: 23.5 KB

  drsa ish-Presidenti Ilir Meta n postimin e tij n facebook, boton edhe tekstin e famshm t Papingjit: “Shuhet poeti i mbi 4 mij kngve, Mjeshtri i Madh, Jorgo Papingji!

  Vargjet e tij t mrekullueshme t prkthyera n tinguj t paharruar dhe frymzues muzikor do t jetojn gjithmon!

  Ngushllimet m t ndjera familjes, kolegve dhe t gjith artdashsve!

  “I thash nipit m dgjo,

  Mund ta bredhsh botn mbar,

  Ve nj gj mos e harro,

  Se n shpirt ke le shqiptar”. (Jorgo Papingji).

  Emri: 432743652_957680585727109_8321116603487057587_n.jpg

Shikime: 79

Madhsia: 42.2 KB

  Kryebashkiaku Erion Veliaj shkruan: “I trishtuar pr largimin nga jeta t poetit dhe autorit t dhjetra kngve t njohura, Jorgo Papingji! Kontributi yt i jashtzakonshm sht nj trashgimi e vyer e artit shqiptar.

  U prehsh n paqe!”.


  Koha Jone

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  Shuhet Jorgo Papingji, kngtarja Artiola Toska: Humbm nj njeri t madh

  Shqipria humbi nj nga artistt dhe tekstshkruesit m t mdhenj, mjeshtrin dhe autorin e mbi 4 mij kngve, Jorgo Papingjin. Pr emisionin “Vizioni i Pasdites”, kngtarja Artiola Toska tha se ai ka qen nj nga njerzit m t mir q ka njohur, ata q e kan njohur kan qen t lumtur. Ajo theksoi se Jorgo Papingji do t’i mungoj jo vetm atyre q e njohn si mik, por edhe shqiptarve prmes teksteve q shkruante.

  Jorgo Papingji ka ln pas me mijra tekste. Ti je nj nga kngtart q ai nuhati talentin tnd?

  Ishte fati im q m lidhi n moshn 9-vjeare, kur ai erdhi t zbulonte talente t reja. Prej ather ka nisur m pas bashkpunimi pr shum vite. Humbja e tij n fakt isha e prgatitur, pasi kishte koh q vuante. Para pak kohsh isha n shtpin e tij dhe e di q nuk ishte n gjendje t mir shndetsore. Do t jet humbej pr gjith artin shqiptar, pr tekstet, pr poezin.

  Ti ke bashkpunuar pr shum vite me t, ka qen nga ata mjeshtrit q ishte kritik, si do e kujtosh?

  Ai ka qen njeriu m i qet, m i dashur, m gazmor q un kam njohur. Bashkpunimi me t ishte komode, ka qen hidh e prit. Ai ka qen shum njeri i mir,. Lum ne q e njohm.

  Thash q jan shum tekste, nse do veoje njrin, cili do t ishte?

  Ka qen hiti i paprsritshm “Mir me vjehrrn, mir me burrin”. Ka qen nj nga kngt q ai ka krijuar “Robi plaket kur do vet”, e cila flet jo vetm pr Jorogon por pr t gjith aertistt.

  Koha Jone

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  Kngtari Devis Xherahu prkujton Jorgo Papingjin: E kisha si baba pasi…Ja pengu i tij m i madh

  Emri: devis-xherahu54545.jpg

Shikime: 73

Madhsia: 16.2 KB

  Nj dit m par, ndrroi jet tekst shkruesi i njohur Jorgo Papingji, i cili ka ln pas qindra mijra kng. N prkujtim t tij, kngtarit dhe bashkpuntori Devis Xherahu i ftuar n studion e “News 24”, kujtoi pengun e tij.

  “Ishte nj lidhje shum e gjer se sa vetm si bashkpuntor. E kisha si baba pasi kishte lindur n t njjtin vit me babain tim. Ishte nj moment kur m vdiq babai dhe bra kngn “Peng” dhe i thash far pengu ke n jet. E filmova dhe m tha se nuk kishte njohur babain pasi e kishte humbur kur ishte 8 muajsh. Un i shpreh ngushllimet familjes. sht nj humbje pr t gjith shqiptart”, tha midis t tjerash.

  Video

  Balkanweb

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  Osman Mula: Jorgo Papingji ishte nj edukator i madh i brezave t rinj

  Emri: Osman-mula.jpg

Shikime: 74

Madhsia: 17.9 KB

  Kompozitori i njohur Osman Mula i ftuar n News 24, tha se poeti tanim i ndjer Jorgo Papingji, midis t tjerash ishte edhe nj edukator i madh i brezave t rinj.

  “Jorgo sht nj personalitet i madh i letrsis ose poezis s shkruar n muzik. Jorg sht nj pedagog, nj edukator i madh. Ai ka pas pasion shum t madh festivalin e fmijve, veanrisht n festivalin e fmijve t Shkodrs ku zgjidheshin kng shum t bukura e midis tyre nuk mund t mos kishte kng q nuk ishin shkruar nga Jorgo”, tha midis t tjerash Mula.

  Video

  Balkanweb

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  E prekur pr humbjen e Papingjit, Aurela Gae: M ankohej 'kam ngelur vetm'

  Emri: auto_56a58c23f9af4d948a0a5ddb8504be671711111980.jpg

Shikime: 76

Madhsia: 21.1 KB

  Poeti dhe mjeshtri i madh Jorgo Papingji ndrroi jet n moshn 81-vjeare, duke ln pas nj trashgimi t jashtzakonshme, mbi katr mij tekste kngsh dhe bashkpunime t panumrta me nj plejad artistsh, q i kthyen n melodi poezit e tij t mirfillta.

  N emisionin "Jet shqiptare" n RTSH, kngtarja Aurela Gae ndau fjal ngushllimi pr Papingjin, si edhe histori personale me t.

  N vitin 2011, Gae do t rrmbente mimin e par n Festivalin e Kngs n RTSH me kngn "Jetoj", shkruar nga i ndjeri Papingji.

  "'E sa kam dshir t pres, kur ke se k t pressh, ke nj ndrr ke nj shpres.' Vetm me kt varg, q Jorgo Papingji ka shkruar me muzik t Adrian Hils, i ka thn t gjitha. Un kam pasur fatin q Jorgoja m ka besuar qysh n fillimet e mia t kndoj vargje me pesh dhe t'i jem shum mirnjohse.

  'Ku po shkon kjo bot, nuk e di asnjeri / nuk e di as un, nuk e di as ti.' Kto nuk jan thjesht tekste, jan himne q Jorgoja i ka shkruar si sht ndier n at moment me shpirtin e trazuar t poetit dhe sot e ksaj e dite mbeten hite. Jorgoja ka shkruar rreth katr mij kng, imagjinojeni! Vetm pr mua mund t ket shkruar 20. Po pr t tjer sa ka ln?

  T flassh pr Jorgon nuk sht aq e thjesht, sepse duhet t jesh n nj moment pak m t qet. M trishtoi shum. Me Jorgon flisja gjithmon. Shkoja e takoja, mundohesha t'i merrja ndonj gj tjetr, se thosha 'sa t kem mundsi t'ia marr at pjalmin q vetm ai di ta shpreh'. Edhe kur nuk kishim gj pr t punuar bashk e merrja n telefon, kur kisha ndonj koncert e ftoja dhe vinte, ashtu si ishte i pamundur, sepse ka qen vrtet smur kto koh. Vetm pr t'i shprehur mirnjohjen, vetm pr t'i shprehur dashurin, sepse sht shum e rndsishme t'ia shprehsh dikujt dashurin sa sht ktu fizikisht. Pr kt ndihem mir q t paktn nuk e kam ln n harres.

  E merrja shpesh n telefon edhe pr t biseduar kot. M ankohej, thoshte 'kam ngelur vetm tani', megjithse ai kishte shum shok e miq. Veprat e tij flasin vet dhe nuk sht nevoja t them se si ishte Jorgoja. Un jam me fat ashtu si do artist q ka arritur t kndoj vargjet e tij, t interpretoj, do kompozitor q ka mundur t ket Jorgon n krah. Fat i madh q muzika jon ka pasur nj pen si e Jorgos, sepse kngt kan tinglluar edhe m bukur nga pena e tij gjeniale. Ndihem pak n faj q nuk ndodhem aty pr t'i dhn lamtumirn e fundit, si ai meriton me prezencn ton, por un e di q ai e ka marr dashurin nga un sa ishte fizikisht ktu," u shpreh Gae.

  Syri

 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji


 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,960
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Ndron jet poeti Jorgo Papingji

  Botohen poezit e lna n dorshkrim nga Papingji, e shoqja: Tekstet tregojn se Jorgo e jetoi jetn

  Emri: libri-per-jorgo-papongjin-1536x864.jpg

Shikime: 17

Madhsia: 30.2 KB

  sht botuar libri me poezi i Jorgo Papingjit q poeti e la n dorshkrim kur u nda nga jeta. Promovimi i tij u b n Tiran me pjesmarrjen e familjarve, miqve e artistve me t cilt ai bashkpunoi.

  Papingji u nda nga jeta pak koh m par pas nj smundjeje t rnd duke ln pas nj krijimtari t gjer n poezi e tekste kngsh.

  VIDEO

  Balkanweb

Tema t Ngjashme

 1. Poeti : Jorgo Papingji
  Nga sirena_adria n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 14-07-2022, 19:47
 2. Jorgo Telo
  Nga Jorgo Telo n forumin Shkrimtar shqiptar
  Prgjigje: 101
  Postimi i Fundit: 30-01-2011, 15:06
 3. Rusi: Ndron jet Patriku i Mosks, Fortlumturia Aleksi II
  Nga arbereshi_niko n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 17-12-2008, 08:28
 4. Ndron jet presidenti i Kosovs Dr. Ibrahim Rugova
  Nga Veshtrusja n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 220
  Postimi i Fundit: 02-02-2006, 21:32
 5. Ndron jet Nermin Vlora Falaski
  Nga zeus n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-12-2004, 16:56

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •