Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Parti politike apo organizat kriminale? Polici q Rama e bri kryebashkiak prfundon n SPAK

  Kryebashkiakt trafikant nuk kan t mbaruar/ Polici q Rama e bri kryebashkiak prfundon n SPAK

  Emri: auto_-1200-630-5f8c505f577a41709920340.jpg

Shikime: 34

Madhsia: 17.9 KB

  Leonard Hide, kreu i Bashkis Libohov ka prfunduar n SPAK, nn dyshimet se n kohn kur ka qen shef krimesh n Gjirokastr ka favorizuar kultivimin e kanabisit n zon.

  Ky lajm sht br i ditur nga kreu i FRPD-s, Besart Xhaferri. Xhaferri ka deklaruar se Hide sht vetm nj ushtar i thjesht n armatn e policis s inkriminuar q Edi Rama e vendosi n shrbim t krimit t organizuar.

  Kreu i FRPD-s shkruan se, PS sht kthyer n organizat kriminale q numrin m t madh t eksponentve e ka n burg.

  Favorizoi bost e kanabisit, polici q Rama e bri Kryebashkiak prfundon n SPAK!

  Arben Ahmetaj n rrfimin e tij e konfirmoi m z dhe figur se kanabizimi ka qen nj projekt qeveritar, q rrnoi ekonomin, inkriminoi policin dhe kriminalizoi rinin.

  Leonard Hide, kreu i Bashkis Libohov ka prfunduar n SPAK, nn dyshimet se n kohn kur ka qen Shef Krimesh n Gjirokastr ka favorizuar kultivimin e kanabisit n zon.

  Si shprblim Edi Rama e kandidoi pr Bashkin Libohov dhe me parat e kanabisit ai bleu zgjedhjet.

  Hide sht vetm nj ushtar i thjesht n armatn e policis s inkriminuar q Edi Rama e vendosi n shrbim t krimit t organizuar.

  Nuk ka asnj dyshim se Partia Socialiste sht kthyer nga Edi Rama n organizatn kriminale m t rrezikshme n vend, teksa ka numrin m t madh t eksponentve n burg ose nn hetim.

  Largimi i Edi Rams sht emergjenc kombtare dhe do minut q kalon, rreziku pr vendin sht gjithnj e m i madh, shkruan Xhaferri.

  Syri

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Parti politike apo organizat kriminale? Polici q Rama e bri kryebashkiak prfundon n SPAK

  Lejoi mbjelljen e kanabisit/ Kryebashkiaku i Libohovs i pandehur n SPAK, prfundon n gjyq

  Emri: auto_Leonard-Hide.1709928792.jpg

Shikime: 24

Madhsia: 32.1 KB

  Leonard Hide i Libohovs, tjetr kryebashkiak socialist sht marr i pandehur nga Prokuroria e Posame pr shprdorim detyre me dyshimet se n kohn kur ka qen Shef Seksionit t Krimeve n Komisariatin e Gjirokastrs ka lejuar prkundrejt prfitimit kultivimin e bimve narkotike.

  E teksa SPAK ka prfunduar hetimet dhe kaluar krkesn pr gjykim pran Gjykats s Posame Kundr Korrupsionit dhe Krimit t Organizuar, n ngarkim t kryebashkiakut t Libohovs Leonard Hide dhe disa personave t tjer mes t cilve edhe funksionar policor, ende nuk sht caktuar nj dat pr seancn paraprake.

  GJKKO e ka marr me nge vendimmarrjen ndaj zyrtarit t lart pr t cilin ka dyshime t ket bashkpunuar me grupe kriminale t kultivimit t narkotikve n kohn kur kishte funksione drejtuese n Policin e Shtetit.

  ‘Nisur nga t dhnat q disponohen nga shrbimet si dhe ngjarjet e fundit t ndodhura n njsit administrative ‘Cepo’ dhe ‘Picar’ krijojn dyshime t arsyeshme se prve personave t prfshir n kt aktivitet jan implikuar edhe punonjs policie t cilt kan pasur detyrimin ligjor pr zbulimin e aktivitetit kriminal, por ata kundrejt shprblimeve si dhe nprmjet veprimeve dhe mosveprimeve t tyre e kan lejuar kt aktivitet’-thuhet n dosjen hetimore.

  Operacioni i Policis s Shtetit n bashkpunim me Shrbimin pr shtjet e Brendshme dhe Prokurorinq e Gjirokastrs, nisi datn 1 shtator 2021 ku jan zbuluar disa plantacione droge me qindra bim narkotike.

  M ndrhyrjen nga Tirana, u konstatua se disa kontrolle nga policia lokale ishin shmangur, ndrsa n rrug informative mbrrinin t dhna pr bashkpunim me policin.

  Emri i Leonard Hides sht futur mes disa emrave t tjer, q ndonse hetohet prej muajsh, nuk sht lakuar asnjher publikisht deri m tani.

  Bashkia, e cila prbhet nga qyteza e Libohovs dhe njsit administrative Libohov Qendr dhe Zagorie, drejtohet prej kohsh tashm nga nj i pandehur, por prkundr shembullit t njjt me at t kryebashkiakut t Kuovs Kreshnik Hajdari, t Rrogozhins Edison Memolla, apo i Mallakastrs Qerim Ismailaj, pr Leonard Hidn qytetart e tij n Libohov nuk e njohin gjersisht faktin.

  Prfshirja e Hides n kt aktivitet doli n kuadr t hetimeve me metoda proaktive dhe transkriptimeve nga Prokuroria e Gjirokastrs, e cila regjistroi procedimin penal.

  Por n kohn kur konstatoi prfshirjen e zyrtarve policor n aktivitetin kriminal, shpalli mos-kompetenc duke ia kaluar SPAK-ut.

  Syri

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,301
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Parti politike apo organizat kriminale? Polici q Rama e bri kryebashkiak prfundon n SPAK

  Kryebashkiaku i PS merret i pandehur nga SPAK

  Emri: ps.jpg

Shikime: 18

Madhsia: 21.6 KB

  Leonard Hide, kryebashkiaku socialist i Libohovs sht marr i pandehur nga Prokuroria e Posame, pr veprn penale t shprdorimit t detyrs.

  Ai do t paraqitet n seancn paraprake n GJKKO.

  Hide u mor i pandehur pr shprdorim detyre n kohn kur ka qen shef krimesh n komisariatin e Gjirokastrs. Ai akuzohet se ka lejuar kultivimin e bimve narkotike prkundrejt prfitimit.

  “Kur kandidova pr kryetar bashkie nuk isha n dijeni t hetimit. Nse sht e nevojshme do largohem si kryetar bashkie pr t’u prballur me drejtsin“, ka thn Hide para gazetarve.


  Koha Jone

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-05-2023, 16:29
 2. Lulzim Basha: Ja familjet kriminale q Edi Rama bri deputet
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-05-2021, 14:37
 3. Prgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 04-05-2016, 17:54
 4. Eskorta e Nanos prfundon n polici
  Nga PORTI_05 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 29-11-2005, 13:00
 5. Prostitucioni, Zbulohet n Bari organizat kriminale
  Nga Shijaksi-London n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-02-2003, 11:36

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •