Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,807
  Postimet n Bllog
  18

  Zelensky i Shqipris do t udhtoj drejt SHBA pr t mbshtetur Ukrainn n OKB

  Emri: Lulzim_Basha_zelensky-shqiptar.jpg

Shikime: 62

Madhsia: 30.6 KB

  VIDEO/ Basha udhton drejt SHBA-s, zbulohet arsyeja e vizits

  Lulzim Basha tregon se sht nisur pr n selin e OKB-s n New York. Prmes nj postimi n Facebook, Basha shprehet se atje do t prezantoj rezolutn pr Ukrainn. “Aty do kem nderin t prezantoj Rezolutn pr Rindrtimin e Ukrains e cila pak dit me par mori dhe miratimin prfundimtar n Komitetin pr shtjet Ligjore t Kshillit t Europs”, shkruan Basha.  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,807
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Zelensky i Shqipris do t udhtoj drejt SHBA pr t mbshtetur Ukrainn n OKB

  Ylli Dylgjeri: Zgjohu Luli, zgjohu! Po t pret PUSHT’ETI!

  Emri: Capture-64.jpg

Shikime: 46

Madhsia: 37.0 KB

  Gazetari Ylli Dylgjeri ka reaguar me nj postim n rrjetin e tij social pr partin e vuls. “Fle n avion, fle n vagon, fle n stacion, fle n tranzit,

  Fle n Samit…, shkruan analisti duke ironizuar kreun e ktij grupimi Lulzim bravn.

  Ai e ka shoqruar mesazhin e tij edhe me nj foto ku duket Basha n kokrr t gjumit duke pritur si duket n ndonj aeroport.

  Postimi i plot:

  Lvizja Zgjohu!

  Fle n zyr,

  fle n byth,

  fle n mbledhje,

  fle n avion,

  fle n vagon,

  fle n stacion,

  fle n tranzit,

  fle n Samit,

  E prap ska takat,

  Partia i punon sahat

  E mban vuln n’krevat!

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,807
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Zelensky i Shqipris do t udhtoj drejt SHBA pr t mbshtetur Ukrainn n OKB

  Mos e humbisni perln e Kapexhiut: Ja si kurdiset Basha nga Rama

  Emri: auto_ramabashakapexhiu1711024809.jpg

Shikime: 42

Madhsia: 20.1 KB

  Mjeshtri Bujar Kapexhiu rikthehet me nj punim, q tregon se si Lulzim Basha kurdiset nga Edi Rama.

  Karikatura e Kapexhiut vjen pikrisht pasi Lulzim Basha u shfaq sot aktiv n Kuvend pas shum kohsh.

  Edhe ksaj here, Basha tregoi se vepron me komand nga lart, kundr interesave t opozits.

  Ndrkoh, nj dit m par, Basha iu bashkua klubit t pensionistve politik.


  Basha i bashkohet klubit t pensionistve politik

  Emri: auto_poesninistet_basha1710952844.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 55.1 KB

  Edhe sikur dikush t ishte munduar t krijonte nj konvent t personazheve qesharak n politikn shqiptare, nuk do ia kishte dal t bnte at q bri Lulzim Basha me tryezn e sotm.

  T gjith karakteret e memeve shqiptare ishin mbledhur aty, duke nisur nga Basha e Ngjela e duke prfunduar te 'konservatori' Kujtim Gjuzi e 'kaurrelsi' Kostaq Papa.

  Por ky 'comic-con' shqiptar kishte t ftuar edhe nj prfaqsues nga Partia e Pensionistve Shqiptar.

  Ky ishte n fakt personazhi m serioz aty.

  Kjo pr faktin se ky ishte takimi ku Lulzim Basha po i bashkohej edhe zyrtarisht klubit t pensionistve politik.

  N cepin e tryezs ballore qndronte i zakonshmi Pre Zogaj, aspak entuziast pr takimin. Pasi mbajti nj fjalim t that, nuk ndrhyri m, pasi e ka kuptuar se edhe kjo zgjedhje e tij, duke nisur q nga ato t kohrave t Aleancs, sht nj dshtim.

  Fjaln e mori m pas Bamir Topi, t cilit nuk dinin as far funksioni t'i vendosnin te fleta prezantuese prpara. Kjo sepse klubi i pensionistve politik nuk prfaqson ndonj parti me vot prve kryetarit.

  Por pr ata q nuk e din, Topi pati krijuar nj parti dikur, t quajtur Fryma e Re. Pasi e la n prdorim teksa ishte president, e rimori dhe nuk arriti t merrte ndonj vot si pr ta kuptuar se postin e presidentit e kishte marr fal bujaris s demokratve.

  M pas partin ia mori Sali Shehu, duke e kaluar n pension politik.

  N cepin tjetr t tryezs qndronte po kaq i heshtur edhe Rexhep Uka. Pensionin politik ai e kalon duke u marr me fermn dhe bahen. Nuk sht udi q mendjen ta kishte te bimt e kafsht se sa te tryeza.

  N fund, por jo nga rndsia, m qesharaku i qesharakve, Spartak Ngjela.

  Kt t fundit edhe mediat e Edi Rams po e nxjerrin n pension pasi tani nuk e pyesin m pr lajthitjet politike, por pr shoubizin.

  Ngjela foli pr bashkim rreth Bashs, duke harruar se para pak ditsh kishte deklaruar se Basha nuk sht politikan q ngjit.

  Mos ua vini re. Demenca sht tipike pr klubin!

  Syri

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,807
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Zelensky i Shqipris do t udhtoj drejt SHBA pr t mbshtetur Ukrainn n OKB

  Lulzim Basha thyen heshtjen, tregon grupin q bn ”loj t nndheshme”: Nuk u bra kurr pjes

  Emri: Capture-170.jpg

Shikime: 49

Madhsia: 39.6 KB

  Mbrmjen e sotme, Lulzim Basha ka thyer heshtjen dhe ka zgjedhur q t flas pr nj sr shtjesh n ”Top Story” me Grida Dumn n Top Channel. N nisje t ksaj interviste ai deklaroi se ka nj loj t nndheshme mes nj grup njerzisht q sakrifikojn Komisionet. Basha u shpreh se vet ai nuk ka zgjedhur kurr q t bhet pjes e ksaj loje.

  ”Un personalisht nuk kam br prpjekje pr t qen n kt loj. Un kam refuzuar me vetdije t jem pjes e ksaj loje. Ka nj loj t nndheshme e cila n kto 34 vite ka marr formn e mishin ta han, por kockn ta ruajn, t nj kaste politike e cila sht prodhim n Shqipri dhe disa vendeve t tjera.

  sht nj grusht njerzish t cilt edhe kur vjen puna pr Reforma t nevojshme pr njerzit, i sakrifikojn. Komisioni i Reforms Zgjedhore sht nj institucion, por sot ka rn dhe sht zvendsuar n nj qyp. Ka nj komision t ligjeve, dhe kta than do krijojn as nj nnkomision jo, por nj grup pune.

  Faktet tregojn se PD sht e vetmja pal e angazhuar n Komision, qndron pjesrisht fakti q nuk ka funksionuar pr shkak t pals tjetr, por vet PD ka dy momente kye q ka depozituar n dhjetor t 2023 dhe nntor t 2024, dy drafte q trajtojn dy problematika”, tha Basha.

  I pyetur pse PD-ja nuk ka krkuar m par listat e hapura, ai tha se kt e kan br, por q PS “bri sikur i hapi”, por sipas tij u vendos hersi dhe u hoqn koalicionet. ”Ishte krkesa jon q u keqprdor nga Rama kur bri sikur hapi listat, por n fakt hoqi koalicionet. Fakti ky sht, dhe Berisha dhe t tjert kan qen n krahun tim. Pastaj far thuhet pasi ka rrjedhur koha dhe ngjarje t tjera, kjo duhet gjykuar. Ne kemi krkuar hapje listash q n 2020, dhe PS bri sikur dhe vendosi hersin dhe hoqi koalicionet. U hapn pjesrisht dhe i kushtuan qytetarve 85 mij vota t pavlefshme”, tha Basha.

  Koha Jon

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,807
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Zelensky i Shqipris do t udhtoj drejt SHBA pr t mbshtetur Ukrainn n OKB

  Flet ekskluzivisht pr “KOHA JONE”, Agron Gjekmarkaj: Basha ta nderpres vet ket sage antiopozitare po kushedi si i ka punt e nuk sht zot i vetes!

  Emri: Capture-151.jpg

Shikime: 44

Madhsia: 26.9 KB

  Intervist me Agron Gjekmarkaj, nnkryetar i PD dhe nnkryetar i parlamentit

  Pyetja 1: Ju si PD pr t mundur Edi Ramen dhe PS ju duhet t bindeni pjesen e elektoratit gri q t’ju votoj. Si keni ndermend ta ktheni pro jush kt shtres q varion sipas sondazheve diku te 24-27% ?
  Agron Gjerkmarkaj: 12 vjet n pushtet t ksaj qeverie e mazhorance flasin vet madje ulerasin. Gjithka duket e majmur, e rnduar, e vjetr, e tejkaluar dhe folklorike. Vit pas viti jan shtuar gnjeshtrat, arroganca dhe korrupsioni. 12 veta q ndajn 12 karrige n 12 vjet. Kudo thatesir pr qytetart dhe gjithka pr xhepin e tyre. Kjo vlen pr ata q jan gri, roze apo blu, ajo q sht tepr sht thjesht teer, derdhet nga ena. Por prtej ksaj PD e bashkuar n diversitet sht nj garanci e pasuruar nga vlerat politike, intelektuale e profesionale q i ka ku e ku m superiore sesa PS tanim e atrofizuar. Njerzit e duhur n vendin e duhur ! Njerzit e nevojshem n prputhje me nj program modern q rrit ekonomin, q garanton standartet demokratike, q ndal korrupsionin dhe kthen shqiptart n Shqipri. Bashkimi ka prodhuar energji te mdha pozitive, shpres e motive besimi. Ne do te punojm dit pas dite, kudo n fshat e qytet pr fitoren. Shqipria ka nevoj pr ke ndryshim, ajo lutet pr kt fitore. Edi Rama ka premtuar se do bj rrobaqepsin ndoshta si i till mund te jet m i dobishem se Kryeminister. T punojm t gjith t fitojm nj rrobaqepes safi dhe t humbim nj Kryeminister te rrm.

  Pyetja 2: A do te ishte mir q PD t nxirrte kandidatin pr kryeministr q n fushaten zgjedhore?

  Agron Gjekmarkaj: Un mendoj q PD ka shum pr t br n kt nj vit q ka mbetur deri n zgjedhje. Prve alternativs s besueshme t qytetarve, nj nga komponentt q na bn fitues sht edhe ekipi, ku rol ky ka edhe kandidati pr kryeministr. Ky sht nj debati i parakohshm sot, sepse detyr parsore sht ringritja e partis dhe brja gati pr betejat e ardhshme elektorale. M pas strukturat drejtuese t partis kan detyrimin t finalizojn edhe alternativn dhe ekipin, dhe un kam bindjen q do t bejn m t mirn, pr partin, por mbi t gjitha pr Shqiprin.

  Pyetje 3: Nse ndodh, pasi gjithka ndodh n Tiran, q emrin i PD prsri gjykata nuk ia jep dhe e mban Basha, a keni menduar zgjidhjen?
  Agron Gjekmarkaj: Gjykata e lart ka vendosur sinoret q jan obliguese pr gjykaten e Apelit. Nse ende do jemi shtet ligjor kur t merret vendimi , verdikti do t jet i qart n favor t shumices absolute, t trupes politike, grupit parlamentar te bashkuar, dhe mbi te gjitha njerzve! Partia jan njerzit. Nuk besoj se do te ket gjykats n Shqiperi q mund t mbajn n ndergjegjen e tyre nj atentat ndaj sistemit politik, ndaj demokracis dhe vet Shqiperis. Nuk mundet dikush te abuzoj me togen e zez dhe t marr peng opoziten. nuk mund te ndodh se sht antipatriotike, anti dialektike, anti sociale. Drejtesia sht pr t promovuar vetveten neprmjet sensit te paqes q i ofron shoqeris , ajo nuk mund t shnderrohet n konfliktnxitese. Un kam besim se gjykatesit e apelit do t ngrihen n lartesin e momentit historik ku koha po i kerkon si gjykates e si qytetar shqiptar. T shkosh kunder logjikes, kunder drejtesis , kunder njerzve. Nprmjet “KOHA JONE” u apelohem gjyqtarve ta presin nyjen gordiane t absurdit.
  Sa pr Bashen a t them! Esht qerrata e shkuar qerratait. Kur te humb kt vule do i beje Tao nj tjeter me dru lisi nga ato te pyjeve te Librazhdit dhe pastaj mund te vulos sa ti doje zemra e lodhet dora. Mir sht ta nderpres vet ket sage antiopozitare po kushedi si i ka punt e nuk sht zot i vetes.

  Koha Jone

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,807
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Zelensky i Shqipris do t udhtoj drejt SHBA pr t mbshtetur Ukrainn n OKB

  Bashn e fusin n mes dy BOLA t mdhenj….

  Emri: Capture-48.jpg

Shikime: 39

Madhsia: 20.1 KB

  Basha ka filluar t rrfej jetn e tij.

  Lulzim Basha, prve politiks, gjat kohs q jetonte n Holand ka qen i angazhuar edhe n sport. Basha ka treguar kt t diel se lunate rugby dhe ka qen quarterback n ekipin e Utrektit. Ai tha se gjaqt nj ndeshje, dy persona trupmdhenj, q i cilson si bola e kapn nga t dy kraht dhe e shkundn. Basha tregoi se nga ajo ngjarje nxori shpatulln dhe hoqi dor nga sporti.

  “Jam prpjekur pr nj far kohe t ushtroj sporte. Kisha luajtur vollejboll n Tiran, por aty u themelua n 94-95, u themelua pr her t par ekipi i futbollit amerikan. Dhe t gjith ishin amator dhe ishte krijuar nj lig europiane ku ishin 3, 4 ekipe studentore nga Franca, Belgjika, Hollanda, Gjermania e veriut, Anglezt jo, se ata kishin rugby. Dhe n Holland, ekipim m i vjetr ishte Tilburgu. Tilburgu ishte i universitetit politeknik dhe ishin 97% una, t gjith pr inxhinieri dhe ishin t gjith konstrukt i madh, afrsisht 3 her sa masa ime trupore. Pastaj ishte ekipi jon i Utrektit, treereku student juridiku, mjeksie, una elegant, me flok t gjat. Dhe vjen nj dit, ishte tetori i 95-s, s’kishim fush ku t luanim dhe luanim n nj fush parku diku n qytet. Filloi nj shi i leht, mu m kishin vn at q quhet quarterback, nj far organizatori. Loja ka dhe prplasje trupore. Bhem gati un, nis procesin e hedhjes s topit, n at moment nisen dy bola t mdhenj, njri nga e djathta dhe tjetri nga e majta. Nisen, m fusin n mes dhe m bjn nj tuist, faktikisht nxorra shpatulln nga vendi dhe prfundova n spital. Pastaj hoqa dor dhe pr nj koh t gjat duhej t rehabilitoja krahun, edhe volejbolli nuk rekomandohej”, theksoi ai.

  Koha Jone

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,807
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Zelensky i Shqipris do t udhtoj drejt SHBA pr t mbshtetur Ukrainn n OKB

  Bardhi: Bashn e kemi ln t flas me veten, ne nuk kemi asgj n dor q t bjm presion SPAK-ut

  Kreu i Grupit Parlamentar t PD-s, Gazment Bardhi, n nj deklarat pr mediat, u pyet pr akuzat e Bashs, q deklaroi se Rithemelimi po ushtron presion ndaj SPAK.

  Bardhi theksoi se Basha sht opozit e opozits dhe po flasin me vete e do t flasin me vete. Sipas Bashs, opozita nuk ka asgj n dor dhe nuk ka si t ndikoj tek SPAK-u.

  “Ata jan opozit e opozits. Shqipria ka par modele t tilla n 33 vite. Vendimi yn sht q kushdo q bn opozitn e opozits ka vendosur t flasin me veten. Ne i kemi ln t flasin me veten dhe do vazhdojn t flasin me veten.

  Opozita nuk ka asgj n dor q t ushtroj presion mbi institucionet e drejtsis, nuk kemi pushtet e nuk kontrollojm institucionet shtetrore, t vetmit q kan mekanizma ndaj institucioneve t drejtsis sht pushteti, sht kryeministri. Vetm nj njeri i pushtetshm mund t ushtroj presion mbi institucionet e drejtsis.

  Kta flasin pr gjra t prgjithshme, por nuk guxojn t prmendin emrin e Rams dhe t Veliajt. Zoti Dumani e tha vet se nuk marrin informacione nga institucionet pr abuzime”, deklaroi Bardhi.

  Syri

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,807
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Zelensky i Shqipris do t udhtoj drejt SHBA pr t mbshtetur Ukrainn n OKB

  Basha: Mbi 300 miliard euro t aseteve t Rusis pr rindrtimin e Ukrains

  Emri: Basha-5.jpg

Shikime: 27

Madhsia: 27.3 KB

  Kreu i PD, Lulzim Basha n nj intervist pr kanalin zyrtar t Kshillit t Europs deklaroi se mbi 300 miliard euro t aseteve sovrane t Rusis duhet t vendosen n dispozicion t rindrtimit t Ukrains.

  “sht shum e qart dhe e drejtprdrejt. Agresori t paguaj. Rusia, ka kryer nj luft ilegale agresioni kundr Ukrains. Ka qen e prfshir n krime lufte dhe shkatrrim. Mbi 300 miliard euro t aseteve sovrane t Rusis jan t ngrira. Tani sht koha q kto fonde t konfiskohen dhe t vendosn n dispozicion t rindrtimit t Ukrains”, tha Basha.

  Intervista e plot

  PACE Mediabox: Jemi ktu me Lulzim Bashn, pr t folur pr raportin tuaj n mbshtetje t rindrtimit t Ukrains. Na tregoni pr disa nga mekanizmat q ju rekomandoni.

  PACE Mediabox: Dhe si mund t bhet kjo?

  Basha: Kshilli i Europs ka ngritur nj regjistr pr dmet Majin e kaluar. Rezoluta dhe rekomandimi krkon ngritjen e nj Mekanizmi Ndrkombtar pr Kompensime, i cili prbhet nga dy element, nj fond ndrkombtar, ku t gjitha kto asete t ngrira nga disa qeveri do t transferohen, dhe nj Komision Ndrkombtar Kompensimi, i cili n prputhje me normat dhe standardet ndrkombtare do t paguaj kto kompensime pr dmet n Ukrain dhe pr subjektet fizike dhe juridike, si dhe t hartoj programe pr rindrtimin e Ukrains.

  PACE Mediabox: Fondi Ndrkombtar, a sht kjo nj ide e re?

  Basha: Jo, nuk sht. sht nj praktik q sht prdorur edhe m par, dhe sht nj mundsi pr qeverit q t transferojn kto asete t ngrira nga Rusia n kt fond, n mnyr q t menaxhohen me transparenc dhe llogaridhnie nga ky Mekanizm Ndrkombtar nn mbikqyrjen e Kshillit t Europs, pran Regjistrit t Dmeve, q tashm ekziston.

  PACE Mediabox: Lulzim Basha, faleminderit shum.


  Euronews

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,807
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Zelensky i Shqipris do t udhtoj drejt SHBA pr t mbshtetur Ukrainn n OKB

  Basha nuk e do Bardhin afr, krkes Parlamentit: T ndryshoj vend

  Emri: 1713443530_d3b5149ec7964588b6585c039827904b.jpg

Shikime: 26

Madhsia: 36.1 KB

  Partia Demokratike ajo zyrtare, depozitoi n SPAK nj padi ndaj Lindita Nikolls, dhe mes disa krkesave q kryeparlamentarja nuk ia ka marr parasysh, bie n sy edhe ajo pr t ndryshuar vendet ku deputett ulen. Lulzim Basha ka krkuar q Lindita Nikolla t largoj Gazment Bardhin nga karrigia anash tij dhe t vendos Arbi Agalliun.

  “M dat 11.10.2023, Grupi Parlamentar i Partise Demoktratike, prfaqsuar nga Kryetari Lulzim Basha, ka prcjell disa ndryshime n vendet dhe uljen per disa nga deputett antar t Grupit Parlamentar t Partis Demokratike si me posht vijon:

  Z. Arbi Agalliu z vendin e z.Gazmend Bardhi dhe anasjelltas, -Z.Kreshnik Collaku z vendin e z.Agron Gjekmarkaj dhe anasjelltas. N koordinim me deputet t tjer ndryshimin e vendeve si me posht: – Z.Selaudin Jakupllari z vendin e z.Lefter Gshtenja dhe anasjelltas, – Znj.Andia Ulliri z vendin e z.Allan Dogjani dhe ansjelltas,- Znj.Merita Bakiu z vendin e z.Saimir Korreshi dhe anasjelltas”.

  Kallzimi i Bashs n SPAK ndaj Lindita Nikolls, erdhi pasi kjo e fundit prfshiu n grupin parlamentar deputett e prjashtuar prej tij me krkes t Gazment Bardhit.

  Koha Jone

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 29-03-2023, 01:30
 2. Drejt tregut unik SHBA-BE
  Nga Akili-A n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 05-03-2013, 17:41
 3. Pranimi i Shqiperise ne NATO - nje hap i sigurte drejt BE
  Nga brezi97 n forumin Votime dhe sondazhe
  Prgjigje: 53
  Postimi i Fundit: 13-09-2009, 09:26
 4. Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 22-02-2006, 18:45
 5. SHBA: Shqiperia drejt zgjedhjeve te reja!
  Nga Dita n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 05-05-2002, 07:02

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •