Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    31,772
    Postimet në Bllog
    20

    Kulisat e fshehta të shkencëtarëve amerikanë e kinezë për ta bërre covid-19 sa më vdekjeprurës

    EKSKLUZIVE
    Shkencëtarët amerikanë zhvilluan bisedime sekrete me Covid 'Batwoman' mes përpjekjeve për t'i bërë koronaviruset më vdekjeprurëse... pak para pandemisë


    - Shi Zhengli u takua me përfaqësues nga EcoHealth jofitimprurës amerikan në 2017
    - Studiuesit amerikanë mbështetën përpjekjet e saj për të siguruar fonde për kërkimin e lakuriqëve të natës
    - Shkencëtari me bazë në Wuhan po kryente kërkime mbi lakuriqët e natës në Kinën jugore


    Nga GLEN OWEN

    Shkencëtarja kineze, e cila kreu eksperimente të diskutueshme në laboratorin e dyshuar për shkaktimin e Covid-it, mbajti një takim sekret me qeverinë amerikane për të kërkuar mbështetje për një projekt që do të vazhdonte të mbingarkonte koronaviruset – pak para se të fillonte shpërthimi shkatërrues në vendlindjen e saj Wuhan .

    Takimi i qershorit 2017 në Institutin Kombëtar të Shëndetit të Amerikës (NIH) i mbajtur nga Shi Zhengli - e njohur si 'Batwoman' për shkak të punës së saj në marrjen e mostrave dhe renditjen e viruseve të kafshëve - do të forcojë frikën e marrëveshjes perëndimore në një mbulim kinez pas Covid. rezultoi nga një eksperiment i pamatur laboratorik.

    Një sasi e re dokumentesh, e marrë nga aktivistët e Lirisë së Informacionit dhe e parë nga The Mail të dielën, zbulon shkallën në të cilën puna e diskutueshme në Institutin e Virologjisë Wuhan u mbështet dhe shpesh financohej nga Amerika.

    Ata tregojnë se studiuesit amerikanë që kërkojnë fonde për punë për të inxhinieruar 'proteinat e majme' – duke e bërë më të lehtë për viruset e lakuriqëve të natës të infektojnë qelizat njerëzore – mashtruan autoritetet në lidhje me rreziqet e eksperimenteve në mënyrë që të maksimizojnë mundësinë për të marrë grante.

    Dokumentet, të marra nga US Right To Know, një grup kërkimor jofitimprurës i shëndetit publik, përfshijnë një urdhër të bërë nga inteligjenca kineze më 3 janar 2020 – dy ditë pasi botës iu tregua për herë të parë për Covid-in – i cili dekretoi që shkencëtarët e saj ose ndajnë mostrat e tyre me qeverinë ose shkatërrojnë ato 'në vend'.

    Emri:  79697403-0-image-a-2_1704576575792.jpg

Shikime: 129

Madhësia:  58.4 KB
    Shi Zhengli e ka denoncuar idenë e një rrjedhjeje laboratori si të pabazë, duke përfshirë pretendimet se disa nga kolegët e saj në Wuhan ishin infektuar me Covid-19 përpara se të shfaqej shpërthimi.


    Emri:  79697401-0-image-a-1_1704576573358.jpg

Shikime: 90

Madhësia:  55.5 KB
    Shi Zhengli, e njohur si 'Batwoman' për shkak të punës së saj në renditjen e viruseve të kafshëve, mbajti takime në 2017 me EcoHealth në 2017

    Emri:  79699823-12934205-image-a-33_1704583283891.jpg

Shikime: 83

Madhësia:  44.9 KB
    Peter Daszak, president i Aleancës EcoHealth, një organizatë joqeveritare jofitimprurëse që mbështet programe të ndryshme për shëndetin global dhe parandalimin e pandemisë


    Emri:  79699655-12934205-image-a-28_1704582878889.jpg

Shikime: 84

Madhësia:  96.2 KB
    Laboratori P4 në Institutin e Virologjisë Wuhan në Wuhan në provincën qendrore Hubei të Kinës më 17 Prill 2020

    Agjencitë perëndimore të inteligjencës e konsiderojnë gjithnjë e më shumë një rrjedhje laboratori në Wuhan si shpjegimin më të mundshëm për Covid-in, në vend të teorisë origjinale se ai u shfaq disi në një treg kafshësh të egra në qytet. Dokumentet bombë përfshijnë emaile të dërguara nga stafi në EcoHealth Alliance – një agjenci tashmë famëkeqe shëndetësore që ka përdorur paratë e qeverisë amerikane për të sponsorizuar eksperimentet e virusit të lakuriqëve – përpara vizitës nga profesor Zhengli.

    Duke përdorur titullin e temës: 'Vizitë e mundshme ... nga bashkë-hetuesi ynë kinez', Peter Daszak, kreu i EcoHealth me 460,000 dollarë në vit, shkruan: 'Zhengli dhe unë do të bëjmë një veprim të dyfishtë dhe do të mbulojmë puna që po bëjmë ... si dhe mbikëqyrja në shkallë të gjerë e lakuriqëve të natës për viruse të reja'. Profesorja Zhengli u bë e njohur si 'Batwoman' për shkak të udhëtimeve të saj për gjueti për viruse në shpellat e lakuriqëve të natës në Kinën jugore, qindra milje nga Wuhan, ku ekipi i saj mblodhi më shumë se 10,000 mostra kafshësh.

    Sekuenca e Covid-19 përputhej ngushtë me atë të gjetur në ato shpella. I ftuar në takim ishte edhe Peng Zhou, profesor i asociuar në Institutin e Virologjisë në Wuhan.

    Pas takimit, z. Daszak falënderoi mikpritësit duke shkruar në një email se ishte "mirë që pata një shans për t'ju prezantuar personalisht bashkëpunëtorët tanë".

    EcoHealth gjithashtu loboi në Pentagon për financimin e Zhenglit për të inxhinieruar koronaviruse me rrezik të lartë duke sintetizuar proteinat e majave me zona të ndarjes së furinës, që ishin krijuar për t'u lidhur më lehtë me receptorët njerëzorë, në Institutin Wuhan nga dhjetori 2018, një vit para Covid- U shfaq 19 virus.

    Në një email, Dr Ralph Baric, një ekspert i koronavirusit në qendër të shqetësimeve mbi studimet e fitimit të funksionit, pranoi se studiuesit amerikanë do të 'shqetësoheshin' nëse do të dinin se inxhinieria dhe testimi i ri i koronavirusit po bëhej në laboratorët kinezë të sigurisë së ulët. , por e maskoi atë për ta bërë qeverinë amerikane më 'rehat' me planin, i cili kishte për qëllim të ndihmonte në parandalimin e pandemisë.

    Emri:  79697423-0-image-a-3_1704576577845.jpg

Shikime: 75

Madhësia:  65.6 KB
    Kërkimet në Institutin e Virologjisë në Wuhan përpara pandemisë Covid-19 në koronavirus kanë tërhequr vëmendjen nga jashtë


    Emri:  79697871-0-image-a-7_1704577587493.jpg

Shikime: 79

Madhësia:  49.5 KB
    EcoHealth thotë se dokumentet janë të paplota dhe "pretendimet janë të rreme bazuar në keqkuptimin e modifikimeve dhe komenteve mbi dokumentin, dhe bazuar në citime mashtruese jashtë kontekstit dhe mungesën e të kuptuarit të procesit me të cilin jepen grantet federale".

    Emri:  79697465-0-image-a-6_1704576647080.jpg

Shikime: 83

Madhësia:  105.3 KB
    Pandemia Covid-19 besohet të jetë zbuluar për herë të parë në tregun e ushqimeve të detit Huanan të Wuhan

    Emri:  79697461-0-image-a-5_1704576622541.jpg

Shikime: 86

Madhësia:  44.5 KB
    Boris Johnson është ndër konservatorët e vjetër që besojnë se hetimi për Covid në Mbretërinë e Bashkuar duhet të shqyrtojë origjinën e pandemisë Covid-19


    Ky propozim u hodh poshtë nga qeveria amerikane, por kritikët thonë se planet e paraqitura në propozim shërbejnë si një 'propozim' për mënyrën e krijimit të Covid. Profesorja Zhengli e ka denoncuar idenë e një rrjedhjeje laboratori si të pabazë, duke përfshirë pretendimet e inteligjencës amerikane se disa nga kolegët e saj në institut ishin infektuar përpara se të shfaqej shpërthimi.

    'Si mund të ofroj prova për diçka ku nuk ka prova?' tha ajo kur u përball me pretendimet. "Nuk e di se si ka ardhur bota në këtë, duke derdhur vazhdimisht pisllëk mbi një shkencëtar të pafajshëm."

    Vitin e kaluar, Organizata Botërore e Shëndetësisë njoftoi se kërkimi për burimin e virusit ishte ngecur për shkak të vështirësive në kryerjen e studimeve thelbësore në Kinë.

    Në prill 2020, The Mail on Sunday u bë media e parë kryesore në botë që zbuloi frikën se virusi kishte rrjedhur nga një laborator kinez, duke raportuar se Cobra - komiteti sekret i urgjencës i qeverisë - po shqyrtonte inteligjencën për një aksident të supozuar në Institutin e Wuhanit. të virologjisë.

    Ish-kryeministri Boris Johnson është ndër një numër në rritje i konservatorëve të lartë që besojnë se hetimi zyrtar i qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar për Covid duhet të ekzaminojë nëse origjina e virusit ishte natyrale ose si rezultat i një rrjedhje aksidentale nga Wuhan. Një burim i afërt me zotin Johnson i tha MoS muajin e kaluar: 'Boris mendon se është legjitime të pyesësh se si u përhap virusi dhe nëse ai u krijua apo manipulohej nga njerëzit.'

    EcoHealth thotë se dokumentet janë të paplota dhe "pretendimet janë të rreme bazuar në keqkuptimin e modifikimeve dhe komenteve mbi dokumentin, dhe bazuar në citime mashtruese jashtë kontekstit dhe mungesën e të kuptuarit të procesit me të cilin jepen grantet federale".


    Burimi: Daily Mail

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Arianitas
    Anëtarësuar
    10-05-2022
    Postime
    8

    Për: Kulisat e fshehta të shkencëtarëve amerikanë e kinezë për ta bërre covid-19 sa më vdekjeprurës

    Në fakt duhet të quhet PLANDEMI dhe jo Pamdemi...
    Vetëm disa muaj para se të shpërthente PLANDEMIA ... Institucioni ose ndryshe FONDACIONI BILL& MELINDA GEJC kishin kryer një provë ose thënë ndryshe një Simulacion se çdo të ndodhte në rast të shpërthimit të një pandemie virale....
    dhe vetëm disa muaj më vonë erdhi PLANDEMIA....
    Në fakt e gjitha kjo ishte një provë gjenerale për ato që do të vijojnë pra për DIKTATURËN GLOBALE......
    Me anë të testeve u mblodhën të dhënat biometrike dhe ADN-së të popullatës me të cilat u krijua një Bazë të Dhënash (Database) për të hakuar qëniet njerëzore .... dhe nqs kjo ju duket si diçka e pamundur apo idiote apo e çmëndur apo diçka Konspirative
    dëgjojeni kur e thotë vetë Yuval Harrari, i cili nuk ësjtë një person dosido për është Këshilltari i PSIKOPATIT KLAUS SHVAB..... Klaus Shvab është Formuluesi i WEF (World Economic Forum) ose thënë në shqip Forumit Ekonomik Botëror , forum në të cilin marrin pjesë TË GJITHË UDHËHEQËSIT E SHTETEVE MË TË FUQISHME TË PLANETIT , gjithashtu MILIARDERËT DHE MILIONERËT më të mëdhenj, pra ATA QË MBAJNË NË DUART E TYRE FUQINË EKONOMIKE BËTËRORE....
    Gjithashtu Klais Shvab ka krijuar edhe Forumin e Liderëve të Rinj Botërorë (The Young Global Leaders) , pra .... me pak fjalë Fjalët që thotë Youval Harrari KANË NJË RËNDËSI TË VEÇANTË....

    DËGJOJENI KËTU ---->>>> https://rumble.com/vz7k9p-yuval-harr...an-hakuar.html
    Dhe për më tepër mund të lexoni edhe KËTU ------>>> https://dritare.lovestoblog.com/2022...tu-si-kafshet/
    Ndryshuar për herë të fundit nga Arianitas : 13-01-2024 më 16:04

Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 24-11-2023, 00:40
  2. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 29-03-2023, 01:30
  3. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 03-01-2023, 15:32
  4. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 10-11-2022, 20:48
  5. Përgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 02-10-2013, 09:49

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •