Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Albanistan: SPAK sekuestron pajisjet elektronike t gazetarit pr t mbrojtur sekretet kriminale

  Sekuestrimi i pajisjeve t gazetarit Elton Qyno kundrshtohet si i paligjshm

  SPAK pretendoi se kishte sekuestruar pajisjet kompjuterike dhe celulart e gazetarit Elton Qyno n prputhje me Kodin e Procedurs pr mbrojtjen e sekretit hetimor, por prfaqsuesi Dorian Matlija thot se veprimet bien ndesh me vendimet e Gjykats s Lart dhe asaj t Strasburgut.

  Nga Edmond Hoxhaj

  Emri: Elton-Qyno-ne-emisonin-Top-Story-ne-Top-Channel-TV.jpg

Shikime: 94

Madhsia: 26.1 KB
  Elton Qyno n emisonin Top Story n Top Channel TV

  Dorian Matlija, prfaqsuesi ligjor i gazetarit t kroniks, Elton Qyno e konsideroi t kundraligjshm dhe n cenim t rnd t standardeve t liris s medias vendimin e gjykats pr sekuestrimin e pajisjeve kompjuterike t gazetarit.

  Ai paralajmroi gjithashtu se vendimi do t ankimohet n Apel, ku do t krkohet edhe asgjsimi i t dhnave t kopjuara.

  Burimet e gazetarit nuk duhet t zbulohen, sepse cenohet jo vetm gazetari konkret, por e gjith gazetaria pr shkak se dekurajohen burimet e mundshme t ardhshme, tha Matlija pr BIRN.

  Gjykata dukshm nuk ka argumentuar kt mas ekstreme dhe gjithka ka ndodhur pr pak minuta, ndrkoh q gazetari mbahej mbyllur brenda ambienteve t SPAK, shtoi ai.

  Gazetari Elton Qyno u mor n pyetje pr gati 7 or t mrkurn n Prokurorin e Posame, ndrsa oficert e Byros Kombtare t Hetimit kryen kontrolle n banes dhe n zyrn e tij si dhe sekuestruan pajisjet kompjuterike dhe telefonat celular t tij si pjes t nj hetimi pr nxjerrjen e sekretit hetimor.

  Prmes nj njoftimi pr shtyp t enjten, Prokuroria e Posame deklaroi se kto veprime ishin kryer pasi Qyno kishte publikuar komunikime t bashkpuntorit t drejtsis, Nuredin Dumani n platformn e kriptuar SkyECC, t cilat jan sipas SPAK objekt i hetimeve paraprake dhe nuk jan dokumentuar ende si akte procedurale nga Prokuroria e Posame.

  SPAK deklaroi gjithashtu se kishte urdhruar m par ndalimin e publikimit t akteve pr kt procedim penal dhe se gjat marrjes n pyetje, i kishte krkuar Qynos q t shpjegonte se si i kishte siguruar dokumentet sekrete.

  Shtetasi Elton Qyno sht prgjigjur se burimi ka qen konfidencial dhe nuk mundet ta deklaroj pr shkak t sekretit q lidhet me profesionin, thuhet n njoftim, ndrsa shtohet se n t njjtn dit ishin siguruar dy vendime gjyqsore pr lejimin e kontrollit personal, t baness si dhe zyrs s gazetarit si dhe sekuestrimin e t dhnave kompjuterike t tij.

  SPAK deklaroi gjithashtu se kishte sekuestruar edhe dy telefonat celular t Qynos, pasi kishte identifikuar vendodhjen e tyre me pajisje speciale gjurmuese n nj bar-kafe pran godins s Prokuroris.

  Prokuroria e Posame ka kryer veprimet procedurale n prputhje t plot me krkesat e Kodit t Procedurs Penale si dhe n zbatim t vendimeve me nr. 501 dhe 502 t Gjykats s Posame, deklaroi SPAK.

  Por avokati Matlija i tha BIRN se kto vendime bien ndesh me nj vendim njesues t Gjykats s Lart t dhjetorit 2021, ku caktohen 6 kushte pr t'u plotsuar pr t realizuar nj veprim t till.

  Duke sjell n vmendje edhe rastin e mparshm t Lapsi.al, ku Gjykata Evropiane e t Drejtave t Njeriut urdhroi Shqiprin q t mos zbatonte vendimin pr sekuestrimin e kompjuterave dhe pajisjeve t tjera elektronike t gazetarve, Matlija pretendon se gjyqtarja n shtjen e Qynos ka kryer nj shkelje t rnd.

  Theksoj q prokuroria ka mundsi t tjera hetimi pr t zbuluar se nga kan rrjedhur t dhnat, duke nisur nga zyrtart q kishin detyr t'i ruanin ato, prfundoi Matlija.

  BIRN

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: SPAK sekuestron pajisjet elektronike t gazetarit pr t mbrojtur sekretet kriminal

  Gazetari Elton Qyno thirret nga SPAK, Berisha: Akt kriminal, sht marr peng dhe po torturohet

  Emri: 640-0-we4tw3t32ggg-1702495098.png

Shikime: 32

Madhsia: 309.4 KB

  Sali Berisha ka reaguar fort pr thirrjen e gazetarit Elton Qyno n SPAK, ku prej disa orsh u mor n pyetje nga prokurort. Vet Berisha e ka shfrytzuar kt mundsi t sulmoj SPAK-un, duke e quajtur si organizat kriminale e narko-partis. Dyshohet se Qyno sht thirrur n SPAK lidhur me publikimin e dshmis s t penduarit t drejtsis Nuredin Dumani n media.

  Postimi i plot nga Berisha

  Stop terrorit nga Skapi i Partis ndaj gazetarit t njohur Elton Qyno. T dashur miq, n nj atentat t vrtet ndaj liris s mediave dhe terrori t pashembullt dhe torture psikoligjike, skapist t paprgjegjshm t narko-partis mbajn q nga ora 10:00 e mngjesit t ngujuar n zyrat e Skapit gazetarin e mirnjohur t Ora News, Elton Qyno. Ata i krkojn atij brutalisht t tregoj burimet e informacioneve q i shesin vet.

  Dnoj me forcn m t madhe kt akt kriminal, pengmarrje t gazetarit Qyno dhe krkoj lirimin e tij t menjhershm si dhe ndshkimin e rrept ligjor t autorve t ktij akti q prbn nj atentat t rnd ndaj liris s mediave dhe rrmbim shtetror t gazetarit Elton Qyno.

  Ju bj thirrje mediave t vendit dhe atyre ndrkombtare si dhe organizatave q merren me lirin e mediave t solidarizohen me gazetarin Qyno dhe t dnojn me ashprsi narko-regjimin e Tirans dhe skapin si vegl e tij.

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: SPAK sekuestron pajisjet elektronike t gazetarit pr t mbrojtur sekretet kriminal

  Marrja n pyetje e gazetarit, SPAK sqaron se far ka ndodhur

  Emri: maxresdefault-5.jpg

Shikime: 33

Madhsia: 19.4 KB

  SPAK ka reaguar pr marrjen n pyetje t gazetarit Elton Qyno dhe pr kontrollin n banesn e tij. Sipas SPAK, kjo ka ndodhur pasi gazetari ka nxjerr t dhna t pa dokumentuara.

  Njotimi i plot nga SPAK

  Prokuroria e Posame po kryen hetime n kuadr t procedimit penal nr.75 viti 2022 n kuadr t t cilit jan duke u hetuar persona me rrezikshmri t lart shoqrore, pr vepra penale t rnda dhe q kan sjell si pasoj vrasjen e disa personave, vepra penale t cilat jan kryer n formn e bashkpunimit t posam t grupit t strukturuar kriminal.

  N datn 10.12.2023 jan konstatuar t botuara n faqen e internetit t medias audiovizive Ora News (oranews.tv), artikuj t shkruara nga gazetari Elton Qyno, q bjn fjal pr disa komunikime t kryera nga persona q jan subjekte t hetimeve paraprake. N datn 11.12.2023 artikujt jan publikuar edhe nga media t tjera.

  N artikujt q jan publikuar nga gazetari Elton Qyno sht konstatuar dukshm se teksti dhe prmbajtja e bisedave n kto publikime prmbante disa pjes t komunikimeve q bashkpuntori i drejtsis Nuredin Dumani ka br me disa persona t tjer (t paidentifikuar deri aktualisht nga hetimet) n platformn e kriptuar SkyECC, q jan objekt i hetimeve paraprake.

  Nga verifikimi i publikimeve t artikujve t siprcituar, prmes konsultimit me t dhnat e akteve hetimore t komunikimeve SkyECC q disponon Prokuroria e Posame, rezultonte se bisedat e bra publike n media, nuk jan dokumentuar ende n akte procedurale nga ana e Prokuroris s Posame n kuadr t procedimit penal nr.75/2022. Gjithashtu, disa nga shkrimet e evidentuara n artikujt mediatik, prputheshin me prmbajtjen e komunikimeve q ka kryer Nuredin Dumani me prdorues t tjer n platformn SkyECC (t paidentifikuar deri aktualisht), komunikime t cilat vetm Prokuroria e Posame i disponon aktualisht, si akte procedurale t hetimit paraprak.

  Kjo situat e prezantuar n media krijoi dyshime se mundet t ndodheshim para elementve t veprave penale: “Zbulimi i akteve ose t dhnave sekrete” dhe “Ndalimi i dhnies dhe i shpalljes s t dhnave n kundrshtim me ligjin”, t parashikuara prkatsisht nga nenet 295/a paragrafi (3) dhe 313/b pika (1) t Kodit Penal. Mbi kt, Prokuroria e Posame filloi hetimet dhe regjistroi procedimin penal nr.245/2023, pr kryerjen e dy veprave penale t msiprme.

  Nisur nga fakti se publikuesi i artikujve t msiprm ishte Elton Qyno / gazetar, m dat 13.12.2023 ai u ftua pr tu paraqitur n SPAK, pr t’i marr nj deklarim n cilsin e personit n dijeni t fakteve q prbjn objekt hetimi, ftes q gazetari iu prgjigj pozitivisht dhe u paraqit. Pasi iu bn t njohura arsyet e marrjes n pyetje, si dhe parashikimi i nenit 159 i KPP (e drejta e mos deklarimit pr shkak t profesionit t gazetarit) iu krkua t shpjegonte mbi mnyrn se si kishte siguruar akte hetimore q prbjn sekret hetimor, zbulimi i t cilave ndaj t tretve prmes publikimit sht i ndaluar nga ligji procedural. Po kshtu, iu b e ditur dhe domosdoshmria q ka lindur pr t identifikuar e gjetur dokumente ose akte n origjinal apo n do form tjetr q ai i dispononte.

  Shtetasi Elton Qyno sht prgjigjur se burimi ka qen konfidencial dhe nuk mundet ta deklaroj pr shkak t sekretit q lidhet me profesionin. N kt rrethan, gazetari deklaroi me shkrim se aktet e dokumentet q dispononte ishin sekret q lidheshin me profesionin e tij (parashikim i nenit 211 pika 1 K.Pr.P) dhe nuk mund t’i jepte. Duke e konsideruar kt si t pabazuar dhe me synimin pr t gjetur dokumente, prova materiale, gjurm ose sende q i prkisnin veprs penale, ai u ftua nga hetuesit q t’i kqyrej telefoni/telefonat q kishte n prdorim, gj q gazetari iu prgjigj negativisht.

  Sjellim n vmendje se Prokuroria e Posame, me urdhrin e dats 14.06.2022, ka urdhruar ndalimin e publikimit t akteve procedurale pr kt procedim penal dhe ky akt i sht komunikuar shtetasit Elton Qyno. Me krkes t Prokuroris s Posame, Gjykata e Posame e Shkalls s Par pr Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar me vendimin nr.501 dat 13.12.2023 dhe nr.502 dat 13.12.2023 vendosi lejimin e kontrollit personal t shtetasit Elton Qyno, lejimin e kontrollit t baness dhe t zyrs s tij, n vendin e puns, Zyrat e TV Ora News. N vendimin gjyqsor u lejua edhe sekuestrimi i t dhnave kompjuterike n sistemin kompjuterik n vendin e puns dhe n banes t tij.

  N zbatim t vendimeve t gjykats, kontrolli personal solli rezultat negativ, telefon celular nuk iu gjet; nga kontrolli n banes dhe n ambientet e puns u gjetn dhe u sekuestruan dokumente dhe sende elektronike tek t cilat dyshohet t ket gjurm t veprs penale q po hetohet. Ndrkaq, para mesnats, me an t pajisjeve speciale gjurmuese operacionale u b e mundur q n nj Bar Kafe me vendndodhje n distanc t afrt me Godinn e SPAK, t gjenden dy telefona celular, q pasi iu vun n dispozicion, t njihen prej tij si sende t tij.

  Dy telefonat celular, pajisjet elektronike dhe dokumentacion n letr u sekuestruan n zbatim t vendimit t gjykats, pr t’iu nnshtruar ekzaminimeve t mtejshme. N prfundim t veprimeve t urdhruara nga gjykata dhe t ekzekutuara tashm, gazetari Elton Qyno u largua nga ambientet e SPAK pr n banes t tij. Prokuroria e Posame ka kryer veprimet procedurale n prputhje t plot me krkesat e Kodit t Procedurs Penale, si dhe n zbatim t vendimeve nr.501 dat 13.12.2023 dhe nr.502 dat 13.12.2023 t Gjykats s Posame t Shkalls s Par pr Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar.

  Prokuroria e Posame falenderon do gazetar pr kontributin e mbulimit t lajmeve rreth nesh, do gazetar profesionist q i shrben publikut dhe t vrtets, duke raportuar me etik dhe n respektim t ligjeve n fuqi, duke konsideruar seriozisht respektimin e sekretit hetimor dhe mbrojtjes s t dhnave personale.

  Koha Jone

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: SPAK sekuestron pajisjet elektronike t gazetarit pr t mbrojtur sekretet kriminal

  Gazetari i ndaluar nga SPAK: Nse hapen bisedat e SKY n Shqipri shprthen vullkan i madh!

  Emri: Capture-53.png

Shikime: 33

Madhsia: 358.7 KB

  Gazetari i OraNews Elton Qyno ka treguar n Task Force, se materialet q ai kishte publikuar, prokurort e prokuroris s posame nuk i kan prekur me dor fare.

  Qyno sht shprehur se nse hapen bisedat e SKY n Shqipri do t shprthej nj vullkan i madh.

  Sot pr sot n SPAK dosjet m t nxehta jan ato t bisedave t SKY. Nse hapen bisedat e SKY, aty do t shprthej nj vullkan. Dhe pr t ndaluar kt, me forc, dhun, u b kjo lloj forme q t mos dal asnj bised pa u seleksionuar nga prokuroria e SPAK, pr zyrtar apo grupe kriminale.

  Un kisha prparuar me kto biseda t SKY, dhe ata nuk i kishin prekur me dor kto biseda dhe ata ndrhyn n kt mnyr t dhunshme, n mnyra q nuk i sht br ndonjher ndonj gazetari.

  M kan kontrolluar n shtpi, makin, jam kontrolluar fizikisht n zyr dhe m pas n ambientet e puns. Jan 4 kontrolle t bra.

  Edhe vendimet i kan nxjerr brenda dits. Un rrija n zyr i mbyllur, kta bnin shkresa dhe m pas gjyqtarja Atalanta Zeqiraj i firmoste me t shpejt dhe m pas shkuan e bn kontrolle e sekuestrime, deklaroi gazetari Elton Qyno.

  Por ajo q deklaron gazetari se shprthen vullkan po u hapen bisedat, e mira e do q SPAK-u ti hap. T dal pisllku njher e mir.

  Koha Jone

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: SPAK sekuestron pajisjet elektronike t gazetarit pr t mbrojtur sekretet kriminal

  Rasti “Qyno”, ish-zv.ministri i Brendshm: Nj “ftes” mafioze nga SPAK

  Emri: -640-0-adsf-1702650398.png

Shikime: 29

Madhsia: 413.0 KB

  Ish-deputeti demokrat dhe ish-zv.Ministri i Brendshm Gent Strazimiri e cilson si ftes mafioze nga ana Prokuroris s Posame pr gazetarin e “Ora News” Elton Qyno, t cilit pr 15 or rresht iu krkua dhnoia e burimit t informacioneve pr lajmet e publikuara nga ai.

  Prmes rrjeteve sociale, Strazimiri shprehet se e gjitha kjo q ka ndodhur me rastin e Qynos tregon m s miri se SPAK nuk sht thjesht mbi ligjin dhe Vendimet e Gjykatave, por i shkel ato me kmb, me vetdije, paramendim dhe me nj persistenc e vendosmri, t pasqyruar edhe zyrtarisht me shkrim!

  REAGIMI I PLOT I STRAZIMIRIT

  Emri: -640-0-spak-1702650373.jpg

Shikime: 28

Madhsia: 101.2 KB

  Nj “ftes” mafioze nga... SPAK!

  Nse lexon njoftimin pr shtyp t SPAK n lidhje me mbajtjen pr 10 or t gazetarit Elton Qyno, rezulton se:

  * SPAK "e ka ftuar" dhe ai "i sht prgjigjur pozitivisht ftess"...

  * SPAK e ka "sqaruar" dhe "i ka br t ditur"....

  * SPAK "ka lejuar" kontrollin e baness, makins, zyrs, madje

  edhe bar-kafes ku ka qen gazetari...

  E gjith kjo "ftes" ka zgjatur mbi 10 or dhe ngjarja sht zhvilluar pas nj dere t mbyllur me els, elsin e s cils nuk e kishte gazetari Elton Qyno por "ftuesi"...

  E gjitha kjo tregon m s miri se SPAK nuk sht thjesht mbi ligjin dhe Vendimet e Gjykatave, por i shkel ato me kmb, me vetdije, paramendim dhe me nj persistenc e vendosmri, t pasqyruar edhe zyrtarisht me shkrim!

  Tek e lexoja njoftimin pr shtyp m'u kujtua nj batut filmi me mafioz, sa cinike po aq e vrtet

  "Mafia t bn nj "ftes" q ti nuk mundesh ta refuzosh"!

  Vetm se nuk sht film, dhe "ftesa" n fjal me "kaligrafi" mafioze, mban adresn e SPAK, strukturs "anti-mafia" nga e cila presim drejtsi sipas ligjit...

  SPAK YOU!


  ORA NEWS

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,345
  Postimet n Bllog
  19

  Pr: Albanistan: SPAK sekuestron pajisjet elektronike t gazetarit pr t mbrojtur sekretet kriminal

  Elton Qyno falnderon gazetart q u solidarizuan dhe jep alarmin: Sekuestrimi i telefonave nga SPAK, i paligjshm

  Emri: -640-0-qynoja-1702631844.jpg

Shikime: 28

Madhsia: 36.3 KB

  Gazetari i “Ora News” Elton Qyno ka reaguar pr her t par n rrjetet sociale pas ngjarjes s paprecedent t s mrkurs, ku prej ors 11:00 t paradites deri n orn 2 t mngjesit t dits s enjte ai ndodhej n ambientet e Prokuroris s Posame kundr Korrupsionit dhe Krimit t Organizuar.

  Nga banesa e tij Qyno sht shprehur se u mbajt n SPAK deri n orn 17:00 dhe u njoftua se kishte nj vendim Gjykate pr t’i kontrolluar shtpin, zyrn dhe automjetin.

  Ndr t tjera gazetari u shpreh se pas deklarats s dhn ka patur presione pr t treguar burimin e informacionit.

  Lidhur me kt ngjarje kan reaguar me dhjetra gazetar n mbshtetje t kolegut, ndrsa krkojn nga SPAK q urgjentisht t bj transparencn e seancs s sotme me Qynon.

  Dhe paraditen e sotme, Qyno vendosi t falnderonte t gjith kollegt q u solidarizuan me t, ndrsa thot se ai dhe familja e tij ran pre e nj situate t befasishme.

  Ndrkaq ai denoncon si t paligjshm sekuestrimin e telefonave t tij, ndrsa shton se automatikisht e ekspozon at dhe krcnon jo 1, por nj rrjet t tr burimesh t mia konfidenciale.

  MESAZHI I PLOT I GAZETARIT ELTON QYNO

  Te dashur miq!

  Faleminderit per mbeshtetjen dhe fjalet e mira qe me keni dhene gjate ketyre 48 oreve, duke me bere te ndjehem mire mes kolegesh dhe shoke.

  Une personalisht por edhe familja ime rane ne nje situate te befasishme dhe te paprecedente ndonjehere, duke u bere objekt kontrolli te njepasnjeshem, e duke u sekuestruar cdo gje e mundshme, qe mbase e ne vijim mund te na rrezikoje, ekspozoje mbi sigurine tone dhe kanalet e informimit te ketyre 18 vite pune si reporter i kronikes se zeze ne Shqiperi.

  Une nuk kam shpifur, por kam nxjere informacion,si mund te beje cdo koleg i imi cdo dite, dhe nxjer e publikon online,print apo tv cdo dosje qe i bie ne dore, pa i dhene llogari ndokujt se nga kush i merr dhe ne cfare forme i mer.

  Jam ndjere i keqardhur per kembenguljen e paligjshme te organeve hetimore per te depertuar ne cdo kanal informacioni qe une kam, duke me sekuestruar telefonat,dy kompjuterat, 7 usb, cd e sende te tjera.

  I keqardhur qe ne 18 vite pune vetem prane prokurorise se Krimeve te Renda,SPAK dhe prokurorive te tjera ne rrethe, te perfundoj ne nje ekzaminim te tille te paligjshem dhe antikushtetues dhe ne kundershtim te cdo konvente per te drejten e informimit dhe raportimit.

  Shpesh here per shkak te punes qe bejme ne gazetaret ndodhemi mes nje vale kercenimesh zhantazhe dhe presionit nga me te ndryshme, te cilat vijne nga palet e para, te dyta dhe te treta.

  Kercenimet na vijne ne menyre te terthorazi, ne rruge madje dhe ne sallen e gjyqit apo ambjenteve te gjykates se posacme SPAK, ku gazetaret ne sy te prokuroreve,policeve te gjykates dhe avokateve te pandehur, kercenohen,fyhen dhe jane goditur me shkelma e grushta, vetem e vetem pse kane shkruar.

  Asnje hetim nuk eshte nisur nga prokuroria e SPAK edhe pse prokurori ka qene prezent ne salle apo qofte dhe ne korridor, ku ka ndodhur situata e palighshme.

  Nje situate e tille ka ndodhur me Armand Bajramin A2CNN, Edmond Hoxhen BIRN qe u kercenua direkt ne sallen e gjyqit, mua personalisht disa raste,(se fundi me shijaksit) Flamur Vezaj, Anila Hoxhen TOP CHANNEL Klodiana Lalen NEWS 24, Artan Hoxhen ABCNEWS, Anduenen, Ermalin e te tjere, por askush nuk nisi hetim.

  E mbani mend kur te denuar e familjare tek ceshtja Lazarati, vune perpara dhe rrahen me shkelma mes gjykates operatore dhe gazetare. A pati ndonje hetim? Fare.

  Ndersa tashme organet e hetimit lene punet e dosjeve te dites TE KORRUPSIONIT te zyrtareve te larte, duke u perqendruar tek une.

  Ne nje vend si ky i yni, ku titullari i shtetit dhe ministrat e tij, flasin me telefon dhe dalin ne pergjime te dosjeve te spak, me lloj e sorollop krimineli duke u perfshire se bashku me ta per te blere vota ne cdo qender votimi apo duke ndare llokmat e tenderave dhe koncesioneve, ngeli rasti dhe erdhi koha qe drejtesia duhet te veproje mbi mua lidhur me mekanizmin e gjetjes se informacioneve dhe nxjerjen e sekreteve.

  Tre kryetare opozite dhe zyrtare te tjere te qeverise jane nen hetim nga SPAK, dhe e kuptoj ne cfare tryesnie eshte SPAK.

  I keqardhur realisht qe ne gjithe kete kakofoni provash, SPAK mbeti tek une per te hetuar dhe te zbuloje burimet.

  Rrembimi i telefonave ne menyre te paligjshme duke mos me vene ne dispozicion qofte dhe nje proces-verbal bllokimi, automatikisht me ekspozon dhe kercenon jo 1, por nje rrjet te tere burimesh te mia konfidenciale ne administrate dhe jashte saj.

  Aq me teper me ekspozon dhe kercenon mua si gazetar tek pale te dyte apo te treta, qe pa dyshim ne te nesermen mund te marin veprime te kundraligjshme.

  Faleminderit te gjitheve ju per mbeshtetjen dhe solidaritetin qe patet.

  Per shkak te kushteve te paprecedente te bllokimit ne menyre te paligjshme te dy telefonave numrat e mi jane serisht te njejtet ne perdorim aktualisht.


  ORA NEWS

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 18-04-2024, 23:13
 2. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-10-2023, 11:54
 3. Pajisjet Hyrese dhe Dalese te Kompjuterit
  Nga sCHiZoiD-AL n forumin Informatik dhe Internet
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-10-2013, 07:21
 4. Sekretet amerikane dhe sekretet ruse t Behgjet Pacollit
  Nga Saladin n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 08-04-2011, 07:37
 5. Pajisjet e Kompjuterit t Ilustruara
  Nga benseven11 n forumin Trajnim & leksione
  Prgjigje: 92
  Postimi i Fundit: 23-06-2007, 18:26

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •