Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  16,178

  KLER AKU - Kampione Europe n shah

  KLER AKU FITON SHTAT NDESHJE DHE MERR TROFEUN

  Vetm 13 vje, Shqipria ka nj kampione Europe n shah!

  Sportistja e Teuts, Kler aku ka fituar titullin kampion n shah, pr moshat deri n 14 vje. Sportistja shqiptare sht kampione Europe n shah, kjo pas suksesit n Kampionatin Europian t zhvilluar n Slloveni. Vetm 13-vjeare, aku ia ka dal q t siguroj shtat fitore dhe dy barazime n kt turne, teksa n fund sht shpallur kampione n kategorin e saj.

  Turneu i t rinjve t shahut u zhvillua prej disa ditsh n Slloveni, aty ku Shqipria ka dal me nj kampione t re Europe. Pjes e Teuts, aku do jet pjesmarrse n Kupn Europiane pr Klube 2023 me ekipin e saj, teksa pritet me interes rezultati i saj.

  N Durrs nisi dje eventi i Kampionatit Europian pr Klube, ngjarja m e madhe sportive e ktij niveli, me pjesmarrjen edhe t kampionit t ktij sporti, Magnus Scarlsen.


  Konica.al

  https://konica.al/2023/10/vetem-13-v...urope-ne-shah/

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: KLER AKU - Kampione Europe n shah

  Pash gjyshin q luante online, rrfimi i 13-vjeares kampione e Europs n shah

  Emri: gdhfdghfgdh.jpg

Shikime: 15

Madhsia: 22.7 KB

  13-vjearja Kler aku regjistroi nj rezultat historik pr Shqiprin n sportin e shahut, teksa u shpall kampione Europe pr vajzat deri n 14-vje. Sportistja e ekipit t Teuts n Slloveni regjistroi 7 fitore dhe 2 barazime. N nj intervist pr “FitStation” me enkuela Hasa ajo tregoi sesi nisi ky rrugtim.

  “N moshn 8 vjeare kam filluar t angazhohem me shahun seriozisht, m par e njihja si loj dhe m ka trhequr shum. Pr her t par kam par gjyshin teksa luante online shah dhe m ka plqyer shum si loj. Lojn e par e kam br n tavolin me gjyshin”- tha Kler pr News24.

  Moderatorja: Sa suportues jan prindrit e tu, a shqetsohet mami se shahu mund t ndikoj n rezultatet e tua n msime?
  Kler aku: Ata m mbshtesin shum. Babi sht fansi im m i madh, ai emocionohet m shum se un gjat garave ndrsa mami ndonjher nuk m sheh dot nga emocionet q ka.

  Balkanweb

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 06-09-2010, 17:56
 2. SHAH - Lojrat tuaja m interesante
  Nga Force-Intruder n forumin Lojra dhe rebuse
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-02-2009, 19:34
 3. Libra pr shah ...
  Nga arianit_real n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-08-2008, 16:32
 4. lUANI SHAH oNLINE
  Nga miushi n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 14-08-2007, 11:28

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •