Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
    i/e regjistruar
    Antarsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,178

KLER AKU - Kampione Europe n shah

KLER AKU FITON SHTAT NDESHJE DHE MERR TROFEUN

Vetm 13 vje, Shqipria ka nj kampione Europe n shah!

Sportistja e Teuts, Kler aku ka fituar titullin kampion n shah, pr moshat deri n 14 vje. Sportistja shqiptare sht kampione Europe n shah, kjo pas suksesit n Kampionatin Europian t zhvilluar n Slloveni. Vetm 13-vjeare, aku ia ka dal q t siguroj shtat fitore dhe dy barazime n kt turne, teksa n fund sht shpallur kampione n kategorin e saj.

Turneu i t rinjve t shahut u zhvillua prej disa ditsh n Slloveni, aty ku Shqipria ka dal me nj kampione t re Europe. Pjes e Teuts, aku do jet pjesmarrse n Kupn Europiane pr Klube 2023 me ekipin e saj, teksa pritet me interes rezultati i saj.

N Durrs nisi dje eventi i Kampionatit Europian pr Klube, ngjarja m e madhe sportive e ktij niveli, me pjesmarrjen edhe t kampionit t ktij sporti, Magnus Scarlsen.

Konica.al

https://konica.al/2023/10/vetem-13-v...urope-ne-shah/

Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Antarsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    29,084
    Postimet n Bllog
    15

Pr: KLER AKU - Kampione Europe n shah

Pash gjyshin q luante online, rrfimi i 13-vjeares kampione e Europs n shah

Emri:  gdhfdghfgdh.jpg

Shikime: 15

Madhsia:  22.7 KB

13-vjearja Kler aku regjistroi nj rezultat historik pr Shqiprin n sportin e shahut, teksa u shpall kampione Europe pr vajzat deri n 14-vje. Sportistja e ekipit t Teuts n Slloveni regjistroi 7 fitore dhe 2 barazime. N nj intervist pr “FitStation” me enkuela Hasa ajo tregoi sesi nisi ky rrugtim.

“N moshn 8 vjeare kam filluar t angazhohem me shahun seriozisht, m par e njihja si loj dhe m ka trhequr shum. Pr her t par kam par gjyshin teksa luante online shah dhe m ka plqyer shum si loj. Lojn e par e kam br n tavolin me gjyshin”- tha Kler pr News24.

Moderatorja: Sa suportues jan prindrit e tu, a shqetsohet mami se shahu mund t ndikoj n rezultatet e tua n msime?
    Kler aku: Ata m mbshtesin shum. Babi sht fansi im m i madh, ai emocionohet m shum se un gjat garave ndrsa mami ndonjher nuk m sheh dot nga emocionet q ka.

Balkanweb

Tema t Ngjashme

1. Prgjigje: 30
    Postimi i Fundit: 06-09-2010, 17:56
  2. SHAH - Lojrat tuaja m interesante
    Nga Force-Intruder n forumin Lojra dhe rebuse
    Prgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 16-02-2009, 19:34
  3. Libra pr shah ...
    Nga arianit_real n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
    Prgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 30-08-2008, 16:32
  4. lUANI SHAH oNLINE
    Nga miushi n forumin Lojra n kompjuter
    Prgjigje: 16
    Postimi i Fundit: 14-08-2007, 11:28

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •