Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,941

  Arrestohet Milan Radoii, organizatori i sulmit n veri t Kosovs  Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn

  Euronews Albania

  Sep 25, 2023

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,941

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn


 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn

  Gjithka duhet t dini pr prleshjen e armatosur n veri t Kosovs

  Emri: sulmi-terrorrist-zvecan.jpg

Shikime: 70

Madhsia: 36.0 KB

  Nj polic ka mbetur i vrar dhe nj tjetr sht plagosur nga t shtnat me arm n veri t Kosovs, gjat nj sulmi terrorist q ndodhi n fshatin Banjsk n Zvean. Nga sulmi mbeti i vrar rreshteri i policis Afrim Bunjaku, ndrsa i plagosur mbeti polici Alban Reshiti.
  T dieln, autoritetet kosovare than se tre terrorriste u vran gjat sulmit, ndrsa gjasht persona, q dyshohet se ishin n kontakt me ta, u arrestuan.

  t hnn Prokuroria e Kosovs ka konfirmuar se gjeti edhe trupin e pajet t nj sulmuesi t dyshuar n veri t vendit, duke e uar n katr numrin e t vrarve.

  Trupi i pajet sht gjetur rreth 1.5 kilometra larg “vendit t incidentit”, nj dit pasi nj grup prej dhjetra personave t armatosur e sulmuan Policin e Kosovs.

  Emri: 1695550642_121.jpeg

Shikime: 64

Madhsia: 23.7 KB
  Polici i vrare ne Kosove, Afrim Bunjaku

  Prfaqsuesi i Lart i BE-s, Josep Borrell, bri t dieln nj reagim fillestar lidhur me ngjarjet n veri t Kosovs, duke i cilsuar ato vetm si “akt t shmtuar t nj bande t armatosur kundr policve t Kosovs”. Megjithat n nj njoftim t lshuar nga zyra e tij pak koh m von, Borell e ashprsoi gjuhn dhe Bashkimi Evropian e ka emruar ngjarjen n veri edhe si “sulm qyqar terrorist kundr Policis s Kosovs”.

  Edhe Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara t Ameriks dnojn fuqishm sulmin ndaj Policis s Kosovs n veri t vendit, ku u vra polici Afrim Bunjaku.

  Ai ka thn se autort e krimit duhet t mbahen prgjegjs nprmjet nj procesi hetimor transparent.

  Ndryshe nga udhheqsit perendimor presidenti i Serbis, Aleksandar Vui, ndonse e dnoi vrasjen e policit kosovar tha se incidenti ishte shkaktuar nga rebelimi i serbve t Kosovs, pasi ata “nuk donin t vuanin m nn terrorin e Kurtit” dhe se ishte shtje kohe se kur do t ndodhte dika e till.

  Sipas tij, i vetmi fajtor pr at q po ndodh n veri, “sht Albin Kurti”.

  Ai i bri thirrje komunitetit ndrkombtar q ta formoj Asociacionin e komunave me shumic serbe dhe tha se n veri t Kosovs, polict duhet t jen serb.

  Vui tha se Serbia nuk do ta njoh kurr Kosovn “as formalisht, as joformalisht”, por shtoi se sht i gatshm t bisedoj.

  Personat q sulmuan polict e Kosovs mendohet se jan nj skuadr prej 30 vetash, profesionist ushtarak, t armatosur rnd. n ort e para t s diels, ata tentuan t ngrinin barrikada dhe kur polict e Kosovs tentuan ti pengonin ata qlluan me arm. Ata u strehuan brenda oborrit t Manastirit t Banjsks, q normalisht ka nj lloj eskstrateritorialiteti nga ku jan dgjuar her pas here t shtna armsh.

  Emri: 1695551506_127.jpg

Shikime: 73

Madhsia: 31.3 KB

  Dioqeza Rashk-Prizren ka konfirmuar pr mediat e Kosovs se brenda Manastirit t Banjsks u mbylln nj grup besimtarsh nga Novi Sadi dhe igumeni Danilo. Por ata than se njerzit e arrmatosur ishin futur forcrisht n manastir.

  Kryeministri i Kosovs Albin Kurti tha se sulmi n fshatin Banjska t Zveanit prfshinte “profesionist” q prdorin arm t rnda. N nj konference pr mediat, Kurti shfaqi disa foto t personave q kan vepruar n veri. Ata duket q jan t armatosur dhe t veshur me uniforma kamuflazh.

  Emri: 1695551506_1211.jpg

Shikime: 60

Madhsia: 25.3 KB

  “Jan s paku 30 persona t armatosur rnd, profesionist, ushtarak a polic, q ndodhen nn rrethimin e forcave tona policore dhe q i ftoj t dorzohen te organet tona t siguris. Ata jan q po i sulmojn policin ton, edhe pasi e kan vrar Afrim Bunjakun e e kan plagosur Alban Rashitin”, tha Kurti gjat konferencs.

  Duke prshkruar pamjet, Kurti tha se ata jan vendosur pran Manastirit n Banjsk t Zveanit.

  “Organet e siguris dhe prokuroria do t zhvillojn hetimet pr t’i kuptuar kto uniforma t cilat si shihet prve xhipave, kan edhe nj autoblind aty. E vreni se ka nj gjoksore q sht tipike pr uniformn dhe pajisjet n vendluftime. sht paraqitur nj formacion i organizuar q ka ardhur t luftoj n Kosov”, sht shprehur ai.

  Ndrkoh gazetart jan interesuar nse ka dyshime se personat q kan hyr t armatosur n Kosov jan pjestar t grupit Vagner dhe pr kt sht prgjigjur zv.drejtori i policis, Fehmi Hoti.

  “Kemi pas informacione se individ t grupit Vagner mund t jen prfshir, por nuk e kemi t faktuar se jan aty. Si informacion jemi duke e trajtuar. Jemi n koordinim t vazhdueshm me KFOR” tha Hoti.

  Emri: 1695551506_122.jpg

Shikime: 78

Madhsia: 31.0 KB

  Ndrsa sot autoritetet e siguris n Kosov kan akuzuar nnkryetarin e Lists Serbe, Millan Radoiiqin, pr organizim dhe pjesmarrje n sulmit ndaj Policis s Kosovs m 24 shtator.

  Gjat nj konference pr media, ministri i Punve t Brendshme i Kosovs, Xhelal Svela, tha se autoritetet kan gjetur harta dhe plane pr sulmin ndaj Policis s Kosovs n veri m 24 shtator. Ai argumentoi se sulmi nuk ishte ad-hoc, por ishte planifikuar pr muaj t tr.

  Ai tha se n baz t dokumenteve q kan gjetur Radoiiq, sht i lidhur me sulmin.

  “N kto materiale, po ashtu kemi gjetur edhe dokumente t kriminelit q, po ashtu, sht n listn e zez t SHBA-s, Millan Radoiiq, dokumente kto q dshmojn lidhjen apo pjesmarrjen e tij t drejtprdrejt n kt aksion. Kjo sht lista e armve apo lejeve t institucioneve t Serbis dhn Millan Radoiiqit ku sht edhe lista me armt q ai posedon, me numra, me t gjitha q jan gjetur n veturn e par n radh atje dhe patjetr q dokumenti origjinal sht n dorn e forenziks”, tha Svela gjat konferencs pr media n kampin e njsive speciale policore n Mitrovic t Jugut, ku policia ekspozoi armt dhe pajisjet q ka gjetur n vendin e ngjarjes.

  Sipas tij, n baz t armve q kan gjetur, besohet se ka pasur plan q n sulm t prfshiheshin “qindra persona pr destabilizimin e vendit ton”.

  Svela tha se, sipas informatave t deritashme, “gjasht terrorist po trajtohen n spitalin e Novi Pazarit [qytet n Serbi]”, ndrsa i bri thirrje Serbis q t’ia dorzoj Kosovs. Ai tha se prve tyre, edhe pjestar t tjer t grupit q mund t ken ikur pr n Serbi, duhet t’i dorzohen Kosovs q t prballen me drejtsin.

  Ai tha se n baz t informatave, disa nga pjestart e grupit q sulmuan policin ishin pjestar t “Brigads s Veriut” dhe “Mbrojtjes Civile”, q Kosova i ka shpallur si organizata terroriste m hert gjat vitit.

  Sulmi ndaj policis s Kosovs vjen pas dshtimit t dialogut politik n lidhje me zbatimin e planit franko-gjerman. Bashksia ndrkombtare fajson Albin Kurtin q nuk pranon asosacionin e komunave serbe n veri t Kosovs dhe pr kt ka mbajtur qndrime m t zbutura ndaj Serbis.

  Pr pasoj, kur serbt sulmuan ushtart e KFOR gjat prleshjeve t dhunshme n veri, reagimi ishte i mekur. Kur serbt rrmbyen tre polic t Kosovs, reagimi i bashksis ndrkombtare ishte i vonuar dhe i paqart, duke ln hapsira pr ndrhyrje t natyrs terroriste n veri t Kosovs q e destabilizojn situatn.

  NATO ka dislokuar 700 trupa shtes pr t’u marr me trazirat n veri t Kosovs, q pas prleshjeve t dhunshme q ndodhn atje pas zgjedhjeve.

  Emri: 1695551506_1214.jpg

Shikime: 61

Madhsia: 13.0 KB

  Emri: 1695551506_1215.jpg

Shikime: 60

Madhsia: 20.6 KB

  Emri: 1695551506_121.jpg

Shikime: 69

Madhsia: 29.6 KB

  Emri: 1695551506_122.jpg

Shikime: 78

Madhsia: 31.0 KB

  Emri: 1695551506_123.jpg

Shikime: 69

Madhsia: 28.2 KB

  Emri: 1695551506_124.jpg

Shikime: 64

Madhsia: 12.8 KB

  Emri: 1695551506_125.jpg

Shikime: 67

Madhsia: 28.1 KB

  Emri: 1695551506_126.jpg

Shikime: 57

Madhsia: 28.9 KB

  Emri: 1695551506_127.jpg

Shikime: 73

Madhsia: 31.3 KB

  Emri: 1695551506_128.jpg

Shikime: 64

Madhsia: 23.2 KB

  Emri: 1695551506_129-1.jpg

Shikime: 65

Madhsia: 23.6 KB

  Emri: 1695551506_1210.jpg

Shikime: 57

Madhsia: 24.3 KB

  Emri: 1695551506_1211.jpg

Shikime: 60

Madhsia: 25.3 KB

  Emri: 1695551506_1212.jpg

Shikime: 61

Madhsia: 31.8 KB
  Lapsi.al

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn

  Sulmi terrorist n Kosov/ Dy reagimet e tredhura nga Tirana zyrtare

  Emri: Rama-dhe-Begaj.jpg

Shikime: 63

Madhsia: 30.5 KB

  Vrasja e nj polici n detyr dhe lvizja e nj grupi personash t armatosur n veri ka rikthyer kujtimet e lufts dhe pasigurin mes shqiptarve q jetojn n Kosov. N nj konferenc me gazetart, kryeministri Albin Kurti u pa teksa prpiqet t japin nj prgjigje dinjitoze ndaj ktij akti q krkon drejtsi, por edhe t jet i kujdesshm, q situata t mos degradoj, si do t’i interesonte Beogradit.

  Sepse sht e qart q sulmi sht organizuar dhe dirigjohet nga Beogradi, njsoj si ka ndodhur m par me bojkotin e serbve n veri, me protestat e dhunshme pas zgjedhjeve apo me rrmbimin e tre policve shqiptar nga skuadrat speciale t Serbis.

  Dhe n kt situat, kur Prishtins i duhet mbshtetja, nga Tirana zyrtare vijn disa reagime sterile. T tredhura deri n paturpsi nga nj president dhe nj kryeministr, q nuk guxojn as t’i prmendin serbt n reagimin e tyre.

  Nse e v re me kujdes n mesazhin q shprndau zyra e shtypit e presidentit Bajram Begaj nuk gjendet n asnj rresht, fjala “Serbi”. Begaj e quan sulmin “nj akt i organizuar kriminal” dhe “cnim i rnd i rendit dhe siguris s Republiks s Kosovs”, ndrsa i bn thirrje ndrkombtarve t reagojn ndaj “urdhruesve dhe zbatuesve t ktij akti tejet t rnd pr stabilitetin e Kosovs”.

  Q Begaj nuk e prmend dot Serbin, nuk sht rastsi. N t njjtn linj sht edhe kryeministri i Shqipris, Edi Rama q n asnj rresht t reagimit t tij nuk prmend dot Serbin, si shteti q qndron pas sulmit q i mori jetn policit shqiptar dhe q po krkon destabilizimin e Kosovs.

  Prkundrazi, kryeministrit t Shqipris Edi Rama i duket zgjidhje nj konferenc ndrkombtare e jashtzakonshme, nj propozim i vjetr ky i Serbis q synon t sfidoj, t zhvlersoj dhe t vr n diskutim faktin q Kosova sht tashm shtet i pavarur dhe q duhet respektuar si i till.

  Sipas Rams, zgjidhja nuk sht t’i bhet thirrje Serbis t ndalet dhe t mos hedh n territorin e Kosovs skuadra speciale q rrmbejn dhe vrasin polic, por “thirrja e nj konference t jashtzakonshme paqeje, nn mbikqyrjen e garancin e Bashkimit Europian dhe Shteteve t Bashkuara”.

  Reagimet e Rams dhe t Begajt jan edhe nj her tjetr n vazhdn e politiks servile dhe t gjunjzuar t Tirans ndaj SHBA dhe Bashkimit Europian, q n kt periudh kan qen t ashpr me Albin Kurtin dhe tolerant ndaj Aleksandr Vuiit. Pikrisht se ndjekin me prulsi politikat e ndrkombtarve, Rama dhe Begaj vetcensurohen n reagimet e tyre, duke mbajtur qndrime t turpshme sikur t ishin zdhns t organizmave ndrkombtare.

  Reagimi i Bajrom Begajt

  Dnoj me forc sulmin ndaj policis s Kosovs n komunn e Leposaviqit, ku mbeti i vrar nj polic dhe u plagosn dy t tjer.

  Ky akt i organizuar kriminal sht cnim i rnd i rendit dhe siguris s Republiks s Kosovs.

  I bj thirrje komunitetit ndrkombtar t reagoj me vendosmri ndaj urdhruesve dhe zbatuesve t ktij akti tejet t rnd pr stabilitetin e Kosovs dhe paqen n rajonin e Ballkanit Perndimor.

  Shpreh ngushllimet e mia t sinqerta pr familjen e policit t vrar dhe uroj shrim t shpejt pr polict e plagosur.

  N kto momente nevojitet m shum se kurr qetsi, maturi dhe bashkpunim i ngusht me KFOR dhe aleatt. Shqipria sht gjithmon n mbshtetje t Kosovs.

  Reagimi i Edi Rames

  Tragjedia e humbjes s jets s efektivit t Policis s Kosovs sht kmbana m e madhe e alarmit deri m sot pr rrezikun e vazhdueshm t eskalimit t krizs s zgjatur n nj konflikt t armatosur. Kriminelt q i morn jetn nj njeriu t pafajshm, i cili shrbente nn uniformn shtettore t forcave t rendit t Republiks s Kosovs, duhet t dalin prpara drejtsis.

  Komuniteti euroatlantik duhet t mbledh t gjith forcn e tij imponuese dhe t ul pa kthim, Kosovn dhe Serbin n tryezn e Dialogut t Normalizimit. Thirrja e nj konference t jashtzakonshme paqeje, nn mbikqyrjen e garancin e Bashkimit Europian dhe Shteteve t Bashkuara, e njkohsisht marrja e t gjitha masave t jashtzakonshme me KFOR-in, pr moslejimin e eskalimit t mtejshm t situats, jan nj domosdoshmri strategjike jo vetm pr rendin e sigurin n Kosov sot, po edhe pr paqen e t ardhmen e rajonit nesr, prpara sesa kriza e zgjatur n Veriun e Kosovs t dal jasht kontrollit e t kthehet n nj zjarr destabilizues pr krejt rajonin.


  Lapsi.al

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn

  Berisha: Vuii duhet drguar n Hag, ndryshe nuk ka paqe n rajon. Rama reagoi si argati i tij!

  Kryetari demokrat, Sali Berisha i bri thirrje komunitetit ndrkombtar q t drgoj n Hag presidentin e Serbis, Aleksandr Vui.

  Reagimi i tij erdhi pas sulmit terrorist n veri t Kosovs.

  “Si me komand nga Beogradi, reagoi ndaj sulmit t grupit terrorist t prbr nga oficer t ushtris serbe, argati i Vuicit n Tiran, Edi Rama.

  N reagimin e tij n platformn X, Edi Rama nuk shprehu ngushllime pr policin e rn n krye t detyrs, sikur n Banjsk po ndodhte nj prleshje mes bandash dhe banditsh.

  S dyti, duke besuar se kryengritja nuk do t shtypej nga policia e Kosovs, prsriti krkesn e Beogradit pr konferenc ndrkombtare pr t zhbr arritjet 23-vjeare t Kosovs n rrugn e liris dhe pavarsis dhe pr t hapur dyert pr uljen e Rusis n kt tavolin, krkes kjo e Serbis.

  PD mbshtet pa rezerv t drejtn e autoriteteve t Kosovs pr mbrojtjen e integritetit territorial dhe sovranitetit t vendit.

  Ajo prgzon dhe prshndet policin e Kosovs pr guximin, vendosmrin dhe trimrin q dshmoi, profesionalizmin e lart n shtypjen e kryengritjes s armatosur.

  PD u bn thirrje autoriteteve t Kosovs t bjn m t mirn q n bashkpunim me partnert ndrkombtar, t finalizojn me dialog, marrveshjen me Serbin.

  PD dnon me forcn m t madhe organizimin nga Beogradit t kryengritjes s armatosur n Kosov.

  Pr PD-n, organizimi nga Beogradi i kryengritjes tregon qart se Vui sht nj Milloshevi i ri.

  PD i bn thirrje komunitetit ndrkombtar t dorzoj sa m par Aleksandr Vuiin n gjykatn e Hags pr pjesmarrjen e tij thelbsore n gjenocid dhe krime shfarosse ndaj njerzimit t kryera nga Beogradi ndaj boshnjakve dhe shqiptarve pak vite m par.

  Dorzimi i Millosheviit t ri n Hag, do ishte jo vetm prmbushje e detyrimit ligjor dhe moral ndaj viktimave t pafajshme t gjenocidit dhe krimeve kundr njerzimit, por edhe kushti i t gjitha kushteve pr paqen dhe bashkpunimin n rajon.

  Me Aleksandr Vui n Beograd, rajoni nuk do gjej paqe, por vetm konflikte dhe trazira,” tha Berisha.

  Syri

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn

  E bija e policit hero q e vran prlot me fjalimin: Flijove jetn pr liri

  Emri: Capture-126.jpg

Shikime: 56

Madhsia: 17.7 KB

  Sot Kosova sht n zi kombtare. E bija e policit t vrar Afrim Bunjakut, dha mesazhin e saj t lamtumirs, n homazhet q po mbahen kt t hn n Prishtin.

  ”Heroi im babai im. Sa t vshtir e kam t shkruaj pr ty babi! Ikja jote na la nj plag t madhe n zemrat tona. Babi nuk e di si jetoj pa ty, pa heroin tim. Vendin tnd n shtpi s’e z askush. Flijove jetn pr liri! Ne e Kosova jemi krenar pr ty”,-tha ajo.

  N fund t fjals s saj ajo i dha edhe nj premtim babit t ndjer. “T premtoj q do t jem gjithmon krenare me ty dhe do t ndjekim gjithmon rrugn tnde. Me mall dhe dhimbje do t prkujtojm gjithmon”.

  Koha Jone

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,941

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn


  Pamje ekskluzive, terroristet serbe duke ikur nga Manastiri - Klan Kosova

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,941

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn  KFORI dhe EULEX, ndihmuan terroristt t largohen n Serbi

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,941

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn  FIVE - A MUND T ARRESTOHET MILAN RADOJIQ?

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn

  Terroristi Radoii merr prgjegjsin pr sulmet n Banjsk, veri t Kosovs

  Emri: Capture-136.jpg

Shikime: 41

Madhsia: 22.6 KB

  -Botuar n radion “Europa e Lir”-

  Millan Radoii e ka marr prgjegjsin pr sulmet ndaj Policis s Kosovs n fshatin Banjsk t Zveanit m 24 shtator, ku sht vrar nj zyrtar policor, dhe ka thn se i ka br t gjitha prgatitjet logjistike pr ngjarjet e asaj dite.

  Ai e ka br kt deklarat t premten prmes nj letre t lexuar nga avokati i tij Goran Petronijevi pr publikun, nga Beogradi.

  Si pasoj e prleshjeve t Policis me nj grup t armatosur n kt pjes n veri t Kosovs – t banuar me shumic serbe – kan mbetur t vrar edhe tre sulmues.

  “Po i njoftoj t gjith persekutort vigjilent t popullit serb, prej Kurtit e te ndihmsit e tij t shumt t huaj, se un personalisht i kam br t gjitha prgatitjet logjistike pr mbrojtjen e popullit ton kundr pushtuesit dhe ky akt i imi nuk ka asnj karakter apo qllim tjetr, dhe nuk ka t bj fare me t kaluarn time”, ka thn ai, duke iu referuar kryeministrit t Kosovs, Albin Kurti.

  Avokati, duke e lexuar letrn e Radoiiit, ka thn se pr veprimet e tij, Radoii nuk e ka njoftuar asknd prej strukturave qeveritare serbe apo atyre politike lokale n veri t Kosovs, dhe as nuk e ka pranuar “ndonj ndihm” prej tyre.

  Radoii ka thn se me ta ka pasur qndrime t ndryshme n lidhje me “metodat e mparshme t rezistencs ndaj terrorit t Kurtit”, dhe se atyre u sht krkuar “t trhiqen pa arritur ndonj rezultat t dukshm”.

  “Sepse na u tha se n kt mnyr do t kontribuojm n ulje t shtensionimit, dhe se bashksia ndrkombtare dhe KFOR-i do t bjn gjithka pr t mbrojtur popullin ton. Pala tjetr nuk e ka perceptuar qetsimin ton t situats si vullnet t mir dhe krijimin e kushteve pr negociatat, por si dobsi”, sht thn mes tjerash n letr.

  Radoiii i ka akuzuar autoritetet n Prishtin, t udhhequra nga kryeministri i Kosovs, Albin Kurti, pr “pushtim t paligjshm t veriut t Kosovs”.

  “Arsyeja e kthimit ton ishte inkurajimi i serbve, popullit t asaj zone, pr t’i rezistuar terrorit t regjimit t Kurtit, duke mbrojtur njerzit tan, q do dit i ekspozohen atij terrori”, ka thn ai.

  N letr, Radoii ka theksuar se vrasja e policit t Kosovs ka qen “aksidentale”, pas s cils ka nisur “nj prleshje e ashpr nga t dyja palt”.

  Ai e ka njoftuar opinionin se po jep dorheqje nga pozita e tij n Listn Serbe, duke theksuar se prfshirja e tij politike n Listn Serbe “nuk kishte t bnte me kthimin e tij n Kosov”.

  Ai ka thn, mes tjerash, n letr se do t’i prgjigjet ftess s autoriteteve t Republiks s Serbis.

  I pyetur se nga kan ardhur t gjitha armt dhe pajisjet e prdorura n aksionin e 24 shtatorit, avokati ka thn se nuk mund t flas se far do t kishte thn Radoiiq, nse do t kishte bisedime pr kt gj me autoritetet kompetente t Serbis.

  Petronijevi e ka mohuar se Radoii sht plagosur n Banjsk apo q sht trajtuar n spitalin ushtarak n Beograd.

  Avokati ka thn se nuk e ka par videon e publikuar nga Policia e Kosovs, e cila pretendohet se tregon Radoiiin t armatosur, andaj “nuk mund t gjykoj pr kt”.

  I pyetur nga gazetart se kush e ka qlluar zyrtarin policor t Kosovs dhe pse jan vendosur barrikadat, avokati ka thn se “nuk ishte aty” dhe se “nuk mund t’i thot ato detaje”.

  Ai ka pretenduar se zyrtari policor sht vrar ”nga nj shprthim, jo nga plumbi”.

  N pyetjen e gazetarve se ku ndodhet Millan Radoii, pse nuk i sht drejtuar vet publikut dhe prej kujt fshihet, avokati ka pyetur: “Kush ka thn q fshihet?”

  “Ndoshta e di, ndoshta nuk e di”, ka thn ai, duke mos dhn m shum hollsi nse e di vendndodhjen e tij.

  Kjo sht hera e par q Radoiii reagon publikisht, pas sulmeve t 24 shtatorit.

  Koha Jone

 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn

  Vrasja e policit n veri t Kosovs, Svela pr REL: Do t krkojm ekstradimin e Radoiiit dhe jo vetm

  Emri: 1686747721_svecla1.jpg

Shikime: 39

Madhsia: 21.4 KB

  Ministri i Brendshm i Kosovs, Xhelal Svela, thot n nj intervist pr Radion Evropa e Lir se autoritetet prgjegjse, prmes partnerve ndrkombtar, do t krkojn ekstradimin nga Serbia n Kosov “t t gjith atyre q kan qen t prfshir n planifikimin dhe realizimin e aksioni terrorist” n Banjsk.

  M 24 shtator, grupe t armatosura n kt fshat t pjess veriore t Kosovs sulmuan forcat policore t Kosovs, duke vrar rreshterin Afrim Bunjaku.

  Pes dit pas sulmit, prgjegjsin pr organizimin e sulmit e mori Millan Radoii, nnkryetar i deritashm i Lists Serbe, partis m t madhe t serbve n Kosov.

  N intervistn dhn REL-it, ministri Svela thot se Radoii nuk ka vepruar i vetm si ka thn, por i mbshtetur nga presidenti i Serbis, Aleksandar Vui.

  Ai thot se hetimet e deritashme kan treguar si “mbi 80 terrorist” kan qen t prfshir n sulmin n Banjsk.

  Svela flet edhe pr prfshirjen e dyshuar ruse, si dhe pr rreziqet e siguris q vazhdojn t’i kanosen Kosovs.

  “Vui, Qeveria serbe t prfshir”

  Radio Evropa e Lir: Zoti ministr, Millan Radoiiq ka pranuar sot [29 shtator] se ka organizuar sulmin n Banjsk. Si e komentoni kt veprim t tijin dhe a mendoni se ka vepruar i vetm n prgatitjen e sulmit, ashtu si ka thn?

  Xhelal Svela: Absolutisht nuk sht e vrtet. Millan Radoiiq e ka pranuar nj fakt, pasi sht dshmuar pjesmarrja e tij n kt sulm terrorist. Por, t gjitha faktet tregojn se Millan Radoiiq nuk ka vepruar kok m vete, nuk ka punuar vet. Ai ka qen n vazhdimsi i mbshtetur nga [presidenti i Serbis] Aleksandar Vuiq, nga Qeveria e Serbis dhe nga t gjitha instrumentet q ai shtet ka.

  Ne e dim shum mir se ai ka qen jashtzakonisht i afrt me Aleksandar Vuiqin, i cili ka qen ministr i propagands n kohn e qeverisjes s Millosheviqit. Ai, edhe pse sht president i Serbis, vazhdon t jet ministr i propagands.

  Tendenca e tyre tash sht q ta minimizojn presionin ndaj Serbis, duke dashur q ta lokalizojn fajtorin. Fajtori dihet, ai sht Aleksandar Vuiq dhe idet e tij ekstremiste n raport me gjith rajonin, jo vetm me Kosovn.

  Sasia dhe llojet e armatimeve q jan zn m 24 shtator n Banjsk sht e pamundur t mblidhen nga nj individ, edhe nse ai sht jashtzakonisht i fuqishm, si sht Millan Radoiiq. Ka armatim ushtarak, ka armatim t vitit t prodhimit m 2021, 2022 – gj q tregon se nuk jan mbetje t lufts s viteve 1998/99, apo edhe m hert n Ballkan, por jan armatime t dala drejtprdrejt nga magazinat e ushtris s Serbis. Kt e kemi dshmuar, duke prezantuar dokumente, t cilat i kemi zn, ku bhet pranim-dorzimi i ktij armatimi.

  Po ashtu, nuk sht rast i izoluar, meqense armatime t ngjashme, me seri prodhimi t prafrta, ne kemi zn edhe m hert n Zvean, m 23 qershor, pastaj edhe m 7 gusht dhe m 5 shtator – qoft n Zvean, qoft n Mitrovic t Veriut. Do t thot, ka qen nj plan i mirorganizuar, detajisht i prpunuar, i cili iu ka dshtuar fal vendosmris, gatishmris pr sakrific dhe profesionalizmit t policis s Kosovs. Por, plani ka qen shum m i madh. Vuiqi sht i prfshir. sht edhe Qeveria e Serbis e prfshir. Si duket, edhe vet Rusia sht e prfshir n kt skenar.

  Radio Evropa e Lir: Cilt do t jen hapat e ardhshm t Kosovs pas daljes s Radoiiit sot?

  Xhelal Svela: Ne do t vazhdojm ta hetojm kt sulm n detaje, t’i identifikojm t gjith terroristt q kan marr pjes n kt sulm, ta hetojm gjith hierarkin e dy organizatave q ne tashm i kemi shpallur terroriste – Severna Brigada dhe Civilna Zashtita [Brigada e Veriut dhe Mbrojtja Civile] – por edhe t’i dokumentojm lidhjet e drejtprdrejta me Qeverin e Serbis.

  N t njjtn koh, ne do t krkojm nga Serbia – patjetr prmes partnerve tan – q t gjith t plagosurit q kan arritur t ikin nga Kosova, si dhe ata q kan ikur pa dmtime, t’i dorzohen drejtsis s Kosovs, duke qen se vetm kshtu, realisht, mund t sjellim nj normalizim t situats n Kosov.

  Po ashtu, do t krkojm q t gjitha inkursionet apo agresionet e Serbis t ndalen njher e prgjithmon, prfshir edhe trheqjen e ushtris nga afrsia e kufirit ton.

  Mendojm se ka rreziqe. Ne jemi vigjilent. Po prgatitemi q t prballemi dhe t’i prgjigjemi suksesshm fardolloj sfide, duke qen se kemi prvoja tashm jashtzakonisht t kqija, qoft me Serbin, qoft me presidentin e saj, Aleksandar Vui.

  Radio Evropa e Lir: A do t krkoni ekstradimin e Radoiiit dhe prfshirjen e komunitetit ndrkombtar n kt mes, marr parasysh q Kosova dhe Serbia nuk kan marrveshje ekstradimi?

  Xhelal Svela: Po, patjetr. T Radoiiqit dhe jo vetm, t t gjith atyre q kan qen t prfshir n planifikimin dhe realizimin e ktij aksioni terrorist.

  Radio Evropa e Lir: Bazuar n informacionet q mund t’i ndani me ne – sa njerz jan t prfshir n hetimet q po bni?

  Xhelal Svela: N fillim sht menduar se jan diku mes 30 dhe 40 terrorist. Tashm mund t themi se numri sht m i madh, gj q dshmon suksesin edhe m t madh t policis s Kosovs.

  Policia e Kosovs ka qen edhe n numr m t vogl, edhe me armatim m t dobt sesa ky grup terrorist, por ia ka dal q pas humbjes s jets s rreshterit Afrim Bunjaku, pas prfundimit t ksaj prite, t realizoj gjat gjith dits nj betej t suksesshme – pr t ciln po marrim prgzime nga t gjith aleatt tan – dhe ta mund kt grup terrorist. Por, numri sht i madh. Tash mund t themi se sht mbi 80.

  Radio Evropa e Lir: A keni pasur ndonj kontakt me Policin e Serbis ose me Agjencin e Informacionit dhe Siguris atje, pas sulmit n Banjsk?

  Xhelal Svela: Jo, nuk kemi pasur ndonj kontakt. Ne mendojm q ata jan t prfshir drejtprdrejt. Njri ndr t vrart sht ish-truproj e Aleksandar Vulinit, i cili sht kreu i Agjencis s Inteligjencs n Serbi, i cili, n t njjtn koh, sht n listn e zez t Shteteve t Bashkuara dhe t Britanis s Madhe. Do t thot, jemi n nj situat paradoksale, kur ti realisht ke t bsh me figura, t cilat jo vetm se jan kriminel, por jan edhe t sanksionuar nga bota demokratike.

  Radio Evropa e Lir: Presidenti i Serbis, Aleksandar Vuiq, ka thn se do ta hetoj vrasjen e policit kosovar, Afrim Bunjaku. Cili sht komenti juaj?

  Xhelal Svela: Po si do ta hetoj ai vrasjen kur shpalli tri dit zie pr vdekjen e terroristve gjat sulmit t tyre n nj shtet sovran? Do t thot, ky grup terrorist vrau policin n detyr, n prit. Nuk ishte Afrim Bunjaku… nuk ishte pjes e betejs, ai u vra n prit, n momentin e par t arritjes s patrulls son policore pr t hetuar lidhur me barrikadn q kta terrorist kishin vendosur… dhe ai politikisht po i mbron kta, shpalli dit zie.

  Nuk sht duke i arrestuar terroristt, t cilt jan kthyer n Serbi. Prandaj, nuk i besoj ksaj qasjeje cinike t presidentit t Serbis, kur thot se ai do ta hetoj vdekjen e policit. Ai po mundohet q ta zbus realisht kt presionin q mund t’i vij apo duhet t’i vij nga bota demokratike.

  Radio Evropa e Lir: E prmendt edhe m hert q po hetoni prfshirjen e mundshme ruse. far provash keni mbledhur deri m tani?

  Xhelal Svela: Po, ne n nj nga veturat… jan 24 vetura t terrenit, t cilat jan zn n kt fshat t mbushura me municione dhe materiale. N njrn nga kto vetura kemi gjetur materiale ruse, po ashtu jan dy motor katr-rrotsh pr terrene t vshtira, prodhim i Rusis, q i jan dhn donacion ushtris s Serbis. Ka edhe informata t inteligjencs pr prfshirjen e elementeve q jan drejtprdrejt t lidhura me Rusin.

  Radio Evropa e Lir: A e keni identitetin e ndonj rusi t prfshir, q dyshohet se sht i prfshir?

  Xhelal Svela: Ne, n vazhdimsi, po punojm n identifikimin e t gjith ktyre terroristve. sht fakt q disa prej tyre nuk kan komunikuar me pjestart tjer t grupit dhe n asnj moment nuk kan hequr maskat nga koka e tyre. Kjo na bn shum pr t dyshuar n kta individ. Por, un besoj q shum shpejt, njsit tona t specializuara t policis s Kosovs, por edhe t agjencis kosovare t inteligjencs, n bashkpunim me aleatt tan, do t’i identifikojn edhe ata.

  Radio Evropa e Lir: Dyshoni se jan mercenar apo hetimet jan n vazhdim…

  Xhelal Svela: Un, t’ju them t drejtn, nuk besoj shum n mercenar, n kuptimin e pagesave. Ky sht projekt politik i Serbis dhe Rusis dhe ata shfrytzojn struktura t besuara t tyre. Do t thot, ne jemi dshmitar se n Nish ka nj qendr kinse humanitare ruse, e cila dihet botrisht se sht qendr inteligjence, prmes s cils ata prgjojn t gjith rajonin dhe n t ciln ka edhe ushtrime t ndryshme – qoft pr inteligjenc, qoft pr veprime n terren – dhe besojm se edhe kjo qendr sht e prfshir n kt sulm.

  do veprim agresiv ndaj Kosovs “do ta marr prgjigjen e duhur”
  Radio Evropa e Lir: Prmendt m hert rrezikun pr prshkallzime t reja. far jeni duke br pr t’i ulur krcnimet e tilla?

  Xhelal Svela: Po, patjetr se vrehen shenja t grumbullimit edhe t forcave ushtarake, por edhe t grupeve t ndryshme prreth kufirit t Kosovs. Ne, n vazhdimsi, jemi duke bashkpunuar dhe duke u koordinuar me [misionin e BE-s pr sundim t ligjit n Kosov] EULEX-in dhe [misionin e NATO-s n Kosov] KFOR-in, si prgjegjs t dyt dhe t tret pr sigurin n Kosov.

  Po ashtu, jemi duke u konsoliduar si polici e Kosovs n mnyr q fardo veprimi agresiv ndaj Republiks s Kosovs, i fardolloj prmase, ta marr prgjigjen e duhur.

  Radio Evropa e Lir: Si e komentoni vendimin e NATO-s pr t shtuar pranin e forcave t KFOR-it n Kosov?

  Xhelal Svela: Ky sht i mirseardhur. Ne kemi kontakte t vazhdueshme me udhheqsit, prfaqsuesit e NATO-s. Ne, po ashtu, kemi krkuar patrullime t prbashkta t vijs kufitare mes Kosovs dhe Serbis. Ju e dini shum mir se kemi nj vij shum t gjat t kufirit q ndan kto dy vende. Po ashtu, terreni sht goxha i vshtir, na duhet t kemi edhe pajisje t veanta pr t vzhguar fardolloj lvizjeje rreth kufirit. Dhe ky mendoj se sht lajm i mir.

  Radio Evropa e Lir: Cili do t ishte nj mesazh i juaji pr qytetart n veri t Kosovs?

  Xhelal Svela: Qytetart n veri t Kosovs, n vazhdimsi, marrin mesazhe pozitive nga Qeveria e Republiks s Kosovs. Do t thot, kta qytetar jan shtetas t barabart n vendin e tyre t Republiks s Kosovs. Institucionet e Republiks s Kosovs jan aty pr t’iu shrbyer dhe pr t’i mbrojtur ata. Kjo u dshmua edhe m 24 shtator, kur ne kishim nj betej shum intensive me terroristt, por, n asnj moment, asnj qytetar i yni civil as nuk sht rrezikuar nga ne, as nuk sht dmtuar.

  Pr m shum, nuk kemi ankesa nga kta qytetar drejtuar sjelljes s zyrtarve tan policor. M lejoni t’ju prmend edhe nj fakt: UNPD-ja ka br nj vlersim t besueshmris s qytetarve ndaj policis s Kosovs n at zon – n fakt, ka br m shum se nj – n kohn kur ne kishim polic t ish-strukturave paralele t integruar n policin e Kosovs, do t thot para dorheqjes s tyre, para dorheqjes s 547 policve…

  Besueshmria n policin e Kosovs n at zon ka qen 15 pr qind, pr dallim prej pjess tjetr t Kosovs. Tash sht br edhe nj matje, po ashtu nga UNDP-ja, dhe besueshmria sht rritur pr 33.8 pr qind.

  Do t thot, sht m shum se dyfishuar besueshmria e qytetarve n ato komuna veriore ndaj policis s Kosovs. Un jam i bindur q kjo besueshmri do t rritet, pr shkak se edhe bashkpunimi me qytetart atje sht duke u rritur n vazhdimsi.

  REL

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn

  Radoii pranoi se organizoi sulmin terrorist n Veri, reagon pr her t par Vui: Ai duhet t….

  Emri: 4545788.jpg

Shikime: 41

Madhsia: 28.3 KB

  Presidenti i Serbis, Aleksandar Vui, deklaroi se Millan Radoiii “do t duhet t’i prgjigjet” ftess s organeve kompetente shtetrore. Ky sht reagimi i par i Vuiit pasi Radoiii mori prgjegjsi pr organizimin e sulmit n Banjsk t Zveanit.

  N kt sulm u vra rreshteri Afrim Bunjaku, ndrkaq n prleshje me Policin u vran edhe tre sulmues.

  “Un jam i sigurt se autoritetet kan arsye t bjn pyetje, dhe se a do ta ndjek penalisht prokurori dhe pr far krimi, kjo nuk sht pyetje pr mua. sht pyetje pr prokurorin dhe organet e tjera kompetente shtetrore”, tha Vui.

  “Nse dikush mendonte se ai [Radoiii] do t ikte ose do t fshihej, ai nuk do ta bj”, shtoi ai.

  Ai gjithashtu vlersoi se Radoiii sht “krenar” pr rolin e tij n sulmin e armatosur dhe se “ai dhe djemt q morn pjes n t [sulm], e shohin at [sulmin] n nj mnyr tjetr”.

  “Nuk mendoj se dikush ka t drejt ta vras dik, do t duhet t bhen disa pyetje, ndoshta ai nuk ka pasur rol n at pjes, pra prokurori do t gjej dika tjetr, ose nuk do t gjej gj, kjo sht nj pyetje pr prokurorin. E di q policia duhet t mbledh informacione, pastaj vjen prokurori dhe merr vendim”, tha Vuii.

  M 29 shtator, Millan Radoiiq, q tha se po jep dorheqje nga Lista Serbe – partia kryesore e serbve n Kosov q gzon mbshtetjen e Beogradit – prmes avokatit t tij e pranoi se ka organizuar dhe ka marr pjes n sulmin n Banjsk.

  M hert, autoritetet n Kosov kan publikuar dshmi, sikurse nj video t incizuar me dron, ku shihej Radoiii i armatosur dhe i veshur me uniform n Banjsk.

  Kosova, prmes nj rezolute t miratuar n Kuvend, ka br thirrje pr hetim ndrkombtar pr Serbin lidhur me rolin e saj n kt sulm.

  Sulmi ndaj Policis s Kosovs sht dnuar ashpr nga Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian.

  REL

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Vetm 6 t arrestuar, ku shkuan 24 terroristt serb? Eksperti zbulon t vrtetn

  Arrestohet Milan Radoii, organizatori i sulmit n veri t Kosovs

  Emri: Screenshot_24-3-655x375-1.jpg

Shikime: 39

Madhsia: 45.6 KB

  Ministria e Punve t Brendshme t Serbis tha t martn se ka arrestuar ish nnkryetarin e Lists Serbe, Milan Radoiiin, disa dit pasi mori prsipr sulmin e 24 shtatorit mbi policin e Kosovs n fshatin Banjsk n veri.

  N nj njoftim t ministris s Brendshme serbe thuhet se atij i sht caktuar masa e paraburgimit prej 48 orsh dhe ai i sht dorzuar Prokuroris s Lart n Beograd. N njoftim thuhet se jan kryer bastisje n pronat e tij, por nuk jepen m shum hollsi.

  M 29 shtator ai mori prgjegjsin pr prgatitjen dhe udhheqjen e grupit t armatosur q sulmoi policin e Kosovs, duke vrar nj oficer policie. Tre pjestar t grupit t tij mbetn t vrar pas prleshjeve q zgjatn pothuajse tr ditn e 24 shtatorit.

  Sulmi u cilsua si terrorist nga autoritetet n Prishtin, Bashkimi Evropian dhe diplomatt perndimor t cilt krkuan vnien e sulmuesve para drejtsis. Prishtina akuzoi Beogradin pr mbshtetjen dhe pajisjen e grupit q kreu sulmin.

  Milan Radoii, i cili sht i sanksionuar nga Shtetet e Bashkuara q nga dhjetori i vitit 2021, tha t premten n nj deklarat t transmetuar nga avokati i tij se “nuk e ka njoftuar asknd nga strukturat qeveritare t Serbis, strukturat politike lokale nga veriu i Kosovs dhe se nuk ka marr asnj ndihm prej tyre”, pr sulmin.

  Presidenti i Serbis, Aleksandar Vui i cili mohoi lidhjet me grupin e armatosur, tha se organet prgjegjse serbe do t ndrmarrin veprime ndaj Milan Radoiiit dhe do t hetojn ngjarjet e s diels, duke akuzuar Prishtinn zyrtare pr nxitje t dhuns n veri.

  Sulmi i 24 shtatorit sht ngjarja m e rnd q nga shpallja e pavarsis s Kosovs dhe ka nxitur shqetsime pr qndrueshmrin n rajon.

  Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian gjat fundjavs shprehn shqetsimin pr at q e cilsuan si “nj grumbullim t shtuar ushtarak serb n kufi me Kosovn”, ndrsa i krkuan Beogradit q urgjentisht t trheq trupat ushtarake.

  Beogradi mohoi t ket ngritur shkalln e gatishmris s trupave, por pohoi se e ka ulur pranin e tyre n zonn prreth kufirit t Kosovs.

  Koha Jone

 14. #14
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  31,049
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Arrestohet Milan Radoii, organizatori i sulmit n veri t Kosovs

  Lirohet Millan Radoii, i ndalohet hyrja n Kosov

  Emri: Capture-18.jpg

Shikime: 36

Madhsia: 17.9 KB

  -Botuar n radion “Europa e Lir”-

  Gjykata n Beograd e ka liruar Millan Radoiiin nga mbajtja, nj dit pas marrjes n pyetje, ka njoftuar Gjykata e Lart n Beograd.

  Gjyqtari i procedurs paraprake e ka refuzuar propozimin e Prokuroris s Lart Publike n Beograd pr caktimin e mass s paraburgimit pr Radoiiin, pas intervistimit.

  Prokuroria e ka krkuar paraburgimin me arsyetimin e rrezikut t arratisjes.

  Me vendimin e 4 tetorit, atij i sht ndaluar largimi prej territorit t Serbis, pa miratim t gjykats dhe i sht ndaluar t shkoj n territorin e Kosovs.

  Sipas ktij vendimi, ai do t duhet t paraqitet n stacionin policor kompetent n datat 1 dhe 15 t do muaji.

  sht thn se atij i sht konfiskuar prkohsisht dokumenti i udhtimit, prkatsisht pasaporta e Republiks s Serbis, dhe ai sht paralajmruar se mund t’i shqiptohet paraburgimi nse i shkel t drejtat dhe detyrimet.

  Ai akuzohet pr blerje t armve, municioneve dhe mjeteve shprthyese me fuqi t madhe shkatrruese nga Tuzlla n Bosnje dhe Hercegovin, nga janari 2023 deri m 24 shtator.

  Radoiiq e ka mohuar kryerjen e ktyre krimeve

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-10-2013
  Postime
  5

  Pr: Arrestohet Milan Radoii, organizatori i sulmit n veri t Kosovs

  Rama si Nikola Pashiqi.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,941

  Pr: Arrestohet Milan Radoii, organizatori i sulmit n veri t Kosovs  Skenari i terroristve - "Brenda bazave t paramilitarve serb n Veri" - Inside Story

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  2,941

  Pr: Arrestohet Milan Radoii, organizatori i sulmit n veri t Kosovs  Krkesa e madhe - Kurti: Ma dorzo Milanin! Vuiq hesht - 16.05.2024

Tema t Ngjashme

 1. Zgjedhjet n veri t Kosovs, KQZ shpall rezultatet
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-04-2023, 11:50
 2. Kush jan shqiptart e armatosur n veri t Kosovs?
  Nga PLAKU n forumin Bashkpatriott e mi n bot
  Prgjigje: 40
  Postimi i Fundit: 21-04-2012, 02:38
 3. Policia e Kosovs n veri i raporton MUP-it? !!!
  Nga ARIANI_TB n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 28-05-2011, 08:13
 4. Demonstrata e gaz lotsjells n veri t Kosovs
  Nga Selami2006 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-05-2009, 13:22
 5. Rrezikimi i integritetit teritorial ne veri te Kosoves
  Nga Nertili n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-09-2006, 05:12

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •