Si shpjegohen ndryshimet e panumerta te teksteve te Bibles?! Ate qe thote nje Bibel se thot tjetra! Pastaj kam hasur ne mungesen e shume verseteve madje dhe librave nga njera Bibel te tjetra! Por kjo eshte nje dicka qe dihet dhe nuk ka shpjegim te logjikshem. Ajo qe me intereson me shume eshte :

Gjonin 16:13 "Por, kur tė vijė ai, Fryma e sė vėrtetės, ai do t'ju prijė nė ēdo tė vėrtetė, sepse ai nuk do tė flasė nga vetja, por do tė thotė gjitha ato gjėra qė ka ..."