Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Kongresi amerikan hap hetim pr shtjen e agjentit t FBI q implikon kryeminstrin Rama

  VOA: Afera McGonigal bhet 'shtje' n Kongres

  Emri: auto_mcgonigal1692182265.jpg

Shikime: 97

Madhsia: 22.6 KB

  Komisioni Juridik i Dhoms s Prfaqsuesve n Kongresin e Shteteve t Bashkuara po shpreh shqetsimin pr mundsin e marrveshjeve me pasoja t zbutura ndaj ish-zyrtarit t FBI-s, Charles McGonigal n dy shtjet ndaj tij, si nj prpjekje pr t fshehur prmasat e shkeljeve t tij, pr t mbrojtur reputacionin e FBI-s.

  Kryetari i komisionit, ligjvnsi republikan Jim Jordan, shkruan n nj letr drejtuar drejtorit t FBI-s, Christopher Wray t martn, se Komisioni po heton akuzat “pr politizim dhe qndrim t njanshm brenda FBI-s n lidhje me shtjen penale kundr ish-agjentit special Charles McGonigal”.

  Ky Komision fillimisht krkoi dokumente dhe informacione pr kt shtje nga FBI-ja m 2 shkurt 2023, por n letr thuhet se deri m sot, Byroja Federale e Hetimeve nuk e ka prmbushur kt krkes jo t detyrueshme.

  Ish-zyrtari i lart i kundrzbulimit t FBI-s, Charles McGonigal pranoi n gusht fajsin n nj gjykat n Nju Jork lidhur me akuzn pr shkelje t sanksioneve amerikane ndaj Rusis, duke punuar pas daljes n pension pr oligarkun rus Oleg Deripaska, t cilin m par ai e kishte hetuar. McGonigal pranoi se kishte marr mbi 17,000 dollar nga oligarku rus pr t siguruar informacione negative pr nj tjetr oligark rus, rival t tij. Shtetet e Bashkuara kan vn sanksione ndaj oligarkut Deripaska, q nga viti 2018, pr arsye q lidhen me pushtimin e Krimes nga Rusia.

  N kmbim t pranimit t fajsis, prokurort hoqn dor nga akuza t tjera n lidhje me bashkpunimin e zotit McGonigal me Deripaskn.

  N nj proces tjetr n nj gjykat federale n Uashington, McGonigal sht akuzuar se ka marr rreth 225, 000 dollar nga nj ish-punonjs i shrbimeve t zbulimit t Shqipris.

  “Pavarsisht nj pagese shum m t madhe nga ish-zyrtari shqiptar, sipas njoftimeve, McGonigal po negocion me prokurort federal n Uashington nj marrveshje t ngjashme pr pranimin e fajsis”, thuhet n letrn e ligjvnsit Jordan pr drejtorin e FBI-s.
  N letrn e Komisionit Juridik t Kongresit prsritet krkesa pr dokumente dhe informacione pr kt shtje dhe bhet thirrje q FBI ta plotsoj kt krkes deri m 3 tetor 2023.

  “Komisioni ka autoritet mbikqyrs mbi Departamentin e Drejtsis dhe FBI-n dhe mund t marr n konsiderat masa t detyrueshme nse FBI-ja nuk bashkpunon vullnetarisht”, thuhet n letr.

  N shkurt t ktij viti, ligjvnsit amerikan i krkuan drejtorit t FBI-s sqarime lidhur me ish zyrtarin e lart t FBI-s, Charles McGonigal.

  Ligjvnsit republikan thon se Departamenti i Drejtsis dhe FBI-jan jan prdorur si mjete politike nga demokratt kundr republikanve. Edhe kryetari demokrat i Komisionit Juridik t Senatit Dick Durbin, i krkoi n at koh me an t nj letre Prokurorit t Prgjithshm, Merrick Garland dhe drejtorit t FBI-s, zotit Wray informacione t mtejshm lidhur me aktivitetet e zotit McGonigal, duke u nisur nga dy aktpadit, ajo e Nju Jorkut, dhe ajo e Uashingtonit.

  VOA

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Kongresi amerikan hap hetim pr shtjen e agjentit t FBI q implikon kryeminstrin Rama

  Afera Rama-McGonigal/ Gazetari amerikan: Kongresi po heton akuzat pr korrupsion n Shqipri dhe prvetsimin e 4 mln dollarve  Gazetari amerikan dhe njkohsisht eksperti i inteligjencs, John Schindler, ishte i ftuari i mbrmjes i gazetares Armela Ferko n edicionin e lajmeve t SYRI TV.

  Ai komentoi zhvillimet e bujshme nga Kongresi amerikan, i cili krkon t hetohet dosja shqiptare e afers McGonigal.

  “Ky sht nj zhvillim shum i rndsishm n Uashington pr shtjen McGonigal.

  S pari, Kongresi ka ushtruar autoritetin e tij juridik dhe i ka krkuar FBI-s prgjigjen pr shtjen McGonigal. Po ky komision, i kryesuar nga kongresmeni Jim Jordan, i ka br krkes FBI-s n shkurt t ktij viti dhe nuk ka marr prgjigje.

  Zhvillimet jan mjaft interesante. N letrn drejtuar drejtorit Wray, kongresmeni i referohet akuzave pr korrupsion n Shqipri ku sht edhe prvetsimi i tij prej 4 milion dollarsh.

  N kt moment, Kongresi nuk po shfaqet interes pr shtjen shqiptare te shtja McGonigal dhe ky sht nj zhvillim i ndjeshm,” tha Schindler.

  “Un mendoj se minimalisht far do t ndodh, kongresmeni Jordan ka njoftuar publikisht drejtorin e FBI-s se ka edhe gati 1 muaj q t mbledh komisionin juridik pr t trajtuar shtjen e afers McGonigal.

  Nse FBI nuk jep informacionin dhe dokumentacionin, kongresmeni Jordan do prdor pushtetin e tij t vetos q t bj q autoritetet e tjera t detyrojn FBI-n t dorzoj dokumentacionin.

  Prandaj duhet kuptuar se far sht n loj ktu. Nse pr shtjen shqiptare arrihet nj marrveshje fajsie si pr shtjen ruse, administrata mund ta varros komplet kt skandal dhe t’i heq nj viz.

  Por kongresmeni nuk do q t ndodh kjo dhe Kongresi krkon prgjigje, pavarsisht se ku mund t ket shkuar korrupsioni n FBI. Nse McGonigal po merrte shuma t mdha, ku kan shkuar ato? A ka pasur bashkpuntor? Kush ka bashkpunuar me t n FBI? T gjith kt informacion duhet ta dij Kongresi. Dhe Departamenti i Drejtsis nuk ka dhn akoma prgjigje,” tha Schindler.

  Syri

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Kongresi amerikan hap hetim pr shtjen e agjentit t FBI q implikon kryeminstrin Rama

  Schindler: Kongresi e ka n monitorim dosjen shqiptare t Charles McGonigal

  Gazetari amerikan dhe njkohsisht eksperti i inteligjencs, John Schindler, ishte i ftuari i mbrmjes i gazetares Armela Ferko n edicionin e lajmeve t SYRI TV. Ai komentoi zhvillimet e bujshme nga Kongresi amerikan, i cili krkon t hetohet dosja shqiptare e afers McGonigal.

  “Ky sht nj zhvillim shum i rndsishm n Uashington pr shtjen McGonigal. S pari, Kongresi ka ushtruar autoritetin e tij juridik dhe i ka krkuar FBI-s prgjigjen pr shtjen McGonigal. Po ky komision, i kryesuar nga kongresmeni Jim Jordan, i ka br krkes FBI-s n shkurt t ktij viti dhe nuk ka marr prgjigje.

  Zhvillimet jan mjaft interesante. N letrn drejtuar drejtorit Wray, kongresmeni i referohet akuzave pr korrupsion n Shqipri ku sht edhe prvetsimi i tij prej 4 milion dollarsh. N kt moment, Kongresi nuk po shfaqet interes pr shtjen shqiptare te shtja McGonigal dhe ky sht nj zhvillim i ndjeshm,” tha Schindler.

  “Un mendoj se minimalisht far do t ndodh, kongresmeni Jordan ka njoftuar publikisht drejtorin e FBI-s se ka edhe gati 1 muaj q t mbledh komisionin juridik pr t trajtuar shtjen e afers McGonigal. Nse FBI nuk jep informacionin dhe dokumentacionin, kongresmeni Jordan do prdor pushtetin e tij t vetos q t bj q autoritetet e tjera t detyrojn FBI-n t dorzoj dokumentacionin.

  Prandaj duhet kuptuar se far sht n loj ktu. Nse pr shtjen shqiptare arrihet nj marrveshje fajsie si pr shtjen ruse, administrata mund ta varros komplet kt skandal dhe t’i heq nj viz. Por kongresmeni nuk do q t ndodh kjo dhe Kongresi krkon prgjigje, pavarsisht se ku mund t ket shkuar korrupsioni n FBI. Nse McGonigal po merrte shuma t mdha, ku kan shkuar ato? A ka pasur bashkpuntor? Kush ka bashkpunuar me t n FBI? T gjith kt informacion duhet ta dij Kongresi. Dhe Departamenti i Drejtsis nuk ka dhn akoma prgjigje,” tha Schindler.

  Gazetari i njohur amerikan, John Schindler, q e ka ndjekur nga afr afern McGonigal me shkrimet e tij n gazetn ‘Washington Examiner’, tha pr gazetaren Armela Ferko n SYRI TV se ky skandal ka hyr n fazn m t rnd.

  “Tani skandali McGonigal ka hyr n nj faz m t rnd dhe m serioze se ’ka qen m par. N aspektin juridik, FBI dhe Departamenti i Drejtsis nuk mund t mos i binden Kongresit. Por ato mund t japin informacion t cunguar pr shkak t sekretit shtetror apo qeveritar. Kt mendoj se do bj FBI, do jap copza informacioni, nuk do jap informacion t plot. Deri tani nuk sht arritur akoma marrveshja e fajsis pr dosjen shqiptare.

  Qeveria e SHBA dhe Departamenti i Drejtsis krkojn q informacioni t mos bhet publik. Ka pasur shum akuza n t cilat jan t prfshir politikant shqiptar, kryeministri Rama, antar t PS dhe t cilt e kan prdorur McGonigal pr t friksuar politikant e tjer apo biznesment shqiptar.

  Nse nj pjes e ktyre jan t vrteta, kemi t bjm me nj skandal t vrtet, megjithse Shqipria sht nj aleat i ngusht n NATO i SHBA. Disa prej bisedave t McGonigal n Shqipri tregojn se ai ka takuar politikan t rndsishm dhe duket se kto i ka kryer n kuadr t veprimtaris brenda FBI-s. Nse dikush n FBI e di se far ka br n Shqipri, duhet t jap llogari,” tha Schindler.

  “Mendoj se nse FBI nuk kthen prgjigje letrs s kongresmenit deri m 3 tetor, Kongresi do t lshoj nj ultimatum duke krkuar q FBI t jap informacion t plot. Patjetr q do bhet nj ngjarje skandaloze n SHBA. Skandali McGonigal i administrats Biden sht diskutuar gjersisht pr t par se deri ku sht e prfshir FBI n korrupsion serioz. Patjetr kjo histori do bhet me prmasa t mdha. Kjo gj sht n qendr t medias amerikane pasi sht i prfshir edhe nj oligark rus q ka pasur lidhje t ngushta me qeverin e Mosks. Mendoj se gjrat do ndryshojn edhe n lidhje me Shqiprin, duke qen se kongresmeni Jordan i sht referuar konkretisht pjess shqiptare,” theksoi gazetari amerikan.

  “Nse del se McGonigal po merrte ryshfet pr t hequr shqiptart apo rus nga lista e zez, kjo krijon shum pikpyetje: si sht e mundur nj zyrtar i lart i FBI-s kishte mundsin t ndrhynte n nj list t till dhe t’i hiqte nga lista e sanksioneve? Patjetr nuk ishte brenda kompetencave t tij, ather me k ka bashkpunuar brenda qeveris amerikane pr t’i hequr njerzit nga kjo list e zez apo po gnjente pr t mbledhur fonde pr vete? FBI nuk do q kjo t shprfaqet sepse do i prishet vrtet reputacioni. Deri tani e dim se McGonigal mund t ket pasur bashkpuntor brenda Departamentit t Drejtsis dhe FBI-s pr t hequr persona nga lista e zez, por nuk e dim se k.

  S shpejti do t dal edhe nj dat e gjyqit pr shtjen shqiptare t skandalit. Letra e Jordan pr drejtorin e FBI nuk sht nj koincidenc sepse kongresmeni krkon q t bhet nj monitorim i marrveshjes pr pranimin e fajsis. Pra McGonigal dhe FBI duhet t’i tregojn konkretisht Kongresit prpara se t pranohet marrveshja e fajsis apo pafajsis. Marrveshjet e pranimit t fajsis duhet t shqyrtohen nga nj gjykats i caktuar dhe tani kongresmeni sht prpjekur t nxjerr n vmendjen e t gjith publikut dhe t FBI-s se Kongresi sht duke monitoruar nga afr kt marrveshje.

  Varet se deri ku do t shkoj hetimi i Kongresit, por sht e turpshme pr SHBA nse qeveria Rama ka qen e prfshir n kt korrupsion ashtu si mendohet t jet. Sepse Shqipria sht aleat i SHBA dhe do t ishte skandal pr t gjitha palt. Realiteti tregon se nse Kongresi fillon t bj pyetje se ku jan parat shqiptar, ’para merrte McGonigal, si u prfshi McGonigal me qeverin Rama, si ndodhi kjo, t gjitha kto pyetje duhet t’i bj Kongresi q t marr prgjigje,” deklaroi gazetari amerikan.

  Syri

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Kongresi amerikan hap hetim pr shtjen e agjentit t FBI q implikon kryeminstrin Rama

  Afera Rama-McGonigal/ Berisha: Po hap hetim Kongresi i SHBA, kurse SPAK-u i partis nuk hap hetim

  Video

  Kryetari demokrat, Sali Berisha, denoncoi nga Kuvendi srish afern Rama-McGonigal.

  “Rrisni rrogat. A e dini ju se ai vendim pr rritjen e rrogs s gjykatsve n 7 milion lek, do t thot se gjykatsi t marr sa 117 qytetar me pensionin q un u lexova ktu. A nuk sht kjo nj pashpirtsi ekstreme? A e dini ju se shteti ka nj detyr n ndarjen e t ardhurave? Ka nj komponent social n zbutjen e tij.

  Nj dit do t sjell ktu nj studim, t njrit prej institucioneve m prestigjioze se ku renditej Shqipria pr shprndarjen e t ardhurave. Pastaj nuk do ndjehesh mir.

  Un u them ju nj gj, nuk keni pse vendosni nj hipotek t till ndaj nj njeriu i cili sht objekt hetimi t rnd. Objekt hetimi t thell n SHBA. Pr her t par n historin e vendit, Shqipria prfaqsohej nga nj delinkuent. Po, po dhe jo se e them un, e thot gjykata amerikane, e thot kongresi amerikan. Nuk ka turp m t madh se kjo.

  Dhe prsri SPAK-u i partis nuk hap hetim. Po a ka dshmi m flagrante se sa nnshtrimi i plot ndaj edi Rams. Po hap Kongresi i SHBA hetim, pa le m prokuroria dhe gjykata. Ktu ai ka kryer veprimtari kriminale.

  Edi Rama, McGonigal, Dorian Duka, Agron Neza kan funksionuar si grup i strukturuar kriminale. Kan kryer veprime kundr opozits. Kan kryer veprime kundr biznesit”, tha Berisha.

  Kryetari demokrat tha se inflacioni n vend sht br i qndrueshm sepse sht shkatrruar prodhimi.

  “S pari, sht e vrtet q ka pasur vende n BE q kan pasur inflacion m t lart. Por sht e vrtet se ai inflacion ka rn dhe kjo nuk ka ndodhur n Shqipri. Inflacioni n Shqipri, rritja e tij sht br e qndrueshme Sepse jan ushqimet ato q njohin vetm rritje. E shkatrruat prodhimin.

  35 mij lop race jan eliminuar n Myzeqe dhe zona t tjera. shkoni n Greqi, shkoni n Janin dhe kontrolloni pak sa sht kilja e djathit, e qumshtit, sa sht veza. Prandaj Shqipria ka inflacion t qndrueshm. N grupin e ushqimeve, inflacioni i dhn 11 prqind nga INSTAT, de facto sht 13 prqind.

  Indeksi i harmonizuar i mimeve t konsumit, t ciln e llogarit edhe Shqipria, sht sipas INSTAT, sht 17.5 prqind m i lart se ai q prllogarit EUROSTAT.

  Po ju aplikoni shifra mashtruese dhe mbuloni do lloj drame njerzore. Natyrisht noterve t vendimeve t qeveris keni vendosur t’ia rrisni rrogn n mnyrn m kriminale.

  Nuk ndodh n bot, edhe presidenti i nj vendi ka nj proporcion t rrogs me mesataren e atij vendi,” tha Berisha.

  Syri

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Kongresi amerikan hap hetim pr shtjen e agjentit t FBI q implikon kryeminstrin Rama

  ollaku: Takimet Rama-McGonigal jan prgjuar! Kan vepruar si grup i strukturuar kriminal

  Gazetari Basir ollaku, i ftuar n Task Force n SYRI TV me Sonila Meon, ka folur pr zhvillimet e fundit n ShBA n lidhje me afern Rama-McGonigal.

  Duke i’u referuar t dhnave t fundit, ollaku theksoi se mbi kt shtje, administrata e ShBA po ushtron nj trysni t madh drejt Departamentit t Drejtsis pr t zbutur akuzat dhe prpjekejet pr marrveshje.

  Video

  ‘Kemi dhe nj moment tjetr q takimet q ka br Edi Rama me McGonigal n Shqipri dhe ShBA un jam i bindur se kto takime jan prgjuar. Jan regjistruar dhe sigurisht amerikant e din grm pr grm se far kan diskutuar Edi Rama me McGonigal. Pr nderet q i ka krkuar, nderet q jan br, shprblesat q ka marr, bizneset q ka marr jo vetm n Shqipri, por n Kosov, Maqedoni, Bosnje kta kan vepruar n mnyr t strukturuar’, u shpreh ollaku.

  ollaku: Mbi kt shtje, administrata e ShBA po ushtron nj trysni t madh drejt Departamentit t Drejtsis pr t zbutur akuzat dhe prpjekejet pr marrveshje. Njkohsisht ata kan edhe merakun e FBI-s e degradimit t ktij institucioni t rndsishm global. Dhe numri tre i kundrzbulimit t ShBA q korruptohet nga kryeministri shqiptar dhe kshilltart e tij formal dhe informal por me pasaport diplomatike me t gjitha atributet e zyrtarit dhe shtetarit ky sht nj telash i dosjes shqiptare shum i rnd.

  Kjo sht nj organizat gjobvnie me burim kryeministrin. Kan dal nga zyra e ktij burri informacione pr t hetuar atje dhe pr t krkuar.

  Kemi nj moment q nuk sht fort periferik. Ndrkoh FBI sht nn shnjestrn e akuzave dhe kundrakuzave pasi jan rreth 50 agjent t FBI pr t firmosur pr Hunter Biden dhe pr presidentin n detyr. Jan nj mal akuzash.

  N kt treshen shqiptare kemi nj kshilltar atje q komunikonte edhe me Hunter Biden. Nj kompani kineze q sht n kt mes ku sht edhe Charli edhe Deripaska edhe shum aktor t tjer q kan gjezdisur npr Shqipri me biznese. Kan marr nga porosia e kryeministrit, para biznese, privilegje. Gjobvniet ndaj bizneseve politikanve apo njerzve t drejtsis nuk jan t pakta.

  Ky nuk sht dm i vogl pasi sht i prfshir i gjith rajoni, i gjith Ballkani.

  Dhe nse shkojm te marrveshja dhe do pranoi akuzat do pranoi fajet ather far sht duke pranuar, q ka shprdoruar detyrn, me k, me kryeministrin, far ka br kjo pala tjetr q vepra e tij t konsiderohet shprdorim detyre tek zotria matan, kan kmbyer para, privilegje, sigurisht.

  Dhe ktu kemi edhe rastet e aktorve n Shqipri dhe rajon q jan marr n pyetje nga Departamenti i Drejtsis n ShBA pr t marr dejeni se far ka ndodhur n takimet q kan pasur me agjentin e FBI-s n Shqipri.

  Kemi dhe nj moment tjetr q takimet q ka br Edi Rama me McGonigal n Shqipri dhe ShBA un jam i bindur se kto takime jan prgjuar. Jan regjistruar dhe sigurisht amerikant e din grm pr grm se far kan diskutuar Edi Rama me McGonigal.

  Pr nderet q i ka krkuar, nderet q jan br, shprblesat q ka marr, bizneset q ka marr jo vetm n Shqipri, por n Kosov, Maqedoni, Bosnje kta kan vepruar n mnyr t strukturuar./ A. Zeneli/


  Syri

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Kongresi amerikan hap hetim pr shtjen e agjentit t FBI q implikon kryeminstrin Rama

  Pse ‘bomba’ e Kongresit amerikan mbi Edi Ramn sht e rnd pr despotin q po viziton Nju Jorkun

  Emri: auto_ramanjujork1695146545.jpg

Shikime: 17

Madhsia: 34.1 KB

  Edhe pse kishte lajmruar disa her stafin se do udhtonte drejt Ameriks, kryeministri Edi Rama u refuzua.

  Por shtatori mbrriti dhe Rama, ashtu si do despot tjetr, mund t vizitonte Amerikn pr t shitur propagandn. Kjo pr shkak se n Asamblen e Prgjithshme t OKB-s mund t shkoj do diktator dhe autokrat i mundshm.

  Madje Rama dubloi presidentin dhe u nisn t dy drejt SHBA me delegacione t strmdha.

  Kryeministri i vendit m t varfr n Europ mbrriti me familjen e tij me avionin personal, si nj despot afrikan.

  Nju Jorku ka par shum marrzira t tilla t liderve t korruptuar do shtator kur vjen Asambleja e OKB, vetm se Edi Rama po mbrrinte me nj ‘dosje amerikane’ mbi shpin.

  Pikrisht kur zbarkoi me Zahon e tij, nga Kongresi i SHBA mbrriti nj ‘bomb’. Komisioni i Gjyqsorit krcnonte se do lshonte fletthirrje ndaj FBI-s pr afern Rama-McGonigal.

  Sipas letrs s kreut t komisionit, Jim Jordan, McGonigal po lehtsohet nga akuzat nga Departamenti i Drejtsis i administrats Biden, edhe pse ka ndrhyr n listn e zez t SHBA pr non-gratat.

  Por pse sht kaq e rnd kjo ‘bomb’ pr Edi Ramn?

  Para pak ditsh, gazetari dhe eksperti amerikan, John Schindler shprehej se Kongresi duhej ta hetoj kt afer dhe skandalet e Edi Rams, pr shkak se prokuroria ka nj tendenc pr ta zbutur shtjen pr t mbrojtur reputacionin e FBI-s.

  Schindler druhej me t drejt se Kongresi nuk do gjente koh pr kt afer, pr shkak t skandaleve t shumta t familjes Biden q po hetohen nga tre komisione hetimore parlamentare.

  Por fakti q Jim Jordan po merret me kt shtje, tregon qart se dosja e Rams n SHBA jo vetm q nuk do mbyllet kurr, por do dal n drit edhe m shum n aspektin politik.

  Ndaj Rama mund t vizitoj sa t doj Asamblen e OKB-s, mund t vishet si Gadafi dhe t ngrej adra e t hip mbi deve si Sacha Baron Cohen, por nuk do t shptoj kurr nga kjo afer.

  Syri

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-05-2023, 00:30
 2. Gjykata shqyrton shtjen Fazli, i rikthehen pronat, ai nuk eshte me nen hetim
  Nga Duaje Siveten n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 125
  Postimi i Fundit: 13-07-2012, 09:53
 3. Kongresi Amerikan: Peticion pr pavarsin e Kosovs
  Nga dodoni n forumin Portali i forumit
  Prgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 22-05-2004, 09:02
 4. Kongresi amerikan: Ok Shqipris pr n NATO
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 06-04-2004, 06:58
 5. Kongresi Amerikan pritet te votoje pavaresine e Kosoves pa kushte
  Nga dodoni n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-02-2003, 03:48

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •