VIDEO/ Kicker: Asani me nj gol ndrrash, Polonia rrezikon Europianin

10:38, 11/09/2023

Goli i Jasir Asanit ndaj Polonis po bn xhiron e rrjeteve sociale.

Nj nga mediat m t mdha evropiane, revista gjermane Kicker e quan nj gol ndrrash.Goditja e radhs pr Polonin erdhi n minutn e 37-t: Asani thjesht goditi me t majtn pran skajit t djatht t zons s penalltis dhe e drgoi topin n kndin e siprm t majt, nj gol mbreslns dhe i pandalshm.

Lewandowski dhe shokt nuk ishim n n gjendje t barazonin deficitin.

Polonia u b m e vendosur n mesin e pjess s dyt, por goli erdhi srish nga ana tjetr: Daku, i sapozvendsuar, gjuajti tropin nn traverss nga nj knd i ngusht n minutn e 62-t.

Loja ishte vendosur tashm sepse Polonia veproi shum e pafrymzuar dhe thjesht nuk mundi t ante mburojn mbrojtse shqiptare, shkruan revista.


Syri