Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  buli Maska e astriku
  Anėtarėsuar
  23-01-2009
  Vendndodhja
  prishtin
  Mosha
  34
  Postime
  73

  HDMI portat nuk funksionojne ne TV

  Pershendetje te gjitheve,
  shpresoj te me ndihmoje dikush nga Ekspertet,
  para ca ditesh kam blere nje Playstation 5 te cilin u mundova ta lidh ne TV mirepo nuk funksiononte nuk nuk kishte asnje sinjal ne asnjeren nga portat, kam bere te gjitha te mundurat duke e rikthyer TV ne gjendjen e meparahme Hard Reset, duke i ndryshuar Hyrjet ne menun e Hdmi nga Standard ne 4K, duke u munduar,ta aktualizoj por pa sukses, PS 5 funksionon ne TV te tjera si te Shoket vetem te une jo, heren e fundit para ca ditesh kam luajtur PS4 dhe Nitendo Switch ne TV time, tash kur mundohem ti lidh PS4 dhe N-Switch as ato nuk funksionojne a ka naj zgjedhje se qka te bej ose te bej nje zgjedhje me nje Konvertues HDMI to AV??

  TV eshte Sony KD-65AG9 i vitit 2020 dhe ka 4 Porte HDMI te cilat asnjera nuk jan duke funksionuar nga dita qe kam provuar PS5, te cilat vetem nje dit para kan funksionuar!

  Ndihm ju lutem
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga astriku : 08-09-2023 mė 00:09 Arsyeja: Gabime

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,566

  Pėr: HDMI portat nuk funksionojne ne TV

  ka disa hapa shtesė qė mund tė provoni pėr tė zgjidhur problemin.

  1. Sigurohuni qė tė gjitha lidhjet fizike janė tė bėra si duhet. Kontrolloni nėse kabllo HDMI ėshtė i vendosur nė mėnyrė tė sigurt nė portin HDMI tė televizorit dhe nė konsolėn PS5. Sigurohuni qė kabllo HDMI qė po pėrdorni ėshtė funksional dhe nuk ka dėmtime.

  2. Provoni tė lidhni konsolėn PS5 me njė port HDMI tė ndryshėm nė televizorin tuaj. Nėse porti HDMI qė po pėrdorni aktualisht nuk funksionon, ka mundėsi qė tė ketė njė problem me portin specifik. Nėse kėshtu ėshtė, provoni tė lidhni konsolėn nė njė port tjetėr HDMI nė televizor.

  3. Kontrolloni nė menu-n e televizorit pėr cilėsimet e lidhjes HDMI. Sigurohuni qė porti HDMI qė po pėrdorni ėshtė konfiguruar si njė hyrje HDMI dhe ėshtė nė rezolucionin e duhur (p.sh. 4K).

  4. Kontrolloni pėr ndonjė pėrditėsim tė disponueshėm tė firmware pėr televizorin tuaj. Nė disa raste, pėrditėsimet e firmware mund tė pėrmirėsojnė kompatibilitetin dhe performancėn e lidhjes HDMI.

  Nėse pas provave tė mėsipėrme nuk arrini tė zgjidhni problemet me lidhjen HDMI, mund tė konsideroni pėrdorimin e njė konvertuesi HDMI nė AV si zgjidhje alternative. Njė konvertues HDMI nė AV do t'ju lejojė tė lidhni konsolėn PS5 me njė hyrje AV tė televizorit tuaj. Ju duhet tė siguroheni qė konvertuesi tė jetė i kompatibėl me konsolėn dhe televizorin tuaj dhe tė lexoni manualin e pėrdorimit tė konvertuesit pėr udhėzime tė detajuara.

  Nėse problemet vazhdojnė, rekomandoj tė kėrkoni ndihmė nga njė ekspert nė fushėn e teknologjisė ose tė kontaktoni zyrtarisht shėrbimin e klientit tė Sony pėr ndihmė tė specializuar nė lidhjen e PS5 me televizorin tuaj.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ATMAN pėr postimin:

  Neteorm (11-09-2023)

 4. #3
  buli Maska e astriku
  Anėtarėsuar
  23-01-2009
  Vendndodhja
  prishtin
  Mosha
  34
  Postime
  73

  Pėr: HDMI portat nuk funksionojne ne TV

  Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
  ka disa hapa shtesė qė mund tė provoni pėr tė zgjidhur problemin.

  1. Sigurohuni qė tė gjitha lidhjet fizike janė tė bėra si duhet. Kontrolloni nėse kabllo HDMI ėshtė i vendosur nė mėnyrė tė sigurt nė portin HDMI tė televizorit dhe nė konsolėn PS5. Sigurohuni qė kabllo HDMI qė po pėrdorni ėshtė funksional dhe nuk ka dėmtime.

  2. Provoni tė lidhni konsolėn PS5 me njė port HDMI tė ndryshėm nė televizorin tuaj. Nėse porti HDMI qė po pėrdorni aktualisht nuk funksionon, ka mundėsi qė tė ketė njė problem me portin specifik. Nėse kėshtu ėshtė, provoni tė lidhni konsolėn nė njė port tjetėr HDMI nė televizor.

  3. Kontrolloni nė menu-n e televizorit pėr cilėsimet e lidhjes HDMI. Sigurohuni qė porti HDMI qė po pėrdorni ėshtė konfiguruar si njė hyrje HDMI dhe ėshtė nė rezolucionin e duhur (p.sh. 4K).

  4. Kontrolloni pėr ndonjė pėrditėsim tė disponueshėm tė firmware pėr televizorin tuaj. Nė disa raste, pėrditėsimet e firmware mund tė pėrmirėsojnė kompatibilitetin dhe performancėn e lidhjes HDMI.

  Nėse pas provave tė mėsipėrme nuk arrini tė zgjidhni problemet me lidhjen HDMI, mund tė konsideroni pėrdorimin e njė konvertuesi HDMI nė AV si zgjidhje alternative. Njė konvertues HDMI nė AV do t'ju lejojė tė lidhni konsolėn PS5 me njė hyrje AV tė televizorit tuaj. Ju duhet tė siguroheni qė konvertuesi tė jetė i kompatibėl me konsolėn dhe televizorin tuaj dhe tė lexoni manualin e pėrdorimit tė konvertuesit pėr udhėzime tė detajuara.

  Nėse problemet vazhdojnė, rekomandoj tė kėrkoni ndihmė nga njė ekspert nė fushėn e teknologjisė ose tė kontaktoni zyrtarisht shėrbimin e klientit tė Sony pėr ndihmė tė specializuar nė lidhjen e PS5 me televizorin tuaj.


  Pershendetje ATMAN, ju Faleminderit per ndihmen, i kam provuar te gjitha menyrat por pa sukses, deri sa e kam hapur mbrapa Telivizorit per te provuar edhe disa metoda te tjera, kur kam hapur kapakun mbrapa e kam pare qe te gjitha Portat e HDMI jane te prishura Telat Masat ku prek Kablloja HDMI, sie pasoje e Kabllos HDMI te ardhur bashk me PS5..
  Nje Foto do ta dergoj me vone,
  Por tash kam nje Pyetje tjeter nese ke njohuri, a ben te ja nderroj Mainboardin me nje tjeter, TV eshte e modelit te njejte te dy jane Sony KD65AG9 apo qka duhet te kem parasysh gjate nderrimit te Mainboardit?

  Ju Faleminderit

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,566

  Pėr: HDMI portat nuk funksionojne ne TV

  Ėshtė gjithmonė mirė tė konsultoheni me profesionistėt pėr tė siguruar njė instalim tė saktė dhe tė shmangni dėmet e mundshme.

Tema tė Ngjashme

 1. A funksionojnė vėrtetė ar kėrkuesit ?
  Nga Wordless nė forumin Ndihmoni njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-03-2018, 13:53
 2. Problem me portat e compjuterit
  Nga Orso nė forumin Rrjeti kompjuterik
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 07-07-2011, 07:57
 3. Portat ne routerin zyxel
  Nga interX nė forumin Rrjeti kompjuterik
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-04-2011, 08:17
 4. Portat e rrjetit tė bllokuara nga ISP
  Nga x-e-n-i nė forumin Rrjeti kompjuterik
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 25-02-2007, 06:27
 5. Si funksionojne kompjuterat?
  Nga benseven11 nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-08-2006, 14:28

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •