Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Darel Bulēari

    Talenti 10-vjeēar bėhet pjesė e orkestrės sė ushtrisė, performon pėr 1 Qershorin: Viena, ėndrra ime….

    1 Qershor, 2023


    Nė koncertin e Orkestrės sė Forcave tė Armatosura kishte dhe njė instrumentist tė veēantė. Ai ėshtė 10 vjeē dhe ėshtė vlerėsohet si njė nga violinistėt mė tė veēantė.

    Ėshtė vetėm 10 vjeē, por tė ardhmen e tij, e gjetur. Darel Bulēari, synon tė prekė skenat botėrorė, duke luajtur nė violinė.

    “Dua tė shkoj nė Vienė. Atje gjėrat janė tė vjetra, tė ruajtura mirė dhe skena ėshtė shumė e bukur. Mė pėlqen edhe koncerti i Vienės”,-tha Darel Bulēari.

    Nė kėtė 1 Qershor, ėshtė realizuar njė pjesė e ėndrrės sė tij. Ai do tė marrė pjesė nė shfaqen e organizuar nga Orchestra Sinfonike e Forcave tė Armatosura.

    “Me orkestrėn simfonike ėshtė hera e parė, por kam luajtur edhe mė parė me harqe. Pasioni im pėr violinėn lindi nga babi, se ai ėshtė violinist, por edhe nga veshi im, se e kisha qejf. Te violina mė pėlqen tingulli, kur luaj me vibrato dhe shpejtėsia. Jam shumė i lumtur”,-tha Darel Bulēari.

    Ndoqėm njė pjesė tė provave, pėr shfaqen qė do luhet sot nė orėn 20:00, kushtuat festės sė fėmijėve. Nėn dirigjimin e Edmond Dako, nė kėtė 1 Qershor, fokusi janė fėmijėt, artistėt e sė ardhmes.


    /m.j - JavaNews.al

    https://javanews.al/video-talenti-10...na-endrra-ime/

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    29-11-2010
    Postime
    16,205

    Pėr: Darel Bulēari



    Talenti 10 vjeēar, pjesė e ushtrisė performon pėr 1 Qershorin me Orkestrėn e Forcave tė Armatosura

    Euronews Albania

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •