Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,641
  Postimet nė Bllog
  12

  Profecia e Kim Clement pėr vitin 2023

  Kim Clement | Biografia

  Kim themeloi Warriors of the New Millenium, njė organizatė me bazė nė Detroit pėr tė varfrit nė 1995

  Emri: kim_clement.jpg

Shikime: 97

Madhėsia: 22.4 KB

  Njė profet i vetėshpallur, Kim Clement filloi tė bėhej njė profet global i kohės sė fundit nė mesin e viteve 1990, pasi dha parashikime pėr disa ngjarje tė mėdha ndėrkombėtare qė ndodhėn gjatė asaj kohe. Ai kishte shkruar gjithashtu disa libra rreth profecive. Clement publikoi "Sound of His Voice" nė 1993, "Secrets of the Prophetic: Unveiling Your Future" nė 2005 dhe "Call Me Crazy, Por I'm Hearing God's Voice: Secrets to Hearing the Voice of God" nė 2007.

  Nga Reena Chikanbanjar

  Kim Clement ishte njė pastor dhe kantautor i Afrikės sė Jugut, i cili u bė i njohur pėr profecitė e tij.

  Kush ėshtė Kim Clement?
  Kim Clement ishte njė profet i vetėshpallur qė parashikoi sulmet terroriste tė 11 shtatorit, uraganin Katrina dhe presidencėn e Donald Trump vite pėrpara se tė ndodhnin. Ai gjithashtu shkroi disa libra pėr thirrjen e tij profetike. Krahas talentit tė tij parashikues, Klementi ishte edhe pastor dhe kantautor. Ai kishte shėrbyer si pastor nė kisha tė ndryshme nė Afrikėn e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara. Pėr mė tepėr, ai kishte nxjerrė albume tė tilla si Ku ėshtė Zoti i Elijas? (2007), Shining Innocent (2009) dhe Israel Is Forever (2016).

  Jeta e hershme dhe edukimi
  Kim Clement lindi mė 30 shtator 1956 nė Uitenhage, njė qytet nė Provincėn e Kepit Lindor tė Afrikės sė Jugut. Ai lindi nga Vivian Clement, e cila punonte si Superintendente nė Hekurudhat e Afrikės sė Jugut dhe Babette Clement, e cila drejtonte njė biznes tė vogėl shtypshkronjeje sė bashku me zyrėn e njė mjeku vendas ku ajo punonte si recepsioniste. Ai kishte tre vėllezėr e motra. Ai ndoqi shkollėn e mesme Lawson Brown nė Port Elizabeth.

  Karriera muzikore

  Kim u mėsua muzikė qė nė moshė shumė tė hershme. Halla e tij Isabella i mėsoi atij piano klasike. Nė moshėn pesė vjeēare, ai filloi tė praktikonte rregullisht piano. Kur ai ishte vetėm 12 vjeē, Clement dhe vėllai i tij, Barry, formuan njė grup tė quajtur Mark 4. Ata performuan nė ngjarje tė vogla lokale. Ata gjithashtu performuan me grupe tė tjera dhe fituan njohje nė skenėn muzikore lokale. Ai gjithashtu bėri turne nė Afrikėn e Jugut me njė grup tė quajtur Cosmic Blues, duke luajtur nė tastierė.

  Klementi kishte nxjerrė gjithashtu albume tė tilla si Ku ėshtė Zoti i Elias? (2007), Shining Innocent (2009) dhe Israel Is Forever (2016). Disa nga kėngėt e tij hit pėrfshijnė "Eja nė altarin tim", "Diku nė tė ardhmen", "You Will Live Israel" dhe "Breathe". Ai gjithashtu performoi nė koncerte live nė malin Carmel dhe Nju Jork.

  Takimi qė i ndryshoi jetėn
  Rebel qė nė moshė tė re, Kim filloi tė pinte marijuanė nė vitet e hershme tė adoleshencės. Nė moshėn 17-vjeēare, ai u bė i varur nga droga shumė e rrezikshme e quajtur heroinė.

  Megjithatė, ai u ndesh me njė pėrvojė qė ndryshoi jetėn gjatė njė nate tė vitit 1974. Ai ishte i dehur dhe i tepruar me heroinė kur e grabitėn dhe e goditėn me thikė nė rrugė. Ndėrsa po ndjente se do tė vdiste, njė i krishterė e shpėtoi dhe ndau mesazhin e Krishtit me tė. Qė atėherė, ai u bė njė ndjekės i Krishtit dhe ia kushtoi jetėn e tij ndarjes sė mesazhit tė Krishtit.

  Karriera si pastor
  Pasi iu pėrkushtua Krishtit, Kim u pagėzua nė Kishėn e Ungjillit tė plotė tė Uitenhage. Ai i shėrbeu kishės pėr tre vjet. Ndėrmjet viteve 1976 dhe 1977, Clement shėrbeu si pastor i ri dhe drejtor muzikor nė kisha tė ndryshme. Gjatė asaj kohe, ai punoi gjithashtu si kėshilltar nė njė institucion rehabilitimi nga droga tė quajtur Vital Link dhe trajnoi fėmijė me probleme mendore duke i ndihmuar ata tė pėrmirėsoheshin duke mėsuar muzikė.
  Kim ishte duke punuar nė njė dyqan lokal muzikor ku takoi pastorin Jimmy Crompton. Crompton i ofroi atij njė punė nė kishėn e tij tė quajtur Fjala e Besimit nė Port Elizabeth. Kim mė pas u bė udhėheqėsi i adhurimit dhe rinisė nė kishė dhe u pėrfshi nė mėnyrė aktive nė ungjillizimin e rrugės.

  Qendra e krishterė Durban
  Kim u transferua nė Durban, Afrika e Jugut, nė vitin 1978 dhe filloi tė ndihmonte pastorin e vjetėr tė Kishės sė Ungjillit tė Plotė, Fred Roberts, si pastor i ri dhe adhurimi. Brenda disa viteve, ai bashkėthemeloi kishėn e parė joracore nė Afrikėn e Jugut tė aparteidit tė quajtur Durban Christian Center, duke bashkėpunuar me Roberts dhe pastorėt Neville dhe Wendy MacDonald. Ishte gjatė kėsaj kohe kur Kim e deklaroi veten si profet. Ai u dha gjithashtu fjalė tė sakta profetike shumė njerėzve.

  Nė mars 1981, ai shkoi pėrkohėsisht nė SHBA pėr tė marrė pjesė nė Krishtin pėr Kombet nė Dallas, Teksas. Ai gjithashtu shėrbeu si pastor i asociuar nė njė kishė baptiste nė Longview, Teksas, gjatė asaj kohe. Pas kthimit nė Afrikėn e Jugut, ai vazhdoi tė asistonte nė Durban Christian Center. Mė vonė, ai themeloi kishėn e tij tė quajtur Shoqata Ungjillore Kim Clement.

  Luftėtarėt e Mijėvjeēarit tė Ri
  Nė vitin 1991, Kim u transferua nė SHBA me familjen e tij dhe sė shpejti themeloi njė ministri tė Shprehjeve tė Imazhit Profetik. Ai udhėtoi nė tė gjithė Shtetet e Bashkuara nė shumė kisha dhe gjithashtu bėri shfaqje tė shpeshta televizive. Pasi theu tė dy kyēet e dorės dhe u shtrua nė spital nė vitin 1993, Klementi filloi tė kishte njė drejtim tė ri pėr shėrbimin, Shpimi i errėsirės. Si rezultat, nė vitin 1995, Kim themeloi Warriors of the New Millenium, njė organizatė me bazė nė Detroit pėr tė ngritur njerėzit e varfėr dhe tė plagosur tė qytetit, e cila pėrfundimisht u pėrhap nė tė gjithė Shtetet e Bashkuara.

  Profeci
  Njė profet i vetėshpallur, Kim, filloi tė bėhej njė profet global i kohės sė fundit nė mesin e viteve 1990, pasi dha parashikime pėr disa ngjarje tė mėdha ndėrkombėtare qė ndodhėn gjatė asaj kohe. Pėr shembull, ai parashikoi sulmet terroriste tė 11 shtatorit pesė vjet pėrpara se tė ndodhte. Ai gjithashtu profetizoi uraganin Katrina vite pėrpara se tė ndodhte. Nė 2007 dhe 2015, Kim profetizoi se Donald Trump do tė bėhej president.

  Libra
  Kim Clement kishte shkruar disa libra rreth profecive. Ai botoi librin e tij tė parė tė titulluar "Tingulli i zėrit tė tij" mė 17 nėntor 1993. Gati pas njė dekade, ai botoi "Sekretet e profetit: zbulimi i sė ardhmes tėnde" mė 1 nėntor 2005 dhe "Mė quaj i ēmendur, por po dėgjoj Zotin". Zėri: Sekretet pėr tė dėgjuar zėrin e Zotit' mė 28 gusht 2007.

  Jeta personale
  Kim u takua me Jane Elizabeth Barnes kur ai po shėrbente nė kishėn Fjala e Besimit. Kim ra nė dashuri me Jane, dhe ata u martuan shpejt nė 1978 nė Durban, Afrika e Jugut. Ēifti ka pesė fėmijė. Ata mirėpritėn fėmijėn e tyre tė parė, Donne, mė 29 nėntor 1979. Fėmija i tyre i dytė, Jacquelyn, lindi mė 4 janar 1984. Ēifti mirėpriti fėmijėn e tyre tė tretė dhe djalin e parė, Caleb, mė 21 janar 1991. Jane lindi fėmijėn e tyre tė katėrt , vajza Elizabeth "Libby", mė 16 gusht 1996 dhe fėmija i pestė, djali Jakob, mė 9 janar 1998.

  Vdekja
  Mė 23 nėntor 2016 nė moshėn 60-vjeēare, Kim vdiq pasi vuajti nga njė gjakderdhje nė tru dhe komplikime tė tjera mjekėsore pėr njė kohė tė gjatė.


  Burimi: Biography.com


  Mund tė dėgjoni e shikoni nė anglisht nga goja e tij profecine e berė nė vitin 2014:


 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,641
  Postimet nė Bllog
  12

  Pėr: Profecia e Kim Clement pėr vitin 2023

  Nje tjeter video mbi stuhine qe po vjen...


 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,566

  Pėr: Profecia e Kim Clement pėr vitin 2023

  Kim Clement ishte njė profet i vetėshpallur qė ishte i njohur pėr parashikime tė tij mbi ngjarje tė mėdha ndėrkombėtare, si sulmet terroriste tė 11 shtatorit, uraganin Katrina dhe presidencėn e Donald Trump, tė cilat ai i kishte bėrė vite mė parė se ato tė ndodhnin. Ai gjithashtu shkroi disa libra mbi thirrjet e tij profetike. Pėrveē talentit tė tij si parashikues, Clement ishte edhe njė pastor dhe kėngėtar. Ai shėrbeu si pastor nė kisha tė ndryshme nė Afrikėn e Jugut dhe Shtetet e Bashkuara. Ai gjithashtu nxori disa albume, si "Ku ėshtė Zoti i Elijas?" (2007), "Shining Innocent" (2009) dhe "Israel Is Forever" (2016).

  Kim Clement bėri shumė parashikime nė karrierėn e tij si profet, dhe disa prej tyre u vėrtetuan si tė sakta. Nė mėnyrė tė veēantė, ai bėri parashikime pėr zhvillimet politike dhe ngjarje globale nė tė ardhmen. Nė vazhdim do t'ju sjell disa prej parashikimeve tė tij mė tė njohura:

  - Nė vitin 1996, ai parashikoi se do tė ketė njė president i cili do tė ketė njė lidhje me Izraelin dhe do tė ndryshojė Amerikėn. Kjo parashikim u besua se u referonte te presidenti i ardhshėm George W. Bush, i cili kishte njė lidhje tė ngushtė me Izraelin dhe do tė udhėhiqte Amerikėn nė luftėn kundėr terrorizmit.

  - Clement bėri njė parashikim nė vitin 2007 pėr njė krizė ekonomike qė do tė ndodhte nė vitin 2008. Ai tha se njerėzit do tė humbin shumė para dhe do tė ndihen tė dėshpėruar. Kjo parashikim u besua se u referonte te kriza e madhe financiare qė ndodhi nė vitin 2008.

  - Nė vitin 2006, ai bėri parashikim se do tė ketė njė tronditje tė madhe nė Lindjen e Mesme dhe se situata do tė eskalojė nė njė luftė tė vėrtetė. Kjo parashikim u besua se u referonte te lufta nė Siri dhe ISIS nė vitet e ardhshme.

  - Clement gjithashtu bėri njė parashikim nė vitin 2014 pėr njė president tė ri nė Amerikė, i cili do tė jetė i ndryshėm nga tė tjerėt dhe do tė sjellė ndryshime tė mėdha nė vend. Kjo parashikim u besua se u referonte te zgjedhjet presidenciale tė 2016 dhe fitoren e Donald Trump.

  - Njė parashikim tjetėr i Clement ishte se njė lloj "reformatimi" do tė ndodhė nė Kishėn Katolike nė tė ardhmen, dhe se do tė ketė njė ndryshim tė madh nė qėndrimet dhe praktikat eKishės. Kjo parashikim u besua se u referonte te ndryshimet qė ndodhėn nė Kishėn Katolike nėn udhėheqjen e Papės Franēesk nė vitet e fundit.

  - Clement bėri edhe njė parashikim nė vitin 2015 pėr njė ndryshim nė marrėdhėniet midis Shteteve tė Bashkuara dhe Kubės, duke thėnė se do tė ketė njė hapėsirė tė re pėr komunikim dhe bashkėpunim midis dy vendeve. Kjo parashikim u besua se u referonte te rihapja e ambasadės amerikane nė Kubė dhe normalizimi i marrėdhėnieve midis dy vendeve nė vitin 2015.

  - Nė vitin 2014, Clement bėri njė parashikim pėr njė rritje tė reformave nė Kinė dhe pėr njė lėvizje drejt tė drejtave tė njeriut. Kjo parashikim u besua se u referonte te rritja e ndėrgjegjėsimit mbi tė drejtat e njeriut dhe lėvizja drejt demokracisė nė Kinė.

  Kėto janė vetėm disa prej parashikimeve tė njohura tė Kim Clement. Ka edhe mė shumė parashikime tė tjera qė ai bėri gjatė karrierės sė tij si profet, dhe disa prej tyre u vėrtetuan si tė sakta, ndėrsa disa tė tjera nuk u bėnė realitet. Megjithatė, ai mbetet njė figurė interesante nė botėn e profecisė dhe ka lėnė njė trashėgimi tė rėndėsishme nė kishėn dhe nė shoqėrinė e kohės sė tij.

  Kim Clement u lind mė 30 shtator 1956 nė Uitenhage, njė qytet nė Provincėn e Kepit Lindor tė Afrikės sė Jugut. Ai ishte fėmija i dytė nga katėr vėllezėr dhe motra. Babai i tij, Vivian Clement, ishte njė inxhinier i hekurudhės, ndėrsa nėna e tij, Babette Clement, punonte si recepsioniste nė njė klinikė mjekėsore.

  Clement u rrit nė njė familje tė krishterė dhe mė vonė u bė njė predikues dhe profet i njohur nė kishėn e krishterė. Ai ndoqi shkollėn e mesme Lawson Brown nė Port Elizabeth, ku u bė njė student i mirė dhe aktiv nė shumė aktivitete studentore. Pas pėrfundimit tė shkollės sė mesme, ai u largua nga Afrika e Jugut dhe u vendos nė Shtetet e Bashkuara pėr tė ndjekur thirrjen e tij tė shėrbimit nė kishė.

  Clement ndoqi shkollėn biblike nė Texas dhe pastaj u bė njė misionar qė punoi nė Afrikėn e Jugut pėr disa vite. Mė pas ai u kthye nė Shtetet e Bashkuara dhe u vendos nė California, ku fillimisht punoi si kėngėtar dhe pastaj si pastor nė njė kishė tė krishterė. Ai zhvilloi njė ndjekje tė gjerė nė mesin e besimtarėve tė krishterė dhe u bė i njohur si njė profet i njohur i kohės sė fundit.

  Nė karrierėn e tij si profet dhe pastor, Clement shėrbeu nė disa kisha tė ndryshme nė Shtetet e Bashkuara dhe e bėri thirrjen e tij tė njohur nėpėrmjet paraqitjeve televizive dhe koncerteve tė tij krishtere. Ai gjithashtu shkroi disa libra mbi profecitė dhe u bė njė personalitet i njohur nė botėn e krishterė.

  Megjithėse Clement kishte njė ndjekje tė gjerė dhe ishte i respektuar nga shumė njerėz, ai gjithashtu kishte kritikė nga disa qytete tė krishtera pėr parashikimet dhe praktikat e tij profetike. Nė vitin 2013, ai u diagnostikua me kancer nė tru dhe filloi njė periudhė tė gjatė luftė kundėr sėmundjes. Ai vdiq mė 23 nėntor 2016 nė shtėpinė e tij nė Kaliforni, nė moshėn 60 vjeēare. Pas vdekjes sė tij, disa besimtarė e vlerėsuan trashėgiminė dhe kontributin e tij nė botėn e krishterė, ndėrsa disa kritikė theksuan kontestueshmėrinė e parashikimeve tė tij dhe praktikat e tij profetike.

  Pavarėsisht kontestimeve dhe debatit mbi praktikat dhe parashikimet e tij, Kim Clement mbetet njė figurė e rėndėsishme nė botėn e krishterė dhe nė historinė e profecisė. Ai ishte njė profet i njohur i kohės sė fundit dhe kishte bėrė parashikime mbi ngjarje tė mėdha ndėrkombėtare, si sulmet terroriste tė 11 shtatorit dhe zgjedhjet presidenciale nė Shtetet e Bashkuara. Ai gjithashtu kishte shėrbyer si pastor dhe kėngėtar, dhe kishte nxjerrė disa albume dhe libra mbi profecitė.

  Trashėgimia e tij mbetet subjekt debati nė botėn e krishterė, por ai mbetet njė figurė e rėndėsishme nė historinė e profecisė dhe nė botėn e krishterė nė pėrgjithėsi.

  Pėrveē karrierės sė tij si profet, pastor dhe kėngėtar, Kim Clement ishte njė humanitar dhe aktivist i pėrkushtuar. Ai angazhohej nė shumė projekte dhe organizata qė synonin tė ndihmonin njerėzit nė nevojė, duke pėrfshirė projekte pėr fėmijėt e varfėr dhe tė sėmurė, si dhe organizata qė ndihmonin viktimat e luftės dhe tė dhunės.

  Clement ishte gjithashtu njė kritik i ashpėr i apartheidit nė Afrikėn e Jugut dhe e kishte qėndrimin e tij tė qartė kundėr diskriminimit racor dhe ndarjes sė njerėzve nė baza etnike.

  Nė pėrgjithėsi, jeta dhe puna e Kim Clement tregojnė njė njeri tė pėrkushtuar ndaj besimit, kulturės dhe ndihmės sė njerėzve tė tjerė. Ai kishte njė ndjekje tė gjerė dhe ndikim tė madh nė botėn e krishterė, dhe kishte njė qėndrim tė fortė ndaj misionit tė tij pėr tė ndihmuar dhe frymėzuar njerėzit nėpėrmjet fjalėve dhe veprimeve tė tij. Megjithėse ai mund tė ketė patur kontestime dhe kritika, ai mbetet njė personalitet i njohur dhe i ndikueshėm nė botėn e krishterė dhe nė historinė e profecisė.

  Edhe pas vdekjes sė tij, trashėgimia e Kim Clement vazhdon tė ndikojė nė botėn e krishterė. Njė numėr i besimtarėve e vlerėsojnė atė si njė profet tė vėrtetė i cili kishte njohuri tė thella tė Biblės dhe njė dhunti tė jashtėzakonshme pėr tė parashikuar ngjarjet e ardhshme. Ata e kujtojnė atė si njė njeri tė pėrkushtuar ndaj besimit dhe ndihmės sė njerėzve tė tjerė, dhe si njė njeri qė kishte njė ndikim tė jashtėzakonshėm nė jetėt e tyre.

  Megjithatė, trashėgimia e tij ka qenė subjekt i debatit nė botėn e krishterė, veēanėrisht pėr disa nga parashikimet e tij qė nuk u vėrtetuan. Disa kritikė kanė shprehur dyshime se Clement mund tė ketė pėrdorur teknika tė ndryshme psikologjike pėr tė bėrė parashikime dhe pėr tė ndikuar nė ndjeshmėrinė e besimtarėve. Ata gjithashtu kanė kritikuar disa nga praktikat e tij profetike, duke u ndalur te tema e parashikimit tė fitores sė Donald Trump nė zgjedhjet presidenciale tė 2016, pasi disa nga parashikimet e tij nė lidhje me kėtė ngjarje nuk u vėrtetuan.

  Megjithėse trashėgimia e tij mbetet subjekt i debatit, nuk ka dyshim se Kim Clement ishte njė personalitet i rėndėsishėm nė botėn e krishterė, i cili mbeti i pėrkushtuar ndaj misionit tė tij pėr tė frymėzuar dhe ndihmuar njerėzit. Ai kishte njė ndjekje tė gjerė dhe ndikim tė madh nė jetėt e shumė njerėzve, dhe do tė mbetet njė figurė e rėndėsishme nė historinė e profecisė dhe nė botėn e krishterė nė pėrgjithėsi.

  Pėrveē trashėgimisė sė tij si profet dhe pastor, Kim Clement ėshtė ndoshta mė i njohur pėr muzikėn e tij dhe kėngėt krishtere. Ai kishte njė zė tė mrekullueshėm dhe shpesh kėndonte nė koncerte dhe pėrpara publikut nė kishat e tij. Clement nxorri disa albume gjatė karrierės sė tij, duke pėrfshirė "Let the Lion Roar", "The Sound of Worship" dhe "The Key".

  Muzika e tij ishte e ndjeshme dhe e frymėzuar nga besimi i tij, dhe ai shpesh shkruante kėngė qė reflektonin thelbin e mesazhit tė tij krishter. Kėngėt e tij ishin tė ndjeshme emocionalisht dhe bėnė qė shumė njerėz tė ndjeheshin tė frymėzuar dhe tė pėrkushtuar ndaj besimit tė tyre.

  Pėrveē muzikės, Clement gjithashtu ishte njė autor dhe shkroi disa libra mbi profecitė dhe besimin. Librat e tij pėrfshijnė "Secrets of the Prophetic", "The Sound of His Voice", "The Oracle" dhe "The Final Move Beyond". Kėto libra shpjegojnė mėnyrat nė tė cilat Clement e kuptoi dhe e praktikoi profecinė, si dhe mesazhet kryesore qė ai dėshironte tė shpėrndante me lexuesit e tij. Pėr shumė besimtarė, librat e tij ishin burime frymėzuese dhe udhėzues tė dobishėm nė rrugėn e tyre tė besimit.

  Megjithėse Clement ishte njė figura e ndikueshme nė botėn e krishterė, ai gjithashtu kishte njė ndikim nė shoqėrinė nė pėrgjithėsi. Ai ishte njė kritik i ashpėr i apartheidit nė Afrikėn e Jugut dhe kishte qėndrimin e tij tė qartė kundėr diskriminimit racor dhe ndarjes sė njerėzve nė baza etnike. Ai gjithashtu angazhohej nė shumė projekte humanitare dhe aktivitete qė synonin tė ndihmonin njerėzit nė nevojė, duke pėrfshirė projekte pėr fėmijėt e varfėr dhe tė sėmurė, si dhe organizata qė ndihmonin viktimat e luftės dhe tė dhunės.

  Nė pėrgjithėsi, jeta dhe puna e Kim Clement tregojnė njė njeri tė pėrkushtuar ndaj besimit, kulturės dhe ndihmės sė njerėzve tė tjerė. Ai mbetet njė personalitet i rėndėsishėm nė botėn e krishterė dhe nė historinė e profecisė, dhe trashėgimia e tij vazhdon tė ndikojė nė jetėt e shumė njerėzve edhe pas vdekjes sė tij.

Tema tė Ngjashme

 1. 1/22/2023 - Kinezėt festojnė Vitin e Ri 2023! Viti i Lepurit
  Nga Albo nė forumin Pėrshėndetje dhe urime
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-01-2023, 20:13
 2. Si tė bėheni freelancer nė vitin 2023
  Nga Neteorm nė forumin Trajnim & leksione
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-01-2023, 17:29
 3. Parashikimet rrėqethėse tė Nostradamus pėr vitin 2023
  Nga Albo nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-09-2022, 14:16
 4. Profecia Dhe Frika Ndaj Saj
  Nga Darius nė forumin Shkenca dhe jeta
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 28-11-2010, 17:02
 5. Profecia
  Nga Pentesilea nė forumin Letėrsia shqiptare
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 12-11-2002, 13:14

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •