Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,104
  Postimet n Bllog
  15

  Pinjollt komunist Teatrin e rrafshuan. Piramidn e Enver Hoxhs e rinovuan!

  Emri: e1-2.jpg

Shikime: 91

Madhsia: 51.8 KB

  Emri: p1-1536x1025.jpg

Shikime: 34

Madhsia: 39.7 KB

  Piramida, dikur “Piramida e Enverit”, tashm sht tjetrsuar pr rinin dhe teknologjin.

  Ndrkoh q po investohet ajo sht hapur pr pjesn e publikut. Qindra njerz, kryesisht rinia, e vizitojn Piramidn.

  Emri: e2-2.jpg

Shikime: 33

Madhsia: 35.6 KB

  Emri: e3-2.jpg

Shikime: 28

Madhsia: 39.9 KB

  Emri: e4-2.jpg

Shikime: 31

Madhsia: 62.6 KB

  Emri: e5-2.jpg

Shikime: 31

Madhsia: 55.7 KB

  Emri: p1.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 40.8 KB

  Emri: p2.jpg

Shikime: 31

Madhsia: 45.8 KB

  Emri: p3.jpg

Shikime: 33

Madhsia: 22.2 KB

  Emri: p4.jpg

Shikime: 32

Madhsia: 44.1 KB

  Emri: p5.jpg

Shikime: 31

Madhsia: 38.4 KB

  Emri: p6.jpg

Shikime: 29

Madhsia: 41.6 KB

  Emri: p7.jpg

Shikime: 31

Madhsia: 34.3 KB

  Emri: p8.jpg

Shikime: 28

Madhsia: 32.4 KB

  Emri: p9.jpg

Shikime: 32

Madhsia: 39.0 KB

  Emri: p10.jpg

Shikime: 29

Madhsia: 60.7 KB

  Emri: a.jpg

Shikime: 30

Madhsia: 53.5 KB


  Koha Jone

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,104
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Pinjollt komunist Teatrin e rrafshuan. Piramidn e Enver Hoxhs e rinovuan!

  Veliaj dhe Granoff vizitojn Piramidn: Pik turistike pr Tirann, n vjesht nisin kurset pr fmijt dhe t rinjt

  Emri: IMG_3585-1536x1023.jpg

Shikime: 22

Madhsia: 40.7 KB

  Kryetari i Bashkis s Tirans, Erion Veliaj, ministrja e Kulturs, Elva Margariti dhe kreu i Bordit t Fondacionit Shqiptaro-Amerikan pr Zhvillim, Michael Granoff, vizituan sot Piramidn e Tirans, e cila pas prfundimit t punimeve s jashtme dhe t brendshme n godin, do t pajiset edhe me mjetet e nevojshme pr nj qendr teknologjie. Veliaj tha se Piramida, pak dit nga hapja e saj, sht shndrruar n objektin m t vizituar t Tirans, por nuk la pa theksuar faktin se ajo do t kthehet n qendrn m t madhe digjitale n Ballkan. Pas pushimeve verore, tha Veliaj, qendra do t jet gati t pres t rinjt pr kurse n teknologji.

  “Sot sht nj dit e jashtzakonshme, ndrtesa e Piramids sht hapur, bashk me disa nga kubat. Sigurisht, ajo mbetet ende kantier, sidomos pr pjesn elektronike, pr t ciln ne do t shfrytzojm periudhn e vers, teksa fmijt shkojn me pushime, – t mbarojm edhe semestrin e qendrs TUMO te Stadiumi – q kur t rikthehen nga pushimet t gjejn Piramidn e transformuar me t gjitha pajiset teknologjike pr kurset e tyre. Sot jetojm n nj koh kur teknologjia s’po ndryshon shum shpejt dhe teksa ne prgatitemi pr kodimin, tashm ka dal Chat GPT, inteligjenca artificiale. Ndaj, do e pasurojm kurrikuln ton me risit m t fundit t teknologjis dhe t sigurohemi q unat dhe gocat e Tirans dhe gjith Shqipris, t marrin vrtet dijet pr punt e t ardhmes,” u shpreh Veliaj.

  N shtator, shtoi ai, gjithka do t jet gati. “N vjesht do t kemi mbledhjen vjetore t bordit t AADF-s dhe hapjen zyrtare edhe pr kurset. N kt moment, kemi hapur vetm at q quhet ‘harduare’ dhe n fund t vers do t hapim edhe at q quhet ‘softuare’, pra pjesa e nxnies dhe e msimit. Jam shum i lumtur q Piramida sht kthyer n nj ‘mini-Mek’, nj pik e jashtzakonshme turistike pr ta par Tirann n 360 grad; pr t par t gjitha shtresat e qytetit, edhe pjesn e vjetr, edhe pjesn e periudhs s komunizmit, edhe pjesn ultra moderne t Tirans, por edhe bashkjetesn fetare me Xhamin e Madhe, me Katedralen Katolike dhe Ortodokse, dhe pr t kuptuar si ky qytet sht i destinuar t rritet,” nnvizoi ai.

  Ministrja Margariti tha se Tirana nuk ka m asgj pr t pasur zili nga kryeqytetet e tjera europiane. “Fakti q ua kthejm fmijve me ambicien q ata t msojn, t ndihen pjes e qytetit, sht formula m e duhur. M vjen mir q jemi br shembull – edhe Pazari sht nj nga shembujt m domethns pr t rikthyer jet aty ku dukej sikur do gj kishte mbaruar – Tirana nuk ka asgj pr t pasur zili asnj kryeqytet tjetr t bots. Prkundrazi, jan shum kryeqytete q kan kthyer vmendje nga Tirana dhe nga mnyra si po e kthejm hapsirn publike, si jasht, por edhe brenda godinave, n nj hapsir punsuese 24 or. Jam vrtet e lumtur q t vazhdojm edhe kantiere t tjera me t njjtn formul dhe patjetr do t jen nj histori suksesi kur bhemi bashk, qeveri, bashki edhe partnert,” u shpreh ajo.

  Kreu i Bordit t AADF, Majkll Granoff u shpreh i lumtur me faktin q kjo godin do u shrbej plot 4000 fmijve q prfitojn nga projektet e prbashkta mes Fondacionit Shqiptaro-Amerikan dhe Qeveris shqiptare. “Mendoj se patm nj eksperienc unike t prjetonim projektin q prej fillimit. Tani mund t shohim, m n fund, sesa e bukur do t jet ndrtesa dhe pjesa e rndsishme, mendoj se sht kombinimi mes forms dhe prmbajtjes. Programi q do ndrtojm s bashku, do t aftsoj fmijt shqiptar sot, pr t qen t aft q jo vetm t konkurrojn n Shqipri, por t konkurrojn n botn e konkurrencs n t ciln ne jetojm, pr t qen n ball t ndryshimeve teknologjike q po prjetojm t gjith,” deklaroi Granoff.

  Emri: IMG_3584.jpg

Shikime: 22

Madhsia: 44.1 KB

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,104
  Postimet n Bllog
  15

  Pr: Pinjollt komunist Teatrin e rrafshuan. Piramidn e Enver Hoxhs e rinovuan!

  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 07-01-2016, 14:23
 2. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-08-2012, 17:59
 3. OSS, SHBA ishte pas Enver Hoxhs
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 28-04-2008, 04:37
 4. Si e rrzuam monumentin e Enver Hoxhs
  Nga Albo n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-05-2005, 12:44
 5. Kur t gjith i dhuronin vargje Enver Hoxhs
  Nga Diabolis n forumin Enciklopedia letrare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 21-04-2005, 10:00

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •