Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,641
  Postimet n Bllog
  12

  Arlind Qorri ecn n hapat e Erion Veliaj, MJAFT-isti i ri i Edi Rams

  Arlindi nuk ka projekt, Qorri sht projekt!

  Emri: sdge4ggggg-1068x726.jpg

Shikime: 137

Madhsia: 35.2 KB

  Nga im Peka

  T njjtt gazetar, q e pranojn se m 14 Maj nuk kishte zgjedhje por votime, t njjtt q e pranojn se euro ra n minimumin historik pasi qindra miliona u prdorn pr t bler vota, t njjtt q e pranojn se opozita reale nuk kishte as komisioner e as numrues, ata q e pranojn se Rama ia vodhi edhe logon dhe ia fshiu dhe emrin nga fleta e votimit, jan po ata q thon se opozita humbi dhe se Rama fitoi!

  Pastaj shtojn... ‘jemi kundr Rams, por Pro Arlind Qorrit (vetm me opozitn jo), se ky i ka shpallur luft oligarkve.

  Sot, gjja m e leht sht t dalsh e t sulmosh Shefqet Kastratin, Samir Manen e Ram Gecin. Asgj nuk t ndodh. Madje merr ndonj donacion me raste prej tyre, q t’i atashosh me Ramn. Q n fakt qarkullojn edhe parat e tij.

  Ata q nuk mund t’i sulmosh ti Arlind sht ‘Tomka dhe shokt e tij’. Ata q nuk guxon t sulmosh jan pronart e kullave tek ‘Gjykata e Tirans’, jan ata qe kan zaptuar bregun e Velipojs, ata q kan pushtuar bregun e Himars, ata q sjellin tonelata droge n portin e Durrsit me leje nga shteti. Dhe jan pikrisht kta q kan br diferencn n favor t pushtetit n zgjedhjet lokale.

  A i prmend kta Arlind Qorri me emr? Kurr!

  A e dini se sipas BSH, pr t rn n nivelet q ra euro gjat muajit maj, duhej q n Shqipri t ishin futur 300 - 400 milion euro?!

  300 - 400 milion euro pr 15 dit pa turist vetm droga mund t’i fus, askush tjetr.

  Dhe far thot Qorri?!-Rama, Berisha, Meta jan n pushtet dhe jan njlloj. N Shqipri nuk sht br asgj n kto 33 vjet, Shqipria ka shkuar pas, ishim m mir n komunizm se nuk kishte korrupsion.

  A dini ndonj diktatur q nuk vjedh?!

  Ajo q t vjedh edhe jetn, nuk t vidhka parat Arlind?!

  Po t bjm disa krahasime:

  N kto 30 vjet a u krijua ekonomia e tregut?

  N kto 30 vjet a u zhvillua infrastruktura e vendit?

  N kto 30 vjet a u zgjidh problemi energjetik i vendit me nevojat kolosale t kohs?

  N kto 30 vjet, a u b Shqipria pjes e aleancs m t madhe ushtarake botrore duke sjell garanci pr kt vend?

  N kto 30 vjet, a u b e mundur lvizja e lir e shqiptarve?!

  Kush ishte n krye t shtetit kur u bn kto? - E djathta e brisht shqiptare, Arlind!

  Ishim m mir n koh t Enver Hoxhs kur nuk kishim asgj nga kto?!

  Po, n kto 30 vjet Shqipria u shndrrua edhe vendi kryesor transit i drogave t forta nga Azia n Europ.

  N kto 30 vjet u shndrrua Shqipria edhe n prodhuesin kryesor t kanabisit.

  N kto 30 vjet u kthye n sistem edhe blerja masive e vots me lekt e kontenierve t drogs.

  N kto 30 vjet u kthye n sistem edhe shndrrimi i administrats civile n administrat elektorale.

  N kto 30 vjet u b e mundur edhe q bandat t prodhojn n do pal zgjedhje, rreth 30 deputet nga 140 q ka parlamenti.

  Po kush e drejtoi dhe po e drejton Shqiprin kur ndodhn kto, Arlind?!

  E di dhe ti: Edi Rama!

  Ather, si qenkan njlloj Berisha dhe Rama, zoti Qorri?!

  Prandaj Arlind ti nuk ke projekt!

  Ti je projekt! Dhe je projekt i Rams, sepse Rama sot ka nevoj vetm pr nj gj, pr ata q i japin z, tezs se t gjith jan njlloj.

  E gjith sjellja jote dhe artikulimi juaj sht ai i ‘MJAFT’, edhe mbshtetsit jan t njjt.

  T njjtn gj bnte dhe Nano e Rama me Veliajn at koh. U jepte hapsirn televizive n TV-t e tyre pr t thn se t gjith jan njlloj.

  Si ka mundsi q mediat e regjimit t japin hapsir pr t sulmuar regjimin?! Pr t sulmuar ‘oligarkt’, por jo baront e drogs q kan 30 mandate n Kuvend, mandate q mbajn Ramn n pushtet prej 10 vjetsh?!

  Dikur dilte Veliaj, Elisa e Olta, t palar dhe pa asnj raport me shampon n shenj ‘solidariteti’ me banort e Tirans, q nuk kishin uj n shtpi.

  Shikoji sot, nuk dallohet Elisa e palar e ‘Mjaft’ me Bora Zemanin, Olta me Rita Orn, Lali me Noizin.

  Prandaj Arlind ti nuk ke projekt, ti je projekt.

  Projekt pr t vn shenjn e barazis, pasi pr kt ka nevoj Rama. E ‘lufton’ regjimin nga mediat e regjimit, e ‘lufton’ regjimin’ nga auditort e regjimit, nga aty ku pedagogt e tjer nuk kan leje t postojn nj status kundr Rams e jo m t bjn parti kundr tij.

  Kaq e thjesht sht.

  Duke njohur jo pak ‘mjaftist’, jam i sigurt q n organizatn tnde simotr, kriter promovimi sht edhe se kush ka tymosur n mosh m t re...

  Rams i duhet nj ‘Mjaft’ kundr opozits pr 2025-n.

  Historia prsritet.

  Ashtu si Nano n 2001-shin prdori PDR kundr PD, ashtu si Rama prdori Alibeajn e Bashn m 14 Maj, tani i duhet ‘Mjafti’ i ri pr 2025-n.


  Syri
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 17-05-2023 m 15:23

 2. #2

  Pr: Arlind Qorri ecn n hapat e Erion Veliaj, MJAFT-isti i ri i Edi Rams

  I gjithe problemi i Pd qenka sot forzat a partite e reja ! E paska kapur frika PD se mos Arlind Qorri i merka ndonje vote dhe fillon te beje opozite te vertete kunder PS !
  Per PD e dyshes Basha-Berisha problemi kryesor ishte-ishin; protesta e rruges te Kuksit dhe protesta e studenteve.Tani ne PD e Berishes dhe Metes,ne mungese te protestave te verteta,problemi kryesor na qenka Arlind Qorri !

  Kemi opozite jo shaka ! Opozite me te degjeneruar eshte zor edhe ta imagjinosh e jo pastaj ta kerkosh.

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,641
  Postimet n Bllog
  12

  Pr: Arlind Qorri ecn n hapat e Erion Veliaj, MJAFT-isti i ri i Edi Rams

  Mire e the Serafim. Fajin te gjithe na e ka opozita!

  Problemi me "blerjet e votave", qofshin me parate e droges, qofshin me parate e korrupsionit, qofshin me vende pune ne shtet, eshte se cfare ndodh kur shterron paraja? Kur nuk ke me para te blesh vota, si do fitosh ne zgjedhje? Problemi tjeter i madh eshte qe ata qytetaret zorraxhinj qe e shesin nderin e tyre per eurot e votes, nuk ta japin me voten me ashtu falas! Jo, ata nuk jane "budallenj", ata jane te zgjuar shume! Ata duan te paguhen qe te votojne per ty! Eshte arritje e madhe kjo e Rilindjes se Piktorit ne Shqiperine Socialiste 2.0.

  E kemi thene o Serafim. Enverin e Anese nga Gjirokastra dhe Edvinin e Anetes ka nxjerre ai popull! I ka hyre vetja ne qejf me thane, i duket vetja Skenderbe tani!

  Kur bankat te mos i japin me para borxh qeverise shqiptare, si do ta mbaje korrupsionin gjalle Piktori? Do te haje populli dhe ato batutat e tij nuk e ngopin zorren e zorraxhinjve!

  Kur hetimet e amerikaneve t'ia kapin bishtin me rrote, si me agjentet e korruptuar te FBI, si me lidhjet e tij me Kaballin e Davosit, ne 'vrime miu do ta fshehi tullen e tij?

  Por kur "klienteve" te tij te droges qe i sjellin parate me thase per zgjedhje, tu hedhin hekurat e te fillojne e cicerojne se si i kane pastruar parate ne Shqiperi me ndihmen e Piktorit, ku do te futet i shkreti?

  Si tha Margaret Thatcher 40 vjet me pare: "Problemi i vetem me socializmin eshte se vjen nje moment e mbarojne parate!"

  Opozita duhet te rrije duarkryq dhe mos levizi as gishtin me te vogel te dores.

  Sistemi i korruptuar qe Rama ka ngritur ne Shqiperi ne keto 10 vjet do bier me peshen e vete! Eshte vetem ceshtje javesh, as muajsh. Dhe firmat piramidale te Sudes jane hi asgje krahasuar me vjedhjet qindra miliona euro te Piktorit kryeminister. Do vije dita kur Sudja do te qeshi e fundit me Edi Ramen dhe zorraxhinjte shqiptare qe i shkojne pas, qe jetojne vetem per te mbushur zorren e tyre. Sudja ngriti nje firme piramidale ne Tirane. Edi Rama ngriti nje shtet piramidal ne gjithe Shqiperine!

  Albo

  P.S Nga te gjithe zorraxhinte e Shqiperise, ata qe mua me pelqejne me shume jane gazetaret e analistet e mediave te ngritura me parate e droges. Dhe te gjithe profesionistet e sigurise kombetare, ata qe e kane per detyre te mbrojne vendin nga "rreziqe te brendshme e te jashtme". Kemi demokraci e shtet jo llafe! Duan te hane edhe ata, prandaj edhe sot bejne sic ben edhe ti: "Fajin na e ka Saliu dhe Ilir Meta! Lerna rehat te hame tasin qe na ka vene perpara Piktori! Nuk mbushet zorra me llafe!" As demokraci me zorraxhinj nuk ben dot.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 22-05-2023 m 23:46

 4. #4

  Pr: Arlind Qorri ecn n hapat e Erion Veliaj, MJAFT-isti i ri i Edi Rams

  Albo, fakti qe opozita meret me Arlind Qorrin tregon se fare opozite bastarde ka Shqiperia. Qorri ne qofte se mer vota ne pergjithsi mer vota te majta,nuk ka perse te meret nje opozite e djadhte me Arlind Qorrin ! E kupton se fare opozite perverse qe eshte ?!
  Gjithmone kjo opozite eshte munmduar e mundohet te mbaje ne kembe kete qeveri te super korruptuar ;duke filluar qe nga kandiati qe i nxorri kunder Veliajt,nga revolta e studentave dhe ajo e rruges se Kukesit e me radhe.

  Eshte diskutim i kote,por Rama deri sa te jete kjo opozite nuk do bjeri kurre.

Tema t Ngjashme

 1. Veliaj: Tirana ka 4 vjet q ecn kundravajtje.
  Nga benseven11 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 22-05-2015, 11:25
 2. Erion Veliaj: G99 do t shkrihet me PS-s
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 01-06-2010, 11:27
 3. Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 18-07-2009, 20:25
 4. Pse Lvizja Mjaft sht me natyr masonike dhe pushteti okult pas Erion Veliajt
  Nga highlander... n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 06-12-2008, 17:05
 5. Erion Veliaj per zerin e Amerikes
  Nga DJAL_BERATI n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 06-05-2008, 15:38

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •