Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,641
  Postimet n Bllog
  12

  Dr. John Coleman: Komiteti i 300 q sundojn botn dhe krkojn t krijojn nj qeveri botrore

  Dr. John Coleman, duke qen nj historian n komunitetin e inteligjencs, hulumtoi me shtrirje t plot forcat e s keqes q qndronin pas lvizjes s rendit t ri botror. Kjo video-leksion paraqet nj kulm t gjetjeve t tij pr shoqrit sekrete q formojn kt lvizje globale dhe se si ajo erdhi n ekzistenc.

  Emri: Ve-5zIgY8PVdtb3H.jpg

Shikime: 142

Madhsia: 19.3 KB

  John Coleman (lindur m 1935) sht nj autor dhe analist i shtjeve botrore. Ai ka shkruar disa libra dhe dokumente t shumta q analizojn strukturn e pushtetit t bots. Ai argumenton se nj grup relativisht i vogl njerzish - t cilt ai i quan "Komiteti i 300" - prbjn nj elit qeverisse q po ndjek nj qllim t nj qeverisjeje nj-botrore.

  Librat e Coleman kan qen me ndikim midis autorve m t njohur konspirativ si David Icke dhe Jim Marrs, t cilt e citojn at n veprat e tyre. Coleman hulumtoi faktin se Vllazria Myslimane sht nj rend sekret masonik i krijuar, me mbshtetjen e T. E. Lawrence, Bertrand Russell dhe St John Philby, pr t "mbajtur Lindjen e Mesme prapa, n mnyr q burimi i saj natyror, nafta, t mund t vazhdoj t grabitet". Coleman ka kritikuar gjithashtu Klubin e Roms, Fondacionin Giorgio Cini, Global 2000, Kolokiumin Ndrfetar t Paqes, Institutin Tavistock dhe organizata t tjera.

  Coleman ka botuar 22 libra dhe qindra raporte t letrs s bardh - dhe aktualisht boton "Raportin javor t inteligjencs".

  Titujt e librave prfshijn: "Dinastia Rothsajlld" nj libr q dokumenton ndikimin e gjer dhe t fsheht t familjes s gjer t bankierve Rothsajlld.

  ~"Instituti Tavistock i Marrdhnieve Njerzore: Formimi i Rnies Morale, Shpirtrore, Kulturore, Politike dhe Ekonomike t Shteteve t Bashkuara t Ameriks"

  ~" Hierarkia e Komplotistve: Historia e Komitetit t 300

  ~"Nj Rend Botror: Diktatura Socialiste" (i titulluar m par "Socializmi: Rruga drejt skllavris")

  ~ "Diplomacia me mashtrim: Nj rrfim i sjelljes tradhtare nga qeverit e Britanis dhe Shteteve t Bashkuara"

  ~"Prtej komplotit: demaskimi i qeveris s padukshme botrore, Komiteti i 300"

  ~ "far duhet t dini pr Kushtetutn e Shteteve t Bashkuara dhe Ligjin e t Drejtave"

  ~"Kontrolli i armve" "Ndodh edhe Apokalipsi duke pritur" "Lufta e drogs kundr Ameriks" "PEARL HARBOR" "Rezerva Federale" "Klubi i Roms" "Klasa e mesme q po zhduket" "Aborti: gjenocidi n Amerik" "Dinastia Rothschild" "Ne luftojm pr naftn" "Vetvrasja kombtare: Akti i reforms s imigracionit"

  Mund te shikoni e degjoni leksionin e tij dhene ne vitin 1994 ne anglisht me poshte:


 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,641
  Postimet n Bllog
  12

  Pr: Dr. John Coleman: Komiteti i 300 q sundojn botn dhe krkojn t krijojn nj qeveri botrore

  Librin e Dr. Coleman, "Committee 300" mund ta shkarkoni ne anglisht si .pdf. me poshte:

  committe-300.pdf

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,641
  Postimet n Bllog
  12

  Pr: Dr. John Coleman: Komiteti i 300 q sundojn botn dhe krkojn t krijojn nj qeveri botrore

  Intervista e Dr. Coleman me Alex Jones to InfoWars ne vitin 2010:


 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,641
  Postimet n Bllog
  12

  Pr: Dr. John Coleman: Komiteti i 300 q sundojn botn dhe krkojn t krijojn nj qeveri botrore

  Librin tjeter te Dr. John Coleman, "The Club of Rome", "Klubi i Romes", mund ta shkarkoni e lexoni me poshte ne anglisht:

  Coleman_John_-_The_Club_of_Rome.pdf

Tema t Ngjashme

 1. A do ta sundojn tokn njerzit me ngjyr ?
  Nga Wordless n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 07-02-2014, 12:34
 2. Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 02-07-2011, 19:21
 3. Nis lufta e ftoht n qeveri, 3 ministrat q krkojn ti zn vendin Berishs
  Nga ardita04 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 25
  Postimi i Fundit: 21-02-2011, 15:15
 4. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-04-2007, 12:41
 5. Atje ku sundojne Xhahilet....
  Nga Brari n forumin Problemet ndrkombtare
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-10-2003, 12:11

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •