Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,424
    Postimet në Bllog
    17

    Plaku Joe Biden kërkon të bëhet prapë president i Amerikës për një mandat të dytë

    Biden shpall kandidaturën për president të SHBA: Të përfundojmë punën që nisëm

    Emri:  Biden-1.jpg

Shikime: 106

Madhësia:  27.2 KB

    Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka nisur zyrtarisht fushatën e tij për rizgjedhje në vitin 2024, duke u kërkuar amerikanëve edhe katër vjet të tjera “për të përfunduar atë që ai filloi”.

    Në një video mesazh të publikuar të martën, Biden e cilësoi garën e vitit të ardhshëm si një luftë kundër ekstremizmit republikan, duke argumentuar në mënyrë implicite se atij i duhej më shumë kohë për të realizuar plotësisht zotimin e tij për të rivendosur karakterin e kombit.

    “Kur kandidova për president katër vjet më parë, thashë se jemi në një betejë për shpirtin e Amerikës. Dhe ne jemi ende”, tha ai në videon, e cila u hap me imazhet e aktivistëve të kryengritjes dhe të drejtave të abortit të 6 janarit 2021, duke protestuar në Gjykatën e Lartë të SHBA.

    “Pyetja me të cilën po përballemi është nëse në vitet në vijim kemi më shumë liri apo më pak liri. Më shumë të drejta ose më pak”, thotë Biden në rrëfimin e zërit. “Unë e di se çfarë dua të jetë përgjigja dhe mendoj se edhe ju. Nuk është koha për të qenë të vetëkënaqur. Kjo është arsyeja pse unë kandidoj për rizgjedhje.”

    Euronews

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,424
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Plaku Joe Biden kërkon të bëhet prapë president i Amerikës për një mandat të dytë

    Njoftimi me nje video te regjistruar ne studio, jo LIVE:


  3. #3
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,424
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Plaku Joe Biden kërkon të bëhet prapë president i Amerikës për një mandat të dytë

    Reagimi i kundershtarit te tij Donald Trump pas ketij njoftimi:


  4. #4
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,424
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Plaku Joe Biden kërkon të bëhet prapë president i Amerikës për një mandat të dytë

    Kandidatja republikane per presidente e Amerikes, ish-governatorja e shtetit te Karolines se Jugut dhe ambasadorja e SHBA ne OKB gjate presidences Trump, Nikki Haley, beri nje deklarate te forte ne media kete fundjave: "Biden nuk e ka te gjate dhe e pret vdekja. Nje vote per Joe Biden eshte ne fakt nje vote per zv. presidenten Kamala Harris te behet presidente!".

    Ironia e kesaj deklarate? Te dyja jane indiano-amerikane. Me pak fjale, Haley la te kuptohet se ajo eshte nje kandidate indiano-amerikane me e mire se Harris!


Tema të Ngjashme

  1. SHBA: Plaku Joe Biden krijon Ministrinë e së Vërtetës
    Nga Albo në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 29-11-2022, 18:10
  2. Përgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 02-09-2022, 11:00
  3. Bamir Topi: Jo një mandat të dytë si president, do krijoj parti të re
    Nga Albo në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 39
    Postimi i Fundit: 17-01-2012, 10:43
  4. Rama: Berisha, pa mandat te dyte per te qeverisur
    Nga zogu dukagjinas në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 21-07-2009, 05:01
  5. Nese do ishit President i Amerikes me mandat 4-vjecar....
    Nga R2T në forumin Problemet ndërkombëtare
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 06-02-2005, 07:39

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •