Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,008

  Vjersha me tre strofa

  Dielli

  Eshte dielli
  Ne qiell,
  Qe bukuri
  Na sjell.

  Tha lulja,
  Tha fleta,
  Vogelushja ,
  Dhe bleta.

  Dielli drite
  Si nene,
  Pa ngrohtesi
  S’na ka lene.
  16.4.2023
  FaraPallqa

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,008

  Pėr: Vjersha me tre strofa

  Gjahtari

  Babi lepur
  Fjalim mban,
  Gjahtari te merr
  Ne nishan.

  Ndaj shpirt
  Fshihu shpejt,
  Po te kap
  Pushka te vret.

  Lepurushi
  Tha me gezim,
  Di si te fshihem
  Babi im.
  17.4.2023

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,935

  Pėr: Vjersha me tre strofa

  Nė qiell, yjet janė si drita,

  Nė tokė, lulet kalojnė ditėt e tyre,

  Nė zemėr, dashuria ėshtė e pafundme dhe e frytshme.  Nė qiell, hėnat janė si qese me ėndrra,

  Nė tokė, kohėt kalojnė nėn diell dhe shi,

  Nė zemėr, shpirti ynė ruan thellėsitė e tij.


  Nė qiell, dielli shndėrrohet nė hėnė,

  Nė tokė, natyra merr kulmin e saj dhe bie nė gjumė,

  Nė zemėr, kujtimet shkėlqejnė dhe zbehen nė kėmbėt tona.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,008

  Pėr: Vjersha me tre strofa

  Pershendetje ATMAN!  Qershia

  Me pelqen
  Kjo bote,
  Mbi trung
  Dege plot.

  Me qershi
  Ngjyre all,
  Qe duket
  si perralle.

  Nje tufe
  Pafajesie,
  presin doren
  T’I keput te vie.
  18.4.2023

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,935

  Pėr: Vjersha me tre strofa

  Nė qytetin tim tė vogėl,
  Njė rrugė me lule ėshtė,
  Kur shoh aty pluhurin e saj,
  Mė shpirtin mė bėn tė lėshoj.

  Nė qytetin tim tė vogėl,
  Njė shkollė e vjetėr rritet,
  Kur shoh aty kujtimet e mia,
  Mė shpirtin mė bėn tė ėndėrroj.

  Nė qytetin tim tė vogėl,
  Njė shesh me fėmijė xhumbullon,
  Kur shoh aty kėnaqėsinė e tyre,
  Mė shpirtin mė bėn tė gėzoj.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-08-2009
  Vendndodhja
  Rahovec
  Postime
  1,008

  Pėr: Vjersha me tre strofa

  Dita e infermieres

  Me gjilperen
  Ne dore,
  Me shikim
  Engjellor.

  Me veprim
  Te lehte,
  Ilaqin
  Trupit tret.

  Smundja ik
  Perhere,
  Faleminderit
  Infermier.
  12.5.2023
  FaraPallqa

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,935

  Pėr: Vjersha me tre strofa

  Nė qiellin e errėt tė natės sė heshtur,
  Yjet ndriēojnė si shpirti ynė i ndėrthur.
  Lulet shumėngjyrėshe ēelin nė fushėn e gjelbėr,
  Dhe kėndojnė kėngėn e natės nė zemrat tona tė tretur.

  Nė vjeshtėn e errėt tė kohės sė ndryshimit,
  Gjethe tė arta lėshojnė nga pemėt e tyre shtėrngim.
  Kthjellime tė fundit tė verės si flake dritėje ndriēojnė nė qiell,
  Dhe shpirti ynė frymėzon me kėngė tė kohėve qė nuk kthehen mė nė kthim.

  Nė dimrin e ftohtė tė shpirtit tė ndjehur,
  Njeriu shikon gjithēka si tė rrėnuar dhe tė shkatėrruar.
  Por zemra e tij ende pėrjeton shpresė dhe ėndėrr,
  Dhe kėrkon diellin e ri qė ngroh zemrat e mbyllura nė shtėpinė e vet.

Tema tė Ngjashme

 1. Vjersha gramatikė
  Nga deep_blue nė forumin Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 30-04-2011, 11:10
 2. Vjersha Per Parashkollare
  Nga Jorgo Telo nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 67
  Postimi i Fundit: 07-12-2010, 09:21
 3. Vjersha
  Nga Fittox nė forumin Grupmoshat e komunitetit
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-03-2008, 14:40
 4. Vjersha dhe poezi pėr Zotin
  Nga ATMAN nė forumin Komuniteti bektashi
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 03-02-2008, 15:57
 5. Vjersha Humoristke Humori!
  Nga ||_BeJbi_|| nė forumin Humor shqiptar
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 24-04-2006, 01:25

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •