Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,104
  Postimet n Bllog
  15

  Kngtari me fam botrore Lenny Kravitz: Ju tregoj takimin tim me pranin e Zotit!

  Takimi i Lenny Kravitz me pranin e Zotit

  Emri: 9355249829_74f7809d2d_c-e1585925179294.jpg

Shikime: 111

Madhsia: 27.1 KB

  Kngtari dhe kantautori amerikan, Lenny Kravitz sht nj i krishter i devotshm dhe shpirtrorja e tij tejkalon jo vetm temat shpirtrore t muziks s tij, por edhe n jetn e tij personale.

  N mosh t re, ai ndjeu "pranin e Zotit" kur ishte antar i korit prestigjioz t djemve n Kaliforni. N nj intervist n "Oprah's Master Class: Belief Special", Kravitz foli n detaje pr takimin e paharrueshm.

  @faithtestimonies #fyp #christiantiktok #viral ♬ original sound - FaithTestimonies


  N at koh, Kravitz dhe antart e tjer t korit ndoqn nj program rigoroz praktik, duke u strvitur gjat gjith dits dhe nats. Trajnimi prfundimisht mori nj dm n trupin e tij.

  "U smura. Un kisha grip dhe u drgova n kt infermieri ku ishte ky fmij tjetr, "tha Kravitz. "Ai dhe un ishim n kt dhom s bashku pr dit t tra, duke u kontrolluar dhe duke u prmirsuar."

  Rreth ksaj kohe, djali dhe Kravitz filluan nj bised t thell.

  "Ai thot, 'A e njeh Jisu Krishtin?", tha Kravitz. Un i thash, 'Epo, kam dgjuar pr t, por far?'

  “Ai fillon t m tregoj gjithka pr Krishtin dhe gjith kt shkrim t shenjt dhe gjrat, thjesht m flet dhe m lexon,” vazhdoi Kravitz. “sht mjaft interesante sepse ju keni kta dy djem t rinj t ulur atje duke folur dhe duke br kt bised t mrekullueshme pr Zotin, dashurin dhe Krishtin.”

  Kravitz u prek nga diskutimi me kolegun e tij antar t korit. Ai nuk e dinte sesi ajo bised do t'ia ndryshonte thellsisht jetn.

  "Nuk mund t'jua shpjegoj, por prania e Zotit ishte n dhom," tha Kravitz. “Po flas pr dika shum t rnd dhe t trash, dhe ne t dy e ndjem at. Ishte dika q na ra mbi ne. Ne t dy po qanim sepse sido q t ishte kjo prani, ishte aq drrmuese sa t godiste vetm n shpirtin tnd… Po kalonim nj prvoj me Zotin.”

  Ai moment forcoi besimin e Kravitz se Zoti sht me t vrtet kudo.

  “Shpirti, qenia, fuqia q m krijoi ishte aty me mua”, tha ai. “Nuk kisha nevoj t shkoja te askush pr t'u marr me Zotin. Ishte pikrisht aty. Ishte nj prvoj personale.”

  Ai moment i ka mbetur gjat gjith jets s tij dhe besimi i tij sht forcuar me kalimin e viteve.

  Kravitz gjithashtu u zotua t qndronte beqar pr vite me rradh. Megjithse Kravitz u takua me nj numr grash t profilit t lart n Hollywood, ai vendosi se duhej t'i ngadalsonte gjrat dhe t priste derisa ta gjente at. I njohur m par pr stilin e jets s tij n Rock Star dhe shthurjen, ai tha n regjistrim n vitin 2005 se do t priste deri n martes pr t br seks prsri.

  “sht vetm nj premtim q kam br derisa t martohem,” shpjegoi ai. “Aty ku jam un n jet, grat duhet t vijn me dika tjetr, jo vetm trupin, por mendjen dhe shpirtin. Zakonisht i nxjerr jasht, por kjo sht ajo q do t jet. Po shikoj pamjen e madhe.”

  Beqaria ishte mjaft e rndsishme pr t, saq albumi dhe turneu i tij muzikor It Is Time for a Love Revolution promovuan mesazhin e pastrtis deri n martes. Nj tjetr fakt interesant? Nj nga kngt e tij m t njohura "A do t jesh rruga ime?" sht pr Jisuin?

  Burimi: BeliefNet
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 11-04-2023 m 00:16

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,687

  Pr: Kngtari me fam botrore Lenny Kravitz: Ju tregoj takimin tim me pranin e Zotit!

  Lenny Kravitz sht nj kngtar, autor kngsh, aktor dhe muzikant me fam botrore, i cili sht aktiv prej viteve 1980. Kravitz lindi m 26 maj 1964 n Njujork, n nj familje me prejardhje nga Bahamas dhe Rusia. Ai filloi t luaj muzik n moshn 3 vjeare dhe n adoleshenc u ndal i perqendruar n luajtjen e gitarrs, basit dhe bateris.

  N vitin 1989, Kravitz nxori albumin e tij t par "Let Love Rule", i cili shnoi debutimin e tij n muzikn pop / rock. Kravitz u b shum i njohur n vite dhe nxiti suksesin me kngn "It Ain't Over 'Til It's Over" dhe "Are You Gonna Go My Way".

  N karriern e tij, Kravitz ka fituar shum mime muzikore t ndryshme, si Grammy Award, MTV Video Music Awards dhe Brit Awards. Ai gjithashtu ka luajtur n disa filma, duke prfshir "The Hunger Games" dhe "The Butler", dhe ka ln gjurm n modn dhe stilin e rrobave.

  Kravitz sht nj mbshtets i shum kauzave t ndryshme, prfshir mbrojtjen e mjedisit dhe t drejtat e njeriut. Ai ka nj fmij me ish-gruan e tij, aktoren Lisa Bonet, dhe ka qen i lidhur me njerz t tjer t famshm si Madonna, Nicole Kidman dhe Vanessa Paradis n t shkuarn.

  N prgjithsi, Lenny Kravitz sht nj artist q ka br nj ndikim t madh n botn e muziks dhe artit, duke mbajtur nj prani t fort n skenn botrore pr m shum se tre dekada.

  Kravitz sht i njohur pr besimin e tij t krishter dhe pr spiritualitetin e tij t thell q sht reflektuar n muzikn e tij dhe n gjith jetn e tij personale. Ai ka pohuar se besimi i tij n Perndin sht nj pjes shum e rndsishme e jets s tij dhe se ai krkon t jetoj sipas vlerave t krishtera.

  Kravitz ka thn se muzika sht nj mjet pr t'u prqendruar dhe pr t br ndryshime pozitive n bot. Ai ka shkruar kng me mesazhe shpirtrore dhe t frymzuara, dhe ka thn se ai dshiron t ndihmoj njerzit t ndjehen t ngroht dhe t frymzuar prmes muziks s tij.

  Prve ksaj, Kravitz ka br pun humanitare n mbar botn dhe ka mbshtetur shum kauza t ndryshme, prfshir ndihmn pr njerzit e varfr, mbrojtjen e mjedisit dhe luftn kundr smundjeve.

  Sipas tij, besimi dhe spiritualiteti jan thelbsore pr qndrueshmrin dhe suksesin n jet, dhe ai ka ndikuar n shum njerz nprmjet muziks s tij dhe veprimeve t tij t humanizmit.

Tema t Ngjashme

 1. Violinistja me fam botrore Evis Gega
  Nga NEOLK n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 21-03-2023, 22:11
 2. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 06-12-2022, 03:35
 3. Sislej Xhafa, skulptori kosovar me fame boterore
  Nga Kosovar.Pr n forumin Arti shqiptar
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 16:53
 4. Lenny Kravitz koncert n Maqedoni
  Nga Cimo n forumin Muzika botrore
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 14-03-2008, 22:43
 5. Receta nga kuzhiniere me fame boterore
  Nga Dita n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 20-06-2003, 02:37

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •