Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,845
  Postimet n Bllog
  4

  Amerika Republik Bananesh: Partia n pushtet krkon t fusi n burg kundrshtarin Donald Trump

  Ngrihen akuza penale ndaj ish-Presidentit Donald Trump

  Votimi i nj jurie t madhe n Manhatan ka hapur dritn jeshile pr ngritjen e nj padie ndaj ish-Presidentit Donald Trump, nn akuza q kan t bjn me pagesat e bra gjat fushats presidenciale t vitit 2016 pr t bler heshjen e nj aktoreje t filmave pornografik lidhur me pretendimet pr mardhnie jashtmartesore.

  Emri: Capture-132.jpg

Shikime: 2577

Madhsia: 23.5 KB

  Republikani Donald Trump, i cili po kandidon pr t rimarr Shtpin e Bardh n zgjedhjet e vitit 2024, tha prmes nj deklerate n rrjetin e tij Truth Social se: Ky sht nj persekutim politik dhe ndrhyrje n zgjedhje n nivelin m t lart n histori.

  Ish-Presidenti Trump tha n deklerat se, demokratt e majt radikal u prpoqn me do mnyr t minonin presidencn e tij q nga momenti q ai u deklarua fitues i zgjedhjeve presidenciale.

  Ky sht rasti i par ndonjher i ngritjes s akuzave penale ndaj nj ish-presidenti amerikan dhe nj goditje ndaj prpjekjeve t zotit Trump pr t rimarr Shtpin e Bardh n zgjedhjet e vitit 2024.

  Demokratt kan gnjyer, mashtruar dhe vjedhur n prpjekjet e tyre pr t shtn n dor Trump-in. Por tani kan br t paimagjinueshmen, duke ngritur padi ndaj nj personi plotsisht t pafajshm, n nj akt flagrant t ndrhyrjes n zgjedhje, thuhet n deklaratn e zotit Trump.

  Aktakuza u konfirmuar t enjten nga Joe Tacopina, nj avokat i zotit Trump, dhe t tjer q kan njohuri mbi kt shtje por nuk jan t autorizuar pr t diskutuar akuzat q ende nuk jan br publike.

  Hapja e drits jeshile nga juria e madhe pr ngritjen e akuzave ndaj 76-vjearit Trump, sht nj ngjarje e jashtzakonshme pas vitesh hetimesh mbi marrdhniet e tij n fushn e biznesit dhe politiks.

  Ngritja e padis ka t ngjar t nxis kritikt q thon se zoti Trump bri manipulime deri n marrjen e Shtpis e Bardh, por nga ana tjetr, kjo do t angazhoj mbshtetsit e tij, t cilt thon se republikani Trump po vihet padrejtsisht n shnjestr nga nj prokuror demokrat.

  Prokurori i Mahatanit Alvin Bragg, i cili u zgjodh dhe u financua nga George Soros, sht nj turp. N vend q t ndaloj valn e paprecedent t krimit q ka pushtuar qytetin e Nju Jorkut, ai po bn punn e pist t Joe Biden-it, shprehet zoti Trump n deklaratn e tij t postuar n rrjetin Truth Social.

  Avokati Tacopina tha n nj deklarat se: Ai nuk ka kryer asnj krim. Ne do ta luftojm fuqishm n gjykat kt ndjekje politike.

  Hetimi i prokurorit u prqendrua tek parat e paguara aktores s filmave pornografik Stormy Daniels dhe ish-modeles s revists Playboy Karen McDougal, pr t cilat ai druhej se do ti shprehnin publikisht pretendimet se kishin patur mardhnnie intime me t.

  Zoti Trump, i cili ka hedhur posht akuzat dhe ka sulmuar n mnyr t prsritur hetimin si t motivuar politikisht, pritet tu dorzohet autoriteteve javn e ardhshme, megjithse detajet jan ende duke u prpunuar, sipas nj personi anonim q ka njohuri pr shtjen.

  Prokurori i qarkut t Manhatanit, Alvin Bragg, po ndrmerr nj hap t pazakont. Rasti n fjal u hetua nga dy prokuror t mparshm, t cilt refuzuan t ndrmarrin hapin me pesh t madhe politike pr t krkuar ngritjen e padis ndaj zotit Trump.

  VOA

 2. #2
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657

  Pr: Amerika Republik Bananesh: Partia n pushtet krkon t fusi n burg kundrshtarin Donald Trump

  Tamam republike bananesh!! Shqiperia edhte lule ne krahasim me dhemokracine* ne USA. Corruption at its finest!! Very disgusting ��. Trump 2024!!!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #3
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,400
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: Amerika Republik Bananesh: Partia n pushtet krkon t fusi n burg kundrshtarin Donald Trump

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Ngrihen akuza penale ndaj ish-Presidentit Donald Trump

  Votimi i nj jurie t madhe n Manhatan ka hapur dritn jeshile pr ngritjen e nj padie ndaj ish-Presidentit Donald Trump, nn akuza q kan t bjn me pagesat e bra gjat fushats presidenciale t vitit 2016 pr t bler heshjen e nj aktoreje t filmave pornografik lidhur me pretendimet pr mardhnie jashtmartesore.

  Emri: Capture-132.jpg

Shikime: 2577

Madhsia: 23.5 KB

  Republikani Donald Trump, i cili po kandidon pr t rimarr Shtpin e Bardh n zgjedhjet e vitit 2024, tha prmes nj deklerate n rrjetin e tij “Truth Social” se: “Ky sht nj persekutim politik dhe ndrhyrje n zgjedhje n nivelin m t lart n histori”.

  Ish-Presidenti Trump tha n deklerat se, demokratt e majt radikal u prpoqn me do mnyr t minonin presidencn e tij q nga momenti q ai u deklarua fitues i zgjedhjeve presidenciale.

  Ky sht rasti i par ndonjher i ngritjes s akuzave penale ndaj nj ish-presidenti amerikan dhe nj goditje ndaj prpjekjeve t zotit Trump pr t rimarr Shtpin e Bardh n zgjedhjet e vitit 2024.

  “Demokratt kan gnjyer, mashtruar dhe vjedhur n prpjekjet e tyre pr t shtn n dor Trump-in. Por tani kan br t paimagjinueshmen, duke ngritur padi ndaj nj personi plotsisht t pafajshm, n nj akt flagrant t ndrhyrjes n zgjedhje”, thuhet n deklaratn e zotit Trump.

  Aktakuza u konfirmuar t enjten nga Joe Tacopina, nj avokat i zotit Trump, dhe t tjer q kan njohuri mbi kt shtje por nuk jan t autorizuar pr t diskutuar akuzat q ende nuk jan br publike.

  Hapja e drits jeshile nga juria e madhe pr ngritjen e akuzave ndaj 76-vjearit Trump, sht nj ngjarje e jashtzakonshme pas vitesh hetimesh mbi marrdhniet e tij n fushn e biznesit dhe politiks.

  Ngritja e padis ka t ngjar t nxis kritikt q thon se zoti Trump bri manipulime deri n marrjen e Shtpis e Bardh, por nga ana tjetr, kjo do t angazhoj mbshtetsit e tij, t cilt thon se republikani Trump po vihet padrejtsisht n shnjestr nga nj prokuror demokrat.

  “Prokurori i Mahatanit Alvin Bragg, i cili u zgjodh dhe u financua nga George Soros, sht nj turp. N vend q t ndaloj valn e paprecedent t krimit q ka pushtuar qytetin e Nju Jorkut, ai po bn punn e pist t Joe Biden-it”, shprehet zoti Trump n deklaratn e tij t postuar n rrjetin ‘Truth Social”.

  Avokati Tacopina tha n nj deklarat se: “Ai nuk ka kryer asnj krim. Ne do ta luftojm fuqishm n gjykat kt ndjekje politike”.

  Hetimi i prokurorit u prqendrua tek parat e paguara aktores s filmave pornografik Stormy Daniels dhe ish-modeles s revists “Playboy” Karen McDougal, pr t cilat ai druhej se do t’i shprehnin publikisht pretendimet se kishin patur mardhnnie intime me t.

  Zoti Trump, i cili ka hedhur posht akuzat dhe ka sulmuar n mnyr t prsritur hetimin si t motivuar politikisht, pritet t’u dorzohet autoriteteve javn e ardhshme, megjithse detajet jan ende duke u prpunuar, sipas nj personi anonim q ka njohuri pr shtjen.

  Prokurori i qarkut t Manhatanit, Alvin Bragg, po ndrmerr nj hap t pazakont. Rasti n fjal u hetua nga dy prokuror t mparshm, t cilt refuzuan t ndrmarrin hapin me pesh t madhe politike pr t krkuar ngritjen e padis ndaj zotit Trump.

  VOA
  Jo xhanem, pendryshe ne bote ka vetem banane. Sa akuza ka ky doni?? S`besoj se rreshqet kaq shume amerika..., po ja ka dale ky boksjeri i pacipe, qe ngacmon edhe adoleshentet,...c`pret tjeter, po erdhi ne pushtet??? Nuk ka per t`u votuar nga shumica po kandidoi, ketu do jemi.
  Duaje te afermin tend si veten

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,845
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Amerika Republik Bananesh: Partia n pushtet krkon t fusi n burg kundrshtarin Donald Trump

  Kenge Rap per kete lajm


Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-08-2022, 15:28
 2. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-12-2017, 01:10
 3. Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 18-08-2016, 15:29
 4. Prgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 28-01-2016, 20:33
 5. Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 22-12-2015, 15:04

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •