Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  William Cooper ishte nj oficer i inteligjencs s Flots Amerikane q kish akses n sekretet m t mdha t shtetit amerikan. Detyra e tij n Flot ishte t prpilonte raportin sekret ditor q prpunonte t gjitha sinjalet e mbledhura t dits pr eprorin e tij, admiralin e Flots Amerikane pr zonn e Paqsorit. Kt detyr ai e bri pr vite me rradh dhe kjo i mundsoi q t msonte shum sekrete e plane t ushtris amerikane, q mbaheshin larg syve t publikut amerikan. Kto sekrete kishin t bnin me UFO-t, me programet e ndryshme t financuara nga agjensit e shtetit amerikan, planet kontigjente q duhej t hynin n fuqi nse publiku amerikan i afrohej zbulimit t s vrtetave. Prpara se t futej n Flotn Amerikane, William Cooper shrbeu edhe n Forcat Ajrore t Ameriks. Ai vinte nga nj familje ushtarake n Amerik. Babai i tij ishte pilot dhe antar i Forcave Ajrore, dhe kjo i mundsoi William q n fmijri q t jetonte n shum baza ushtarake n mbar botn, e t njihej nga afr me ushtrin amerikane.

  Emri: 4ef9c906-b0ba-43fd-abc7-aeafb6810444-Eagar07.jpg

Shikime: 151

Madhsia: 53.9 KB

  N videon m posht, e cila sht nj intervist e gjat me Bill Cooper sa ishte ende gjall, ai prek shkarazi shum t vrteta tronditse q jan mbajtur larg syve t publikut pr dekada t tra. Intervista sht n anglisht e mund ta ndiqni t plot m posht. Po rendis disa prej t vrtetave q do t msoni:

  - Si n vitet 1960, kur ishte nje marinar i thjesht n nj nndetse amerikane, ai dshmoi me syt e tij, s bashku me antar t tjer t ekuipazhit, anije fluturuese UFO q hynin e dilnin nga uji i oqeanit, dhe sfidonin t gjitha ligjet e njohura t fiziks. Ai tregon se si njerzit e Flots pasi msuan prej gojs s tij at q ndodhi, i krkuan q ta mbante gojn mbyllur, ose prndryshe do t ndshkohej. Sipas tij, qeveria amerikane ka br nj ujdi me kto qnie jashttoksore (nj prej tre grupeve t njohura). Shteti amerikan e fsheh kt t vrtet nga publiku n kmbim t teknologjis q kto qnie jashttoksore i ofrojn shtetit amerikan.

  - Vrasja e presidentit JFK ishte nj vrasje e urdhruar nga Kshilli i 39 drejtuesve t Grupit Bilderberg, dhe u ekzekutua nga CIA, FBI, agjensia e shrbimit sekret t Flots Amerikane. Sipas William Cooper, shoferi i presidentit at dit n Dallas ishte nj agjent i CIA dhe ai i solli vdekjen presidentit. William pretendon se ai siguroi edhe filmimet e asaj dite q e vrtetojn kt fakt. Arsyet prse u vra kishin t bnin se ai ishte gati t bnte publike kt ujdi sekrete me kto forca t errta e t shkatrronte planet e atyre q punonin brenda shtetit amerikan pr t sjell nj qeveri globale.

  - Si grupet okulte sekrete n Amerik dhe n mbar botn, iluminati, masont e lir, skulls & bones, kan infiltruar shtetin amerikan dhe kan instaluar njerzit e tyre n pikat kye t t tre pushteteve n Amerik, prfshi edhe Flotn Amerikane. Ai ndan nj fakt interesant, q gati t gjith admiralt dhe drejtuesit e Flots Amerikane jan mason t lir (freemasons). Asnj njeri nuk emrohet n kto poste drejtuese nse nuk sht antar dhe praktikues i ktyre grupeve okulte. Sipas William Cooper, kta t gjith jan adhurues t Satanait dhe besojn se njeriu mund t arrij t arrij nj jet t amshuar fal teknologjis dhe arsyes.

  - Si kto grupe punojn pr t shpopulluar botn nga njerzit. E bjn kt n shum forma, prfshi smundje si SIDA (AIDS) e cila u krijua n nj laborator shtetror n shtetin e Maryland n Amerik, sipas William Cooper. Dhe shteti e ka antidotin q e shrron kt smundje, por nuk e nxjerr pasi qllimi i tyre sht shpopullimi, si nj mnyr pr t shtn botn nn kontroll, dhe pr t na kthyer t gjith ne njerzit n skllevr pa t drejta. Kjo u siguron atyre pushtetin maksimal, e i bn t ndihen si zot. William Cooper ka parashikuar edhe 11 shtatorin dhe plot mnyra t tjera se si ky grup prpiqet t na vrasi.

  - Sipas William Cooper, nuk sht shteti amerikan armiku yn por kta njerz okult e satanik q kan infiltruar shtetin amerikan dhe si nj kancer jan duke dmtuar e shkatrruar do aspekt t fuqis e pushtetit amerikan n bot.

  ....
  ....
  ....
  Vdekja William Cooper i erdhi ne nje perplasje me policine ne shtepine tij. Ai ishte gati te vdiste si cmim per te nxjerre te vertetat ne publik dhe per te na paralajmeruar te gjitheve ne per ato qe po ndodhin e do te ndodhin ne te ardhmen.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 25-03-2023 m 21:33

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Ne kete video, 90 minuta, William Cooper flet para nje salle te mbushur plot per:

  1. Kush eshte qeveria sekrete e Amerikes?

  2. Kush jane ata qe u shesin droge femijeve tuaj?

  3. Perse shteti nuk do ne asnje menyre qe qytetaret te dine te verteten ne lidhje me UFO? 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Cili eshte religjioni i satanikeve te Iluminatit dhe cfare lidhje ka me ngjarjet qe po ndodhin sot ne bote? (Gusht 1997)


 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Ne videon me poshte, William Cooper flet ne vitin 1995 per "agjentet biologjike" qe do te sillnin vdekjen e miljarda njerezve ne bote. Ai flet edhe per SIDA (AIDS) qe eshte nje virus qe godet sistemin imunitar. Sipas tij, te gjitha keto jane prodhuar ne laborartore biologjike te shtetit amerikan.

  Ai parashikoi pandemine qe kaluam ne 2020, 25 vjet para se te ndodhte. Sipas tij, keto ishin plane te ketyre grupeve te caktuara qe kane shtene nen kontroll postet kyce te shtetit amerikan.


  "Babai i shtetit sht Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkenctari!"

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  A e dini se cfare kane te perbashket komunizmi, socializmi, nazizmi dhe humanizmi?

  U ideuan dhe shperndane nga i njejti grup okult sekret.

  I njejti grup okult sekret qe eshte ne lufte me te gjitha religjionet e botes qe i shikon si pengesa per instalimin e Qeverise Globale, qe do tu siguronte atyre kontroll te plote mbi jetet tona. Dhe ne nuk do te jemi me njerez e qytetare me liri e te drejta, do te kthehemi ne skllever.

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 26-03-2023 m 17:02

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Si freemasons sollen ne pushtet Hitlerin dhe Stalinin.


 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Teoria e Mikrobeve - William Cooper me Alex Loglia - Katr Episodet (1993)

  Nse gurthemeli i mjeksis moderne, teoria e mikrobeve, sht e vrtet, prse prkrahsit e saj - d.m.th., institucioni mjeksor allopatik - nuk kan qen n gjendje t kurojn shumicn drrmuese t smundjeve pas m shum se nj shekulli krkimesh t financuara bujarisht? Kjo pyetje duhet t na ftoj t marrim parasysh se teoria e mikrobeve sht seriozisht e met dhe se prdorimi i saj si baz pr t shpjeguar do pandemi, prfshir t fundit, duhet par me nj shkall t shndetshme skepticizmi.

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 28-03-2023 m 22:59

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Ne kete video Bill Cooper flet per Ameriken, kush e krijoi, cili qe qellimi fillestar, dhe si Amerika eshte transformuar ne vite.


 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Video me poshte eshte 57 minuta dhe ben publike fakte historike dhe planet e rendit te ri boteror satanik qe njihet si "rendi boteror luciferian". Luciferi eshte engjelli qe Perendia rrezoi nga qielli pasi genjeu Even dhe Adamin ne kopshtin e Edenit. William Cooper prek shume te verteta te hidhura:

  Cfare do te mesoni ne kete video:

  - Si keta grupe ideuan, sponsorizuan, financuan te tre lufterat boterore qe ka kaluar e po kalon njerezimi.

  - Si i fituan keto luftra duke arritur qellimet e tyre.

  - Si krijuan Organizaten e Kombeve te Bashkuara ne 1945 me objektiv zhveshjen e njerezve te lire nga lira dhe individualizmi i tyre, duke aplikuar idealet komunist te kolektivizimit te mendimit te lire.

  - Roli i freemasoneve dhe shoqerive okulte sekrete si adhurues te Luciferit.

  - Si lufta e ftohte ideologjike. mes socializmit sovjektiv dhe kapitalizmit amerikan ishte nje lufte fallco, pasi qe te dyja kontrolloheshin nga ky grup njerezish.

  - Si ne konferencen e Jaltes, urcilli dhe presidenti amerikan FDR i dorezuan gjithe Evropen Lindore Stalinit ne nje pjatance te argjente: te gjithe ishin masone te lire.

  - Si kane ngritur shoqata e organizata qe kontrollojne opinionin publik dhe vete politiken, te dy krahet e politikes, si nje menyre per tu mohuar qytetareve te lire te ketij vendi sovranitetin: e kontrollojne ata Ameriken jo ju!

  - Si qe prej fillimit te shekullit te XX Amerika nuk eshte me nje shtet i pavarur, por nje shtet i kapur nga keto forca te erreta, qe i moren Amerikes floririn dhe gjithe pasurine, perfshi jetet e qytetareve te saj, qe i mbajne si kolatoral dhe skllever: kjo njihet si korporata America Inc me qender Washington D.C. qe nuk eshte me kot nje district i pavarur dhe jo nje shtet me vete i Amerikes. Dy distrikte te ngjashme gjejme vetem ne Londer dhe Vatikan, ku Londra eshte qendra financiare dhe Vatikani qendra shpirterore.

  - William Cooper thote: Amerikanet duhet te zgjohen nga gjumi! Dy jane rruget e mundshme. Ose Amerika do te shkoje drejt nje lufte civile, ku gjaku do te derdhet lume dhe vetem ne kete menyre qytetaret mund te rifitojne lirite dhe sovranitetin e humbur. Ose do te veteskllaverizohemi vullnetarisht e paqesisht! Keta njerez nuk do te heqin dore nga planet e tyre. Dhe nese njerezit e lire nuk ngrihen qe ti ndalin me force, e ti ndeshkojne me ligj per tradheti kombetare, ky popull nuk e ka te gjate.


 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Genjeshtra me e madhe e gjarprit per Even dhe Adamin:

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 28-04-2023 m 22:02

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,939

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Milton William "Bill" Cooper ishte nj autor, spekulant i teorive konspirative dhe kritik i hapur i qeveris dhe pushtetarve amerikan. Ai shkroi libra dhe bri emr n mediat alternative n vitet '90, duke promovuar teorit konspirative mbi kryqzatn e vrtet, organizata t fshehta t qeveris s Shteteve t Bashkuara, kundrshtimin e tij ndaj sistemit bankar dhe t tjer.

  Megjithse ka qen nj figur kontroversiale, disa nga idet dhe vrejtjet e Cooperit kan nxitur diskutime dhe refleksion n lidhje me mnyrn se si pushteti dhe mediat kontrollojn dhe manipulojn opinionin publik.

  Megjithat, sht e rndsishme t theksohet se teorit konspirative nuk duhet marr si fakte t verifikuara dhe se ata q promovojn kto teori nuk kan gjithmon prova t besueshme dhe t verifikuara q i mbshtesin pretendimet e tyre. Prandaj, duhet q t gjitha pretendimet dhe informacionet t verifikohen dhe t krkohet burimet e tyre para se t pranohen si t vrteta.

  Verifikimi i pretendimeve t teorive konspirative mund t jet sfidues, pasi shumica e tyre bazohen n informacione t dyshimta, t palidhura ose t rreme. Megjithat, ktu jan disa kshilla t prgjithshme q mund t ndihmojn n verifikimin e pretendimeve t teorive konspirative:

  1. Kontrollo burimet: Kontrollimi i burimeve sht thelbsor pr t verifikuar pretendimet e teorive konspirative. Krko burime t besueshme dhe t pavarura q konfirmojn ose refuzojn pretendimet e bra. Kontrollimi i burimeve mund t ndihmoj n identifikimin e fakteve dhe t vrtetave.

  2. Krko shum burime: Verifikimi i pretendimeve t teorive konspirative mund t jet i vshtir kur nuk ka shum burime q konfirmojn ose refuzojn pretendimin. Krko shum burime t besueshme nga burime t ndryshme dhe t pavarura pr t konfirmuar pretendimet.

  3. Analizo burimet: Analizo burimet dhe identifikoni nse ato jan t besueshme dhe t vrteta. Krko burime q kan nj reputacion t mir dhe q kan nj historik t provuar t transparencs dhe saktsis.

  4. Krko argumente t kundrta: Krko dhe analizo argumente t kundrta dhe kritika t pretendimeve t teorive konspirative. Ky proces mund t ndihmoj n identifikimin e t metave dhe t mangsive n pretendimet e bra.

  5. Mos beso teorit pa prova t qarta: Mos prano teori dhe pretendime pa prova t qarta dhe t qndrueshme. Krko fakte dhe prova t verifikueshme dhe t besueshme q konfirmojn ose refuzojn pretendimet e bra.

  N prgjithsi, sht e rndsishme t kujtojm se teorit konspirative nuk duhet marr si fakte t verifikuara dhe se ata q promovojn kto teori nuk kan gjithmon prova t besueshme dhe t verifikuara q i mbshtesin pretendimet e tyre. Prandaj, duhet q t gjitha pretendimet dhe informacionet t verifikohen dhe t krkohet burimet e tyre para se t pranohen si t vrteta.

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Leksioni i dhene ne Lansing Michigan, vitin 1996

  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 22-05-2024 m 00:05

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  30,973
  Postimet n Bllog
  18

  Pr: Milton William "Bill" Cooper: Ju tregoj gjith sekretet q pushtetart nuk duan q ju t'i dini

  Ulja e anijes kozmike n hn, nj mashtrim i hapur


Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-02-2023, 20:28
 2. Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-11-2015, 10:43
 3. Gjithe "derrat" nje "surrat" kane!!
  Nga didii n forumin Tema shoqrore
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-05-2013, 18:08
 4. "Ju tregoj dosjet e korrupsionit"
  Nga Genti^Itali n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-09-2005, 06:51
 5. "Kill Bill"
  Nga *Ema* n forumin Kinematografia dhe televizioni
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 11-05-2004, 12:51

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •