Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-01-2023
  Postime
  17

  Analiza: Roli i Iluminatit ne sistemin komunist

  Politikanet ne kohen e Enver Hoxhes nuk u vrane por iken vetem nga skena politike edhe pastaj vazhduan jeten ne fshehtesi jashte Shqiperise ne vende te largeta si ne SHBA e Kanada.

  Shume politikane ne vendet perendimore kane ikur vetem nga skena. Por edhe ne vendet ish-socialiste shume politikane kane ikur vetem nga skena madje edhe Stalini e Lenini se per keta u prezantuan ne Bashkimin Sovjetik vetem kukulla qe dukeshin si ata per te bere homazhet.

  Edhe presidenti i SHBA Kennedy iku vetem nga skena.

  Ketu eshte pershkruar se si u falsifikua ikja nga skena e Kenedit (pra vrasja imagjinare qe ishte vetem nje mashtrim) edhe fotografite e zbulojne gjithashtu plotesisht te verteten:

  https://big-lies.org/mileswmathis/barindex2.pdf

  Kenedi nuk u vra por iku vetem nga skena politike edhe vazhdoi jeten ne fshehtesi ashtu si edhe Presidenti Lincoln 1 shekull para tij. Nuk jane rastesira keto qe iken nga skena Lincolni edhe 1 shekull pas tij Kenedi. Kjo eshte loja e teatrit politik qe komandohet 100 % nga Londra e New Yorku. Prandaj nuk ka filmime te vrasjes imagjinare te Kenedit. Aty ishin te gjitha kamerat. Fotografite e morgut jane te montuara pra 100 % false edhe per kete ka analiza plot.

  Ka shume politikane qe kane ikur nga skena ashtu edhe nje shembull tjeter eshte ish-kryeministri italian Aldo Moro qe nuk u vra por iku vetem nga skena politike. Per Aldo Moron u be nje film 1 vit perpara se te ikte nga skena. Edhe ashtu iku nga skena Aldo Moro iku nga skena pikerisht ashtu si e thoshte filmi.

  Te gjithe politikanet kryesore te Shqiperise ne kohen e Enverit nga Koci Xoxe deri te Kadri Hazbiu iken vetem nga skena politike. Ata nuk u vrane por iken vetem nga skena, kuptojeni kete.

  Mehmet Shehu nuk vrau veten por luajti vetem rolin e aktorit sikur vrau veten edhe kete e vertetojne keto fotografi dhe ky shkrim:

  https://www.voal.ch/disa-foto-qe-sht…media/dossier/

  Ka vetem nje plage aty edhe kjo plage nuk eshte plage por eshte vetem nje lyerje me boje.

  Te godiste me pistolete zemren Mehmeti edhe ta kishte kraharorin edhe barkun plotesisht te paster nga gjaku pastaj? Jo se do ishte plot me gjak nese do kishte bere vetevrasje me pistolete Mehmeti!

  Mehmeti ne keto fotografi eshte i parruajtur sikur ka 2 ose 3 dite pa u rruajtur. Mehmeti me 17 dhjetor 1981 ishte i rruajtur se nuk shkonte askush ne byrone politike pa u rruajtur.

  Pse jane ne keto fotografi prane krevatit edhe shapkat edhe kepucet e Mehmetit edhe ca i duhej atyre qe kane bere fotografite qe i fotografuan edhe ato?

  Pse nuk ka fotografi sic gjoja e gjeten Mehmetin sapo hyne ne dhome? Pse pas vetevrasjes ishte mbuluar vet Mehmeti?

  Pse eshte here me syze edhe here pa syze Mehmeti ne keto fotografi?

  Si i mban duarte e perthyera Mehmeti madje edhe ne pozicione te ndyrshme pasi gjoja ka vrare veten?

  Pse nuk u degjua krisma e pistoletes se Mehmetit? Mehmet gjojai vuri nje jastek para kraharorit para se te vriste veten. Atehere ku eshte ai jasteku? Mehmeti i ka te dy jasteket poshte kokes edhe ata jane te paster pa gjak.

  Bluzja ose kemisha e Mehmetit eshte e lyer siper ne ate vendin e gjoja plages me boje. Ne ate fotografi ku eshte ngritur larte bluzja e Mehmetit per te fotografuar gjoja plagen duket qarte qe Mehmeti nuk ka plage sepse ajo bluzja e Mehmetit eshte e paster nga poshte edhe i duket vetem njolla e bojes qe e leu vet Mehmeti bluzen me boje nga larte por gjaku do kishte njollosur bluzen nga poshte pra nga kraharori edhe jo si nje njolle boje qe Mehmeti e vuri me dore siper bluzes.

  Kjo eshte shenja me e qarte edhe me e pakundershtueshme qe Mehmeti luajti rolin sikur vrau veten. Mehmeti jetonte por beri vetem keto fotografi si aktor. Edhe pas kesaj loje ne byrone politike iku me njerez te besuar te vet edhe te Enverit ne Kanada. Edhe vellai i tij Duro Shehu ne Kanada eshte sot.

  Ishte vetem nje loje e regjimit te Enverit dhe Mehmetit kjo edhe asgje tjeter. Mehmeti ishte shume i forte edhe ne 1989 me 200 vjetorin e revolucionit francez te 1789 qe e bene masonet me illuminatin ne krye do behej nderrimi i sistemit socialist ne te gjitha vendet e Europes lindore ne sistem kapitalist. Ashtu edhe u be.

  Nuk mund te ishte ne Shqiperi Mehmet Shehu ne 1989 ose 1990 ne pushtet sepse Mehmeti ishte shume i forte. Mehmeti ishte trim me flete edhe shume inteligjent. Prandaj nuk do i pershtatej Mehmetit tranzicioni me gjithe shkaterrimin e industrise, ushtrise edhe shtetit sic u be. Ne pushtet duhet te ishte nje lolo si Ramiz Alia te cilit do i pershtatej tranzicioni ashtu sic u be.

  Pastaj politika ka edhe show sepse i duhet politikes se illuminatit show si fejesa e Skender Shehut me Silva Turdiun qe Enver Hoxha e njihte shume mire. Asgje nuk u ndodhi Turdinjeve ne Tirane. Si ka mundesi? Ishte nje skenar hollivudi kjo fejese edhe prishja e fejeses me gjithe gjoja kritikat qe i beri Enveri Mehmetit deri me 17 dhjetor 1981.

  Atmosfera ne byrone politike ishte ate dite e qete edhe Mehmeti luante rolin pa bere kundershtime por thoshte here pas here “po”. Madje dhe Kadriu i beri nje gjoja kritike Mehmetit per largimin e rojeve ne plazhin e Durresit kur ishte Mehmeti atje ne plazh. Pse serioze ishin keto diskutime? Enveri diten tjeter e kishte gati te gjthe skenarin edhe e shpalli Mehmetin armik edhe paralajmeroje qe me vone do dalin edhe gjera te tjera si Mehmeti poliagjent. Pse i besonte njeri nga familjet Hoxha, Shehu, Kapo e Hazbiu keto fantashkenca hollivudi?

  Ne kete video eshte mbledhja e byrose politike te 17 dhjetorit 1981:

  https://www.youtube.com/watch?v=DXca...e=emb_err_woyt

  Edhe Kadri Hazbiu nuk u ekzekutua edhe te gjitha gjerat kunder Kadriut ishin false edhe vetem teater politike. Kadriu ishte gjithashtu shume i forte edhe nuk mund te ishte ai ne pushtet ne 1989 ose 1990.

  Keto fotografite e Mehmetit e kane vulosur plotesisht kete teater sepse jane prova te pamohueshme qe Mehmeti ne keto fotografi eshte gjalle edhe luan rolin sikur ka vrare veten.

  Familja Kapo si mori ne 1991 direkt pasaportat amerikane?
  Jane plotesisht ndryshme gjerat e politikes nga ca duken.

  Pse nuk kishte mjaftueshem qumesht Shqiperia qe ne vitet 1978 deri 1990 ishte cmenduria e radheve te qumeshtit? Pse nuk kishte grure Shqiperia qe fshataret kishsin shume kohe vetem buke misri? Po minoriteti i Dropullit pse kishte gjithemone buke gruri? Se ne fashtra ishte minoriteti. Pse? Epo duhet te kishte edhe gjera per te cilat kundershtaret e regjimit te Enverit brenda vendit mund te flisnin kunder regjimit. Edhe pakenaqesira duhej te krijoheshin ashtu si edhe me tufezimet qe te shpallej ne 1990 sistemi i deshtuar edhe qe duhej nderruar. Se po te mos kishte pakenaqesira pse duhej ndryshuar sistemi?

  Ajo piramida e Enverit ne mes te Tiranes eshte simboli i masonerise dhe i illuminatit. Prandaj Erion Veliaj e quajti nje here ne 2015 si ndertesen me me vlere te Tiranes edhe eshte ne internet kjo thenje e Veliajt. Por me bunkieret tallen Rama e Veliaj.

  Mehmeti e luajti rolin e vet ne teatrin politik.

  Te gjithe politikanet ne kohen e Enver Hoxhes si Koci Xoxe, Nako Spiru, Omer Nishani, Beqir Balluku, Koco Theodhosi, Abdyl Kellezi, Mehmet Shehu, Kadri Hazbiu, Fecorr Shehu edhe ushtarake si Teme Sejko edhe Petrit Dume nuk u vrane edhe as nuk vrane veten por iken vetem nga skena politike edhe pastaj vazhduan jeten ne fshehtesi jashte Shqiperise ne vende te largeta si SHBA e Kanada.

  Kjo ishte loja e teatrit politike qe bente elita e Londres pra Illuminati. Komunistet shqiptare vetem zbatonin urdhrat e elites se Londres pra Illuminatit edhe aktronin ne kete teater politik.

  Elita e Londres pra Illuminati sundon prej me shume se 250 vjetesh te gjithe boten edhe politikanet e te gjithe botes jane vetem aktore qe komandohen plotesisht nga Londra.

  Per te gjithe ata qe kane akoma dyshime nese politika eshte nje teater i komanduar 100 % nga Londra pra Illuminati, ketu shpjegohen shume qarte disa ngjarje ne kohen e demokracise me datat e zgjedhura qellimisht nga elita e Londres pra Illuminati me kuptime historike edhe qe u zbatuan nga politikanet shqiptare:

  Shperthimi i Gerdecit ne 15 Mars 2008 – 15 Mars 1991 eshte dita e rivendosjes se marredhenieve diplomatike mes Shqiperise edhe SHBA, Shperthimin e Gerdecit e urdheroi vet elita e Londres pikerisht ne ate date

  Vrasjet e 21 Janarit 2011 – 21 Janari 1920 eshte dita e Kongresit te Lushnjes, vrasjet e 21 Janarit i urdheroi vet elita e Londres pikerisht ne ate date

  Debimi i 12 mije shqiptareve nga komunat e Veriut te Kosoves nga serbet pra 8 muaj pas luftes edhe KFORi nuk e beri asgje megjithese ishte atje por madje u ndaloi kosovareve te ktheheshin ne shtepite e tyre ne komunat e Veriut edhe data ishte 4 Shkurt 2000 – 4 Shkurt 1944 eshte masakra e Tiranes qe e beri Xhaferr Deva edhe Xhaferr Deva ishte nga Mitrovica

  11 Mars 2006 Milloshevici u deklarua i vdekur por ne te vertete iku vetem nga skena politike edhe kjo dihet mire nga shume specialiste – 11 Mars 1981 eshte dita e protestave te fameshme ne Kosove te 1981, pra Milloshevici iku nga skena politike fiks ne diten e 25 vjetorit te protestave te Kosoves

  Edhe keto ngjarje vertetojne plotesisht qe politika eshte nje teater i komanduar plotesisht nga elita e Londres pra Illuminati. Te gjitha ngjarjet ne politike behen me skenarin edhe urdhrat e elites se Londres.

  Nga:
  www.ikvi.at
  www.mentealternativa1.blogspot.com

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,407
  Postimet nė Bllog
  1

  Pėr: Analiza: Roli i Iluminatit ne sistemin komunist

  Pavaresisht drejtimit nga Londra, te mohosh gjithe vrasjet duket e pabesueshme, sidomos keto te Shqiperise,sepse jane gjetur trupat.
  Duaje te afermin tend si veten

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,438

  Pėr: Analiza: Roli i Iluminatit ne sistemin komunist

  Illuminati i ka fajet per te gjitha,edhe kur ju bllokohet wc-ja e banjes eshte dikush nga Illuminati qe ka qen kaps dhe ka nderhyre ne wc tuaj.

  Fantazia eshte e bukur edhe kur ja fut kot. Te lidhesh Illuminatin me komunizmin shqiptar ke tejkaluar edhe limitin e te futurit kot.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-01-2023
  Postime
  17

  Pėr: Analiza: Roli i Iluminatit ne sistemin komunist

  Por e verteta kjo eshte. Komunizmi shqiptar shte si komunizmi ne te gjitha vendet e Europes lindore plotesisht i komanduar nga elita e Londres pra Illuminati.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,685

  Pėr: Analiza: Roli i Iluminatit ne sistemin komunist

  Ore di gje ai fredi cakes per keta te londres apo po pret sinjalin nga masoni i grades 33 ti japi ok

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-01-2023
  Postime
  17

  Pėr: Analiza: Roli i Iluminatit ne sistemin komunist

  Fred Cako i di keto gjera.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  5,685

  Pėr: Analiza: Roli i Iluminatit ne sistemin komunist

  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Illuminati i ka fajet per te gjitha,edhe kur ju bllokohet wc-ja e banjes eshte dikush nga Illuminati qe ka qen kaps dhe ka nderhyre ne wc tuaj.

  Fantazia eshte e bukur edhe kur ja fut kot. Te lidhesh Illuminatin me komunizmin shqiptar ke tejkaluar edhe limitin e te futurit kot.
  ore ilumitati direkt nuk ka faj por hidrauliku lagjes qe eshte mason londinez ka faj se qe ti zhbllojoke trurin e vogel dhe bidene e banjes fredit te cakes pret urdher nga masoni madh i grades 33

  Sero thuaj te gjeje nje psikolog te mire se ketu situata ka dale jashte kontrollit

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,438

  Pėr: Analiza: Roli i Iluminatit ne sistemin komunist

  Citim Postuar mė parė nga ATMAN Lexo Postimin
  ore ilumitati direkt nuk ka faj por hidrauliku lagjes qe eshte mason londinez ka faj se qe ti zhbllojoke trurin e vogel dhe bidene e banjes fredit te cakes pret urdher nga masoni madh i grades 33

  Sero thuaj te gjeje nje psikolog te mire se ketu situata ka dale jashte kontrollit
  Fredi cakes eshte bere personazhi me i besueshem shqiptar,po krijon nje gjenerat te re injorantesh shqiptar. Ti shiko edhe ketu ne forum ke shume tema te Albos qe duket sikur i ka hapur fredi cakes.

  Me keto ritme do ta bejme fredin rilindas si Konica e Noli. Natyrisht po nuk e bene eshte se nuk e lejon illuminati !

  Mjer ne thuaj,qe u beme 30 vjet dhe akoma shumica e shqiptareve as nuk ja ka haberin se ēfare ka qene komunizmi shqiptar !

Tema tė Ngjashme

 1. Analiza/Opinone
  Nga Modesti nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 15-03-2014, 19:26
 2. Analiza nga Koēo Danaj
  Nga babadimri nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 15-04-2011, 21:21
 3. Analiza te Kastriot Myftarajt
  Nga Brari nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-11-2010, 19:51
 4. Shqiperia ish dhe Shqiperia Sot analiza analiza analiza dhe perfundimi
  Nga Goran nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-11-2007, 21:00
 5. Analiza ekonomike e njė LAN
  Nga dea_alb nė forumin Rrjeti kompjuterik
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 12-12-2005, 13:30

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •