Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,643

  Wink Albanians' Century: SHQIPET - YJE BOTĖROR  Soundtrack Mix by ALBANIAN DIVAS


  DUA LIPA - New Rules / ERA ISTREFI - Prisoner / BEBE REXHA - I Got You / AVA MAX - My Way / RITA ORA - Carry On .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 31-01-2023 mė 23:31

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  14,643

  Pėr: Albanians' Century: SHQIPET - YJE BOTĖROR

  Ermonela Jaho fiton ēmimin 'Artistja e Vitit' nga Ēmimet Ndėrkombėtare tė Muzikės Klasike

  Sopranoja shqiptare me famė botėrore, Ermonela Jaho ėshtė shpallur “Artistja e Vitit” nga Ēmimet Ndėrkombėtare tė Muzikės Klasike 2023(ICMA).


  “Me bukurinė unike tė zėrit tė saj tė lavdishėm, tė sigurt dhe shkėlqyeshėm, Ermonela Jaho magjeps me estetikėn e saj tė pastėr vokale. Por kjo ėshtė vetėm njėra anė e artit tė madh tė kėngėtares, tjetra ėshtė prania e saj teatrale elektrizuese. Pak kėngėtarė arrijnė njė shkallė kaq tė lartė identifikimi me rolet e tyre, njė vėrtetėsi kaq totale dhe njė emocion thellėsisht prekės. Pasi del nė skenė, Ermonela Jaho hedh si njė mantel personalitetin e saj dhe mishėron plotėsisht personazhin qė duhet tė interpretojė”, thuhet nė njoftimin e ICMA nė faqen zyrtare.

  / Tiranapost.al

  https://tiranapost.al/art-dhe-kultur...kombet-i522082  ICMA International Classical Music Awards - Winners 2023

  https://www.icma-info.com/winners-2023/


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 28-02-2023 mė 15:51

Tema tė Ngjashme

 1. Rapsod VS. Century
  Nga rapsod nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 24-12-2008, 05:30
 2. 100 Great Monologues From the 19th Century!
  Nga Dara nė forumin Krijime nė gjuhė tė huaja
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-07-2007, 06:38
 3. Albania and the Perils of the 21st Century
  Nga drity nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2007, 03:18
 4. Albania and the Perils of the 21st Century
  Nga drity nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2007, 03:18
 5. Per Shqipet ne NYC
  Nga shapka nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 09-02-2006, 21:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •