Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 95
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  United By Music - Liverpool 2023, UK.

  The new slogan demonstrates the unique partnership between the United Kingdom, Ukraine and Host City Liverpool to bring the Eurovision Song Contest to audiences across the globe and the incredible power of music to bring communities together.

  Slogani i ri demonstron partneritetin unik midis Mbretėrisė sė Bashkuar, Ukrainės dhe qytetit pritės Liverpool pėr tė sjellė Festivalin e Kėngės nė Eurovizion pėr audiencat anembanė globit dhe fuqinė e jashtėzakonshme tė muzikės pėr tė bashkuar komunitetet.


  Eurovision Song Contest
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 31-01-2023 mė 22:17

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  Liverpool will host Eurovision 2023 on behalf of Ukraine.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  La Zarra - Évidemment | France | Official Music Video | Eurovision 2023


  Pėrfaqėsuesja e Francės, La Zarra favorite pėr tė fituar ”Eurovision 2023”

  La Zarra do tė pėrfaqėsojė Francėn nė Eurovision 2023 me kėngėn “Évidemment”, dhe ėshtė pretendente pėr tė fituar, edhe pse gara ėshtė e fortė.

  Kėnga ėshtė shkruar nga vetė kėngėtarja dhe ėshtė punuar nga bashkėpunėtori i saj shumėvjeēar Benny Adams. Dyshja Banx & Ranx, tė cilėt janė pas hiteve tė artistėve si David Guetta, Dua Lipa dhe Ellie Goulding, janė nėnshkruar si bashkėproducente.

  E lindur nė Quebec, me origjinė marokene, La Zara e pėrshkruan kėngėn si njė kėngė tė vėrtetė franceze pėr qasjen universale ndaj dashurisė, rėndėsinė e dashurisė pėr veten dhe kėrkimin e lumturisė.

  Kėtė vit festivali Europian qė vjet u fitua nga Ukraina, do tė mbahet nė Britaninė e Madhe, pėrshkak se lufta ende vijon nė Ukrainė.


  Koha Jonė

  https://kohajone.com/perfaqesuesja-e...rovision-2023/

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK

  Pretendente pėr ĒMIMIN E MADH!  La Zarra - Évidemment (English lyrics/ translation) (Eurovision 2023 France)

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  Marco Mengoni - Due Vite | Italy | National Final Performance | Eurovision 2023

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  Alessandra - Queen Of Kings | Norway | National Final Performance | Eurovision 2023

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  EUROVISION 2023 - TOP 22

  Nga Skocia


  22 nga 37 kėngė garuese janė pėrzgjedhur, deri tani.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 01-03-2023 mė 18:41

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  Alika - Bridges | Estonia | National Final Performance | Eurovision 2023

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  Drini_Mene (10-03-2023)

 10. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  Monika Linkytė - Stay | Lithuania 🇱🇹 | National Final Performance | Eurovision 2023

 11. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  Vesna - My Sister's Crown | Czechia | Official Video | Eurovision 2023

 12. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  EUROVISION 2023 - TOP 31

  Nga Franca

 13. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK

  https://gazetasi.al/biletat-e-finale...per-36-minuta/

  Biletat e Finales sė Eurovision shiten pėr 36 minuta!

 14. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK

  INTERES I PAPARASHIKUESHĖM

  Biletat e finales sė Eurovizionit shiten pėr 36 minuta


  Biletat pėr Finalen e Madhe tė Eurovizionit 2023 nė Liverpool, nė Maj, u shitėn nė pak mė shumė se 30 minuta tė Martėn, thanė organizatorėt.

  Britania po pret Konkursin e 67-tė nė emėr tė Ukrainės, fituese e garės sė vitit 2022, e cila u pėrjashtua nga organizimi pėr shkak tė konfliktit tė vazhdueshėm atje.

  Bashkimi Evropian i Transmetuesve i kėrkoi Britanisė, e cila ishte Nėn-Kampioneja e vitit 2022, tė ndėrhynte.

  Biletat pėr Finalen e Madhe ishin me ēmim nga 160 deri nė 380 paund (192-456 dollarė), ndėrsa biletat pėr dy Gjysėm Finalet ishin nga 90 deri nė 290 paund.

  Rreth 3,000 bileta pėr njė total prej nėntė shfaqjesh, gjashtė Previews, dy Gysmė Finalet dhe Finalja e Madhe, do tė vihen nė dispozicion pėr ukrainasit e zhvendosur pėr njė tarifė prej 20 paund pėr shitje, tha qeveria britanike muajin e kaluar.


  Konica.al

  https://konica.al/2023/03/biletat-e-...per-36-minuta/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 10-03-2023 mė 20:53

 15. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK

  https://tv21.tv/zbulohen-prezantuesi...rovision-2023/

  Zbulohen prezantuesit e Eurovision 2023 !

 16. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  Mae Muller - I Wrote A Song | United Kingdom 🇬🇧 | Official Music Video | Eurovision 2023

 17. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  Blanca Paloma - Eaea | Spain | Official Music Video | Eurovision 2023

 18. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  TVORCHI - Heart Of Steel (Eurovision Version) | Ukraine | Official Music Video | Eurovision 2023

 19. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  Albina & Familja Kelmendi - Duje | ALBANIA | Official Music Video | Eurovision 2023

 20. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK

  E bukur do kish qenė tė ishte kjo kėngė ALBANIA EUROVISION SONG CONTEST 2023 !

  Ndėr mė tė bukurat KĖNGE SHQIPE ! Pėr mua - PERFEKSION nė ēdo komponent!  https://www.youtube.com/watch?v=U2xg9kqnAZ8

  Alban Skenderaj ft Mc Kresha - ILUZION (Official Video)

  Lyrics: Alban Skenderaj, Mc Kresha - Melody: Alban Skenderaj, Mc Kresha, Lorenc Aliaj


  ILUZION

  Rri edhe pak, pak, pak
  Ti rri e imja
  Rri edhe pak, pak, pak
  Sa t’mė kaloj dhimbja
  Duro tė lutem edhe pak
  Nė krahėt e mia
  Ē’ka tė kushton ty edhe pak
  Tė jesh e imja

  E shoh, e kuptoj qė s’ke mė dashuri
  Dhe pak, lermė dhe pak tė bėj sikur s’e di
  Se dhimbja dhemb shumė mė shumė
  Dhemb si njė plumb, dhemb kur vjen nga ti
  Iluzioni mbetet e vetmja dozė anestezi.

  Njė milion shenja i pata
  I marri unė s’e nuhata
  Zemėr shpėrthe si granata
  Lot mos u ndal si shtrėngata

  Rri edhe pak, pak, pak
  Ti rri e imja
  Rri edhe pak, pak, pak
  Sa t’mė kaloj dhimbja
  Duro tė lutem edhe pak
  Nė krahėt e mia
  C’ka tė kushton ty edhe pak
  Tė jesh e imja


  Dashnija s’o vec mjaltė, ka dhe baltė
  Shiu m’lag, pres mu nal, edhe sonte tapė
  Jena kon n’qiellin e shtatė
  Tash pe shoh veten tu ra
  Sa shume fjalė janė thanė e mbajtė
  Me dy t’majta s’kthehet nė t’djathtė

  Pa ty nata m’bohet javė, s’maj ma kalendar
  Fajet me nji anė, mu detajet jon ka m’vrajnė
  Pranė dritares tane kalimtar
  Eci zbath, rrugė e gjatė, vijė e bardhė
  Dita zbardh, ti nuk je, unė t’pres me ardh

  Njė i marrė me litar, nji litėr nėr sjetull asnjiherė esull, i dehur elitar, monolog n’ditar
  Ti kisha ēu fjaltė pėr zogjtė shtegtarė, vizione n’shteg t’artė

  Nji milion shenja i pata
  Njėmijė e nji puthje t’zjarrta
  Zemra dhemb, mpihet shpatlla
  Edhe ma thellė ngulet shpata
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-03-2023 mė 19:38

 21. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  15,230

  Pėr: Eurovision Song Contest 2023 - Liverpool, UK  Eurovision Official Roundup: All 37 Songs Of Eurovision 2023 | #UnitedByMusic

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Rapsod VS. Century
  Nga rapsod nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 26
  Postimi i Fundit: 24-12-2008, 05:30
 2. 100 Great Monologues From the 19th Century!
  Nga Dara nė forumin Krijime nė gjuhė tė huaja
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-07-2007, 06:38
 3. Albania and the Perils of the 21st Century
  Nga drity nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2007, 03:18
 4. Albania and the Perils of the 21st Century
  Nga drity nė forumin Ēėshtja kombėtare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-04-2007, 03:18
 5. Per Shqipet ne NYC
  Nga shapka nė forumin Bashkėpatriotėt e mi nė botė
  Pėrgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 09-02-2006, 21:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •