Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  “Agjentt e FBI-s n pragun e shtpis time me foton e kryeministrit t Shqipris”

  Emri: Allison-Guerrero-Charles-McGonigal-2048x1152.jpg

Shikime: 105

Madhsia: 32.9 KB

  Ish-e dashura e zyrtarit t FBI-s Charles McGonigal ka treguar se n nntor t vitit 2021 n pragun e shtpis s saj u shfaqn dy agjent t FBI-s, t cilt mbanin me vete foto t kryeministrit t Shqipris Edi Rama s bashku me Charles Mcgonigal. N nj rrfim t detajuar pr median amerikane Bussines Insider, Allison Guerriero tregon detaje kompromentuese pr ish-t dashurin e saj, i cili u arrestua pasi dyshohet se ka marr para nga oligarku rus Oleg deripaska dhe nga shqiptaro-amerikani Agron Neza pas vizitave q kishte br n Shqipri.

  Agjentt e FBI me foton e Edi Rams n duar

  Allison tregoi se kishte pasur nj ndarje t vshtir me McGonigal, i cili e kishte mbajtur me shpres se do t divorvohej me t shoqen, gj q nuk ndodhi kurr.

  Pas ndarjes, Allison Guerrero tha se kishte kaluar momente t vshtira dhe pr t’u hakmarr i kishte shkruar shefit t zyrs s FBI-s n Ne York, il Liam Seeney. N emailet e hakmarrjes, ajo i krkonte shefit t FBI-s n zyrn e Nju Jork t hetonte pr marrdhniet mes McGonigal dhe Edi Rams. Pak koh m pas, mori nj vizit nga agjentt e FBI-s.

  “Pavarsisht, n nntor 2021, FBI po e hetonte McGonigal. Dy agjent u shfaqn n dern e Guerriero-s, thot ajo, i treguan asaj nj foto t McGonigal me kryeministrin shqiptar dhe e intervistuan pr ndrveprimet e tyre. Ajo gjithashtu mori nj thirrje nga juria e madhe q krkonte t gjitha komunikimet e saj me McGonigal, si dhe informacione pr do “pages ose dhurat” q ai mund t’i ket dhn asaj” shkruan Bussines Insider.

  Kuptohet se Edi Rama ka qen pjes e hetimit t FBI-s pasi takimet dhe vizitat e McGonigal n Shqipri nuk u deklaruan asnjher, si e krkon ligji amerikan. N ann tjetr, McGonigal e takoi Ramn bashk me Agron Nezn, q i ka dhn nj shum t konsiderueshme parash, pasi FBI nisi nj hetim n dm t Lulzim Bashs, kreut t Partis Demokratike t Shqipris.

  Materialet e hetimit t FBI doln nga zyra e kryeministrit t Shqipris.

  Jeta e luksit e McGonigal n kontradikt me versionin e parave “borxh”
  Shumat e parave q qarkullonte McGonigal kan qen t konsiderueshme, sipas rrfimit t ish t dashurs s tij. Madje n shkrimin e Insider, Allison ka prshkruar me detaje nj situat n lidhje me nj sasi parash cash q mbante McGonigal dhe q e ka habitur.

  “Nj mngjes n tetor 2017, Allison Guerriero vuri re dika t pazakont n dyshemen e apartamentit t t dashurit t saj n Park Slope, Brooklyn: nj ant plot me para. Atje, pran kpucve t tij, ishte nj nga ato lloj qesesh q t japin dyqanet e pijeve. Brenda kishte tufa me kartmonedha, prerje t mdha t lidhura me shirita gome. Nuk dukej si dika q ai duhej t mbante me vete. N fund t fundit, i dashuri i saj, Charles F. McGonigal, mbante nj nga postet m t larta dhe m t ndjeshme n FBI.
  “Nga dreqin doli kjo?” pyeti ajo.
  “Oh, t kujtohet ajo loja e bejsbollit?” u prgjigj McGonigal, sipas kujtimeve t Guerriero. “Vura nj bast dhe fitova”.

  Gazetart e Insider raportojn se ndeshja kur Indians mundn Yankees n dy loj rresht u zhvilluan n datat 5 dhe 6 Tetor t 2017. Por sipas tyre, data 5 Tetor t 2017 sht dita kur McGonigal mori 80 mij dollar nga Agron Neza n nj makin t parkuar n nj restorant.

  Tani Allison nuk beson m se ato para ishin fituar n ndonj bast.

  Versioni i Agron Nezs dhe ai i Charles McGonigal sht se ato para (gjithsej 225 mij dollar) iu dhan borxh agjentit t FBI-s. Versionin se ato para jan borxh, e mbshteti edhe kryeministri i Shqipris Edi Rama.

  Por ky version lkundet nga rrfimet e Allison, q tregon se qiraja e McGonigal ishte e ult, por shpenzimet e tij ishin t larta.

  “Ai e kishte joshur Allison n restorante t shtrenjta. I kishte br asaj dhurata n para cash – 500 dollar ose 1000 dollar – pr ditlindjen e saj dhe pr Krishtlindje. Nj her madje kishte br shaka se letrat e divorcit me t shoqen do t’ia dhuronte n korniz pr Krishtlindje, por ato letra nuk u firmosn kurr. Ai e oi pr t par ndeshjet e hokejit t Ne Jersey n nj dhom private. Ajo kujton se McGonigal nj her dha nj kartmonedh prej njqind dollarsh nj lypsi n rrug. “Un jam pak m mir se ai. Mund t bj edhe pa njqind dollar” kujton Guerriero fjalt e McGonigal, pasi ajo u shpreh e habitur nga veprimi i tij”. shkruan Insider.

  Gazetart e Insider llogarisin se McGonigal fitonte afrsisht 300,000 deri n 350,000 dollar n vit, duke prfshir bonuset vjetore. “Ai tha se duhej t fitonte m shum para”, shprehet Allison, e cila ishte ende n marrdhnie me McGonigal kur u largua nga FBI. “Ai kishte dy fmij pr t’i uar n kolegj” ka treguar ajo.

  Burimi:
  Perktheu ne shqip, lapsi.al.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 30-01-2023 m 03:02

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  Berisha: Rama po pyetet n nj ishull nga FBI!

  Emri: ishulli-1185x720-1.jpg

Shikime: 25

Madhsia: 23.9 KB

  Pas shum hamendjeve se ku ndodhet kryeministri Rama, ka ardhur sqarimi nga ish-kryeministri Berisha. Ai e ka gjetur Ramn, ndodhet n nj ishull!
  Ja se far shkruan Sali Berisha:
  Rama n Ishull?? #sb
  Pershendetje Dr, smundja e Rames eshte diplomatike. Njoftimi i Dukes eshte i pa vertet. Rama ka qene prej tre ditesh ne nje ishull ne takim me hetues te FBI por edhe zyrtar te larte.
  Atij i eshte kerkuar: 1-te rrefej do gje si i penduar i drejtesise rreth lidhjeve te tij me Mc Gonigal si dhe cdo gje rreth oficerit te sherbimeve inteligjente, sigurimit te shtetit Agron Neza dhe superkeshilltarit te tij te erret Dorian Duka. Rames i eshte kerkuar te deshmoj per lidhjet e tij me Mark Rossinin kontratat direkte me me Lou Bladel paraardhesi i McGonigal ne FBI.shkruan ndr t tjera Berisha. Me pas prmend edhe Erion Veliaj.

  Koha Jone

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  Zhdukja e Rams n kulmin e skandalit/ Rrjeti mbushet me MEME

  Emri: 640-0-1674850806x327734872-515259074071567-6690245727286194623-n-389.jpg

Shikime: 22

Madhsia: 52.4 KB

  Zhdukja e kryeministrit Rama n kulmin e skandalit t korruptimit t ish-zyrtarit t lart t FBI-s ka shkaktuar reagime t shumta.

  Disa thon se zhdukja nga ekranet sht pr shkak se sht smur me grip dhe temperatur. T tjer, ku bn pjes opozita thon se sht zhdukur pr t mos dhn sqarime pr skandalin.

  N kt situat nuk mungojn as MEME-t n rrjetet sociale. M posht fijn edhe disa prej tyre m pikantet n kt situat. LAPSI.al

  Emri: -640-0-1674850805x327729819-3446737688926122-6394779352068153772-n-626.jpg

Shikime: 22

Madhsia: 48.1 KB

  Emri: SkenderbeuPaQejf.jpg

Shikime: 22

Madhsia: 39.1 KB

  Emri: VuajNgaTensioniVuajNgaKorrupsioni.jpg

Shikime: 23

Madhsia: 45.2 KB

  Emri: -640-0-1674850805x327729819-3446737688926122-6394779352068153772-n-626.jpg

Shikime: 22

Madhsia: 48.1 KB

  Emri: FbiPergjimeEdiRama.jpg

Shikime: 23

Madhsia: 38.1 KB

  Emri: ErioVeliajEdiRama.jpg

Shikime: 24

Madhsia: 43.8 KB

  Emri: FbiEdiRamaBurg.jpg

Shikime: 23

Madhsia: 39.0 KB

  Emri: FilmaFbi.jpg

Shikime: 23

Madhsia: 28.9 KB

  Emri: burgosuriEdiRama.jpg

Shikime: 23

Madhsia: 54.7 KB

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  Detaje t reja/ Lidhjet e Rams me paraardhsin e McGonigal n FBI

  Emri: bladel-mcgonigal-rama.jpg

Shikime: 22

Madhsia: 28.3 KB
  Nga e majta: McGonigal, Bladel dhe Rama

  Dalin detaje t reja nga lidhjet e dyshimta t kryeministrit Edi Rama me zyrtart e lart t FBI-s. Ditt e fundit t gjith kemi msuar mbi takimet e shpeshta dhe darkat e kreut t qeveris shqiptare me Charles McGonigal, ish-shefin e kundrzbulimit n FBI-n e Nju Jorkut. N nj prej ktyre rasteve, sipas asaj q zbulohet n dosje, Rama ka darkuar me McGonigal n Uashington ku i pranishm ka qen edhe nj tjetr ish-zyrtar i FBI, Lou Bladel.

  Ai ka qen paraardhsi i McGonigal n krye t kundrzbulimit t FBI n Nju Jork. N maj t vitit 2018, nj firm konsulente e quajtur “Ernst&Young” u kontraktua nga qeveria shqiptare. Pas lnies s detyrs Bladel punoi pr kt kompani. Kontrata u firmos (lexo ketu njoftimin e qeveris) vetm pak muaj pas takimit me Ramn. Synimi ishte lufta kundr krimit dhe evazionit fiskal.

  M pas emri i Lou Bladel doli n kur diskutohej shtja “Babale” mbi audio-prgjimin e vllait t ish-ministrit t Brendshm Fatmir Xhafaj. Sipas mediave ishte pikrisht ai q bri ekspertizn e zrit. Edhe n at rast “ekspertiza” i dha t drejt Rams se audio ishte e manipuluar dhe se dikush tjetr kishte aktruar zrin e vllait t Xhafajt.

  “Nuk dihet nese eshte paguar apo jo Ernst$Young per marreveshjen dhe nese eshte paguar apo jo Bladel si shef i struktures se posacme, por edhe per angazhimin e tij ne hetime jo-zyrtare si Babalja. Ne rekordet e thesarit nuk ekziston asnje gjurme per ndonje pagese te kryer. Por dihet se ne kryeministri ka patur shume trafik agjentesh dhe ish agjentesh.

  Dikush mund te pyese cfare lidhje ka Bladeli me keto qe po ndodhin tani? Shume. Bladel eshte emri nr 4 ne listen e subpoenes se leshuar nga gjykata amerikane ne nentor per aferen ruso-shqiptare McGonigal. Aktualisht ndaj tij nuk ka asnje akuze, por ai eshte pjese e hetimit bashke me Agron Nezen, Thomas Fitzgerald, Donald Aviv dhe dy shtetas bosnjake” – shkruan gazetari Klodian Tomorri n nj postim n Facebook.

  LAPSI.al

 5. #5
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  Meta: McGonigal m shum se 4 vizita n Shqipri, takime dhe me njerz t drejtsis

  Kreu i Partis s Liris Ilir Meta deklaroi sot se ish-zyrtari i FBI-s nuk ka br 4 vizita n Shqipri, por jan shum t tepr dhe q nuk jan raportuar sipas ligjit n SHBA.

  Ai tha se tre porosit e para Edi Rama ia ka dhn Charles McGonigal pr at vet, n kohn kur ishte President.

  “Jam shum i nderuar q tre porosit e para q i ka dhn Edi Rama ktij zotris q sht ndaluar nga FBI-ja, i ka dhn kundr presidentit n detyr n at koh Ilir Mets, pr t br hetime t paligjshme nn autoritetin e FBI-s, pr t ndikuar ktu dhe jasht vendit dhe pr t marr dshmi t rreme.

  Caushaj ka dhn nj pjes t vogl t s vrtets q un e kam ditur.

  Nuk jan 4 vizita, aq jan regjistruar pr momentin. Nga hetimi do t dalin shum m tepr vizita t paraportuara sipas ligjit t Shtetit amerikan q kan qen n funksion t lojrave t Edi Rams pr t shkatrruar stabilitetin.

  Ne kemi punn ton dhe drejtsin ton. Ne kemi dhe drejtsin e popullit. Kta persona jan takuar dhe me prokuror, dhe me gjykats, me njerz t drejtsis dhe biznesmen dhe jan prdorur nga Edi Rama pr t br shantazhe dhe mashtruar”, tha Meta.

  Lapsi

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  “Rama mund t ket shkuar tek Soros”/ Berisha: Prapaskenat e shtjes “McGonigal”

  Emri: 640-0-1674498843xedi-rama-dhe-charles-mcgonigal-500.png

Shikime: 21

Madhsia: 260.5 KB

  Ndrsa deklaroi se Shqipria do shprthej me fuqin m t madhe politike dhe qytetare sa i takon shtjes se fundit ‘McGonigal’, Sali Berisha u shpreh se Edi Rama sht zhdukur prej 48 orsh, duke shtuar se nuk dihet nse ai ka fluturuar jasht vendit pr t krkuar ndihm te George Soros.

  “Tirana po zien, nj revolt e thell ka prfshir dhe po prfshin qytetart e Tirans dhe Shqipris.
  Nj revolt e cila, pa diskutim do shprthej me fuqin m t madhe politike dhe qytetare pr largimin me urgjenc nga skena politike, de facto kryeministrit m t korruptuar t planetit, i cili, ia ka mbathur.

  sht zhdukur prej 48 orsh. Ka fluturuar me Ismailin apo jo, kt nuk kemi asnj lajm. sht nisur te padrino i tij, Xhorxh Soros pr t krkuar ndihm, apo gjetiu, nuk kemi asnj lajm. Sepse n kodin e mafies, lajmet nuk piptijn.”, tha ai.

  Berisha deklaroi se Rama rekrutoi me korrupsion Charles Mcgonigal pr t’i futur thik opozits dhe pr t marr peng kreun e opozits. Ai shtoi se kjo ngjarje ka revoltuar qytetart.

  “Por, ajo q ka revoltuar n shkall ekstreme qytetart shqiptar, sht fakti se Edi Rama ka arritur me fuqin e tij korruptive t shndrroj n mburoj korrupsionin ndrkombtar, n mburoj t pushtetit t tij t korruptuar. Un kam denoncuar ktu para jush kt fenomen, ndr m t rrezikshmit, kt pasoj, kt fenomen, i cili arrin n formn m kulmore n rastin e regjimit t Edi Rams.

  Paguhet njeriu m i besuar i FBI-s pr t sulmuar, pr t ndrmarr veprime, akte kundr opozits demokratike t nj vendi, me qllimin makabr t marrjes peng t kreut t saj. Kur nj akt i till kryhet ndaj nj zyrtari t atij niveli t nj vendi t lir, prbn krimin m t shmtuar, t cilt nuk mund t veprojn kurr ndaj nj vendi tjetr t lir. SHBA udhheqin me vlerat, parimet dhe lirin q ato mbrojn. Edi Rama rekruton me korrupsion McGonigal pr t’i futur thikn opozits, pr t imentosur pushtetin korruptiv t Edi Rams.”, tha ai.

  Rama ka prdorur edhe paraardhsin e tij kundr opozits, sipas Sali Berishs.

  “McGonigal jo rastssiht ka zgjedhur Tirann. Megjithat un i bj thirrje FBI-s dhe Kongresit t SHBA, t hetojn me seriozitetin m t madh se cilat jan pikat q bashkuan Edi Ramn me McGonigal. kush e solli, kush e rekomandoi, kush qndron n mes t ktij akti makabr ndaj nj vendi partner, ndaj SHBA.

  Shtoj ktu se n grupin e personave q hetohen nga pala amerikane sht edhe parardhsi i McGonigal, Lou Bladel, i cili ka kontrata t firmosura me qeverin e Edi Rams, i cili rezulton t jet i implikuar direkt, sipas t dhnave, n betejat kundr opozits. I bj thirrje edhe njher Kongresit t SHBA dhe FBI-s, t hetojn t gjitha veprimtarit e McGonigal dhe paraardhsit t tij”, tha Berisha.

  Sipas tij, gjykata amerikane e konsideron qeverin shqiptare nj erdhe korrupsioni.

  “Gjithashtu dua t sjell n vmendjen e madhe se Juria e Madhe e San Franiskos, q ka urdhruar hetimin e do regjistrimi, materiali, dokumenti, personi, prfshi ktu telefonat, emailin, aplikacionet e enkriptuara, mesazhet zanore, midis Charles McGonigal pr pikat q vijojn: Agron Nezs, Tomas Fitzgerald- bashkpuntor i McGonigal, Lou Bladel- i kontraktuar nga Edi Rama pr veprimtari me pamje t par policin, por n fakt kundr opozits, qeveris s Republiks s Shqipris dhe do personi t lidhur me qeverin e Republiks s Shqipris.

  Imagjinoni se far erdheje, far votre korruptive e konsideron gjykata amerikane qeverin e Shqipris, do personi t lidhur me qeverin ktu, prfshi ktu dhe jo vetm kryeministrin Edi Rama.

  do lloj dhurate, pagese pr Charles McGonigal nga Agron Neza, Dorian Duka apo person tjetr i lidhur me qeverin e Shqipris”, u shpreh Sali Berisha.

  Lapsi

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  ‘Berisha kukull e Putinit’/ Kreu i PD: Rossini, vartsi dhe ortaku i McGonigal, FOTO me Agron Neza

  Emri: auto_sdgsdg5sd1674905737.jpg

Shikime: 20

Madhsia: 39.3 KB

  Kryetari i Partis Demkratike Sali Berisha ka publikuar nj foto t Marko Rossinit, me oficerin e shrbimit inteligjent shqiptar Agron Neza.

  ‘Rossini i cili ishte varts n detyr, por dhe ortak n biznes i Charls McGonigal t cilit Rama n prpjekjen e tij pr t shkatrruar opozitn i drgoi n Madrit gazetarin e tij pr t’i marr intervist n t ciln ai e quan Berishn kukull t Putinit’, shkruan Berisha n Facebook.

  Postimi i plot:

  Ky sht Marko Rossini me oficerin e shrbimit inteligjent shqiptar Agron Neza.

  Rossini i cili ishte varts n detyr, por dhe ortak n biznes i Charls McGonigal t cilit Rama n prpjekjen e tij pr t shkatrruar opozitn i drgoi n Madrit gazetarin e tij pr t’i marr intervist n t ciln ai e quan Berishn kukull t Putinit.

  https://fb.watch/ikKWau9Agu/

  Agron Neza sht personi q n 2017 i dha McGonigal 225 mij dollar. Ai ka shoqruar Edi Ramn n t gjith udhtimet e tij n Shqipri dhe n t gjitha takimet e tij t fshehta me kreun e kundrzbulimit t FBI. Kurse Rossini sht arrestuar nga FBI pr korrupsion nga Guvernatori i Porta Riks.

  In this photo: Marko Rossini with Agron Neza.

  Marco Rossini, is a subordinate of McGonigal but also shareholder in his company in Albania. In his efforts to destroy the opposition Rama sent to Madrid a TV crew close to him to intervie Rossini. He claimed in that paid for intervie that Sali Berisha is a puppet of Putin.

  https://fb.watch/ikKWau9Agu/

  McGonigal and Rossini were handsomely paid by Rama to destroy the Albanian oposition.

  Agron Neza is a former Sigurimi operative (intelligence officer of the Albanian Security police), the man who gave 225 K USD to McGonigal.

  Neza accompanied McGonigal in all his secret meetings ith Prime Minister Rama.

  Emri: auto_326992627_639326924864288_6407255968279956346_n1674904330.jpg

Shikime: 17

Madhsia: 38.5 KB


  Syri

 8. #8
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  SYRI TV/ Skandali Rama-McGonigal: Agron Neza ishte i ftuar nderi i qeveris n ngjarjen e rndsishme

  Video: https://www.youtube.com/watch?v=oxTldDmssy8

  Pavarsisht se kryeministri Edi Rama u mundua ta largonte veten nga kontaktet me ish-agjentin e Sigurimit Agron Neza, ky i fundit ka qen i ftuar nderi i qeverise shqiptare n momente shum t rndsishme, si ishte edhe ceremonia me rastin e fillimit t mandatit t Shqipris si antare e Kshillit t Sigurimit t OKB-s. Agron Neza sht nj ndr personat ky n afern q prfshin kryeministrin e Shqipris Edi Rama dhe ish-shefin e kundrzbulimit t FBI-s Charles Mcgonigal. N aktakuzn e Departamentit t Drejtsis, Agron Neza prshkruhet si Personi A, i cili i ka dhn 225 mij dollar ish-drejtuesit t lart t FBI-s, Charls McGonigal pr t lobuar kundr opozits shqiptare

  Ish-agjenti i Sigurimit t Shtetit, Agron Neza, nj shqiptaro-amerikan me banim n Nju Xhersi, sht nj nder personat ky n afern q prfshin kryeministrin e Shqipris, Edi Rama dhe ish-shefin e kundrzbulimit t FBI-s, Charles McGonigal.

  N aktakuzn e Departamentit t Drejtsis, Agron Neza prshkruhet si Personi A, i cili i ka dhn 225 mij dollar ish-drejtuesit t lart t FBI-s, mes t tjerash q ky i fundit t hap nj hetim n SHBA n lidhje me nj lobues q ka lobuar “pr nj parti t ndryshme me at t kryeministrit shqiptar”. Agron Neza ka shoqruar McGonigal n vizitat e tij n Shqipri dhe Kosov e po ashtu ka marr pjes n takimet q zyrtari i FBI-s ka zhvilluar me kryeministrin Edi Rama.

  N daljen e tij t par publike pr kt shtje, kryeministri Rama u mundua ta largonte veten nga njohja me Agron Nezn, me t cilin tha se nuk kishte pasur asnj komunikim, dhe u prpoq q emrin e tij ta atashonte me Partin Demokratike.

  Por faktet tregojn t kundrtn e asaj q thot kryeministri Rama. Ish-sigurimsi Agron Neza, personi q i ka dorzuar 225 mij dollar Charles McGonigal, ka qen i ftuar nderi i qeveris shqiptare n momentet nga m t rndsishme pr Shqiprin.

  M 15 shkurt t vitit 2022, Agron Neza shfaqet n ceremonin me rastin e fillimit t mandatit t Shqipris si antare e Kshillit t Sigurimit t OKB-se, ku folsi kryesor ishte kryeministri Edi Rama. Si e shihni n pamjet e publikuara nga vet kryeministri Rama, Agron Neza sht n rreshtin e par t t ftuarve.

  Po kshtu Agron Neza sht i afrt me zyrtar t tjer t lart t Partis Socialiste dhe prfaqsues t ksaj partie n pushtetin vendor. Ai sht shfaqur n krah t Sekretarit t Prgjithshm t Partis Socialiste, Damian Gjiknuri dhe kryetarit socialist t bashkis s Tropojs, Rexh Byberi me 23 shtator t vitit 2021, n ceremonin e dhnies s medaljes “Mirnjohja e Tropojs”, Charles Mcgonigal.

  Agron Neza dhe Charles Mcgonigal shfaqen edhe n nj dark miqsore me kryetarin e bashkis s Kuksit Safet Gjici, edhe ky prfaqesues i Partis Socialiste.  Syri

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  Perla e Dylgjerit: Po me Lucn nuk ka ngrn ky Peshku i Madh i FBI-s?

  Emri: auto_luca1674899917.jpg

Shikime: 20

Madhsia: 52.0 KB

  Ish-zyrtari i lart i FBI, Charles McGonigal, jo vetm q kishte lidhje t ngushta me kryeministrin shqiptar, Edi Rama, por ai e kishte Shqiprin si shtpin e tij.

  Dashnorja e tij e zemruar, e cila e denoncoi te FBI, thot se ai bnte vizita n mnyr intensive n Shqipri.

  Prvese sht dekoruar nga nj kryebashkiak i Edi Rams, ai ishte fotografuar duke ngrn dark me kryebashkiakun tjetr t Edi Rams, Safet Gjicin.

  Gazetari Ylli Dylgjeri ka reaguar me nj perl pas ktij lajmi.

  POSTIMI I PLOTE

  Reforma: U b n Shqipri e plciti n FBI!

  Po me Lucn nuk e paska ngrn nj peshk ky Peshku i Madh i FBI-s? Vetm gica ha ky?

  Por gjithsesi duhet vlersuar. Ishte i planifikuar. Se e filloi "peshkimin" nga lart, Kosov, Mal i Zi, Tropoj, Kuks, Shkodr... e po zbriste n Jug.

  Po e do?

  Fati i zi. Nuk ishte e thn. far t bn dashnorja, nuk ta bn senatorja! Ia theu grepin.

  Thon se e fillonte darkn me pyetjen: A dini anglisht?

  Gicat n kor prgjigjeshin: Ca me goj e ca me gisht!

  Ok- u thoshte: Happy New Year!

  Po se gzoi Vitin e Ri... Reforma Kim n drejtsi triumfoi. Reform vizionare.

  U b n Shqipri dhe plciti n FBI!

  Big fish! Urime.


  Syri

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  Media e njohur: McGonigal dhe Rossini ortak biznesi n Shqipri. Sulmuan Berishn me porosi t Rams!

  Emri: auto_rama_mcgonigal_rossini1674932659.jpg

Shikime: 19

Madhsia: 31.4 KB

  Media e njohur amerikane TPM zbardh t tjera detaje nga skandali Rama-McGonigal.

  Ish-shefi i kundrzbulimit t FBI n Ne York, Charles McGonigal sht marr i pandehur nga drejtsia amerikane pr shkelje t sanksioneve amerikane ndaj oligarkve rus, njerz pran Vladimir Putin dhe ryshfetin 225 mij dollar q ka marr nga Edi Rama.

  Sipas aktakuzs amerikane jan katr takime t McGonigal me Edi Ramn t ciln ish-shefi i FBI nuk i ka deklaruar. Personi A dhe Personi B, prkatsisht Agron Neza dhe Dorian Duka kan qen seksert e Edi Rams t cilt i kan dorzuar shumat e dollarve McGonigal.

  Rama e ka paguar njeriun e rndsishm t FBI pr t lobuar kundr opozits shqiptare dhe Partis Demokratike n SHBA. Ky skandal i prmasave galopante dhe i pangjar n 32 vite, ka tronditur opinionin publik shqiptar si dhe prbn nj minim t marrdhnieve dypalshe Shqipri-SHBA. Jo vetm n Shqipri, por edhe n SHBA e mediat europiane, lajm i dits sht shtja Rama-McGonigal.

  Nj dit m par, mediat amerikane hodhn drit duke zbuluar se kishte qen ish e dashura e McGonigal e cila ishte br shkak pr nisjen e hetimeve ndaj ish-shefit t FBI. Ajo kishte identifikuar Edi Ramn si t lidhur me McGonigal, duke ndihmuar hetimet amerikane pr veprimtarin e dyshimt t dyshes n fjal.

  Ndrsa ditn e sotme, sht nj tjetr media amerikane, TPM, e cila raporton se McGonigal nuk ka qen i vetm n veprimtarin antiligjore nga Shqipria n SHBA. Nj tjetr ish-agjent gjithashtu i FBI, ka bashkpunuar me t, teksa hapn biznes n Tiran, ndrsa n SHBA lobonin t dy kundr Partis Demokratike.

  Mark Rossini, ortak n biznes i McGonigal, pasi n Tiran ata kan patur aksione te LawOffice&Investigation, nj fim ligjore e hapur n vitin 2019 bashk me Shefqet Dizdarin, n mnyr t vazhdueshme ka mbajtur qndrim pr shtjet e brendshme politike t vendit, duke i konsideruar kundrshtart politik t Edi Rams si pro-rus.

  Madje, n nj status n Twitter, Rossini e ka quajtur kryetarin e Partis Demokratike, Sali Berisha si pro-Putin. Sulmet ndaj Sali Berishs jan br me porosi direkte nga Edi Rama. Dy ish-agjentt e FBI kan patur pr mision t dmtojn politikisht Partin Demokratike dhe drejtuesit e saj.

  Nuk mungojn as takimet e Rossinit me Agron Nezn, personi q dyshohet se i ka dhn McGonigal pagesn cash prej 225 mij dollar.

  Edhe kryeministri Edi Rama ka patur takime t rregullta jo vetm me McGonigal, por edhe me Marko Rossinin, takime t cilat i ka pranuar publikisht, por duke i justifikuar si n kuadrin e bashkpunimit dhe partneritetit pr shtje t ndryshme.

  Mirpo, ajo q po zbulohet dita-dits sht se vetm takime n interes t shtetit, lufts kundr krimit, korrupsionit apo fenomeneve t tjera, nuk kan qen - por n fakt kemi t bjm me pazare korruptive t Edi Rams ndaj ish-zyrtarve t FBI, t cilt i shrbenin kryeministrit duke i goditur kundrshtart politik.

  Syri

 11. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  Firma shqiptare e lidh McGonagol me nj tjetr ish-agjent t diskredituar

  Emri: auto_mcgonigal_dollaret1674927647.jpg

Shikime: 19

Madhsia: 31.6 KB

  Ish-zyrtari i lart i FBI-s Charles McGonigal sht partner n nj firm shqiptare s bashku me nj tjetr ish-agjent t diskredituar t FBI-s, sipas materialeve t siguruara nga siti Talking Points Memo (TPM).

  Dokumentet e nj korporate shqiptare lidhin McGonigal me Mark Rossini, nj figur pompoze q u largua nga FBI mes akuzave skandaloze m 2008 dhe q aktualisht prballet me akuza t tjera pr ryshfete n nj padi federale t gushtit 2022 n Porto Riko.

  Lidhja e biznesit e paraportuar m par e lidh McGonigal me nj tjetr ish-agjent me profil t ngjashm: nj drejtues i lart n Byro me prvoj n antiterrorizm dhe kundrzbulim, dhe q duket se sht angazhuar n biznes me nj sr klientsh t huaj q i bjn me dhimbje koke autoritetet, pas largimit nga agjencia ligjzbatuese.

  Gazetart shqiptar kan publikuar nj seri artikujsh q nga shtatori 2022, duke theksuar pranin e McGonigal n kompani, t ciln ata e lidhin me industrin e nafts n vend.

  Prokurort e akuzuan McGonigal kt jav n padi t veanta federale n Washington e Manhattan pr fshehjen e parave q mori nga nj ish-punonjs i inteligjencs shqiptare, gjithsej 225,000 dollar, dhe pr punn q kreu pr t ndihmuar n shmangien e sanksioneve amerikane nga oligarku rus Oleg Deripaska, dikur pagues i ish-menaxherit t fushats s Donald Trump, Paul Manafort.

  Dokumenti i korporats shqiptare e lidh McGonigal me botn e errt q e oi Rossinin n jo vetm nj, por dy prplasje me ligjzbatuesit federal. Prokurort federal akuzuan Rossinin n gusht 2022 pr prfshirje n nj skem ryshfeti q prfshin ish-guvernatorin e Porto Rikos. Kjo erdhi 14 vjet pas skandalit t par t Rossinit, q prfshiu aktoren Linda Fiorentino dhe fiksuesin e famshm t Hollywoodit, Anthony Pellicano, duke u br shpejt pr e tabloidve.

  “Kjo gj thjesht shkel parimet baz se pse i futesh ksaj pune, ose prqendrimin n misionin q ke n shrbim t Qeveris s SHBA dhe publikut amerikan”, tha pr TPM Javed Ali, nj analist ekspert n pension i FBI-s dhe ish-drejtor i lart kundr terrorizmit n Kshillin e Siguris Kombtare, i pyetur pr akuzat. “Kto jan ato lloj gjrash q, n nj nivel vrtet idealist, duhet t t motivojn pr t br punn. Por ajo q po shohim sht nj nga shembujt m t keq t dikujt q abuzon me postin dhe prpiqet ta shfrytzoj at pr qllime t tjera”.

  Ray Batvinis, ish-agjent mbikqyrs pr FBI-n dhe ish-instruktor i kursit t kundrzbulimit n akademin e FBI-s, tha se Byroja tani me siguri po merret me hetimin e shkalls s dmit q ka shkaktuar McGonigal.

  “FBI duhet t jet e shqetsuar pr ato ka mund t ket shitur ai”, tha pr TPM. “Ai kishte akses – ai di nga pak pr do gj q FBI bn n gjith vendin, por ai ka shum informacion pr at q bjn edhe agjencit e tjera t inteligjencs”.

  TPM siguroi dokumentet nga QKB dhe pagoi nj prkthyes pr prkthimin n anglisht.

  TPM nuk ishte n gjendje t verifikonte se cili ishte qllimi i Lawoffice & Investigation prtej prshkrimit q ofronte vet n regjistrin e QKB-s se sht nj zyr ligjore q bn edhe investigime.

  Lidhjet e McGonigal me firmn shqiptare nxjerrin n pah nj kast personazhesh q duket se jan t lidhur me serin e ngjarjeve q mendohet se uan n padit e ngritura kundr tij.

  Regjistrimi i Lawoffice & Investigation tregon katr partner: McGonigal, Rossini, Agron Neza dhe Shefqet Dizari.

  Postime n median sociale tregojn Rossinin n nj fotografi t vitit 2014 me Nezn, vite prpara prfshirjes s McGonigal, sipas prokurorve. Rossini ka br ‘check’ n Facebook n Tiran, kryeqyteti i Shqipris, n shkurt 2019.

  Emri: auto_postim_ne_20191674927347.jpg

Shikime: 18

Madhsia: 30.7 KB

  Gjat gjith vitit 2019, Rossini fliste hapur pr shtje t brendshme politike n Shqipri, duke i cilsuar partit q kundrshtonin kryeministrin e vendit si pro-ruse.

  Rossini, Neza dhe Dizdari nuk prmenden dhe nuk jan akuzuar pr ndonj shkelje n dy aktakuzat e McGonigal. Rossini dhe avokatt e tij nuk iu prgjigjn krkesave t shumta pr koment nga TPM. As Neza e Dizdari nuk u prgjigjn.

  Rekordet e QKB i jan bashkngjitur artikullit.

  Emri: auto_Ekstrakti1674927263.jpg

Shikime: 19

Madhsia: 66.8 KB

  Emri: auto_Ekstrakti11674927277.jpg

Shikime: 18

Madhsia: 48.5 KB

  Retrospektiv e shpejt n Hollywood

  Historia e rnies s Rossinit nga FBI fillon n fund t viteve 2000.

  Nj agjent yll i FBI-s, i cili ndihmoi n gjurmimin e Al-Kaeds prpara 11 Shtatorit, Rossini kaloi vite duke luajtur nj rol t madh n prpjekjen pr t reformuar agjencin pr trajtimin e terrorizmin.

  Rossini, i cili ishte i ngarkuar me detyr prkohsisht n qendrn antiterrorizm t CIA-s n kohn e sulmeve, nuk ishte pa prvoj me detyra sensitive. M pas, n vitin 2006, mes nj divorci t ashpr, Rossini filloi t takohej me nj aktoren e “Men in black”, Linda Fiorentino.

  “Ishte si nj flutur nate n shtylln e dritave”, tha Jeff Stein, kryeredaktor i Spytalk dhe mik i vjetr i Rossinit, pr marrdhnien.

  Fiorentino kishte mik nj fiksues t Los Angeles, Anthony Pellicano, t cilin New York Post e quajti “Hollywood Hitman” pr aftsit e tij t uditshme si dedektiv privat.

  Gjithka u shemb pr Pellicanon m 2006, kur prokurort federal e goditn at me nj aktakuz prej 110 pikash pr akses t paligjshm n dosjet e policis n Los Angeles e Beverly Hills, dhe pr prgjimin e dyshuar t telefonit t Sylvester Stallones.

  Gjrat u bn m t uditshme.

  Befas, avokatt e Pellicanos paraqitn materiale t brendshme t FBI-s pr t provuar se prokurort se nuk ia kishin br t ditura provat mbrojtjes. Fillimisht, ishte e paqart se si i kishin siguruar ato materiale.

  Gjurmt t onin te Rossini. Doli se Rossini ia kishte kaluar t dhnat e FBI-s Fiorentinos, e cila ia dha prcolli mbrojtjes s Pellicanos.

  “Kur dokumenti q ai i dha asaj doli n gjyqin e Pellicanos, Departamenti i Drejtsis pyeste se si ishte e mundur”, kujton Stein, miku i Rossinit dhe shkrimtari i Spytalk. “Por nuk mund t hysh e t dalsh nga kta skedar pa rn n kurth, kshtu q mendimi se mund t’ia dilte pa u lagur ishte vrtet budallallk. Por, nuk thon kot q dashuria sht e verbr”.

  shtja Pellicano e rrzoi Rossinin, duke e detyruar t largohej nga FBI mes akuzave pr akses t paligjshm n kompjutert e Byros. Rossini u dnua prfundimisht me nj vit prov, por ky ishte fundi i karriers s tij 17-vjeare n agjencit ligjzbatuese federale.

  Pellicano prfundimisht u shpall fajtor n gjyq pr m shum se 70 akuza, prfshir shantazh, prgjim dhe mashtrim. Ai u dnua me 15 vjet burg, prpara se t lirohej m 2019.

  Stein tha pr TPM se pas skandalit Rossinit i duheshin par pr t vazhduar me jetn luksoze.

  “I plqente jeta luksoze, por ajo kushton”, thot Stein. “Ndaj ra pr e prfshirjes me njerzit e gabuar, pr shkak se i duheshin par”.

  me t cilt said. “So he was prey to getting involved with people he shouldn’t be involved with, because he needed the money.”


  N Porto Riko
  Ecim me shpejtsi prpara, drejt gushtit 2022.

  Prokurort federal e akuzuan Rossinin pr konspiracion, marrje ryshfeti pr programet federale dhe mashtrim t shrbimeve t ndershme lidhur me prfshirjen n nj skem ryshfeti q prfshin guvernatorin e Porto Rikos.

  Sipas akuzave, drejtuesit e nj banke q kshillonte Rossini, premtuan t financonin fushatn e rizgjedhjes s guvernatorit t Porto Rikos m 2020, n kmbim t emrimit nga ana e tyre kreun e komisionit t inspektimit bankar t ishullit, i cili po reviziononte huadhnsin.

  Rossini deklaroi se ishte i pafajshm.

  Stein e prshkroi at si nj “histori e trisht”.

  “Ai duhej t siguronte jetesn. Dhe ylli i tij ishte njollosur keq nga ajo q ndodhi n FBI”, tha Stein. “Nuk sht se do t pajtohej nga ndonj nga kompanit n Fortune 500”.


  Paditja e McGonigal

  Ather, si prfundoi Rossini partner n nj firm shqiptare? Dhe si u b McGonigal nga agjent i lart i FBI-s partner n t njjtn firm me Rossinin?

  Dy aktakuzat prshkruajn nj pjes t asaj q prokurort besojn se sht udhtimi i McGonigal.

  N gusht 2017, McGonigal dyshohet se i krkoi para nj ish-punonjsi t zbulimit shqiptar, t referuar si Personi A.

  Nga prshkrimi i br n aktakuz sugjerohet se personi sht Neza, nj nga ortakt n firmn me Rossinin. N shtator 2022, Business Insider publikoi nj fletthirrje t lshuar nga hetimi i McGonigal, ku prmendej Neza. Neza u citua kt jav n median shqiptare t ket pranuar se i ka dhn parat McGonigal-it, por ka mohuar ndonj shkelje t kryer me t.

  Batvinis, ish-zyrtari i kundrzbulimit t FBI-s, i tha TPM se shum raste t ngjashme q ka hetuar jan t motivuara “thjesht nga lakmia”.

  “Dika e shtyu at ta pranonte kt ose t krkonte shqiptart pr t marr par”, tha ai pr McGonigal. “Nuk do t gjeni asgj ekzotike ktu – ndoshta sht po aq e mrzitshme sa nj kriz e moshs s mesme”.

  McGonigal supozohet se udhtoi n Shqipri me Nezn n shtator 2017, ku u takua me kryeministrin e Shqipris dhe, sipas FBI-s, i krkoi qeveris shqiptare “t jet e kujdesshme n lidhje me dhnien e licencave pr shpimin n fusha naftmbajtse n Shqipri kompanive me pronsi ruse”.

  “Personi A dhe personi B kishin t dy interesa financiar n vendimet e Qeveris s Shqipris pr dhnien e licencave t shpimit n fushat naftmbajtse”, thuhet n aktakuz.

  Lawoffice & Investigation, firma shqiptare n t ciln McGonigal shfaqet si ortak me Nezn dhe Rossinin, liston si ortak edhe nj avokat shqiptar t quajtur Shefqet Dizdari.

  Dizdari nuk iu prgjigj krkess s TPM pr koment. Nj firm me baz n Zvicr – Terraoil Swiss – q e prshkruan veten si nj “prodhues shqiptar i nafts n tok” thot n faqen e saj t internetit se Dizdari kontrollon nj t tretn e aksioneve t saj.

  Natyra e sakt e skems n t ciln dyshohet se ishte prfshir McGonigal mbetet e paqart nga aktakuza. Lawoffice & Investigation u “pezullua” n nntor 2019, sipas t dhnave t QKB.

  Prokurort than se McGonigal e fshehu shtrirjen e puns s tij me shqiptart deri pas daljes n pension nga Byroja n shtator 2018. Para ksaj, personi q prputhej me prshkrimin e Nezs dyshohet se i dha atij 225,000 dollar cash. Aktakuza e l t paqart nse ishte pages apo borxh q McGonigal do ta kthente.

  McGonigal dyshohet edhe se ka hapur nj hetim t FBI-s pr nj lobist q ishte punsuar nga nj parti politike e ndryshme nga ajo e kryeministrit t Shqipris. Lobisti, sipas prokurorve, sht shtetas amerikan.

  E paqart sht edhe se kur u prfshi Rossini n firm. N nj postim n Facebook t dhjetorit 2014, Rossini u shfaq n nj foto me Nezn.

  Vitet e fundit edhe Rossini ka filluar t flas pr Shqiprin.

  M qart, Rossini ka mbajtur qndrime pr politikn e brendshme t vendit, duke akuzuar kundrshtart e kryeministrit pr lidhje me qeverin ruse.

  Emri: auto_postimi_i_rossiont1674927610.jpg

Shikime: 17

Madhsia: 25.4 KB

  Ai ka folur shpesh kundr partive opozitare shqiptare pas vizits s tij atje n shkurt 2019.

  Nuk sht e qart nse kjo lidhje me punn e tij me Lawoffice & Investigation.

  Syri

 12. #12
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  “Nuk kam shkmbyer letra”- Rama flet pr njohjen me Agron Nezn dhe Dorian Dukn  Kryeministri Edi Rama ka folur pr her t par n lidhje me njohjet e tij me ish-zyrtart shqiptar Agron Neza dhe Dorian Duka, t cilt implikohen n dosjen e ish-agjentit t kundrzbulimit t FBI-s, Charles McGonigal.

  Rama tha se Agron Nezn e ka takuar vetm n prani t ish-zyrtarit t FBI-s dhe nuk ka pasur asnj lidhje me t apo t ket shkmbyer letra.

  Pr sa i prket Dorian Duks, Rama tha se njeh pasi ka mbajtur postin e zvendsministrit t Energjitiks n vitin 2013 dhe m pas ka punuar pr t si kshilltar pa pages.

  “Fola pr zotin AgronN i cili e prsris vjen nga Lvizja Demokratike, shum i afrt i t ndjerit Azem Hajdari, fis me Besnik Mustafajn, njerz t nderuar, t cilIn nuk e kam njohur m prpara asnjher, nuk kam shkmbyer as letra, as interesa dhe asnj gj tjetr dhe e kam takuar vetm n prani t zyrtarit t FBI-s. Personi tjetr ka qen zv.ministr i Energjitiks n koalicionin e vitit 2013 dhe m pas ka punuar pr nj far kohe pr mua pa pages”, tha Rama.

  Kujtojm se ish-zyrtari i lart i FBI-s akuzohet se ka marr 225 mij dollar ish-punonjsi i shrbimeve sekrete t Shqipris, Agron Neza, si dhe ka zhvilluar nj sr takimesh me biznesmen dhe politikan n Shqipri, Kosov dhe Bosnje, por pa i raportuar ato sipas rregullave. Ndr personat t cilt Mcgonigal akuzohet se ka mbajtur takime t fshehta sht dhe kryeministri Rama.

  Euronews

 13. #13
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  “Kam qen me grip, kujdes nga flama”, Rama paralajmron politika t reja mbshtetse: Rishikim t pags minimale

  Emri: Rama-5.jpg

Shikime: 20

Madhsia: 13.9 KB

  Kryeministri Edi Rama e ka nisur kt jav me nj komunikim me qytetart n ‘Facebook’ ku ka njoftuar se do t ndrmerren disa hapa nga qeveria sa i takon pags minimale, sidomos t punonjsve n sektorin privat. Po ashtu ai ka treguar se ka qen me grip, ndrsa e cilson ‘flam’.

  “Prshndetje! Nj jav t mbar! Bni kujdes me kt flamn q sht vrdall se e hoqa vet dhe realisht s’t bn pr burr, kur thon tironsit. Se kam ndalur komunikimin me skuadrn time pr financat, duke nisur nga taksat minimale dhe pagat e disa kategori t veanta t burimeve njerzore, mbshtetja me strehim e mjekve, ushtarakeve e policve q kan familje t re dhe pakoja tjetr e pensionistve n pranver, nga rindarja e takss s jashtzakonshme mbi eksportuesit e mdhenj t energjis. Na vjen mir q pakoja e madhe ka lehtsuar ndjeshm 1 mln prfituesit e saj, ka vihet re dhe nga rritja e konsumit. Por duhet akoma, duke nisur nga paga minimale n sektorin privat, sidomos ata n prodhim, q duhet t paguhen m shum dhe sa m par. Se shpejti do e vendosim me qeverin dhe m pas do jua bjm me dije kto politika q e thellojn m tej profilin e ksaj qeveri q sht e shumics dhe jo e disave. Edhe nj her, jav t mbar dhe m t mirat pr ju.”, tha ai.

  Balkanweb

 14. #14

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  Super. Korrupsion kudo.
  Ndryshuar pr her t fundit nga пеперутка16 : 30-01-2023 m 08:27

 15. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,355
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Kryeministri i Shqipris Edi Rama n qendr t hetimeve t agjentve t FBI

  Balla: Edhe un e kam takuar McGonigal, ja pr far kemi biseduar  Kreu i Grupit Parlamentar t Partis Socialiste, Taulant Balla, tha kt t hn se edhe ai personalisht e ka takuar Charles McGonigal.

  Gjat nj deklarate t mbajtur nga selia e Kuvendit kt t hn, Balla tha se takimi mes tij dhe ish-zyrtarit t FBI-s ka qen nj takim institucional n kohn q ky i fundit ka qen n detyr.

  Ai tha se biseda ishte e fokusuar n funksionin e marrdhnieve t shklyera mes FBI-s dhe autoriteteve shqiptare.

  “Shikoni e para sht q zyrtari ka ardhur n cilsin e tij si zyrtar i shtetit Amerikan dhe patjetr q edhe un e kam takuar, ku kemi diskutuar n funksion t marrdhnieve t shklqyera mes strukturave t SHBA-ve dhe Shqipris. Dhe kur t vjen nj krkes pr t takuar nj zyrtar t ktij niveli, askush nuk do t’i thoshte jo.

  Kan qen takime t nj niveli bashkpunimi sa koh ka qen n detyr. Nuk e kam takuar kur nuk ka qen n detyr.

  I them do qytetari shqiptar q n kt histori nuk ka shtje. sht nj bised q lidhet n kuadrin e nj takimi njohs apo ndarje eksperience, pasi nuk ka sot nj struktur m t organizuar n bot n lidhje me korrupsionin, sulmet kibernetike dhe do krim tjetr se FBI”, tha Balla.

  Euronews

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 27-12-2017, 08:49
 2. Kryeministri i Shqipris, Edi Rama do t vizitoj Beogradin
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-01-2014, 23:32
 3. Nata e Bardhe: Kryeministri Rama krcen Napolonin ne Kryeministri
  Nga DYDRINAS n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 31
  Postimi i Fundit: 04-12-2013, 21:48
 4. Wahabizmi - shpikje e agjentve t fsheht britanik
  Nga F.M n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 30-08-2009, 11:49
 5. Kush do te Jete Kryeministri i Ardheshem i Shqiperise
  Nga alproud n forumin Aktualitete shoqrore
  Prgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 30-08-2008, 16:45

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •