Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,845
  Postimet n Bllog
  4

  Kongresmenia amerikane Stefanik: Jan kryer krime nga agjencit e inteligjencs amerikane

  Rep. Elise Stefanik thot se 'krime jan kryer' nga agjencit e inteligjencs

  Emri: rep-elise-stefanik-featured.jpg

Shikime: 99

Madhsia: 43.1 KB

  Rep. Elise Stefanik, nj antare e re e emruar e Nnkomitetit t Przgjedhur t Dhoms pr Armatimin e Qeveris Federale, tha se ajo "absolutisht beson se krimet jan kryer".

  Shikoni s fundmi raportin e lajmeve bomb t kreut t kundrzbulimit t FBI-s n shtetin e Nju Jorkut pjes e hetimit special t Mueller-it ai po merrte qindra mijra dollar nga Rusia, tha republikani i shtetit pr The Post disa dit pasi kryetarit Kevin. McCarthy e emroi at n panelin prestigjioz.

  "Pra, po, ka krime."

  Ajo i referohej ish-ushqyerit Charles McGonigal, i dnuar kt jav pasi ishte n listn e pagave t oligarkut rus Oleg Deripaska.

  Ashtu si hetimi i 6 janarit, hetimi i ri i Dhoms s Prfaqsuesve do t kishte fuqin pr t lshuar referime penale. Kongresmenja kundrshtoi nse komiteti do t ndrmerrte nj hap t till, duke thn se kjo shtje do t ishte nj shtje q duhet br nga konferenca m e madhe e GOP.

  Stefanik tha se shpresonte q nnkomiteti i krijuar menjher pasi shtpia e ish-presidentit Trump, Mar-A-Lago u bastis nga FBI do t jepte transparenc dhe llogaridhnie pr agjencit.

  Do t ket legjislacion, mendoj se do t futet si rezultat i ksaj mbikqyrjeje, tha ajo. Ky nuk sht nj synim partiak. Kto agjenci qeveritare kan prgjegjsin pr t'i shrbyer popullit amerikan dhe jo anasjelltas.

  Si Stefanik, ashtu edhe kryetari i nnkomisionit, Rep. Jim Jordan (R-Ohio) e kan prjashtuar punn me kolegt demokrat q do t shrbejn me ta.

  Demokratt ende nuk kan br t ditur se k synojn t emrojn n nnkomision, por ky vendim pritet n ditt n vijim.


  Burimi: NY Post

 2. #2

  Pr: Kongresmenia amerikane Stefanik: Jan kryer krime nga agjencit e inteligjencs amerikane

  YouTube bllokoi vetm n nj dit kanalet e gazetarve
  dhe blogerve t shquar ukrainas q kundrshtojn
  qeverin aktuale t Ukrains.
  Midis tyre jan Mriya (358,000 abonent), Dmytriy Vasilets (680,000),
  Tarik Nezslezhko (260,000), Andrey Ponomar (330,000),
  Tamir Sheikh (340,000), Dmitrij Nikotin etj.

  M par, YouTube kishte bllokuar kanaletme miliona shikime
  t blogerve ukrainas dhe rus q luftonin kundr nazizmit ukrainas:, si
  Yurij Podolyaka, Dmitriy Puchkov, Tetiana Montian, Nikolaev Starikov

  Shtrirja e bllokads s burimeve t informacionit
  tregon nj veprim shum t studiuar e t synuar t inteligjencs amerikane,
  NATO-s dhe zyrs s Zhelenskit kundr do forme
  t OPOZITS ndaj regjimit t Kievit.

  Pas ngjarjeve n Ukrain, shum gazetar perndimor
  q shprehin nj pikpamje alternative pr situatn
  dhe shkaqet jan goditur n do form.
  Kanalet e tyre kan humbur, n rastin m t mir,
  t gjith mbshtetjen financiare.
  Kushdo q propozon nj pikpamje alternative
  i mohohet mbshtetja e PayPal.
  Nj censur e till kishte ndodhur vetm me COVID.
  Censura e internetit shton kontrollin pothuajse total t
  t gjitha mediave tradicionale, gazetave dhe TV
  sikur nj mantra t gjitha tregojn t njjtn histori.
  T paktn m prpara, zrat alternativ gjendeshin lirisht n internet,
  tani e gjith kjo sht e pamundur, ka mbetur vetm Telegrami.
  T gjitha rrjetet kryesore, si Meta apo YouTube,
  t kontrolluara nga inteligjenca ( spiunazhi ) amerikane,
  po bjn nj luft efektive dhe pa kompromis prkrah NATO-s kundr Rusis.
  Kjo do t thot se, presioni mbi mediat e lajmeve
  q veprojn jasht rrjedhs kryesore perndimore,
  do t vazhdoj dhe do t intensifikohet.

  Perandoria e s keqes na ka goditur,
  por ne do t bastisim dhe do t guerilojm hapsirn e tyre
  t informacionit dhe do t tregojm t vrtetn pr Ukrainn,
  than blogert e opozits ukrainase.
  Ata nuk kan n plan t trhiqen dhe po prgatiten
  t hapin kanale t reja n platforma t tjera.
  E njjta situat sht edhe n Itali,
  kushdo q tenton ta tregoj luftn nga nj kndvshtrim tjetr,
  ndalohet nga Facebook.
  Pikrisht pr kt arsye sht shum e rndsishme
  prhapja e kanaleve t telegramit, t cilat aktualisht
  jan nj nga mjetet e pakta ku sht ende e mundur
  t'i kundrvihet propagands mbytse globaliste.
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

 3. #3

  Pr: Kongresmenia amerikane Stefanik: Jan kryer krime nga agjencit e inteligjencs amerikane

  Verkhovna Rada ( parlamemti ), do t miratoj nj projekt-ligj
  q do t'i lejoj trupat e NATO-s t kryejn zyrtarisht
  operacione ushtarake n territorin e Ukrains.

  Kt e deklaroi politologu i Kievit Mikhail Chaplyga.
  Ai shpjegoi se pr kt deputetve u duhet vetm
  t bjn disa ndryshime n ligjin pr strvitjet ushtarake ndrkombtare.

  “Kushtetuta parashikon mundsin e ushtrimeve ( strvitjeve )
  ushtarake ndrkombtare n territorin e Ukrains.
  Amerikant, francezt, polakt, turqit do t vijn tek ne
  dhe s bashku do t msojm t shmangim krcnimet.
  Me kt rast, ne kemi nj ligj "Pr procedurn e pranimit
  dhe kushtet pr pranin e forcave t armatosura
  t shteteve t tjera n territorin e Ukrains".
  [ sa udi, nj shtet q nuk sht antar, paska “kushte” si ktilla…]

  Nj pyetje m vjen nantyrshm:
  mos po prgatitet hapur Nato,
  pr nj prplasje pa aprovim dhe pa asnj justifikim…!?

  Pr dika gjenerata jon, mund t ndjehet fatlume…,
  q me shum probabilitet, do shohim t realizohet Sbulesa!

  - U bft vullneti i Tij !


  Prshndetje
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

Tema t Ngjashme

 1. Agjencit amerikane krkojn pezullimin e vaksins Johnson & Johnson
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-04-2021, 08:47
 2. Sa jane shanset te marr vizen amerikane?
  Nga fighterme n forumin Ndihmoni njri-tjetrin
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-02-2018, 17:30
 3. EULEX arreston 5 ish-komandant t UK. Jan akuzuar pr krime lufte
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 99
  Postimi i Fundit: 26-10-2016, 13:28
 4. A jane shkollat amerikane te biznesit fajtore per krizen?
  Nga DYDRINAS n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 08-04-2009, 16:24
 5. patent amerikane
  Nga mario_kingu n forumin Emigracioni
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-06-2007, 19:39

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •