Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Shenja nga Qielli: Novak Djokovic shpërthen në lot pas fitores së Turneut të Australisë në tenis

    Një vit më parë, tiranët e vegjël që punojnë për llogari të princit të së keqes mbi tokë, i ndaluan sportistit Djokovic hyrjen në Australi dhe pjesmarrjen në Turneun e Australisë në tenis, vetëm se Djokovic nuk ishte i vaksinuar. Kjo i kushtoi sportistit rënien në renditjen e më të mirëve në tenis, nga vendi i parë në vendin e pestë. Sportisti nuk u tut nga presioni i jashtëzakonshëm ndërkombëtar i tiranëve në pushtet që të vaksinohej me çdo kusht. Ai pagoi çmimin e vendimit për të mos u vaksinuar në karrierën e tij. Një shembull i jashtëzakonshëm ky i qendresës dhe lirisë individuale të secilit prej nesh, për të vendosur ne liri të plotë se çfarë fusim në trupin tonë.

    Një vit më pas, 35 vjeçari Djokovic, fiton turneun e Australise dhe ringjitet ne krye të listës së sportistëve më të mirë në botë në tenis. Gjëja e parë që ai bëri pas fitores, është falenderimi i Zotit duke i kthyer sytë nga qielli. Ka një Zot në Qiell, dhe Ai është i gjithëpushtetshëm. Kush mendon se mund të sfidojë pushtetin e Tij, do ta gjejë veten si tiranët e vegjël të Australisë sot. Kryeministri i Australisë, zgjodhi që të mos ndiqte finalen e turneut ne stadium.

    Emri:  djokovic-thanks-God.jpg

Shikime: 94

Madhësia:  16.2 KB

    Emri:  djokovic-cries.jpg

Shikime: 50

Madhësia:  33.2 KB

    Emri:  djokovic-2.jpg

Shikime: 47

Madhësia:  49.4 KB
    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 29-01-2023 më 15:53

  2. #2
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet në Bllog
    17

    Për: Shenja nga Qielli: Novak Djokovic shpërthen në lot pas fitores së Turneut të Australisë në teni

    Video nga momenti i fitores:


Tema të Ngjashme

  1. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 25-01-2023, 00:44
  2. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 17-01-2023, 21:36
  3. Shenja nga Qielli: Një tërmet i fortë godet Shqipërinë
    Nga Albo në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 15-01-2023, 21:00
  4. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 10-01-2023, 11:09
  5. Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 05-01-2023, 14:36

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •