Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,084
  Postimet n Bllog
  15

  Berisha: Rama t jap dorheqjen menjher. Opozita t mobilizohet pr betejn finale

  Rama t dorhiqet menjher, Berisha: Demokratt t mobilizohen pr betejn finale

  Emri: WhatsApp-Image-2023-01-26-at-18.51.05.jpg

Shikime: 313

Madhsia: 21.7 KB

  Kryetari i Partis Demokratike, Sali Berisha ka krkuar dorheqjen dhe largimin e menjhershm t kryeministrit Edi Rama.

  N nj deklarat pr mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se Rama sht i implikuar n skandalin me ish-zyrtarin e FBI-s, teksa shtoi se demokratt duhet t mobilizohen pr betejn finale kundr kreut t qeveris.

  Jam sot ktu para jush, pr t krkuar largimin e menjhershm, dorheqjen e menjhershme t Edi Rams , nga detyra e kryeministrit. Jam sonte ktu pr t deklaruar, se pr Partin Demokratike, popullin opzitar, ky objektiv sht absolut dhe i panegociueshm. Prevalon, mbizotron mbi do gj tjetr, pa largimin e ktij armiku t egr t liris, identitetit dhe interesit t shqiptarve, nuk ka dhe nuk mund t ket asnj zhvillim tjetr.

  Demokratet dhe demokratt kudo q jan, n Shqipri dhe jasht saj, duhet t mobilizohen pr betejn finale me kt kalbsir, me kt monstr, me kt demon t pushtetit, theksoi ai.

  Mosbindje civile me do mjet, Berisha: Ska alternativ prve dorheqjes s Rams

  Emri: WhatsApp-Image-2023-01-26-at-18.43.55.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 28.5 KB

  Kryetari i Partis Demokratike, Sali Berisha ka paralajmruar pr nj betej finale kundr kryeministrit Edi Rama, teksa i ka krkuar dorheqjen ktij t fundit.

  N nj deklarat pr mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se opozita do t reagoj me mosbindje civile dhe shtoi se Rama nuk ka alternativ tjetr prve dorheqjes.

  Betej finale do t thot betej e cila ndalet vetm pas largimit t kalbsirs nga pushteti. Nuk ekziston asgj tjetr prvese largimit t tij. Me t gjitha mjetet e mosbindjes civile, ky kalbsir do shporret nga pushteti, nuk mund t mbahet m.

  Ky ka kryer aktet m makabre, m t rnda, kto jan mesazhet e mia, por un jam i bindur se kto burojn nga zemra, mendja e do demokrati dhe demokrateje, theksoi ai.

  Euronews

 2. #2
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Antarsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,407
  Postimet n Bllog
  1

  Pr: Berisha: Rama t jap dorheqjen menjher. Opozita t mobilizohet pr betejn finale

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  ‘Rama t dorhiqet menjher’, Berisha: Demokratt t mobilizohen pr betejn finale

  Emri: WhatsApp-Image-2023-01-26-at-18.51.05.jpg

Shikime: 313

Madhsia: 21.7 KB

  Kryetari i Partis Demokratike, Sali Berisha ka krkuar dorheqjen dhe largimin e menjhershm t kryeministrit Edi Rama.

  N nj deklarat pr mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se Rama sht i implikuar n skandalin me ish-zyrtarin e FBI-s, teksa shtoi se demokratt duhet t mobilizohen pr betejn finale kundr kreut t qeveris.

  “Jam sot ktu para jush, pr t krkuar largimin e menjhershm, dorheqjen e menjhershme t Edi Rams , nga detyra e kryeministrit. Jam sonte ktu pr t deklaruar, se pr Partin Demokratike, popullin opzitar, ky objektiv sht absolut dhe i panegociueshm. Prevalon, mbizotron mbi do gj tjetr, pa largimin e ktij armiku t egr t liris, identitetit dhe interesit t shqiptarve, nuk ka dhe nuk mund t ket asnj zhvillim tjetr.

  Demokratet dhe demokratt kudo q jan, n Shqipri dhe jasht saj, duhet t mobilizohen pr betejn finale me kt kalbsir, me kt monstr, me kt demon t pushtetit”, theksoi ai.

  ‘Mosbindje civile me do mjet’, Berisha: S’ka alternativ prve dorheqjes s Rams

  Emri: WhatsApp-Image-2023-01-26-at-18.43.55.jpg

Shikime: 48

Madhsia: 28.5 KB

  Kryetari i Partis Demokratike, Sali Berisha ka paralajmruar pr nj betej finale kundr kryeministrit Edi Rama, teksa i ka krkuar dorheqjen ktij t fundit.

  N nj deklarat pr mediat nga selia blu, Berisha u shpreh se opozita do t reagoj me mosbindje civile dhe shtoi se Rama nuk ka alternativ tjetr prve dorheqjes.

  “Betej finale do t thot betej e cila ndalet vetm pas largimit t kalbsirs nga pushteti. Nuk ekziston asgj tjetr prvese largimit t tij. Me t gjitha mjetet e mosbindjes civile, ky kalbsir do shporret nga pushteti, nuk mund t mbahet m.

  Ky ka kryer aktet m makabre, m t rnda, kto jan mesazhet e mia, por un jam i bindur se kto burojn nga zemra, mendja e do demokrati dhe demokrateje”, theksoi ai.

  Euronews
  Ne fakt monstra eshte ky qe akuzon, mbrojtja me e mire eshte sulmi. Kjo eshte thjesht nje furtune ne gote. Asnje pergjegjesi nuk ka Rama ne kete mes.
  Ndryshuar pr her t fundit nga ilia spiro : 31-01-2023 m 19:14
  Duaje te afermin tend si veten

Tema t Ngjashme

 1. Deputeti gjerman: Ilir Meta t jap dorheqjen
  Nga Albo n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 24-03-2015, 23:32
 2. Kokdhima: Berisha e ka humbur betejn me mua
  Nga angmokio n forumin Problematika shqiptare
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 19-06-2013, 21:38
 3. A duhet t jap dorheqjen kryeministri Berisha?
  Nga altruisti_ek84 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 479
  Postimi i Fundit: 02-07-2008, 08:44
 4. A duhet te jape doreheqjen Prokurori i Pergjithshem
  Nga SENSUALI_TR n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 28
  Postimi i Fundit: 27-10-2007, 04:32
 5. MAQEDONI, PDSH: Kryeministri i Kosovs, t jap dorheqjen
  Nga Beqari002 n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-05-2003, 21:27

Fjalt Kye pr Temn

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •