Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,599
  Postimet n Bllog
  11

  Gjobvnie ndaj bizeneseve shqiptare n emr t Edit?

  Mir shef, si jeni?, si u gjobit Pllumb Salillari nga nj numr me emrin Edi n Signal. Zbardhet dosja e prokuroris, 3 t arrestuar

  Emri: salillari-1536x864.jpg

Shikime: 72

Madhsia: 27.5 KB

  Mbrmjen e 5 janarit 2023 rreth ors 22:30 t mbrmjes n aplikacionin signal n telefonin e biznesmenit Pllumb Salillari, pronar i kompanis ndrtuese Salillari SHPK mbrriti nj mesazh nga nj kontakt me emrin Edi.

  Sikurse rezulton nga dosja hetimore, Salillari i sht pergjigjur pas disa minutash me fjalt mire shef si jeni?, duke treguar se e ka njohur drguesin e atij mesazhi. Nga ana tjetr i shkruajn doja me t thn dicka, por po i them dikujt tjetr.

  Sipas dosjes hetimore q News24 e disponon, pikrisht ktu Pllumb Salillari kupton se po tentonin ta mashtronin. Pr kt arsye, vendosi t njoftonte policin dhe t rrfente gjithka po i ndodhte. Nga hetimi rezultoi se shtetasit Jasmin Pepaj, Rezart Pepaj dhe Sherif Kadrovi, t cilt ndodhen aktualisht nn masn e arrestit me burg, kishin mundur t ndrhynin n rrjetin Signal dhe t bnin t mundur q ti shkruanin biznesmenit t njohur, mesazhe q atij i shfaqeshin me drgues kontaktin me emrin Edi.

  Video: https://youtu.be/Dk5mt5jHaXQ

  N fakt bhej fjal pr nj numr anglez q personat e prdornin pr t zhvatur para nga biznesmen t ndryshm. Policia i krkoi Salillarit t vijonte bisedn dhe t linte takim me personat q i shkruanin.

  Salillari i shkruan m tej tekstshkruesit: M thuaj t lutem pa problem.

  Personi i shkruan: Ia jep dot robit 150,000 euro dhe rregullohemi.

  Pr t br t mundur arrestimin e mashtruesve Salillari udhzohet t lr takim me ta. Me vendim t prokuroris, u trhoq nga llogaria e Ministris s Brendshme shuma prej 150 000 eurosh, brenda s cils u vendos GPS, pr ta gjurmuar.

  N momentin e takimit, sikurse ishte ln mes palve, mbrrin nj person n banesn e Salillarit dhe merr lekt. N momentin kur t dyshuarit po largoheshin policia ndrhyri dhe bri arrestimin.

  M pas gjat kontrolleve n banesat e tyre u gjetn shuma t konsiderueshme parash mbi 120 000 euro q t dyshuarit nuk i justifikojn dot dhe ka dyshime se kt aktivitet kriminal e kan kryer edhe ne raste t tjera.


  Burimi: Balkanweb

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  28,599
  Postimet n Bllog
  11

  Pr: Gjobvnie ndaj bizeneseve shqiptare n emr t Edit?

  DOSJA/ Zhvasnin biznesment prmes aplikacionit “Signal”, zbardhet dshmia e nj prej t arrestuarve: ‘Lala’ m mori n telefon pr t marr ‘porosin e shefit’

  Zbardhet dshmia e nj prej t arrestuarve, q akuzohet se bashk me dy persona t tjer, zhvasnin biznesmen t ndryshm.

  Gazetarja Klodiana Lala ka siguruar pr BalkanWeb dosjen hetimore, ku jepet edhe dshmia e Sherif Kadroviit, i cili ra n pranga bashk me Jasmin Pepaj dhe Rezart Pepajn.

  Nga hetimi rezultoi se kta tre persona, t cilt ndodhen aktualisht nn masn e arrestit me burg, kishin mundur t ndrhynin n rrjetin Signal dhe t bnin t mundur q t’i shkruanin edhe biznesmenit t njohur, Pllumb Salillari, pronar i kompanis ndrtuese “Salillari SHPK”, mesazhe q atij i shfaqeshin me drgues kontaktin me emrin “Edi”.

  “Sherif Kadroviit deklaroi se punonte si berber n fshatin Shtoj i Vjetr. Ai pohoi se n datn 6 janar t ktij viti, rreth ors 10:00 e kan marr me numr privat nj person q iu prezantua si ‘Lala’ dhe i ka thn q t shkonte te Liqeni i That n Tiran pr t marr nj porosi dhe i drgoi nj numr me sms. Pasi Kadrovi ka marr numrin n telefon dhe pasi i tha; ‘Porosia e shefit’ ai i tha ‘ok, hajde ke banesa e merri”. M pas Sherifi thot se ka shkuar te shtpia e Jasmin Pepajt q e njeh prej vitesh pasi jan nga i njjti vend dhe i tha nse kishte mundsi q t vinte me t n Tiran, pasi kishte pr t marr nj porosi. Pasi mori Jasminin m makinn e vet, Sherifi ka shkuar te nj vend q jep makina me qira n fshatin ku banon dhe me makinn me qira, jan nisur pr n Shkodr. Gjat rrugs, Sherifi merr n telefon edhe Rezart Pepajn, t cilin e ka shok prej vitesh pasi jan edhe me t nga i njjti vend dhe i krkoi dhe atij q t vinte n Tiran. Rearti pranoi dhe u takuan n qytetin e Shkodrs. Pasi u bn t tre bashk, jan nisur n Tiran me mjetin me qira tip “Golf’, ku Sherifi ishte shofer. Kur kan ardhur n Tiran, Sherifi i ka thn Jasminit; ta jap nj kafe po t shkosh ta marrsh porosin brenda”. Jasmini pranoi dhe Sherifi i tha ta merrte n telefon at numrin q t’i tregonte se ku do t merrte porosin ndrsa vet me Rezartin qndruan n mjet, n hyrje t rrugics ku ndodhej objekti. Aty ka ardhur policia dhe i ka arrestuar. Ndrkoh, me presonin q i sht prezantuar me emrin ‘Lala’, thot se ka folur n numrin e tij q prdorte prej vitesh, ku i kishte krkuar q t merrte nj porosi te vendi i quajtur ‘Ish Pes Heronjt’. Ai ka shkuar te ky vend me makin. Aty i sht afruar nj person rreth 40 vje, me kapele, me trup t mbushur dhe i ka dhn telefonin. Me pas ka shkuar t marr Jasminin. Sherifi n fjal thot se nuk e njihte kt person dhe se nuk e kishte par asnjher. Ai tha se “Lala” ka marr edhe tre her t tjera t tilla porosi tek i njjti vend, dhe kjo ishte hera e katrt. Porosit kur i merrte ja merrnin persona q i dilnin prpara, n dalje t Shkodrs, Lezh dhe nj her te ‘Ish-Pes Heronjt”. “kan qen persona t ndryshm ata q e prisnin dhe jo i njjti. T katrta porosit i ka marr po te ky vend dhe ka komunikuar me po t njjtin numr dorzuesi, ndrsa tha se kjo ishte hera e par q ka qen i shoqruar.”, thuhet n dosje.

  (BalkanWeb)

Tema t Ngjashme

 1. Edit bios
  Nga System_32 n forumin Pyetni ekspertt
  Prgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 20-03-2015, 12:48
 2. Kush eshte Edit Durham?
  Nga Albo n forumin Arkeologji/antropologji
  Prgjigje: 50
  Postimi i Fundit: 04-11-2011, 23:47
 3. Nje emer per trojet shqiptare ne Mal te Zi
  Nga YlliRiaN n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 23-12-2008, 18:02

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •